» »

Katera Računalniška šola?

Katera Računalniška šola?

XrB_ ::

Zdaj sem v osmem razredu in odločam se na katero šolo bi šal naprej.In vem da je hitro ampak se počutim da če se ne odločim zdaj bo to preveč stresno pozneje. Vem da hočem iti na računalniško šolo (rajši tehnično gimnazijo, ampak strokovna tudi ne bi bila največji problem). Uspeh imam za enkrat 4.75. Razmišljal sem o Vegovi ampak o tej šoli nisem slišal še nič dobrega. Enako o seršu. Vsi pravijo da je tam veliki problem z učitelji, ki jih nič ne briga in drogami.
Našel sem še dve šoli ki me zanimata ampak nisem nikjer videl mnenja drugih ljudi o teh dveh šolah in me zanima če je kdo od vas na njih hodil in kakšne so bile vaše izkusšnje. Pa nekaj znanja o progamiranju že imam in še ga pridbivam ampak bi mi bilo boljše če bi ga čim več bilo tudi na šoli.

-Tehniška gimnazija Nova Gorica (ta je kar daleč stran od doma in bi to lahko predstavljalo majhen problem, ampak če je veliko boljša me to nebi tako motilo)
-Šolski center Velenje elektro inračunalniška šola.

Tudi matematika mi ne dela težav če je koga zanimalo in bi mi bilo všeč če bi na šoli bila malo težja.
Vsem se zahvalim za vaša mnenja.

TheBlueOne ::

Ce si preprican, da te zanima tehnika, potem bi se jaz na tvojem mestu na dalec izognil gimnazije. Bi raje kombinacijo SCV Elektro in racunalniska + takoj vlagat v hobi na tem podrocju namestu v memoriziranje balasta, ki ga na gimnaziji ne manjka.

Potem pa na studij, po monosti ob delu in si zmagal.

Sam sem sel na Gim in potem faks in potem VS in ti povem, da mi je v praksi samo slednje zelo hitro in ucinkovito pomagalo. Je res, da ima tu in tam kaksen iz kombinacije Gim + Uni ++ kaksen zanimiv naziv, kjer je nujna izobrazba, samo razmerje med delom in placo pa je boljse kjer je vec prakse.

XrB_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce si preprican, da te zanima tehnika, potem bi se jaz na tvojem mestu na dalec izognil gimnazije. Bi raje kombinacijo SCV Elektro in racunalniska + takoj vlagat v hobi na tem podrocju namestu v memoriziranje balasta, ki ga na gimnaziji ne manjka.

Potem pa na studij, po monosti ob delu in si zmagal.

Sam sem sel na Gim in potem faks in potem VS in ti povem, da mi je v praksi samo slednje zelo hitro in ucinkovito pomagalo. Je res, da ima tu in tam kaksen iz kombinacije Gim + Uni ++ kaksen zanimiv naziv, kjer je nujna izobrazba, samo razmerje med delom in placo pa je boljse kjer je vec prakse.


Sej ze kar dosti casa vlagam v to in se ne samo ucim na pamet ampak z tem tudi veliko testiram in delam majhne projekte (ker se nimam dovolj znanja za velike). In je mozno kombinirat elektro in racinalnisko? Pa slisal sem da je bojse iti na gimnazijo, ker drugace bos na faksi zaostajal pri pološni predmetih še posebej pri matematki. Pa zanima me ce si ti odil na SCV in kakšno je bilo tvoje mnenje, ali s ga omenil samo ker sem rekel da je bližje ali slišal o tem da je sola dobra od koga drugega?

Hvala za tvoj odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XrB_ ()

Baja ::

po tej logiki boš pa z gimnazijo zaostajal pri tehničnih. tudi dvomim da je dosti razlike med matematiko na gimnaziji in računalniški.

moj nasvet. pojdi na tehnično, še posebej če si odločen v tej smeri, kot praviš.

konec koncev mas poklic po 4 letih, če pogrneš faks zaradi matematike. če pa pogrneš faks zaradi programiranja pa bo tvoj poklic gimnazijski maturant.

