» »

Izgorelost (burnout)

Izgorelost (burnout)

«
1
2

PreviousUser ::

Je kdo od vas že dal to skozi? Sem že pisal o tem tukaj, trenutno se počutim povsem ujetega v trenutni službi in ne vidim izhoda iz nastale situacije. Hodim po razgovorih, samo vprašanje, kdaj in če sploh bo kaj iz tega.
Letos sem imel dopusta v kosu največ tri dni skupaj, na pripombe v zvezi s tem se vodstvo ne odziva in mi nalaga še dodatno delo, jaz pa še obstoječe komaj delam, nimam koncentracije izžet sem. Najraje bi dal odpoved in živel nekaj časa od prihrankov, dolgo časa več ne bo šlo tako.

Vazelin ::

Jaz sem imel težave z izgorelostjo. Oz. imam še vedno, samo spremenil sem življenjski slog - manj se sekiram (dobesedno dol mi visi za vse skupaj) ter delam max 8 ur brez nadur - moram pa povedat da me dodatno delo hitro izmozga, pa sem včasih lahko delal 12 ur v kosu na dolge proge. Na žalost sem prepozno videl. Je pa dejstvo, da nisem več enak kot prej kar se dela tiče. Jaz sem se nekako sprijaznil.

Ti samo pojdi na dopust in manj delaj. Tole strašenje delodajalcev, da ti uničijo življenje, ti je vredno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

3p ::

PreviousUser je izjavil:

Je kdo od vas že dal to skozi? Sem že pisal o tem tukaj, trenutno se počutim povsem ujetega v trenutni službi in ne vidim izhoda iz nastale situacije. Hodim po razgovorih, samo vprašanje, kdaj in če sploh bo kaj iz tega.
Letos sem imel dopusta v kosu največ tri dni skupaj, na pripombe v zvezi s tem se vodstvo ne odziva in mi nalaga še dodatno delo, jaz pa še obstoječe komaj delam, nimam koncentracije izžet sem. Najraje bi dal odpoved in živel nekaj časa od prihrankov, dolgo časa več ne bo šlo tako.


Če ti ne dajo dopusta, odidi do zdravnika. Boš pač na bolniški dva tedna ali en mesec. Zgleda, da je tvojemu delodajalcu tako ljubše.

GupeM ::

Pojdi na dopust in bo. Tako ali tako MORAŠ vsaj 14 dni (10 delovnih dni) dopusta pokoristiti v kosu, pa če se delodajalec na trepalnice postavi. Lahko ti reče, da boš teh 14 dni dopusta imel takrat, ko si on izmisli, ne more pa ti te pravice vzeti. Če misliš, da bo zaradi tvoje odsotnosti delo obstalo, vtakni prst v kozarec vode. Ko boš prst spet vzel ven, boš videl, da se bo luknja zapolnila. Ko boš prst vtaknil nazaj, bo začuda tam spet prostor za tvoj prst.

Vazelin ::

Mislim, da dopust ne bo veliko pomagal.
On se preveč žene ;) Ne postavlja se za zase ampak so mu bolj pomembni lastniki oz. delodajalec.
Takšni potem prvi dobijo prst v rit. Sem bil na tem. Nikoli več. Ko bo izgorel se ga bodo preprosto rešili, ker ne bo več uporaben. Našli bodo novega suckerja.

OP: resno, postavi se zase. Firma bo brez tebe laufala.

looser ::

Človeški nasvet...
Op, najprej tole, klik, 162. člen.
Delaj toliko, kot se od tebe pričakuje, ne več, ne manj.
Če delaš več, si to beleži, da imaš izhodišče za boljšo plačo (ali pa za novo službo).
Če se ne moreš ničesar zmeniti, zmanjšaš svoj output.

TheBlueOne ::

Sam ga nisem dozivel, sem pa bil na podjetju, kjer so se mnogi gnali na limitah in nekateri pregoreli. Se mi zdi, da se je se najbolj poznalo po tem, da so pred burnoutom postali sarkasticni in nesramni idioti, ki so vecinoma izpostavljali neke pesimisticne vizije okoli podjetja in obcasno okoli sebe.

