» »

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini

««
6 / 11
»»

leiito ::

Nikoli nisem razumel zakaj ljubitelji Windowsov porabijo toliko časa za vedno iste razlage, kako so Applovi izdelki precenjeni, firma pred propadom, uporabniki pa nekakšna tech elita, ki noče razumeti bolečine proletariata, ki si tega ne more privoščiti. Koliko je potem šele tega na Audi Q7 forumih, saj mora biti 90% jamranja o precenjenosti in nesmiselnosti, ker z rabljeno Dacio se isto pripelješ od A do B. Morda, če bi ves ta čas namesto jamranju namenili čemu drugemu, bi ob letu osorej lahko kupili tanartahujšga Maca, unga cilindrastega, ki ga profesionalci uporabljajo.

gustek_si ::

leiito, škoda da nisi razumel poante in odšel na Lambota in stanovanje v New Yorku. Vse to zaradi tabličnega računalnika za 500€. :))

MrNighthawk ::

leiito je izjavil:

Nikoli nisem razumel zakaj ljubitelji Windowsov porabijo toliko časa za vedno iste razlage, kako so Applovi izdelki precenjeni, firma pred propadom, uporabniki pa nekakšna tech elita, ki noče razumeti bolečine proletariata, ki si tega ne more privoščiti. Koliko je potem šele tega na Audi Q7 forumih, saj mora biti 90% jamranja o precenjenosti in nesmiselnosti, ker z rabljeno Dacio se isto pripelješ od A do B. Morda, če bi ves ta čas namesto jamranju namenili čemu drugemu, bi ob letu osorej lahko kupili tanartahujšga Maca, unga cilindrastega, ki ga profesionalci uporabljajo.


Mislim, da jih večina ni ljubiteljev ampak samo uporabniki. Bistvena razlika.

HUGO BOSS hlače (250€), Levis (100€), GAP (70€),... itd. si res lahko tako naiven in trdiš, da je razlika v ceni samo zaradi boljše izdelave in boljšega materiala? Ali ima morda še "prestiž" prste vmes?

tomaz- ::

Seveda ima tudi "prestiž" prste vmes.. Ampak največ prepričevanj je ravno s strani uporabnikov PC jev, kako se MAC ne splača, kako je precenjen, kako nima tegaintega, kako bi moral imeti tointo za tako ceno.. Sam sem imel vedno PC laptoep, zdaj imam dve leti Macbooka pro 15 . DAMN, res se navadiš, ko je zadeva v kombinaciji z iPhonom in iPadom.. Res lepo deluje vse med seboj. In verjamem, da to verjetno deluje tudi v PC svetu, ampak dejansko sem se "navlekel" na to in mi je ta "droga" všeč.. Je pa dražja, ja..
p.s.
mi je pa skrajno bebav način obeh skrajnih polov: APPLE fanov, ki ga kujejo v zvezde in PC prepričevalcev, kako so APPLE fani ovce.. Za zjokat - prav otročje ... K sreči so v manjšini, ali pa imam jaz srečo in se gibljem v krogih, kjer teh frustracij ljudje ne zlivajo en po drugem - vsak uporablja tisto, kar mu sede ,ne glede na to, koliko je moral odkartat za zadevo in kakšen je price-preformance ratio ..

MrNighthawk ::

tomaz- je izjavil:

Seveda ima tudi "prestiž" prste vmes.. Ampak največ prepričevanj je ravno s strani uporabnikov PC jev, kako se MAC ne splača, kako je precenjen, kako nima tegaintega, kako bi moral imeti tointo za tako ceno.. Sam sem imel vedno PC laptoep, zdaj imam dve leti Macbooka pro 15 . DAMN, res se navadiš, ko je zadeva v kombinaciji z iPhonom in iPadom.. Res lepo deluje vse med seboj. In verjamem, da to verjetno deluje tudi v PC svetu, ampak dejansko sem se "navlekel" na to in mi je ta "droga" všeč.. Je pa dražja, ja..
p.s.
mi je pa skrajno bebav način obeh skrajnih polov: APPLE fanov, ki ga kujejo v zvezde in PC prepričevalcev, kako so APPLE fani ovce.. Za zjokat - prav otročje ... K sreči so v manjšini, ali pa imam jaz srečo in se gibljem v krogih, kjer teh frustracij ljudje ne zlivajo en po drugem - vsak uporablja tisto, kar mu sede ,ne glede na to, koliko je moral odkartat za zadevo in kakšen je price-preformance ratio ..


Se strinjam. Za mene, ko pride "debata" do tega s katero kombinacijo tipk narediš screenschot in katera je bolj efektivna, postane zelo nerelevantna in objektivnost leti skozi okno. :)

Sem pa 100%, da če bi odstranil Apple logo in zamenjal s Huawei bi prodajal padla za polovico. In tega nekateri preprosto ne priznajo.