EdHardy ::

Glede na to, da se opisuješ kot uspešen učenec (visoko povprečje, dober matematik), je po mojem mnenju prava izbira kakšna boljša splošna gimnazija (Bežigrad, II. gimnazija Maribor, in podobne). Pa bom pojasnil zakaj.
- Pridobil boš ogromno na splošni razgledanosti, morda boš odkril še kakšno drugo področje ki te zanima poleg programiranja (seveda boš imel tudi predmete, kateri se ti bodo zdeli totalno nezanimivi, ampak kje pa ni tako :D),
- programiranje je panoga, ki se je lahko naučiš oz. jo vadiš sam. Poleg šole boš imel ogromno časa za programiranje in vrjamem da se v 4 letih lahko naučiš ogromno. Seveda lahko kasneje nadaljuješ na študiju računalništva (FERI, FRI). Tile študiji ponavadi začnejo s snovjo od začetka, tako da neko predznanje ni pogoj (ampak glede na to, da opisuješ da že začenjaš s programiranjem, in če boš s tem nadaljeval skozi srednjo šolo, bo tak študij zate mačji kašelj),
- nikjer ne boš imel matematike na višjem nivoju kot na gimnaziji. Sam sem obiskoval II. gimnazijo sedaj pa študiram računalništvo na FERI-ju in JA, SE pozna razlika med tehniško in gimnazijsko matematiko. Sem doživel že primere, ko tisti iz tehniške šole sploh še niso slišali za snov, medtem ko jo študentje iz gimnazije obvladajo ali pa vsaj dobro znajo. Moje osebno mnenje je, da je matematika na gimnaziji bila težja kot na FERI-ju.
- OGROMNO obšolskih aktivnosti. Na nekaterih šolah si lahko v 3. in 4. letniku izbereš tudi informatiko kot izbirni predmet. Veliko organiziranih izletov ali potovanj po svetu (vsaj na boljših gimnazijah), vsekakor samo zanimive izkušnje
- Če si res glavca lahko na nekaterih gimnazijah zadnja dva letnika opravljaš v angleščini (mednarodna matura), in s tem izpiliš znanje angleščine, ki je vsekakor zelo zaželjeno ne glede na nadaljni poklic (če boš dober programer boš imel obilo možnosti za zaposlitev v tujini, in takrat ti bo znanje angleščine prišlo še kako prav). Tudi če se ne odločiš za to, se boš zelo dobro naučil tujih jezikov.
- Sošolci. Morda se bo to slišalo malce grdo, ampak hočeš nočeš tako je. Na gimnazijo se vpišejo učenci podobni tebi (uspešni, ambiciozni,...) in temu primerno je tudi okolje v naslednjih 4 letih. Kot najstnik boš v tem obdobju doživel veliko vzponov in padcev. Veliko lažje se ti bo pobrati če boš obdan s sebi podobnimi, ki te bodo tudi potegnili s sabo, če boš v kakšnem obdobju manj uspešen. Poznam veliko ljudi ki so obiskovali tehniške šole (SERŠ in podobno), in mislim da sploh ni primerjave z gimnazijo (nasilje, droge, kvaliteta izvajanja pouka,...).

Sam sem obiskoval II. gimnazijo v Mariboru, sedaj pa zadnji letnik Računalništva na FERI-ju in ti lahko rečem, da če bi še enkrat izbiral svojo pot, bi ta bila enaka - brez pomisleka. Na faks sem prišel z 0 predznanja programiranja (ja, malce kasneje sem se odločil za svojo pot, kot ti :)), ampak sem hitro nadoknadil. Če prideš na tak faks z že nekaj znanja programiranja in z gimnazijsko matematiko, boš naredil z lahkoto.
Če pa boš zelo uspešen še na gimnaziji in če imaš željo študirati v tujini, pa tudi to ni problem. Kot zanimivost: Če se prav spomnim, je 1-2 leti nazaj en dijak iz II. gimnazije bil sprejet na MIT(če slučajno ne veš, to je najboljša univerza za tehniške vede na svetu)

To je moje osebno mnenje, sem odprt za kritike in debato.

Obilo uspeha pri izbiri nadaljne poti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdHardy ()

rokp ::

No, s povprecno oceno 4.75 lahko verjetno kar pozabi na Bezigrad. Pa ne zaradi tega, ker mu morda tam ne bi slo, ampak zato, ker ne bo imel dovolj tock, da bi se sploh lahko vpisal. Recimo, ce imas likovno in telovadbo od sedmega do devetega razreda stiri, vse ostalo pa pet, izvisis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185169 (4411) Unknown_001
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310415 (7010) Janac
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747786 (45268) Jan987
»

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

Oddelek: Šola
314504 (4057) DavidJ
»

Izbira šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
528177 (7400) Klemenn

Več podobnih tem