» »

Preusmerjanje z dolocenaga porta na drug ip v Win XP

Preusmerjanje z dolocenaga porta na drug ip v Win XP

pe3c ::

Zdravo.

Imam dve masini.
Prva z Win XP in je povezana v LAN in ima svojo ip stevilko ter ima dve mrezni kartici.
Druga, ki je zanjo z Win 2000 server.
Zdaj me pa zanima ce se da v XP nastavit, da bi forwardiral, ko bi kaj prislo na dolocen port, recimo na port 80. Ker bi rad na masini z Win 2000 mel recimo www server.

Na linuxu se to da, z tako imenovanimi IP Tables.

Predlogi?

Najlepsa hvala.

Jaka

Tomi ::

Poglej naprej malo, kaj ti ponujajo stare teme. Dosegljive samo preko enega in edinega Iskanja™.
metrodusa.blogspot.com

Cokolesnik ::

Da ti prihranim čas in povem rešitev na podlagi lastne izkušnje: na prvi računalnik - torej tisti, ki daje povezavo do interneta ostalim (pri tebi je to winxp), namesti program AnalogX - PortMapper in ga v XPjih nastavi, da se bo zagnal ob vsakem zagonu računalnika (Control Panel / Scheduled Tasks).

PortMapper je seveda potrebno pravilno nastaviti, to pa je tudi vse, kar je potrebno storiti. Če imaš še pož. zid, moraš slednjemu dovoliti promet na željenem portu. Velja si zapomniti tudi to, da se lahko v okviru ene lokalne mreže uporablja le en port hkrati (torej lahko imaš v mreži 10 računalnikov le enega z web strežnikom na portu 80, drug web strežnik že mora biti na drugem portu kot prvi in tako naprej).

Še kratka navodila za nastavitev programa:

1. s klikom na gumb CONFIGURE IP definiraš, kateri IPji bodo imeli dostop in kateri bodo blokirani, ko bodo poslali zahtevo za določen port, ki je vnešen za preusmerjanje v programu. Ker predvidevam, da bodo imeli vsi dostop (vsi računalniki od zunaj), lahko dodaš IP z oznako *.*.*.* in mu dodeliš parameter Allow.

2. s klikom na gumb CONFIGURE MAPPING pa nastaviš IP računalnika, na katerega se naj preusmerja določen port (v tvojem primeru je to IP od računalnika, ki uporablja win2000), vneseš pa tudi številko željenega porta (v tvojem primeru 80) in definiraš še parameter za vrsto prometa (za web strežnik označi kar TCP / Any).

PortMapper je brezplačen, priročen in tudi požrešen ni (ko teče v ozadju, zasede okoli 3 Mb spomina). V bistvu je to programski - softwerski router.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Lith ::

a misliš tale WinProxy Internal_Web_Server, zgleda enostavno ?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

andrej ::

isto zadevo se da speljat tudi z vgrajenim firewallom.

Cokolesnik ::

Andrej: Preusmerjanje prometa na določen port se da v WinXP z vgrajenim pož. zidom? Kako?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bradek ::

v mislih je imel ICS.

Drugace pa imam jaz probleme z WinRoute FW 5, pod nobenim pogojem mi ne uspe nastimat NAT.
ICS mi ni vsec ker ne zna trigger porte uporavbljat in tudi port range se mu ne da nastavit da ga forwarda.

Ima kdo kej prakse z WinRoute softverom? Nucal bi pomoc ;(

andrej ::

gres na Advances tab kjer vklopis firewall, potem kliknes Settings,. Na services tabu kliknes Add. potem v drugi text box napises naslov remote racunala - v tem primeru racunala z w2k, pod external in internal port number pa porte, ki jih zelis mapirat, v tem primeru 80 in 80.

vse kaj pride na to masino, na port, ki ga dolocis bo forwardano na w2k masino na port ki ga dolocis.

bradek ::

andrej, mogoce ti poznas kak softver ki bi znal pocet to kar sem prej napisal, da bi nadomestil ICS?

Cokolesnik ::

Andrej: vidiš, tole sem pa čisto spregledal.:) No, potem je Portmapper nepotreben, razen, če uporabnik vztraja pri izločitvi uporabe požarnega zidu, ki je vključen v WinXP.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

andrej ::

MS ima ISA server, ampak to ziher ni to kar isces. Kaksnega malega programcka, ki bi to znal pa ne poznam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS res blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
232799 (2071) fizolcek
»

Server porti

Oddelek: Operacijski sistemi
131096 (901) CaqKa
»

Preusmeritev portov v win2k

Oddelek: Programska oprema
6872 (765) andrej
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503521 (3252) andrej
»

ADSL v mrežo

Oddelek: Programska oprema
5816 (693) PaJo

Več podobnih tem