» »

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini

««
5 / 11
»»

shock ::

NikolormousB je izjavil:

Kaj se ti je zdelo? Da obstajamo ljudje, ki smo bolj produktivni na macih?


Če ni skrivnost in nisi iOS developer, kako ti OSX pohitri zadevo. Katere so tiste funkcionalnosti, ki ti pohitrijo zadeve, da lahko upravičiš nakup.

NikolormousB ::

1. kombinacija tišine, odličnega 27" zaslona, hitrosti, cene in izgleda. Pred cca. 1 letom nisem našel nič kar bi bilo primerljivo z iMacom za podoben denar.

2. Majhne stvari v OSX. Cmd + shift + 4 naredi screenshot in ga avtomatično shrani v dropbox. Time machine ponuja seamless rešitev za backup. Preview ti omogoča da na hitro pogledaš vsebino dokumentov brez, da bi jih moral odpreti. Spotlight je neprimerno bolj pameten in hitrejši od windows searcha. Hot corners. Intergacija command lina in GUI (drag and drop)...

3. Kakorkoli obrneš, stvari na Macu večkrat "enostavno delajo" kot na vseh mojih windows mašinah.

Pa ne, nisem iOS developer nimam iPhona.

Zgodovina sprememb…

janig ::

3. Kakorkoli obrneš, stvari na Macu večkrat "enostavno delajo" kot na vseh mojih windows mašinah.

Meni ne dela universal clipboard med iphone in macboookom. Pa sem sel po navodilih. Sej ni nek big deal, ker sem samo enkrat rabil in sem tekst preko Notes prenesel.

shock ::

1. To ti ne pomaga kaj dosti pri produktivnosti, baš me boli kako mi zgleda PC.
2. Time machine: Backup??? Res nevem kaj ga ti toliko sereš, da rabiš nosntop delat backupe oz restore. Prej bi rekel, da si breme v podjetju kot pa koristen. Hot corners/command line to imajo že vsi :P
3. Stvar navadi bi prej rekel. Meni je bolj enostavno stisnit "Enter" na Centosu, pri ubuntuju ga moram malo bolj na trdo.

Skratka nič mi napisal kaj konkretnega.

MrStein ::

shock je izjavil:


Backup??? Res nevem kaj ga ti toliko sereš, da rabiš nosntop delat backupe oz restore. Prej bi rekel, da si breme v podjetju kot pa koristen.

Heh, kavč teoretik se je izdal (beri: mlečnozob).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

1. kombinacija tišine, odličnega 27" zaslona, hitrosti, cene in izgleda. Pred cca. 1 letom nisem našel nič kar bi bilo primerljivo z iMacom za podoben denar.

2. Majhne stvari v OSX. Cmd + shift + 4 naredi screenshot in ga avtomatično shrani v dropbox. Time machine ponuja seamless rešitev za backup. Preview ti omogoča da na hitro pogledaš vsebino dokumentov brez, da bi jih moral odpreti. Spotlight je neprimerno bolj pameten in hitrejši od windows searcha. Hot corners. Intergacija command lina in GUI (drag and drop)...

3. Kakorkoli obrneš, stvari na Macu večkrat "enostavno delajo" kot na vseh mojih windows mašinah.

Pa ne, nisem iOS developer nimam iPhona.


Kombinacija tišine? Ko boš z zavezanim oči prepoznal komp samo po zvoku ti bom čestital, ampak samo informativno...SSD se povsod tiho "vrti"

1. najbrž se nisi dobro pozanimal https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2... (dvomim da se je od januarja 2017 ponudba tako drastično spremenila :D
2. prt sc v win 10 naredi screenshot (en gumb ;) in shrani v OneDrive, spotlight...ne vem no, really? search nikoli ne uporabljam najbrž pa razlika v hitrosti ni v minutah
3....one and many could argue :D

skratka vedno lahko prideš do praktično istega zaključka. razlike v OS in kako si se sposoben prilagodit na dve drugačni kombinaciji tipk in treh klikov.

NikolormousB ::

1. To ti ne pomaga kaj dosti pri produktivnosti, baš me boli kako mi zgleda PC.


Seveda pomaga. Jaz sem v urejenem, tihem okolju bolj produktiven.

2. Time machine: Backup??? Res nevem kaj ga ti toliko sereš, da rabiš nosntop delat backupe oz restore. Prej bi rekel, da si breme v podjetju kot pa koristen. Hot corners/command line to imajo že vsi :P


Restora na srečo ni treba delati pogosto, backup je pa vseeno dobro imeti. Sicer se vse pomembne stvari dodatno shranjujejo še v oblak, ampak time machine je vseeno precej kul feature.