Zgodovina sprememb…

no comment ::

MrNighthawk je izjavil:


Sem pa 100%, da če bi odstranil Apple logo in zamenjal s Huawei bi prodajal padla za polovico. In tega nekateri preprosto ne priznajo.

Le zakaj se ni Huawei že tega spomnil (narediti identične izdelke in jih prodajati za Apple ceno). S pol tolk profita kot ga naklepa Apple (in Apple s pol manj), bi bili prva tech firma po profitu.

Res škoda. Ampak, jebiga, ni Kitajc še slišal za Slotek...

Mato989 ::

tomaz- je izjavil:

Seveda ima tudi "prestiž" prste vmes.. Ampak največ prepričevanj je ravno s strani uporabnikov PC jev, kako se MAC ne splača, kako je precenjen, kako nima tegaintega, kako bi moral imeti tointo za tako ceno.. Sam sem imel vedno PC laptoep, zdaj imam dve leti Macbooka pro 15 . DAMN, res se navadiš, ko je zadeva v kombinaciji z iPhonom in iPadom.. Res lepo deluje vse med seboj. In verjamem, da to verjetno deluje tudi v PC svetu, ampak dejansko sem se "navlekel" na to in mi je ta "droga" všeč.. Je pa dražja, ja..
p.s.
mi je pa skrajno bebav način obeh skrajnih polov: APPLE fanov, ki ga kujejo v zvezde in PC prepričevalcev, kako so APPLE fani ovce.. Za zjokat - prav otročje ... K sreči so v manjšini, ali pa imam jaz srečo in se gibljem v krogih, kjer teh frustracij ljudje ne zlivajo en po drugem - vsak uporablja tisto, kar mu sede ,ne glede na to, koliko je moral odkartat za zadevo in kakšen je price-preformance ratio ..


Point je tudi v tem, da kupiš macbooka pro za 2k ojrov in hočeš odigrat en špil in morš "doktorirat" zraven... na Winsih instaliraš in laufa... Nekaj kar pričakujem od 2k ojrov računalnika btw...

Seveda pa je apple ekosistem super, ampak zato da uporabljaš Apple ekosistem moraš "preplačat" še 1-2 napravi... potem pa več ni razlike 300€ ampak smo kmalu na 500€+

Apple ovce so tisti ki kampirajo pred prodajalno da dobijo nov Iphone zjutraj... to se pričakuje od geekov ko smo mi v LJ čakali na Wrath of the lich king pred leti kot 18 ali 19 letni šmrkavci =)

Najboljše je ko sem delal v rač. trgovini in pridejo stari s šmrkljo ki nujno hoče APPLA Macbook... za 1k ojrov... čeprav vse kar ona rabi Je facebook, youtube, in office... ampak NE, ona hoče MACKBOOK drugače ne bo mogla tega delat... a razumeš kam gremo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janig ::

Sem pa 100%, da če bi odstranil Apple logo in zamenjal s Huawei bi prodajal padla za polovico.

Normalno. To velja za vse premium znamke.

NikolormousB ::

Se strinjam. Za mene, ko pride "debata" do tega s katero kombinacijo tipk narediš screenschot in katera je bolj efektivna, postane zelo nerelevantna in objektivnost leti skozi okno. :)


Ravno primer screenshotov je dobra ilustracija. Mac userji imajo določene stvari za samoumevne med tem ko nekateri ljudje sploh ne vejo za kaj gre (po 2 straneh prepucavanja nekaterim očitno ni jasno, da ne gre za kombinacijo tipk).

Sem pa 100%, da če bi odstranil Apple logo in zamenjal s Huawei bi prodajal padla za polovico. In tega nekateri preprosto ne priznajo.


Huawei je naredil točno to. Matebook x pro je na praktično vseh testih ocenjen boljše od macbookov in kakšnih 20% cenejši. Vseen jih bodo prodali 10% toliko kot Apple Macbookov.

Kaj točno je tvoj point?

Point je tudi v tem, da kupiš macbooka pro za 2k ojrov in hočeš odigrat en špil in morš "doktorirat" zraven... na Winsih instaliraš in laufa... Nekaj kar pričakujem od 2k ojrov računalnika btw...


Kaj točno te pa muči? Jaz poženem steam in kliknem play.

Vazelin ::

Ma o kakem premiumu govorimo tule:)) like 200 eur razlike:))

janig ::

Pa se to je za nekatere prevec.

Unknown_001 ::

janig je izjavil:

Pa se to je za nekatere prevec.


En komplet Savinih gum 15"
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

Ena guma normalne velikosti :)

leiito ::

Predvsem se pa ljudje preveč obremenjujejo z drugimi ljudmi, to se nikakor ne sme delati, zato me izredno moti. Raje se trudimo biti bolj spontani.

Unknown_001 ::

leiito je izjavil:

Predvsem se pa ljudje preveč obremenjujejo z drugimi ljudmi, to se nikakor ne sme delati, zato me izredno moti. Raje se trudimo biti bolj spontani.


