» »

Avtorska pogodba za tuje podjetje

Avtorska pogodba za tuje podjetje

Temo vidijo: vsi

estons ::

Verjetno se tukaj najde kdo, ki je imel podoben primer... Delo preko avtorske pogodbe za d.o.o. iz tujine (sicer EU). Kolikor vidim mora tuje podjetje potem še nakazovati neke slovenske prispevke itd. kar se tujcem verjetno še sanja ne, kaj bi zdaj slovenska davkarija rada od njih. Kako gre to v praksi, a lahko oni meni nakažejo bruto znesek pa jaz naprej razdelim po naših predpisih FURSu in ostalim njihovo?

(Pa preden mi začnete z davčno optimizacijo, gre se za enkratni znesek cca sto evrov, zato se mi res ne da pretirano zafrkavat.)

St235 ::

Svoj čas je šlo to preko Avtorske agencije Slovenije. Oni so v bistvu zate izdali račun, poplačali državi, si vzeli svoj procent in ti nakazali ostanek.

Invictus ::

Večina ali bolje, kar vsi, ti bodo rekli, da si odpri firmo...

In to je tudi edini pameten postopek.

Tistih 100 EUR naj ti pošljejo v kuverti... Ker je to najceneje in najmanj birokratsko za vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

(Pa preden mi začnete z davčno optimizacijo, gre se za enkratni znesek cca sto evrov, zato se mi res ne da pretirano zafrkavat.)

Invictus, treniraš nepismenost?

Invictus ::

Glede na moje izkušnje, bodo rekli točno to, kar sem napisal. Ker jim je najlažje nakazati na firmo. Tudi najmanj stroškov imajo, pa izognejo se kakim domačim davčnim postopkom.

Lastna izkušnja...

100 EUR ni nobena davčna optimizacija, daj ne seri Lakotnik :)). Kaka avtorska agencija Slovenije, za 100 EUR tajnica ne bo niti obrvi dvignila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Za 100€ se znas bolj namatrat za kako jih dobiti, kot kako jih zasluzit. :) Morda pomaga link:

http://www.velenje.com/STROKOVNJAK3.php...

St235 ::

Invictus je izjavil:

Glede na moje izkušnje, bodo rekli točno to, kar sem napisal. Ker jim je najlažje nakazati na firmo. Tudi najmanj stroškov imajo, pa izognejo se kakim domačim davčnim postopkom.

Lastna izkušnja...

100 EUR ni nobena davčna optimizacija, daj ne seri Lakotnik :)). Kaka avtorska agencija Slovenije, za 100 EUR tajnica ne bo niti obrvi dvignila...


Zakaj spet govoriš neumnosti? a res o ničemer nimaš pojma? AAS bo seveda lepo izdala račun tudi za 100€, od česar si bodo vzeli mislim, da 3% + DDV. torej če na grobo zaokrožimo 4€ od 100€. Vsekakor manj kot je ustanavljanje firme za enkratno nakazilo par 100€.

Daj mi enkrat razloži kaj imaš od tega, da pol tem zaserješ z bedastimi izjavami, ki se izkažejo za povrhu še za neresnične?

estons ::

Lakotnik, hvala, bom preveril.

LeyaPrive ::

Verjetno bi šlo tudi s tem, da ti bruto nakažejo in potem sam izpolniš rek obrazce in poplačaš dajatve. Vprašanje pa je, koliko se poznaš edavke in kako pravilno obračunati.

Če ne poznaš stvari, potem je avtorska agencija res najhitrejša in najbolj zanesljiva opcija.

Jaz sem zaposlena pri tujem delodajalcu in je stalna praksa, da naj bi nakazali bruto bruto in bi si sama plačala vse prispevke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjemna ali avtorska pogodba?

Oddelek: Loža
253516 (1934) billy
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013421 (8909) Vikking
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21540319 (35156) kkk7
»

Kdo lahko koristi avtorsko pogodbo?

Oddelek: Loža
257637 (6634) fosil
»

Avtorski honorar

Oddelek: Pomoč in nasveti
183283 (3024) XCT

Več podobnih tem