Popravi me, če se motim, ampak hot cornersov v win10 ni po defaultu?

3. Stvar navadi bi prej rekel. Meni je bolj enostavno stisnit "Enter" na Centosu, pri ubuntuju ga moram malo bolj na trdo.


Jp, navade igrajo veliko vlogo. Ni mi težko plačati par 100 eur več vsaki 2 leti, če to pomeni, da mi ni treba zabijati časa s spreminjanjem navad.

MrNighthawk ::

shock je izjavil:


2. Time machine: Backup??? Res nevem kaj ga ti toliko sereš, da rabiš nosntop delat backupe oz restore. Prej bi rekel, da si breme v podjetju kot pa koristen. Hot corners/command line to imajo že vsi :P


ja ker dobrega maca po enem letu prodaš in kupiš novega.

jaz sem 10 let skrbel za nekaj delovnih postaj (5 ali več - vem ni ful velik) ) in smo imeli same HP laptope... in niso bili high end. kolikor vem še danes delajo na win 10 (10 + let stari laptopi) in za tisto kar jih uporabljajo čisto ok.nikoli na servisu, nobenih virusov in nikoli ni bilo potrebe po backupu/restore

roli ::

Meni je sicer zanimivo kako vsi omenjajo win laptope za 1500€ in kako so dobri in konkurenčni Macom. A so res?

Lastim si Asusov Taichi 31. Zadeva je pretty much top spec Windows laptop (vsaj par let nazaj je bila). Dva 13" FHD zaslona (ja dva), pen support, i7 CPU, 256GB SSD, ... HW je na first glance odličen. Build quality je solid (aluminij), zraven dobiš carying case, pa pouch z dodatki (USB ethernet adapter, VGA adapter, ...). Moja konfiguracija mislim, da je imela začetno ceno 1700€. Problem? Mašina je prišla z Win 8. Ko je prišel ven Win 8.1 se je Asusu komaj dalo poupdatat driverje, da bo stvar delala (ob vsakem updatu je crknil touchpad, utility za switchat med zasloni je random crkoval, wifi je nehal delat, ...). Za Win 10 asus noče niti slišat. In to je nekaj kar dobiš ponavadi od premium win based laptota. Proizvajalca, ki se mu ne da poupdatat driverjev. Saj dela z Win 10, ampak auto switching zaslonov ne dela že dolgo ne (manual pa včasih), touchpad sedaj sicer ne crkne vsakih 5 minut, ampak wifi pa še vedno po določenem času.

Potem imam še Lenovo Yoga Book z Win 10. Malenkost drugačen class premium mašine. Intel atom tablet convertible za 500€ (še vedno aktualen model). Again. Odličen hardware, nice build quality, ... Kitajsko win tablico z podobnimi specsi bi sicer dobil za 150€. Problem? Lenovo noče porihtat driverjev, da bi lahko naprimer reversal direction scrollinga na touchpadu. Enega izmed gumbov, ko je v tablet modeu (ker je pač tablet convertible) prav tako noče disablat in ga vedno pritiskaš, ko tablico držiš v roki, Kaka nastavitev za pen? Japajade...

Oba sta premium produkta, z premium ceno, ampak softwersko podporo iz kamene dobe. To je razlog zakaj naslednjič, ko bom kupoval Win mašino bo to custom made kišta ali pa nekaj v stilu MS Surface - tam vsaj upam, da bodo driverje za napravo priskrbeli. Lepo je gledat sam shiny hardware in specse, ampak na koncu vidiš, da ni vse zlato kar se sveti.

To ne pomeni, da je Apple svet in, da tam vse dela. Daleč od tega. Preklinjam čez apple dnevno. Ampak, če kdo misli, da je konkurenca veliko boljša... ni.
http://www.r00li.com

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

Restora na srečo ni treba delati pogosto, backup je pa vseeno dobro imeti. Sicer se vse pomembne stvari dodatno shranjujejo še v oblak, ampak time machine je vseeno precej kul feature.


jaz praktično vse kar delam delam na onedrive...datoteke so lokalne in se vedno shranjujejo v oblak. vse ostalo je praktično brezpredmetno za backup. v roku ene ure po clean inštalaciji lahko normalno delam naprej.

roli je izjavil:

Meni je sicer zanimivo kako vsi omenjajo win laptope za 1500EUR in kako so dobri in konkurenčni Macom. A so res?