Frencl:
U, Matjašek od kdaj pa Rolex nosiš?
Matjaž:
Uh, sma bla z Aniko v Parizi pa je bil an hud popust, an.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Se strinjam. Za mene, ko pride "debata" do tega s katero kombinacijo tipk narediš screenschot in katera je bolj efektivna, postane zelo nerelevantna in objektivnost leti skozi okno. :)


Ravno primer screenshotov je dobra ilustracija. Mac userji imajo določene stvari za samoumevne med tem ko nekateri ljudje sploh ne vejo za kaj gre (po 2 straneh prepucavanja nekaterim očitno ni jasno, da ne gre za kombinacijo tipk).

Sem pa 100%, da če bi odstranil Apple logo in zamenjal s Huawei bi prodajal padla za polovico. In tega nekateri preprosto ne priznajo.


Huawei je naredil točno to. Matebook x pro je na praktično vseh testih ocenjen boljše od macbookov in kakšnih 20% cenejši. Vseen jih bodo prodali 10% toliko kot Apple Macbookov.

Kaj točno je tvoj point?

Point je tudi v tem, da kupiš macbooka pro za 2k ojrov in hočeš odigrat en špil in morš "doktorirat" zraven... na Winsih instaliraš in laufa... Nekaj kar pričakujem od 2k ojrov računalnika btw...


Kaj točno te pa muči? Jaz poženem steam in kliknem play.


Muči me to da računalnik za 1.500€+ ne zmore na ultra poganjat vseh iger, medtem ko recimo Asusov za 1.570€ to zmore ker ima not gtx 1060 s 6gb rama... koliko ima Macbook Air ali Pro?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Joj, sosedov frizirani jugo bolj potegne kot moj Audi! Konec sveta!

Mato989 je izjavil:


Najboljše je ko sem delal v rač. trgovini in pridejo stari s šmrkljo ki nujno hoče APPLA Macbook... za 1k ojrov... čeprav vse kar ona rabi Je facebook, youtube, in office... ampak NE, ona hoče MACKBOOK drugače ne bo mogla tega delat... a razumeš kam gremo?

Za nekoga, ki bo verjetno študiral umetnostno zgodovino, je mek idealen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Unknown_001 ::

Mato, kaj ti voziš? Čist tko me zanima.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

Muči me to da računalnik za 1.500€+ ne zmore na ultra poganjat vseh iger, medtem ko recimo Asusov za 1.570€ to zmore ker ima not gtx 1060 s 6gb rama... koliko ima Macbook Air ali Pro?


Tale je 1600+ pa nima 1060 s 6gb rama. Kako to?

https://www.mimovrste.com/ultrabooki/as...

Najboljše je ko sem delal v rač. trgovini in pridejo stari s šmrkljo ki nujno hoče APPLA Macbook... za 1k ojrov... čeprav vse kar ona rabi Je facebook, youtube, in office... ampak NE, ona hoče MACKBOOK drugače ne bo mogla tega delat... a razumeš kam gremo?


Tole je idealen kandidat za macbooka. Dolga avtonomija, dober trackpad, dobri zvočniki. Cena je pa tudi ugodna, sploh, če upoštevaš dejstvo, da ga čez 3 leta prodaš za soliden denar.

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato, kaj ti voziš? Čist tko me zanima.


Megane II 2006 letnik zakaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mato, kaj ti voziš? Čist tko me zanima.


Megane II 2006 letnik zakaj?


Ah nič nič...

Sem se ustrašil, da ni kak nepotreben luksuz.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mato, kaj ti voziš? Čist tko me zanima.


Megane II 2006 letnik zakaj?


Ah nič nič...

Sem se ustrašil, da ni kak nepotreben luksuz.


Ni brez skrbi =) Avto je vreden danes manj kot moj home build stacionarc če štejemo zraven še LCD, slušalke miško in tipkovnico =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:


Ravno primer screenshotov je dobra ilustracija. Mac userji imajo določene stvari za samoumevne med tem ko nekateri ljudje sploh ne vejo za kaj gre (po 2 straneh prepucavanja nekaterim očitno ni jasno, da ne gre za kombinacijo tipk).


Tebi res ni jasno za kaj se gre. Vsi userji imajo nekatere stvari za samoumnevne, ki jih drugi userji nimajo ali pa imajo rešene drugače. Samo idioti, ki se niso sposobno prilagajat govorijo, da je nekaj boljše, ker drugega ne znano uporabljat ker je drugačno.

P.s. seveda ne gre za kombinacino tipk. V Win10 narediš screenshot in posnameš v cloud z eno tipko

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mato, kaj ti voziš? Čist tko me zanima.


Megane II 2006 letnik zakaj?


Ah nič nič...

Sem se ustrašil, da ni kak nepotreben luksuz.