Bolj kot utrujenost so omenjali brezizhodnost in ujetost v nek zacaran krog in iskali krivce pri drugih sodelavcih. Nekateri so prisli nazaj za krajsi delovnik ampak praviloma tudi zopet odsli, za enega na visjem polozaju vem, da je skoraj preminil zaradi tezav s srcem in ne vem cim vse, na koncu je pred potekom bolniske sporazumno odsel.

Skratka nujno obisk zdravnika, ki ima s tem izkusnje, da dobis razlago od nekoga, ki ima izkusnje in lazje predalcka.

Lahko samo recem cim prej, ker ce gres na to pot bos postal drugacna oseba. Bolniska je boljsa alternativa kot revscina.

PreviousUser ::

No, ko imam dopust so pa klici in potem delo od doma, pa klici ob petkih zvečer in delo od doma... Sem izklapljal telefon izven delovnega časa, pa dobil navodila, da tega ne smem početi. Službenega telefona pa sploh ni omenjenega v pogodbi o zaposlitvi...
Po valu odpuščanj sem dobil še delo odpuščenih za seveda isto plačo in celo nižjo stimulacijo v imenu varčevanja.
Ne verjamem, da bi se tukaj dalo karkoli rešiti.

Vazelin ::

Na koncu boš ti najebal. Verjemi. Reši se, dokler je opcija. ;)

looser ::

Potem pojdi na bolniško, dopust, vmes pa išči drugo službo.
Vzemi drug telefon, 'službeno dosegljivega' pa povsem odklopi.
Gospodar svojega časa, ko nisi v službi, si ti.
Za dosegljivost izven delovnega časa moraš dobiti dokumentirano in plačano.
Govorimo seveda, da te ne držijo v kakšnem šahu, potem zamenjaj službo asap.

Vazelin ::

Ponavadi šele ko menjaš službo in greš stran od takšnih kretenov vidiš, kak bedak si bil vsa ta leta;)

Uros!no ::

@Mitchoo še ena izmed tvojih "ko-ti-nekdo-spelj-stvar", "upokojitev-pri-40-ih" ali "odpoved-in-daljši-odmor-od-dela" tem?

Toliko nasvetov ti pa še zmeraj sprašuješ slo-tech? :D

harmony ::

Daj odpoved in se ne sekiraj. Odpoved obrazlozi pisno, kjer navedes vse te razloge kar si jih tle napisal.

Pa na koncu jim se povej, da jih bos tozil.

PreviousUser ::

Uros!no je izjavil:

@Mitchoo še ena izmed tvojih "ko-ti-nekdo-spelj-stvar", "upokojitev-pri-40-ih" ali "odpoved-in-daljši-odmor-od-dela" tem?

Toliko nasvetov ti pa še zmeraj sprašuješ slo-tech? :D


Moram reči, da so nasveti tukaj kar dobri, verjetno zaradi specifične skupine uporabnikov. :)

Meiniken ::

PreviousUser je izjavil:

No, ko imam dopust so pa klici in potem delo od doma, pa klici ob petkih zvečer in delo od doma...


Še med dopustom ti gnavijo? Če tvoja plača ne opravičuje tega potem se ne meči na zobe. Kaj ti počneš v svojem delovnem času je popolnoma tvoja stvar, tega ti nihče ne more vzet. Potem je samo še od tebe odvisno kako reagiraš na tresljaje, ki ti jih služba pošilja izven delovnega časa.Ti si si črte že začrtal in očitno pokazal, da se te lahko izrablja. Delodajalec je to videl in te sedaj izkorišča.