Lastim si Asusov Taichi 31. Zadeva je pretty much top spec Windows laptop (vsaj par let nazaj je bila). Dva 13" FHD zaslona (ja dva), pen support, i7 CPU, 256GB SSD, ... HW je na first glance odličen. Build quality je solid (aluminij), zraven dobiš carying case, pa pouch z dodatki (USB ethernet adapter, VGA adapter, ...). Moja konfiguracija mislim, da je imela začetno ceno 1700EUR. Problem? Mašina je prišla z Win 8. Ko je prišel ven Win 8.1 se je Asusu komaj dalo poupdatat driverje, da bo stvar delala (ob vsakem updatu je crknil touchpad, utility za switchat med zasloni je random crkoval, wifi je nehal delat, ...). Za Win 10 asus noče niti slišat. In to je nekaj kar dobiš ponavadi od premium win based laptota. Proizvajalca, ki se mu ne da poupdatat driverjev. Saj dela z Win 10, ampak auto switching zaslonov ne dela že dolgo ne (manual pa včasih), touchpad sedaj sicer ne crkne vsakih 5 minut, ampak wifi pa še vedno po določenem času.

Potem imam še Lenovo Yoga Book z Win 10. Malenkost drugačen class premium mašine. Intel atom tablet convertible za 500EUR (še vedno aktualen model). Again. Odličen hardware, nice build quality, ... Kitajsko win tablico z podobnimi specsi bi sicer dobil za 150EUR. Problem? Lenovo noče porihtat driverjev, da bi lahko naprimer reversal direction scrollinga na touchpadu. Enega izmed gumbov, ko je v tablet modeu (ker je pač tablet convertible) prav tako noče disablat in ga vedno pritiskaš, ko tablico držiš v roki, Kaka nastavitev za pen? Japajade...

Oba sta premium produkta, z premium ceno, ampak softwersko podporo iz kamene dobe. To je razlog zakaj naslednjič, ko bom kupoval Win mašino bo to custom made kišta ali pa nekaj v stilu MS Surface - tam vsaj upam, da bodo driverje za napravo priskrbeli. Lepo je gledat sam shiny hardware in specse, ampak na koncu vidiš, da ni vse zlato kar se sveti.

To ne pomeni, da je Apple svet in, da tam vse dela. Daleč od tega. Preklinjam čez apple dnevno. Ampak, če kdo misli, da je konkurenca veliko boljša... ni.


Pebkac? 5 let star Asus...dela kot šus. od Win 7, win 8, 8.1,10,... Ubuntu. Driverji za vse in vse dela BP. Isto 8 let star Sony Vaio... Battlefield 4 še vedno dela. Ne vem no kaj imate nekateri takšne probleme.

Zgodovina sprememb…

roli ::

MrNighthawk je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Restora na srečo ni treba delati pogosto, backup je pa vseeno dobro imeti. Sicer se vse pomembne stvari dodatno shranjujejo še v oblak, ampak time machine je vseeno precej kul feature.


jaz praktično vse kar delam delam na onedrive...datoteke so lokalne in se vedno shranjujejo v oblak. vse ostalo je praktično brezpredmetno za backup. v roku ene ure po clean inštalaciji lahko normalno delam naprej.

Ne moreš primerjati full system backupa z backupanjom parih fajlov. Prvi vključuje vse od konfiguracije browserja do postavitve ikon na desktopu, do sistemskih extensionov in ostalega. Drugi je backup pomembnih fajlov. Jaz vem, da če zgubim sistemski backup bom rabil vsaj en teden preden bom sistem in aplikacije in toole postavil na karkoli podobnega uporabnem stanju. In to pod pogojem, da imam pomembne fajle backupirane.

Seveda je tukaj odvisno kaj delaš in koliko customizacije potrebuješ.

MrNighthawk je izjavil:


Pebkac? 5 let star Asus...dela kot šus. od Win 7, win 8, 8.1,10,... Ubuntu. Driverji za vse in vse dela BP. Isto 8 let star Sony Vaio... Battlefield 4 še vedno dela. Ne vem no kaj imate nekateri takšne probleme.