Ni brez skrbi =) Avto je vreden danes manj kot moj home build stacionarc če štejemo zraven še LCD, slušalke miško in tipkovnico =)


Eee matko matko

Na cajte si malo smotan, si pa vsaj dosleden.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tomaz- ::

Mato989: "problem" imaš zgolj zato, ker na vsak način "iščeš" nekaj, kar ti MAC ne ponuja optimalno.. Vsem je jasno, da Macbook ni za gaming, če tega ne sprejmeš, pač tega ne kupiš.. Ampak to dajat kot kontra argument je brezvezno. Čisto za vsako zadevo se lahko najde en kontra argument, da lahko "opravičiš" svoje nestrinjanje, mar ne? Kot bi rekel za tvoj avto: zakaj tolk poceni avto, a ti ni za varnost in udobje nič mar, zakaj pa nimaš not navigacije, zakaj pa nimaš rajš avto z vsaj 150 konji, zakaj pa nimaš ..... Vidiš? Vedno se bo našlo cel kup "proti argumentov", če jih hočeš iskat in na vsak način "kontrirat" zadevam..In seveda se boš takoj oglasil nazaj, kako si za razliko denarja rajš nevekaj kupiš.. Zato: če si s vojim avtom zadovoljen, super, sem vesel zate!! :)

Zato menim, da je takšna debata v osnovi totalno bebava in brezplodna - kot naprimer merjenje dolžine organa s tem, na kakšen način nekdo naredi screenshot.. O moj bog..

MAcbook je meni top preprosto zaradi MacOS-a . Že prej sem imel iPhone, se ga res navadil, žena ima iPhone, v familji imamo še iPad, ker ga vsak, ki ima 5 min časa, pograbi in malce posrfa na kavču, Macbook pa je ravno zaradi integracije res OK. NI pa za "ultra gaming" in če bi kupavali za tak name, pač nekako ne bi bil v igri, a ne ? Ne morem pa zdaj nabijat, kako je vse pri APLLU ohinsploh, daleč od tega. Zato so mi takšne "skrajnosti", ki se jih gredo tisti, ki se prepucavajo, milo rečeno, res bebave..
Drugače pa ima sin Xiaomi mi notebook air: glej, krasna zadevca, skopiran APPLE design, vse super deluje, všeč mi je, sploh za ceno, ki sem jo odkartal.. Ampak: nima MACos - pa spet: NI TOOOLK BOLJŠI, tolk sem se ga "navlekel", da ga imam rajši.. Nikoli pa ne bom opravičeval svojih odločitev z nevemkatero produktivnostjo in hitrostjo delanja screenshotov..Še najmanj pa ne bom polagal računov mozoljavcem, zakaj sem odkartal tak znesek.. Popolnoma moja osebna odločitev.

Mato989 ::

tomaz- je izjavil:

Mato989: "problem" imaš zgolj zato, ker na vsak način "iščeš" nekaj, kar ti MAC ne ponuja optimalno.. Vsem je jasno, da Macbook ni za gaming, če tega ne sprejmeš, pač tega ne kupiš.. Ampak to dajat kot kontra argument je brezvezno. Čisto za vsako zadevo se lahko najde en kontra argument, da lahko "opravičiš" svoje nestrinjanje, mar ne? Kot bi rekel za tvoj avto: zakaj tolk poceni avto, a ti ni za varnost in udobje nič mar, zakaj pa nimaš not navigacije, zakaj pa nimaš rajš avto z vsaj 150 konji, zakaj pa nimaš ..... Vidiš? Vedno se bo našlo cel kup "proti argumentov", če jih hočeš iskat in na vsak način "kontrirat" zadevam..In seveda se boš takoj oglasil nazaj, kako si za razliko denarja rajš nevekaj kupiš.. Zato: če si s vojim avtom zadovoljen, super, sem vesel zate!! :)

Zato menim, da je takšna debata v osnovi totalno bebava in brezplodna - kot naprimer merjenje dolžine organa s tem, na kakšen način nekdo naredi screenshot.. O moj bog..

MAcbook je meni top preprosto zaradi MacOS-a . Že prej sem imel iPhone, se ga res navadil, žena ima iPhone, v familji imamo še iPad, ker ga vsak, ki ima 5 min časa, pograbi in malce posrfa na kavču, Macbook pa je ravno zaradi integracije res OK. NI pa za "ultra gaming" in če bi kupavali za tak name, pač nekako ne bi bil v igri, a ne ? Ne morem pa zdaj nabijat, kako je vse pri APLLU ohinsploh, daleč od tega. Zato so mi takšne "skrajnosti", ki se jih gredo tisti, ki se prepucavajo, milo rečeno, res bebave..
Drugače pa ima sin Xiaomi mi notebook air: glej, krasna zadevca, skopiran APPLE design, vse super deluje, všeč mi je, sploh za ceno, ki sem jo odkartal.. Ampak: nima MACos - pa spet: NI TOOOLK BOLJŠI, tolk sem se ga "navlekel", da ga imam rajši.. Nikoli pa ne bom opravičeval svojih odločitev z nevemkatero produktivnostjo in hitrostjo delanja screenshotov..Še najmanj pa ne bom polagal računov mozoljavcem, zakaj sem odkartal tak znesek.. Popolnoma moja osebna odločitev.