Očitno ti je še najboljš opcija bolniška. Če po tem tvojim nadrejenim še vedno ne prebije da si tud ti le človek potem razmisli o menjanju službe (očitno jih boli quorac kaj se s tabo doagaja). Slej ko prej bo vsak rabil oddih, pa če boš to ti al pa naslednji ki pride za tabo.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

ginekk ::

PreviousUser je izjavil:

No, ko imam dopust so pa klici in potem delo od doma, pa klici ob petkih zvečer in delo od doma... Sem izklapljal telefon izven delovnega časa, pa dobil navodila, da tega ne smem početi. Službenega telefona pa sploh ni omenjenega v pogodbi o zaposlitvi...
Po valu odpuščanj sem dobil še delo odpuščenih za seveda isto plačo in celo nižjo stimulacijo v imenu varčevanja.
Ne verjamem, da bi se tukaj dalo karkoli rešiti.


WTF? Na privat telefon te kličejo med dopustom in pričakujejo da delaš. A si predstavljaš da te še na socialnih omrežjih začnejo isto klicat in preganjat? Poišči si drugo službo, dokler pa ne najdeš pa bolj sproščeno v tej.

Smurf ::

Ce ze razmislas o odpovedi, pojdi najprej raje na bolnisko. Prav tako ti more zaposlovalec omogociti porabo celotnega dopusta (in prav tako moras po zakonu vzeti vsaj 2 tedna dopusta naenkrat).

Meiniken ::

> Kaj ti počneš v svojem prostem času je popolnoma...

Pozabil na edit zgoraj :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Drevesce ::

Nevem kaj jokaš tu gor na forumu, ko je več kot očitno, da te na polno izkoriščajo. Takoj ko vidiš, da vse skupaj vpliva na tvoje zdravje se postavi zase ter postavi pogoje, tu ni neke težke logike.

Nisem zasledil, kaj sploh počneš, s čim se ukvarjaš? Morda te želijo premakniti na kakšno višjo pozicijo in te testirajo.

Drevesce ::

Nevem kaj jokaš tu gor na forumu, ko je več kot očitno, da te na polno izkoriščajo. Takoj ko vidiš, da vse skupaj vpliva na tvoje zdravje se postavi zase ter postavi pogoje, tu ni neke težke logike.

Nisem zasledil, kaj sploh počneš, s čim se ukvarjaš? Morda te želijo premakniti na kakšno višjo pozicijo in te testirajo.

harmony ::

Drevesce je izjavil:

Nevem kaj jokaš tu gor na forumu, ko je več kot očitno, da te na polno izkoriščajo. Takoj ko vidiš, da vse skupaj vpliva na tvoje zdravje se postavi zase ter postavi pogoje, tu ni neke težke logike.

Nisem zasledil, kaj sploh počneš, s čim se ukvarjaš? Morda te želijo premakniti na kakšno višjo pozicijo in te testirajo.

To, da cloveku sfukas zdravlje je tebi test? OMG.

looser ::

Ne vem, zakaj imajo tako...
Pritisk se ne izvaja do točke lomljenja, ker ni koristi potem.
Mogoče samo toliko, da vidijo okvirno, koliko stresa prenese.
Sicer neobičajno v civilnih poklicih.
V resnici ne vem, je OP precej skromen z info.

Mavrik ::

Tri mesece nazaj si odprl skoraj isto temo Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) - kaj točno od nasvetov tam si upošteval? Kaj si naredil v tem času?
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Očitno nič. Zberi pogum in pojdi vsaj na bolniško. Telefon pa na off.
sudo poweroff

Meiniken ::

Pa en nasvet: ne podleži vzbujanju slabe vesti.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

PreviousUser ::

Mavrik je izjavil:

Tri mesece nazaj si odprl skoraj isto temo Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) - kaj točno od nasvetov tam si upošteval? Kaj si naredil v tem času?


Šel sem do vodstva in jim predstavil to, kar tu pišem. Ni bilo posluha.

Bil pri zdravniku, zmenila sva se, da pokličem, ko bom hotel na bolniško. Zraven tega priporočil psihoterapijo, da prekinem z vzorci, ki so pripeljali do te točke (predvsem to, da ne znam reči ne).

