» »

Elektrika in avto in to

Elektrika in avto in to

1
2
»

WhiteAngel ::

starfotr je izjavil:


On bo oddajal v omrežje, ko je elektrike preveč, poleti pač ni najvišja poraba elektrike. Najvišja poraba je pri nas pozimi, ker se vsi grejejo z elektriko na tak ali drugačen način.

Torej, lastnik net meteringa bo pozimi prispeval malo ali nič v sistem. Takrat, ko sistem rabi, takrat PV nič ne da od sebe. Torej, se bo njegov avto polnil s pomočjo termo in nuklearne energije. Tudi če poleti ponoči polni avto, se bo polnil iz istih virov, ne iz njegove super duper mega PV elektrarne, ki bo rešila svet pred CO2.

Za njega, tako kot za vse ostale se kuri premog in uran. PV ne prispeva nič kaj dosti. On kuri energijo, plača jo pa ne.

Če gremo analogijo iz borze, vsak bi rad kupil takrat, ko je poceni in prodal takrat, ko je drago. Če imaš ti tak sistem, kot je pri nas net metering, potem vedno drugi plačajo za tvoje stroške. To je napaka politike. Če se bodo v prihodnosti spremenili pogoji, ne jokat, da sedaj investicija v PV dela izgubo.


Jaz ne bi bil tako negativen. OP želi akumulirati v omrežje viške proizvedene električne energije podnevi in črpati iz njega takrat, ko je zunaj tema. Se pravi, omrežje želi uporabiti kot en velik akumulator. Mislim, da ti to "storitev" Elektro podjetja celo ponujajo in zaračunavajo vsak mesec na kWh, če imaš doma elektrarno.

Boljše vprašanje je, kaj narediti z večjimi elektrarnami v sezoni, ko bo v splošnem preveč elektrike iz obnovljivih virov na voljo. Bomo poleti nuklearko kar ugasnili? Nemci dele viškov elektrike pretvorijo v SNG. Ni učinkovito, a je pa trajno (ni problemov z baterijami).

Zgodovina sprememb…

looser ::

starfotr je izjavil:

Kar reče država je sveto, sploh ne smemo dvomit v njene svete odločitve. In ne smemo biti proti. Predlagam nasprotno. Vse se ravnajmo po njenih priporočilih, niti do 10 % PV ne bomo prišli, ko bodo začeli pipco zapirat.


to nikakor ni nemogoče, kar si rekel, ampak se mi zdi, da je tudi to zeeeeloo močno...

fikus_ je izjavil:

"Ne vem, ok, jaz verjamem, da si vse preračunal in to, ampak daj še povedat državi, in da neha s subvencijami spodbujat vse skupaj, očitno ji nekaj znanja manjka... In, lepo prosim, odpravi tiste postavke OVSE na položnici..."

SLO se je obvezala, da bo do leta 20xx imela YY% obnovljivih virov, zato vzpodbuja in subvencionira tudi SE.


zdaj, če prav razumem, tebe moti, ker bom ponoči/pozimi rabil pretežno energijo iz omrežja,
ki da ne bo offsetano z dobropisom iz poletnega časa?
si dal tisti "predlagam vladi", da to odstrani?

če si, super, mogoče te bodo kdaj v prihodnosti upoštevali...

če nisi, e, pa...

no, starfotr, če nisi, potem bom tebi poslal položnico za izterjavo stroškov, ki sem jih imel s postavitvijo SE...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

janipapillon ::

starfotr je izjavil:

On bo oddajal v omrežje, ko je elektrike preveč, poleti pač ni najvišja poraba elektrike. Najvišja poraba je pri nas pozimi, ker se vsi grejejo z elektriko na tak ali drugačen način.
Čak, čak! Rezultat na letni ravni: na račun sončnic = oksidiral smo nekaj manj fosilcev, ki nam ostanejo za prihodnje leto. Ko bo teh sončnic precej več, se jih še vedno da regulirat s pametnim omrežjem .... v katerega so vključene npr. tudi proizvodnja vodika na mikrolokacijah (polnilnica za vozila z gorilnimi celicami)

starfotr ::

Japajade.

fikus_ ::

Mene nič ne moti, kar naredi SE. Tudi ne poznam podrobno "net metering" sistema, kako dolgo je obračunsko obdobje, . . .

Glede viškov SE in vetrnih v DE pa toliko, da Norvežani dobijo zastonj viške DE elektrike za svoje ČHE, potem pa prodajajo nazaj.

starfotr ::

Danci imajo isti problem. Še plačujejo, da nekdo rabi njihov štrom iz veternic. Jaki biznis.