Saj jaz skoz trdim da so prednosti Mca nekaj, drugo pa slabosti... ampak večina folka ne potrebuje Maca... Poglej če na laptopu delaš seminarske za šolo in googlaš pa facebook pa youtube pa instagram, potem lahko kupiš Laptop za 450EUR in lahko čez 2-3 leta kupiš še 1x za 450EUR pa boš še zmeraj prihranil naapram Macu...

Prednosti Maca so predvsem trackpad, ki je boljši od teh pri primerljivih cenah predvsem entry model Air, pa potem kot si sam omenil Ekosistem, ampak za ekosistem potrebuješ pa spet 1-2 "precenjeni" Apple napravi kjer lahko enostavno kupiš P20 Lite za 320EUR namesto Iphona X za 1.000EUR in prihraniš nadaljnjih 600EUR, razlike pa večina casual uporabnikov ne bo vidla...

Seveda pa so specialni primeri ko je nekaj boljše drugo slabše in so seveda tudi hardcore uporabniki ali nekdo ki potrebuje točno določeno zadevo ki jo IOS ponuja ali pa morda tudi WIndows itd... ampak ko govoriva o povprečju tega ni =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

shadeX ::

Saj jaz skoz trdim da so prednosti Mca nekaj, drugo pa slabosti... ampak večina folka ne potrebuje Maca... Poglej če na laptopu delaš seminarske za šolo in googlaš pa facebook pa youtube pa instagram, potem lahko kupiš Laptop za 450EUR in lahko čez 2-3 leta kupiš še 1x za 450EUR pa boš še zmeraj prihranil naapram Macu...


Zmotno je mislit, da tudi laptopi za 450EUR delajo 2-3 leta (ali pa so takrat že krepko obsolete). Moj prvi prenosnik je bil Asus, ki sem ga kupil za 600EUR, leta 2007 (ceneje se prenosniki takrat niso prodajali).

Izdihnil je očetu 1 teden nazaj. V uporabi je bil vsaki dan (mogoče je imel v celem obdobju leto premora, ko sem ga jaz zamenjal za boljši prenosnik, oče pa računalnika še ni tako aktivno uporabljal).

Kar hočem povedat, najcenejši prenosnik izpred 11 let je še vedno aktivno fural wordove dokumente, excel, Youtube, browsanje, brez kakšnih večjih naporov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

Saj jaz skoz trdim da so prednosti Mca nekaj, drugo pa slabosti... ampak večina folka ne potrebuje Maca... Poglej če na laptopu delaš seminarske za šolo in googlaš pa facebook pa youtube pa instagram, potem lahko kupiš Laptop za 450EUR in lahko čez 2-3 leta kupiš še 1x za 450EUR pa boš še zmeraj prihranil naapram Macu...


Zmotno je mislit, da tudi laptopi za 450EUR delajo 2-3 leta (ali pa so takrat že krepko obsolete). Moj prvi prenosnik je bil Asus, ki sem ga kupil za 600EUR, leta 2007 (ceneje se prenosniki takrat niso prodajali).

Izdihnil je očetu 1 teden nazaj. V uporabi je bil vsaki dan (mogoče je imel v celem obdobju leto premora, ko sem ga jaz zamenjal za boljši prenosnik, oče pa računalnika še ni tako aktivno uporabljal).

Kar hočem povedat, najcenejši prenosnik izpred 11 let je še vedno aktivno fural wordove dokumente, excel, Youtube, browsanje, brez kakšnih večjih naporov.


Ja valda, ampak načeloma je tako, da laptopi za dobrih 400€ majo v najboljšem primeru 128gb SSD in i3 in še to samo če najdeš na solidni razprodaji drugače je pentium... to pa žal za kaj več kot cca. 3 leta ni... seveda ne pravim da bo potem crknil, ampak je boljše nadgradit... problem pri laptopih pod 500€ je procesor... Če pa dobiš i5 potem je pa ok... in lahko komot za zmerno uporabo drži tam okol 6 let.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

leiito ::

Kje pa piše, da ljudje ne smejo imeti stvari, katerih zmogljivosti presegajo dejansko rabo? Sej z SUVjem tudi ne gremo off road, to je samo za vsak primer, da mirno spimo vedoč, da tudi če jutri vse ceste izginejo in ostanejo samo še blatne grape, ne bomo imeli večjih težav priti v službo.

Analogno samo res redki profesionalci v kreativnih industrijah rabijo tanouga iPad Proja, slednji je tako zmogljiv, da se tech portali pridušajo, da se Apple že baha s svojo tehnološko superiornostjo, že lani je bil iPad Pro vsaj 5 let pred konkurenco, letos so to prednost povečali na vsaj sedem.

Tablica je čudovita. Ni še tehnološka perfekcija, manjka še OLED zaslon in brezžično polnjenje, smo pa blizu. In zdaj, ko bo Apple omogočil še priklop zunanjih diskov, miške in file explorer čez cel sistem, res ne bomo več rabili računalnika.