Problem pa je, da sem ujet v to, ne vem, kako naj to razložim. Kot kao odgovoren član družbe ne smem prekiniti dela. Vem, da se sliši čudno, a to je verjetno eden od vzorcev.

poweroff ::

Seveda ni posluha s strani vodstva!

Vlečnega konja pač preteraš do konca. Ko crkne, ga brcneš čez prag in si poiščeš novo žrtev. Tako so najnižji stroški.

Po moje so tvoji šefi sadisti, ti pa mazohist. Oboji uživate v tem razmerju.
sudo poweroff

DamijanD ::

Kaj bi se naredilo, če bi začel preprosto delati zgolj 40 ur na teden (z normalnim tempom) in striktno ignorirati vso komunikacijo izven delovnega časa?

HighBane ::

PreviousUser je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Tri mesece nazaj si odprl skoraj isto temo Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) - kaj točno od nasvetov tam si upošteval? Kaj si naredil v tem času?


Šel sem do vodstva in jim predstavil to, kar tu pišem. Ni bilo posluha.

Bil pri zdravniku, zmenila sva se, da pokličem, ko bom hotel na bolniško. Zraven tega priporočil psihoterapijo, da prekinem z vzorci, ki so pripeljali do te točke (predvsem to, da ne znam reči ne).

Problem pa je, da sem ujet v to, ne vem, kako naj to razložim. Kot kao odgovoren član družbe ne smem prekiniti dela. Vem, da se sliši čudno, a to je verjetno eden od vzorcev.


Pa si šel na bolniško? Identično temo is odprl in pričakuješ kaj? Da te bo nekdo prek IP izsledil in ti poslal 50.000€, ker prvič ni bilo efekta?
Težko je svetovati ali je problem da imaš preveč dela ali se ne znaš zorginizirati in podeliti naloge naprej oziroma druge naučiti.
Nekaj je sigrno potrebno spremeniti. Če ne morejo brez tebe moraš že nekaj znati, da se lahko pogajaš pri svoji ali drugi firmi.
Resno, da ne boš dobil kakšne ideje in se fizično poškodoval, da bo 100% bolniška ali da si ne boš naredil še kaj hujšega.

Ales ::

PreviousUser je izjavil:

... Bil pri zdravniku, zmenila sva se, da pokličem, ko bom hotel na bolniško. Zraven tega priporočil psihoterapijo, da prekinem z vzorci, ki so pripeljali do te točke (predvsem to, da ne znam reči ne).


In kaj potem še hočeš od nas na Slo-techu?

Naredi dobesedno to, kar ti je bilo rečeno:

1) pokliči, da želiš na bolniško (in nehaj se javljati na službene klice zunaj delovnega časa)

2) prični s psihoterapijo.

Nehaj razmišljati o tem in se premakni.

Egidij88 ::

Kar nekaj dobrih nasvetov. Grow a pair, naj te ne ganejo kakšne obtožbe in trkanje na vest, telefon na off (petek popoldne si bil na sprehodu), bolniška. 10 dni dopusta v kosu MORAŠ dobiti. Če nič ne zaleže pač odpoved, ampak premišljeno naprej.

Meiniken ::

PreviousUser je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Tri mesece nazaj si odprl skoraj isto temo Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) - kaj točno od nasvetov tam si upošteval? Kaj si naredil v tem času?


Šel sem do vodstva in jim predstavil to, kar tu pišem. Ni bilo posluha.

Bil pri zdravniku, zmenila sva se, da pokličem, ko bom hotel na bolniško. Zraven tega priporočil psihoterapijo, da prekinem z vzorci, ki so pripeljali do te točke (predvsem to, da ne znam reči ne).

Problem pa je, da sem ujet v to, ne vem, kako naj to razložim. Kot kao odgovoren član družbe ne smem prekiniti dela. Vem, da se sliši čudno, a to je verjetno eden od vzorcev.


Občutek maš da ne smeš razočarat, drugače bo vse narobe, ane?
"Hrbtenice" nimaš. Vsa stvar je v glavi. Dan ko se boš postavu zase in jim razložil, da maš tud ti svoje potrebe (ala frej cajt) je dan ko boš stopil v pravo smer.