Ne. Samo mašina, ki ni ravno standardna. To ni čisto navaden laptop. Na tem hardware nisem čisto prepričan, če je komu uspelo sploh usposobit linux. Zunanjega displaya pa verjetno še manj.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

NikolormousB ::

Kombinacija tišine? Ko boš z zavezanim oči prepoznal komp samo po zvoku ti bom čestital, ampak samo informativno...SSD se povsod tiho "vrti"


SSD je tih ja. Ventilatorji in pumpa malo manj. Tiste stock zadeve na procesorjih in kakšnih cheap PSUjih so pa naravnost katastrofa.

1. najbrž se nisi dobro pozanimal https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2... (dvomim da se je od januarja 2017 ponudba tako drastično spremenila :D


Ni se spremenila. Na tem seznamu je iMac za moje pojme daleč najboljša izbira.

2. prt sc v win 10 naredi screenshot (en gumb ;) in shrani v OneDrive, spotlight...ne vem no, really? search nikoli ne uporabljam najbrž pa razlika v hitrosti ni v minutah


Res? Mi prosim razložiš kako naredim screenshot poljubnega dela ekrana in avtomatično shranim v cloud.

Ne uporabljaš searcha? Kako pa zaganjaš appe? Klikaš po ikonah? Pa kako iščeš po fajlih na disku?

skratka vedno lahko prideš do praktično istega zaključka. razlike v OS in kako si se sposoben prilagodit na dve drugačni kombinaciji tipk in treh klikov.


Seveda se da prilagoditi. Saj sem napisal, da trenutno migrirnam dnevno med OSX in win. Na nobenem sistemu mi ne manjka nič resnično kritičnega, mi je pa iMac veliko bolj všeč kot win10 laptop ali gaming PC, čeprav je bil precej cenejši od obeh.

jaz praktično vse kar delam delam na onedrive...datoteke so lokalne in se vedno shranjujejo v oblak. vse ostalo je praktično brezpredmetno za backup. v roku ene ure po clean inštalaciji lahko normalno delam naprej.


Backup na onedrive niti slučajno ni isto kot možnost full system restora z vsemi nastavitvami, naloženim softverom itd.

jaz sem 10 let skrbel za nekaj delovnih postaj (5 ali več - vem ni ful velik) ) in smo imeli same HP laptope... in niso bili high end. kolikor vem še danes delajo na win 10 (10 + let stari laptopi) in za tisto kar jih uporabljajo čisto ok.nikoli na servisu, nobenih virusov in nikoli ni bilo potrebe po backupu/restore


Huh, upam, da si našel drugo službo. Sistemc, ki ne dela backupov ni ravno optimalna izbira za podjetja.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Pri enih pač ni pomemben popoln backup, so pomembne le datoteke, projekti...
Sistem se potem iz kakšne slike hitro nazaj vzpostavi.

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

SSD je tih ja. Ventilatorji in pumpa malo manj. Tiste stock zadeve na procesorjih in kakšnih cheap PSUjih so pa naravnost katastrofa.

1. najbrž se nisi dobro pozanimal https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2... (dvomim da se je od januarja 2017 ponudba tako drastično spremenila :D


Ni se spremenila. Na tem seznamu je iMac za moje pojme daleč najboljša izbira.


za tvoje pojme...za pojme PCMAG si pa ti na tretjem mestu :))

2. prt sc v win 10 naredi screenshot (en gumb ;) in shrani v OneDrive, spotlight...ne vem no, really? search nikoli ne uporabljam najbrž pa razlika v hitrosti ni v minutah


Res? Mi prosim razložiš kako naredim screenshot poljubnega dela ekrana in avtomatično shranim v cloud.


prvo kot prvo...screenshot je SCREEN shot... ne pa delni screen shot ;)

sicer pa na drugačen način kot ti. ti pač uporabiš kombinacijo tipk in miško/trackpad... jst pa eno tipko...samo, da imam jaz naknadno opcijo izbrat del ekrana. mogoče pa res traja sekundo dlje.
Ja na drugačen način kot ti...ti pač s kombinac

Ne uporabljaš searcha? Kako pa zaganjaš appe? Klikaš po ikonah? Pa kako iščeš po fajlih na disku?


eeeemmm...a ti resno v search...ahm spotlight klikaš in vtipkaš SAFARI da zaženeš program?!?! Nekaj podobnega smo včasih delali...temu smo rekli DOS! Potem smo pa začeli uporabljat ikone.

iskanje fajlov po disku... hmm ponavadi vem kje fajli so tako, da bi jih moral iskat. lej to je stvar kako se človek navadi delat. in glede na to da mam file explorer vedno odprt in quick access do tega kar delam in včasih ne veš kaj treba odpret.