Mato989 ::

leiito je izjavil:

Kje pa piše, da ljudje ne smejo imeti stvari, katerih zmogljivosti presegajo dejansko rabo? Sej z SUVjem tudi ne gremo off road, to je samo za vsak primer, da mirno spimo vedoč, da tudi če jutri vse ceste izginejo in ostanejo samo še blatne grape, ne bomo imeli večjih težav priti v službo.

Analogno samo res redki profesionalci v kreativnih industrijah rabijo tanouga iPad Proja, slednji je tako zmogljiv, da se tech portali pridušajo, da se Apple že baha s svojo tehnološko superiornostjo, že lani je bil iPad Pro vsaj 5 let pred konkurenco, letos so to prednost povečali na vsaj sedem.

Tablica je čudovita. Ni še tehnološka perfekcija, manjka še OLED zaslon in brezžično polnjenje, smo pa blizu. In zdaj, ko bo Apple omogočil še priklop zunanjih diskov, miške in file explorer čez cel sistem, res ne bomo več rabili računalnika.


Jaz in nekateri ne govorimo kaj kdo mora ali lahko ima, ampak o tem ali je POTREBNO imet toliko boljšega... zaradi mene imaš ti lahko audija celega v zlatem, briga me, potrebuješ ga pa ne... ker se boš z cenejšim enako pripeljal... in to velja tudi za Mace v 99%.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Dajmo bit pošteni. Seminarsko se da čisto OK napisati na roke s pomočjo knjig iz knjižnice. Zakaj bi tratil 450 eur za stvari, ki je ne potrebuješ?

antonija ::

Dajmo bit pošteni. Seminarsko se da čisto OK napisati na roke s pomočjo knjig iz knjižnice.
To sicer ne, ker knjige za danasnje case niso ravno up-to-date. Se jo pa da napisat na PCju v knjiznjici ali v soli. Ce bi res rad prisparal.

Ce ne rabis sparat ti seveda ni treba, nihce te ne bo silil, dokler bo resursov dovolj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

ker se boš z cenejšim enako pripeljal

Pripelji se z zlatim Audijem pred srednjo frizersko in povej, če se boš enako pripeljal kot z navadnim črnim ;)

MrNighthawk ::

leiito je izjavil:

Sej z SUVjem tudi ne gremo off road, to je samo za vsak primer, da mirno spimo vedoč, da tudi če jutri vse ceste izginejo in ostanejo samo še blatne grape, ne bomo imeli večjih težav


Če imaš nočne more, da bodo čez noč izginile vse ceste potem je s tabo nekaj narobe. doomsday preper much :))

če pa misliš, da si z SUVjem kaj na boljšen na terenu kot pa nekdo z Golfom, potem mi prosim povej kaj kadiš, ker to bi tudi jaz. SUV je tržna niša in nateg za naivneže. Prodajo ti avto z enakim podvozjem, enakim motorjem in malo dvignjeno streho in sedežem pa misliš, da imaš terenca :)).

gendale2018 ::

Mato989 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Se strinjam. Za mene, ko pride "debata" do tega s katero kombinacijo tipk narediš screenschot in katera je bolj efektivna, postane zelo nerelevantna in objektivnost leti skozi okno. :)


Ravno primer screenshotov je dobra ilustracija. Mac userji imajo določene stvari za samoumevne med tem ko nekateri ljudje sploh ne vejo za kaj gre (po 2 straneh prepucavanja nekaterim očitno ni jasno, da ne gre za kombinacijo tipk).

Sem pa 100%, da če bi odstranil Apple logo in zamenjal s Huawei bi prodajal padla za polovico. In tega nekateri preprosto ne priznajo.


Huawei je naredil točno to. Matebook x pro je na praktično vseh testih ocenjen boljše od macbookov in kakšnih 20% cenejši. Vseen jih bodo prodali 10% toliko kot Apple Macbookov.

Kaj točno je tvoj point?

Point je tudi v tem, da kupiš macbooka pro za 2k ojrov in hočeš odigrat en špil in morš "doktorirat" zraven... na Winsih instaliraš in laufa... Nekaj kar pričakujem od 2k ojrov računalnika btw...


Kaj točno te pa muči? Jaz poženem steam in kliknem play.


Muči me to da računalnik za 1.500€+ ne zmore na ultra poganjat vseh iger, medtem ko recimo Asusov za 1.570€ to zmore ker ima not gtx 1060 s 6gb rama... koliko ima Macbook Air ali Pro?

gtx 1060 ti ne poganja vsega na ultra, wtf :))

razen če rad gledaš diapozitive
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

leiito ::

Mato989 je izjavil:

leiito je izjavil:

Kje pa piše, da ljudje ne smejo imeti stvari, katerih zmogljivosti presegajo dejansko rabo? Sej z SUVjem tudi ne gremo off road, to je samo za vsak primer, da mirno spimo vedoč, da tudi če jutri vse ceste izginejo in ostanejo samo še blatne grape, ne bomo imeli večjih težav priti v službo.

