» »

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen?

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen?

««
10 / 10
»
»»

Gambino ::

tony1 je izjavil:

Zvočna izolacija večine japoncev (Lexus seveda izvzamemo) je za en drek.


Tudi švabi se približujejo temu!

tony1 ::

Ne bi vedel, ker sem že pred časom pobegnil v azijski tabor :))

Sem pa recimo med VW polom l.95 in l.2014 opazil, da ima zadnji mnogo slabše sedeže kot prvi... So začeli šparati tudi na zvočni izolaciji?

WizzardOfOZ ::

J.McLane je izjavil:

Veliko dodatnih kil pade na AWD, pa Subiji nikoli niso bili znani po lahkih materialih.

Večina dodatnih kil pade na varnost. Ojačitev je ogromno, dodatne štange v vratih,.... 4WD pogon pa niti ni tako težak (dodaten diferencial, dodatni dve polosovini in kardan, ter izhod iz menjalnika), Je pa menjalnik težji od mapine, ker je mašina iz aluminija.

Drugače pa prav nekih težkih materialov že nekaj let ne uporabljajo več. Tam nekje 2003 so začeli z alu kosi (havbe, zadnja vrata, notranji blatniki...), tako da je bil outback en izmed lažjih v tistem razredu (3.0 je imel malo žez 1500kg), 2.5 je imel 1450kg, kar je za 4.8m dolgega karavana bila in je dost dost nizka teža.


J.McLane je izjavil:

Zvočna izolacija XV je bolj za en drek.

Ja, ene tok je slaba kot zvočna izolacija VAG grupe istega razreda. V bistvu ima octavia 4x4 še mal slabšo izolacijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

tony1 je izjavil:

Ne bi vedel, ker sem že pred časom pobegnil v azijski tabor :))

Sem pa recimo med VW polom l.95 in l.2014 opazil, da ima zadnji mnogo slabše sedeže kot prvi... So začeli šparati tudi na zvočni izolaciji?


Vsi so začel šparat povsod. Verjetno ni nobene izjeme. Tako da če si imel nekoč škodo oktavijo elegance (tam okoli letnika 2003), pa jo danes prodaš in kupiš novo, boš imel v novi več čričkov kot si jih imel v skoraj 20 let stari (tastar je to naredil in se sedaj stalno nad črički pritožuje), pa da ne govorimo o pokvarljivosti nove - že v garancijskem roku crkujejo stvari na veliko (med vožnjo ohišje vodne pumpe počilo (avto zakuhal na avtocesti, ker se je lučka prižgala, ko je voda že odtekla), zadnji diferencial zdrobilo,...). Na subaruju (pa sem jih imel kar nekaj in se z njimi vozil res povsod) še nisem uspel uničit diferenciala, na octaviji je v manj kot 60k kilometrih šel po gobe, pa makadama nikoli niti videla ni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o moci motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10613019 (9661) WizzardOfOZ
»

majhen avto z avtomatskim menjalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
507697 (6368) Utk
»

Najmanj problematični avtomatski menjalniki? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17938481 (34469) WizzardOfOZ
»

Vsiljevanje avtomatskih menjalnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19754462 (47072) SuperVeloce

Več podobnih tem