Sicer me pa spominja na tisto zgodbo o debelušni gospe, ki je bila praktično predpražnik za vse prijateljice. Ko je izgubljala kilograme in pridobilvala na samozavesti je pa hkrati izgubila še prijatelje. "Ojoj, kok si se spremenila" - Ne, zdej sem taka kot vse ostale.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

digitalcek ::

PreviousUser je izjavil:

Je kdo od vas že dal to skozi? Sem že pisal o tem tukaj, trenutno se počutim povsem ujetega v trenutni službi in ne vidim izhoda iz nastale situacije. Hodim po razgovorih, samo vprašanje, kdaj in če sploh bo kaj iz tega.
Letos sem imel dopusta v kosu največ tri dni skupaj, na pripombe v zvezi s tem se vodstvo ne odziva in mi nalaga še dodatno delo, jaz pa še obstoječe komaj delam, nimam koncentracije izžet sem. Najraje bi dal odpoved in živel nekaj časa od prihrankov, dolgo časa več ne bo šlo tako.


Slučajno sem poznavalec te tematike, jo močno spremljam, poznam vsaj 30 takih "primerov".

Samo tole: neodvisna raziskava je potrdila (celo več njih) da se tisti BISTVENI preklop vegetativnega živčevja, kot dejanska posledica dopusta zgodi 20-ega dne dopusta.

Torej so dopusti: 3,5,10, celo 14 dni pravzaprav - smešnica.

Delodajalci vas s tremi do petimi dopusti letno pravzaprav ubijajo, ker vam ne dajo možnosti, da "preklopite".
Na ta način se ne samo streljajo v kolena (bolniške odsotnosti), temveč si tudi dokazujejo, da nimajo pojma o organizaciji dela.

Le zakaj pa potem lahko nekatere nemške, avstrijske firme poleti zaprejo za cele tri tedne, nekatere celo za mesec dni?

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

Kje pa delaš?

filip007 ::

Pač zaviješ v bližnji bar in spiješ kaj, no razen, če voziš to je pa drugo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Drevesce ::

Superboyy je izjavil:

Kje pa delaš?


Zakaj vse zanima kje nekdo dela? Tudi sam tega podatka ne bi izdal, če bi bil še vedno na pogodbi. Bi pa morda bil uporaben info, s čim se sploh ukvarja.

Več ali manj smo itak že ugotovili poglaviten razlog, zakaj bo OP zapadel v depresijo. V kolikor ne spremeniš mindseta, le ta ni daleč.

hammock ::

OP, podobno stanje sem imel tudi jaz. Delo po 10-12 ur (plus poleg se 2 uri voznje dnevno), stres nonstop, sluzbene poti (20+ urni dnevi, cela Evropa, ZDA) na tedenskem nivoju. Sluzben telefon vedno v zepu, odgovarjanje klicev in mailov ob 23h zvecer ali kasneje (delo z zahodno obalo ZDA, jeeej), na dopustu, ne vem se kje. Drkanje s projekti ranga xxx k€, kjer je zahvaljujoc dolocenim idiotom slo vse narobe, jaz pa sem kot projektni vodja kao odgovarjal za cel projekt (kljub temu da kljucne stvari niso bile odvisne od mene oz nisem imel nobenega vzvoda da kaj spremenim).

Eno leto je nekako slo, potem je bilo konec. Glavoboli, hipertenzija, nenormalen pritisk, odvisnost od kofeina, nespecnost, konstantna utrujenost, brezvolje. Ko sem prihajal domov sem samo jedel in spal.

Na sreco mi je zdravnik lepega dne odprl oci, da sem sprevidel kaksna razvalina sem postal. Naslednji dan sem sel v sluzbo, fuknil sluzben telefon v predal (se zdaj je menda tam, ne vem), potem pa sem pojasnil sefu da se ne grem vec. Razmisljal sem o odpovedi, pa sem hotel da oni mene vrzejo (zaradi odpravnine). No, me niso, ker vedo da drugega ne bodo nasli. Zdaj hodim v sluzbo za 8ur, skoraj nikoli vec (prej manj), delam na izi. Boli me qrac, kot je nekdo gori zapisal.