Analogno samo res redki profesionalci v kreativnih industrijah rabijo tanouga iPad Proja, slednji je tako zmogljiv, da se tech portali pridušajo, da se Apple že baha s svojo tehnološko superiornostjo, že lani je bil iPad Pro vsaj 5 let pred konkurenco, letos so to prednost povečali na vsaj sedem.

Tablica je čudovita. Ni še tehnološka perfekcija, manjka še OLED zaslon in brezžično polnjenje, smo pa blizu. In zdaj, ko bo Apple omogočil še priklop zunanjih diskov, miške in file explorer čez cel sistem, res ne bomo več rabili računalnika.


Jaz in nekateri ne govorimo kaj kdo mora ali lahko ima, ampak o tem ali je POTREBNO imet toliko boljšega... zaradi mene imaš ti lahko audija celega v zlatem, briga me, potrebuješ ga pa ne... ker se boš z cenejšim enako pripeljal... in to velja tudi za Mace v 99%.


Če bi kupovali samo tisto, kar je potrebno, bi bilo življenje veliko bolj dolgočasno, s tem da je potrebno itak sila subjektivna kategorija.

Ampak še vedno je temeljni problem, da se sploh obremenjujete z drugimi ljudmi; kaj rabijo, kaj kupujejo, ali kupujejo precenjeno, ali kupujejo, ker je statusni simbol, ali kupujejo prek svojih zmožnosti. Da nekdo razlaga, da je njemu problem v lajfu, da popolni neznanci kupujejo precenjeno robo, ki je sploh ne rabijo, meni je to res nerazumljivo. A se nismo zmenil, da je vsak gospodar svoje usode in ima pravico početi kar mu paše, dokler ne posega v pravice drugih?

Resno, odkod pride ta impulz, zakaj začne oseba razmišljati, kaj počnejo totalni neznanci in se potem še sekirat, ker se ti neznanci kot potrošniki ne obnašajo kot se osebi zdi primerno? In kaj s takim miselnim ustrojem sploh dosežeš, sekiraš se zaradi stvari, na katere nimaš nikakršnega vpliva, to ni ravno racionalna izraba kognitivnih sposobnosti.

Mato989 ::

leiito je izjavil:

Mato989 je izjavil:

leiito je izjavil:

Kje pa piše, da ljudje ne smejo imeti stvari, katerih zmogljivosti presegajo dejansko rabo? Sej z SUVjem tudi ne gremo off road, to je samo za vsak primer, da mirno spimo vedoč, da tudi če jutri vse ceste izginejo in ostanejo samo še blatne grape, ne bomo imeli večjih težav priti v službo.

Analogno samo res redki profesionalci v kreativnih industrijah rabijo tanouga iPad Proja, slednji je tako zmogljiv, da se tech portali pridušajo, da se Apple že baha s svojo tehnološko superiornostjo, že lani je bil iPad Pro vsaj 5 let pred konkurenco, letos so to prednost povečali na vsaj sedem.

Tablica je čudovita. Ni še tehnološka perfekcija, manjka še OLED zaslon in brezžično polnjenje, smo pa blizu. In zdaj, ko bo Apple omogočil še priklop zunanjih diskov, miške in file explorer čez cel sistem, res ne bomo več rabili računalnika.


Jaz in nekateri ne govorimo kaj kdo mora ali lahko ima, ampak o tem ali je POTREBNO imet toliko boljšega... zaradi mene imaš ti lahko audija celega v zlatem, briga me, potrebuješ ga pa ne... ker se boš z cenejšim enako pripeljal... in to velja tudi za Mace v 99%.


Če bi kupovali samo tisto, kar je potrebno, bi bilo življenje veliko bolj dolgočasno, s tem da je potrebno itak sila subjektivna kategorija.

Ampak še vedno je temeljni problem, da se sploh obremenjujete z drugimi ljudmi; kaj rabijo, kaj kupujejo, ali kupujejo precenjeno, ali kupujejo, ker je statusni simbol, ali kupujejo prek svojih zmožnosti. Da nekdo razlaga, da je njemu problem v lajfu, da popolni neznanci kupujejo precenjeno robo, ki je sploh ne rabijo, meni je to res nerazumljivo. A se nismo zmenil, da je vsak gospodar svoje usode in ima pravico početi kar mu paše, dokler ne posega v pravice drugih?

Resno, odkod pride ta impulz, zakaj začne oseba razmišljati, kaj počnejo totalni neznanci in se potem še sekirat, ker se ti neznanci kot potrošniki ne obnašajo kot se osebi zdi primerno? In kaj s takim miselnim ustrojem sploh dosežeš, sekiraš se zaradi stvari, na katere nimaš nikakršnega vpliva, to ni ravno racionalna izraba kognitivnih sposobnosti.


Nekaj se je obremenjevati drugo pa je pač na forumu komentirati... jaz se ne obremenjujem z ničemer...

