» »

Pocasen zagon

Pocasen zagon

Trinitron ::

Namrec, ko prizgem racunalnik z mojimi Winsi XP je vse lepo in prav do log-on screena. Ko vpisem moj password se mi lepo pokaze namizje. Vendar sele dobro minuto po tem, ko se pokaze namizje zacne racunalnik brneti in nalozi se gonilnike in ostale stvari. Tako da lahko tisto minuto le gledam v zrak, saj ne morem poceti nic pametnega. Tudi upravitelj naprav (Ctrl+Alt+Del) sporoca, da je obremenitev CPU-ja od 0 do 2 %. Kot bi imel nekje nastavljeno neko cakalno dobo ali kaj podobnega. ;((

Pogledal sem ze v register, kateri procesi se mi na zacetku zazenejo, ampak med njimi ni nic sumljivega.

A gdo ve, kaj bi to lahko blo? :|

freejack ::

Imaš na novo nameščene WinXP?

1.) Če ne, poglej v windows/prefetch direktorij in izbriši vse kar je notri. Če za vsaj slučaj raje ne bi brisal kaj; na internetu se da dobit tut programe za upravljanje z prefetchom, kot npr.Windows XP Prefetch Clean And Control 1.2.0 (NAMESTI)

2.) Kot drugo, možno je kak skrit servis, ki se ti zaganja.

3.) Nenazadnje, NAMESTI si BootVis 1.3.37.0 program, ki bo optimiziral zaganjanje operacijskega sistema.

Če se ti bo računalnik po vsem tem še vedno nalagal dolgo, začni molit, al pa kaj na Slo-Tech napiši (po možnosti kr sem) :D

jurre ::

ce mas adsl ti to mojstrovino brezdelja nardijo siolovi gonilniki:D
saj men so jo...lepo cakas kdaj bo nalozu do konca...
resitev--> uninstal siolovih gonilnikov, uporabljaj une ki so v windowsih, pr men je pol kuj nalozil windowse brez cakanja

McHusch ::

Imaš mrežno kartico z dinamično adreso, rajt?

Poišči članek Prilagoditev Windows XP, poglavje Mrežna nadloga ...

Nastavitve mrežne kartice

Mavrik ::

Winsi čakajo na DHCP server da jim da IP. Ker ga ni potem si en čas žvižgajo in se potem odločijo da je pametno da ti dovolijo delati.

Reštiev: Glej McHusha.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18444670 (31889) bajar
»

Težave z Cordless Desktop MX for Bluetooth...

Oddelek: Pomoč in nasveti
81311 (1182) jackorsen88
»

Bsodi (problem) 2 jurja dam tistmu k odpravi 2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232107 (1313) NighthawkSLO
»

WIN XP tweaks

Oddelek: Operacijski sistemi
101136 (903) boštjan
»

pocasni zagon winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
312362 (1817) Lunik

Več podobnih tem