Huh, upam, da si našel drugo službo. Sistemc, ki ne dela backupov ni ravno optimalna izbira za podjetja.


In kdaj sem rekel, da ni bilo backupa?
Ja dokler nimaš pojma o tem kaj sem delal težko kaj pametnega komentiraš. Back up se je izvajal preko programa, ki je bil primaren za delo in je imel svoj cloud.

NikolormousB je izjavil:

Res? Mi prosim razložiš kako naredim screenshot poljubnega dela ekrana in avtomatično shranim v cloud.


Aja snipping tool je že od Windows Viste...res da ne snema takoj na cloud kar lahko rešiš s preprostim...save as clickom ;)
ti pa omogoča še označevanje, risanje itd itd :))

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

mogoče pa res traja sekundo dlje.


Minuto pa res.

eeeemmm...a ti resno v search...ahm spotlight klikaš in vtipkaš SAFARI da zaženeš program?!?! Nekaj podobnega smo včasih delali...temu smo rekli DOS! Potem smo pa začeli uporabljat ikone.

iskanje fajlov po disku... hmm ponavadi vem kje fajli so tako, da bi jih moral iskat. lej to je stvar kako se človek navadi delat. in glede na to da mam file explorer vedno odprt in quick access do tega kar delam in včasih ne veš kaj treba odpret.


Seveda. Med tem ko jaz kliknem cmd+space, napišem ch in kliknem enter ti še do ikone na desktopu ali taskbaru ne prideš. Kaj šele, če je treba pognati program, za katerega nimaš bližnice na vidnem mestu.

Z iskanjem je pa podobno. Ne vem kaj delaš, ampak jaz imam opravka z različnimi projekti, sodelujem z relativno veliko skupino ljudi. Če bi moral za vsak file ali mail klikati po random folderjih in iskati kam sem kaj shranil, bi lahko bil cel dan za računalnikom.

Poskusi kdaj, v win10 search tudi dela OK. Slabše kot spotlight sicer, ampak dela. Res si ne predstavljam, da bi moral za poganjanje appov klikati po ikonah.

Aja snipping tool je že od Windows Viste...res da ne snema takoj na cloud kar lahko rešiš s preprostim...save as clickom ;)
ti pa omogoča še označevanje, risanje itd itd :))


Preden sploh odpreš snipping tool imam jaz že narejen screenshot in shranjen na dropbox.

Sicer tudi to ni nerešljiv problem. Za win obstajajo appi, ki znajo na srečo delati podobno. Ampak se moraš pač malo bolj potruditi, da prideš do podobne funkcionalnosti.

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:


Sicer tudi to ni nerešljiv problem. Za win obstajajo appi, ki znajo na srečo delati podobno. Ampak se moraš pač malo bolj potruditi, da prideš do podobne funkcionalnosti.


K da bi se s steno pogovarjal.

Načina kako ti izvedeš neko operacijo ali pa jaz sta različna. Cilj je enak. Kdo je "hitrejši" je zelo relativno. Če ti pa nek način bolj ustreza pa zaradi tega ni OS boljši.

ripmork ::

Med tem ko jaz kliknem cmd+space, napišem ch in kliknem enter ti še do ikone na desktopu ali taskbaru ne prideš.

:D exactly! To so tiste "malenkosti", ki niso malenkosti. In se jih nabere tekom dneva.

Kar se backupov tiče - sem iskal "set it and forget it" alternativo Time Machine-u za PC (preprost, hiter, efektiven inkrementalni način sprotnega shranjevanja verzij & sprememb) - pa je nisem našel. Genie Timeline je bil nek približek temu, a sem ob testiranju ugotovil, da ni glih zanesljiva zadeva. Gotovo sem spregledal kako solidno open source rešitev, ki zahteva pol dneva igranja z nastavitvami, a enostavno nimam več potrpljenja (ali pa časa, veselja) za eksperimentiranje s sotfveri. :)

MrNighthawk ::

exactly! To so tiste "malenkosti", ki niso malenkosti. In se jih nabere tekom dneva.