Zdravje se je popravilo, shujsal sem, pritisk je ok. Life is good. Enostavno je, samo odlocit se moras.

Mato989 ::

Tole je tipični primer nekoga ki ne razume da se med dopustom izklopi telefon pa če se delodajalec potem postavi na glavo...

Še boljša je da greš na bolniško in izklopiš telefon, konec debate, bodi dec!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

Tole je tipični primer nekoga ki ne razume da se med dopustom izklopi telefon pa če se delodajalec potem postavi na glavo...

Še boljša je da greš na bolniško in izklopiš telefon, konec debate, bodi dec!

Vse ima svojo ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Superboyy ::

Drevesce je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Kje pa delaš?


Zakaj vse zanima kje nekdo dela?


In kaj je narobe, če vem kje dela nekdo, ki je odprl že 5 tem, o tem kako hudo mu je v službi?

FrRoSt ::

PreviousUser je izjavil:

No, ko imam dopust so pa klici in potem delo od doma, pa klici ob petkih zvečer in delo od doma... Sem izklapljal telefon izven delovnega časa, pa dobil navodila, da tega ne smem početi. Službenega telefona pa sploh ni omenjenega v pogodbi o zaposlitvi...
Po valu odpuščanj sem dobil še delo odpuščenih za seveda isto plačo in celo nižjo stimulacijo v imenu varčevanja.
Ne verjamem, da bi se tukaj dalo karkoli rešiti.

Stopi do advokata, se posvetuj, da boš sploh vedel za svoje PRAVICE!! Tudi za delo od doma in oglašanje na telefon zunaj delavnega časa!

Pojdi na bolniško, oddaj prijavo za mobing in obvesti tudi delovno inšpekcijo, če bo potrebno!

Bolje, da s problemom spopadeš še sedaj, ko imaš še nekaj energije in lahko še stojiš na nogah! ;)

Pogovori se (o zadevi) tudi z zdravnikom! Izklopi telefon ali ne odgovarjaj na klice! :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

poweroff ::

Ne, narobe mu svetujete.

V bistvu mora vztrajati v tem. Do smrti. No, ne ravno do smrti, ampak do tega, da pade po tleh in ga z rešilcem odpeljejo. Ker to je užitek. Da trpiš.

Seveda, če si mazohist. In OP po mojem mnenju to je.

Ali se premakni, ali pa nehaj jamrat in začni brezsramno uživat v svojem trpljenju. Samo ti dve opciji sta.
sudo poweroff

tikitoki ::

TA sistem ni namenjen brezsramnenu uzivanju oz. zgolja za pescico. TO je kruta resnica.

Brez dvoma pa ni smiselno, ne potrebno, vztrajati v tako nezdravem delovnem odnosu. Bolniska se slisi super, glede nato, da v pogodbi nima predvidene dosegljivosti 24/7, niti ni zato ne prejema kompenzacije, telefon na off izven delovnega casa. Oz. vse, kar so ze svetovali in iskanje druge sluzbe.

Po drugi strani pa tudi sam vztajam v situaciji, ki je zame skodljiva :S.

Utk ::

telefon na off (petek popoldne si bil na sprehodu)

Narobe, nikomur se ni treba zagovarjat kje si bil izven delovnega časa in zakaj se nisi oglasil na telefon.

FrRoSt ::

tikitoki je izjavil:

TA sistem ni namenjen brezsramnenu uzivanju oz. zgolja za pescico. TO je kruta resnica.

Brez dvoma pa ni smiselno, ne potrebno, vztrajati v tako nezdravem delovnem odnosu. Bolniska se slisi super, glede nato, da v pogodbi nima predvidene dosegljivosti 24/7, niti ni zato ne prejema kompenzacije, telefon na off izven delovnega casa. Oz. vse, kar so ze svetovali in iskanje druge sluzbe.