Saj tudi mi kupujemo od nemcev, saj smo povezani v evropsko mrežo...

looser ::

starfotr, s čim se ukvarjaš?
mislim, glede na to, s kakšnimi podatki strežeš, zakaj vlada tega ne ve?
in še več, zakaj še to spodbuja?

jb_j ::

a hočte rečt, da imamo preveč presežkov, proizvedene energije?
(po nekakšnih lažnih podatkih)
konkretnih nisem zasledil, ali vsaj link, ali dva, ali deset.

in bi EV, malenkost umilila ta presežek.

looser ::

ja, meni je to tudi presenetljivo
"Danci imajo isti problem. Še plačujejo, da nekdo rabi njihov štrom iz veternic. Jaki biznis."

free energy for all... in to?
ne samo free, you get paid to spend energy...
e, to pa je napredek...
fuzija in to, ne rabi se...
bravo, Danska!

no, bravo tudi Slovenija, če se temu bližamo, da je preveč energije, da jo bomo plačevali tistim, ki jo potrebujejo...
hmm, kdaj pa bo to, mislim, položnica za elektriko ne gre v minus pri nas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

jb_j ::

če bi bil slovenski diktator,
bi subvencioniral v vsa električna vozila skoraj v 100% meri,
da bi potem višek elektrike prodajal v domačih garažah ali na službenih parkiriščih.

(razen če vsi slovenci nardijo več kot 200-400km dnevno, kot lahko naredi eno vozilo, ko je povsem napolnjeno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

potem pa res ni smotrno, da se obremenjujem s SE in avtom na bencin...
bom kar energijo vzel od Dancev, pa še plačali me bodo...
tudi smrdljiv TEŠ dajmo zapret, bomo že vzeli višek Danske energije, pa še malo bo v žep kapnilo...
odlično je tole, res...
res škoda, da vlada tega ne ve, in zapravlja miljarde za TEŠ6...

jb_j ::

looser je izjavil:

potem pa res ni smotrno, da se obremenjujem s SE in avtom na bencin...
bom kar energijo vzel od Dancev, pa še plačali me bodo...
tudi smrdljiv TEŠ dajmo zapret, bomo že vzeli višek Danske energije, pa še malo bo v žep kapnilo...
odlično je tole, res...
res škoda, da vlada tega ne ve, in zapravlja miljarde za TEŠ6...


problem je, da ni pocen EV,
imaš vse praktično high-tech. in niso ravno pocen.

jst bi kupu double-decker style terenca,
da v dnevnem času, lahko prodajam višek nočno-proizvedene energije.

šalo na stran,

je pa nek evropski koncern postavil neko EV platformo,
baje celo z vodnim hlajenjem,
za nova EV vozila.
Upam, da imajo še zaščitno platformo v primeru požara,
(previsoka napetost, ali kratek stik, v primeru prometne)
Da, ko gori, gori le v tistih smereh, da ne ogroža potnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Lepa sela, lepo gore. (ali pa vozila)
Če ne ogrožajo ljudi.

looser ::

ok, dajmo se zresnit zdaj...
starfotr, napiši vladi v "predlagam vladi", naj jemlje strom iz danskih vetrnic in še nekaj bo kapnilo za plače javnega sektorja.
osebno mislim, da ti ministrstvo za energijo ne uide...

jb_j ::

looser je izjavil:

ok, dajmo se zresnit zdaj...
starfotr, napiši vladi v "predlagam vladi", naj jemlje strom iz danskih vetrnic in še nekaj bo kapnilo za plače javnega sektorja.
osebno mislim, da ti ministrstvo za energijo ne uide...


pa kaj ti bo štrom danskih vetrnic ponoč,
ko nihče ne dela?

uf, kaj če bi evropa podnevi, kupovala nočno elektriko iz V azije? (in obratno)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

TheBlueOne ::

Negativne cene menda niso vec nekaj posebnega.

https://www.focus.de/immobilien/energie...

Sam ne vidim, da bi bilo to dobro ali slabo za tiste, ki elektriko proizvajajo, ker se vsi faktorji spreminjajo. Na vsak nacin pa veca riziko v smislu investicije, ker dela podrocje manj predvidljivo.

jb_j ::

TheBlueOne je izjavil:

Negativne cene menda niso vec nekaj posebnega.

https://www.focus.de/immobilien/energie...

Sam ne vidim, da bi bilo to dobro ali slabo za tiste, ki elektriko proizvajajo, ker se vsi faktorji spreminjajo. Na vsak nacin pa veca riziko v smislu investicije, ker dela podrocje manj predvidljivo.


in potem bodo države z viškom EV,
delale dobičke z to energijo,
če vsak ne bo porabil nočno napolnjene energije v avtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

looser ::

TheBlueOne je izjavil:

Negativne cene menda niso vec nekaj posebnega.

ja, to je malo zanimivo branje, škoda, da tudi drugi sogovorniki ne pridejo s podobnim ven.
odjemalci dobijo nižjo položnico za plačat za isti strom?
če ne, je problem.
ampak mislim, da se starfotr ne boji za neuspeh 'moje SE'...
meni se primarno gre za samooskrbo, in to je največ, kar si lahko privoščimo s to tehnologijo...
če se nam zadeva povrne (glede na izračune) povrne v 10 letih (ki so nepredvidljiva), je to zmaga...
no, sem prepričan, da bomo uspeli porabiti 11 kWp, vi pa raje odkrijte sprejemljive rezervoarje energije čimprej :-)
če ne drugače, bo pa thetilko hodil po cookieje, po katerih plezaš po kozolcih ;-)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27858579 (28969) BigWhale
»

Tesla pozitivno presenetila analitike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7520087 (15877) bobby
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715263 (11007) tikitoki
»

Soncna elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328757 (26308) Kaboom
»

Tudi Volvo pripravlja električne tovornjake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16954006 (48332) Jackass

Več podobnih tem