Drugače pa ja, vsak je gospodar svoje usode, sicer je moje mnenje tu naprej off topic zato ga ne bom niti pisal. Briga me kaj počnejo kot ti praviš totalni neznanci, ampak ti nenznanci potem lahko (ali pa ne) pristanejo na socialnih, in ostalih zadevah ki jih plačujem tudi jaz... briga me če se neznanci plodijo, ampak ukinimo otroške in znižajmo davke za ta denar, potem se pa naj plodijo naprej (recimo) tako da ja in ne... nas se to sploh ne tiče, hkrati pa nas se še kako tiče, ker smo v isti družbi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Kako točno pristaneš na socialni zaradi 1000 eur vrednega laptopa? Ta teorija me res zanima.

leiito ::

Točno to, potem bi morali ti dušebrižniki protestirati na ulici, ker neznanci jemljejo leasinge prek svojih sposobnosti, kreditne kartice so prav tako problem, razni eksotični dopusti, dragi sesalci, ki jih door to door prodajajo upokojencem, cel kup takih problemov je, začenši s finančno nepismenostjo.

Očitati ljudem, da imajo otroke, je pa proti lastnemu interesu, mi kot država krvavo potrebujemo veliko dece. Japonska je že 30 let v totalni stagflaciji, Nikkei je izgubil 80% v primerjavi z 1980-imi, cene nepremičnin tudi, in Japonska se ne more in ne more vrniti na pota slave izaradi prevelikega negativnega prirastka.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

nekikr je izjavil:

ker se boš z cenejšim enako pripeljal

Pripelji se z zlatim Audijem pred srednjo frizersko in povej, če se boš enako pripeljal kot z navadnim črnim ;)


Tako se je pripeljal kolega (sicer ne z zlatim avtom, pa tudi ni bila frizerska šola). Fast forward nekaj let, si je želel, da tega nikoli ne bi storil.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

nekikr je izjavil:

ker se boš z cenejšim enako pripeljal

Pripelji se z zlatim Audijem pred srednjo frizersko in povej, če se boš enako pripeljal kot z navadnim črnim ;)


Tako se je pripeljal kolega (sicer ne z zlatim avtom, pa tudi ni bila frizerska šola). Fast forward nekaj let, si je želel, da tega nikoli ne bi storil.


Long story short... kar iščeš, to najdeš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

antonija ::

Bolj "be careful what you wish for, because you just might get it".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Unknown_001 ::

antonija je izjavil:

Bolj "be careful what you wish for, because you just might get it".


Plehpičke si verjetno ni ŽELEL. Jo je pa iskal, če je šel pecat z mislijo da ga bo baba zaradi avtomobila imela raje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrStein ::

antonija je izjavil:

Dajmo bit pošteni. Seminarsko se da čisto OK napisati na roke s pomočjo knjig iz knjižnice.
To sicer ne, ker knjige za danasnje case niso ravno up-to-date. Se jo pa da napisat na PCju v knjiznjici ali v soli. Ce bi res rad prisparal.

Ce ne rabis sparat ti seveda ni treba, nihce te ne bo silil, dokler bo resursov dovolj.

Najbolj prišparaš, če se vležeš na tla in nehaš dihati. Vsi drugi zapravljajo!!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomaz- ::

no, pod tole se pa podpišem!!

Furbo ::

Unknown_001 je izjavil:

Long story short... kar iščeš, to najdeš.

Kaj pa iščeš, če se pripelješ z dobrim avtom nekam?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Unknown_001 ::

Furbo je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Long story short... kar iščeš, to najdeš.

Kaj pa iščeš, če se pripelješ z dobrim avtom nekam?


Plehpičke
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

A se ti ne zdi to malo poenostavljen pogled na vse skupaj?

Vsak Slovenec (vsaka čast 1% izjem) si takoj kupi dober pleh, ko si ga lahko privošči (ali pa tudi ne).

Ampak vse motijo telefončki za jurja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Unknown_001 ::

Furbo je izjavil:

A se ti ne zdi to malo poenostavljen pogled na vse skupaj?

Vsak Slovenec (vsaka čast 1% izjem) si takoj kupi dober pleh, ko si ga lahko privošči (ali pa tudi ne).

Ampak vse motijo telefončki za jurja.


Realno si ga lahko kupi, privoščiti si ga pa ne more. Saj forumska inteligenca dnevno pametuje o tem, kako dobrga kolega mehanika imajo, k jim vse za pol manj keša zrihta.

In še ena neprijetna reč. Če greš babe pecat z dobrim avtom samo zato, ker imaš v glavi kako jo boš zaradi tega toliko bolj impresioniral imam slabo novico zate.

Telefonček za jurja nikogar ne moti. Realno nihče na to ne gleda razen kakšna otročja mladina. To ste si sami ubil v glavo ker se počutite ogrožene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119439 (97132) opeter
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17457360 (49734) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629978 (25927) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438505 (33861) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127225 (24963) JayKay

Več podobnih tem