Po drugi strani pa tudi sam vztajam v situaciji, ki je zame skodljiva :S.

Kaj če bi se vidva z OP dobila v bližnji gostilni, kakšno rekla na to temo in kaj spila!? :))

Jaz sem šefa že navadil, da nisem dosegljiv na telefon. :D Sicer je verjetno sedaj on prvi v vrsti, ki bo pregorel, če bo šlo tako naprej, ampak to si je sam izbral.... :)):)):))

S Šefi je tako kakor z otroki in psi! :)) Tako, kakor jih navadiš, takšne imaš! Problem se pojavi, ko si pripravljen narediti vse, samo da bi imel službo.... 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

krneki0001 ::

Se noben ni povedal stavka; Ne morejo te tako malo placat, kot lahko ti malo delas.

8 ur na dan si placan, delaj 8 ur, telefon pa ugasni, ko gres iz sluzbe. Ce te hocejo tudi popoldne klicat, pa jim povej da za tvojo panogo obstaja panozna kolektivna pogodba, kjer so ti za pripravljenost izven delovnega casa dolzni placevati nek znesek (priblizno 20% bruto place je v vecini panoznih kolektivnih pogodb to zapisano). Dokler tega ne bo, bos pac imel ugasnjen telefon izven delovnega casa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuall ::

"izgorelost" ne pride toliko od tega, ker imaš preveč dela ampak od odnosov med ljudmi.
pa tudi če so sodelavci kvalitetni karakterji se težko sprostiš, ker je pač narava dela taka, da ste s sodelavci napol neznanci in iz tega pride ta stres, ker se pač ne moreš tako sprostiti kot bi se doma, kjer si res sproščen tako kot bi moral biti tudi v službi.
doda pa tudi delo svoje, ampak samo ene 30% stresa, glavnino doprinesejo k stresu ti tuji odnosi, ko moraš pazit, da ti ne bo kdo zabodel noža v hrbet.

ta stres je čist normalen in veliko ljudi ga tako zdravi, da postanejo bullies - pa čeprav samo v hecu ampak se hočejo delat da so glavni. tako se počutijo bolj varni, ko se čutijo, da so glavni v pisarni in potem tudi ta stres (strah pred drugimi v bistvu je to) izgine.

pa dobro je, če prideš na tako delovno mesto, kjer so jim ljudje pobegnili in kjer je težko dobiti novega - te bodo bolj cenili.

Utk ::

Ne, na tako delovno mesto, ki ga nihce noce, nikakor ni dobro priti.

kuall ::

ti bom narisal. :) če pogledaš opa: vztraja na delovnem mestu zato, ker najbrž ne dobi zlahka novega na svojem področju. ko bo popustil pa ga bodo fuknili ven in na tako spraznjeno delovno mesto vsekakor ne bi bilo dobro priti, ker bi bili šefi vajeni od prejšnjega delavca, da ga lahko zajebavajo.

če pa bi npr prišel na delovno mesto, kjer je taka panoga, da delavec zlahka dobi boljšo službo (programiranje) in je pač delavec šel za ene par sto evrov višjo plačo v drugo firmo bodo šefi do novega delavca še posebej prijazni, ker jih je prejšnji delavec pravilno izučil/prestrašil. posebej če je ta novi delavec kvaliteten.

alkor ::

Predlagam ti, da ne pretiravas, oziroma takoj nekaj ukrenes.

Imam 2 prijatelja; eden ni dojel kaj je narobe in se je en dan samo sesul....rešilec, urgenca in dolgotrajna bolniška.

Drugi je k sreči pravočasno dojel kaj in zakaj je narobe. Sedaj dela polovični delovni čas in raje uživa zivljenje.
LP, a
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

Oddelek: Loža
4614747 (12939) val46
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414630 (9358) Daliborg
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624719 (13011) Steinkauz
»

Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410905 (7846) rađo
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320074 (17752) Invictus

Več podobnih tem