Sej to lahko tut na win 10 nardiš...sam meni bolj ustreza klikanje.

shock ::

Svašta za pisarniško delo eni rabijo iMac za 5k€.

nejcek74 ::

huh, kdo od vas sploh uporablja oba sistema v nekem recimo temu urejenem okolju "običajnih" uporabnikov?
- windows tipka pa začenš vpisovat, za zaganjanje programov enako uporaben kot spotlight (nikakor pa ne za iskanje), prtscreen od 10-tke naprej shranjuje na disk, nimaš pa možnosti izreza)
- Time machine = completely useless ko delaš z veliko in velikimi fajli, sorry, pri varnosti podatkov za mene OSX napram Winsom pogrne na celi črti, kaj ti pomaga Time machine, ki ti zabaše celoten server, plus da iz svojega okolja težko prideš do serverskih kopij.
- ono sranje o enotnem GUI in drag and drop pa: drag and drop dela odvisno od integracije programov (so same shit as W), kdorkoli pa uporablja več printerjev in več programov na OSX pa bo vedel da je težko najti večjo zmedo kot je ta greznica
btw: apple je cheap, dokler se držiš mainstream verzij, potem pa naenkrat postane 3x dražji

c3p0 ::

Mavrik je izjavil:


Joj a mi pa nimamo več laptopov al kaj? Prav nobena "žalost" ni in nihče ne bo opazil razlike po dveh tednih uporabe.


Kako da ne bo opazil, razlika v kvaliteti je očitna.

c3p0 ::

MrNighthawk je izjavil:


eeeemmm...a ti resno v search...ahm spotlight klikaš in vtipkaš SAFARI da zaženeš program?!?! Nekaj podobnega smo včasih delali...temu smo rekli DOS! Potem smo pa začeli uporabljat ikone.


Delo s tipkovico je vedno hitrejše, kot iti z roko do miške in naciljat ikono, ki je upaš da na hitro dostopnem mestu (bognedaj na desktopu). Česar ti pa tudi na macu nihče ne brani.

Nihče ne pravi, da moraš tipkat SAFARI, verjetno bo že S dovolj.

c3p0 ::

nejcek74 je izjavil:


- Time machine = completely useless ko delaš z veliko in velikimi fajli, sorry, pri varnosti podatkov za mene OSX napram Winsom pogrne na celi črti, kaj ti pomaga Time machine, ki ti zabaše celoten server, plus da iz svojega okolja težko prideš do serverskih kopij.


To so neke anekdote, ali slabo poznavanje. Uporabljam TM na linux NAS, preko netatalk in ne vem kaj bi sploh lahko zabasalo na strežniku. Do starih kopij datotek lahko prideš tudi preko ukazne vrstice.

cd /Volumes/Time\ Machine\ Backups


In že lahko greš v posamezni backup.

NikolormousB ::

Načina kako ti izvedeš neko operacijo ali pa jaz sta različna. Cilj je enak. Kdo je "hitrejši" je zelo relativno. Če ti pa nek način bolj ustreza pa zaradi tega ni OS boljši.


Nikjer nisem napisal, da je OSX boljši. Napisal sem, da sem jaz na OSX bolj produktiven, hitreje in z manj stresa opravim delo.

- windows tipka pa začenš vpisovat, za zaganjanje programov enako uporaben kot spotlight (nikakor pa ne za iskanje), prtscreen od 10-tke naprej shranjuje na disk, nimaš pa možnosti izreza)


Windows search je par let za Spotlightom. Ta detajl, da ne nimaš možnosti izreza je spet "en nepomemben detajl". Zanimivo kako so vsi featurji, ki vsaj meni precej olajšajo delo "nepomembni detajli".

Svašta za pisarniško delo eni rabijo iMac za 5k€.


Moj je bil 1500 eur brez DDV + nekih 200 eur za dodaten ram.

s1m0n ::

Windows search se sploh ne more primerjat s Spotlightom je pa vedno na boljšem.
Pri meni ni problem najt dokumentov, fotografij, ki jih rabim/iščem.

Izrezovanje pa je tudi prisotno pri zajemu zaslona res, da komaj od ta zadnje posodobitve W10, ki še je po vrhu bila prestavljena :) (Drugače pa sam uporabljam plačljiv Snagit)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

leiito ::

Screw the optics, I'm going in, grem po Proja v Avstrijo, €879 za 64GB je razumno, zame je iPad osrednja naprava, veliko več časa imam v roki iPad kot iPhone ali MacBook Pro. Zdaj imam Air 2, ki počasi začenja kazati znake staranja, na njem porabim 33GB, pa še to so 10GB downloadi z Netflixa in Amazon Prime-a za na potovanja, 6GB knjige in audiobooks in 2GB Fortnite, tako da niti 256GB ne nucam.

Fascinantno je, da iPad Pro outperforma najbolj ušpičen letošnji MacBook Pro 13" in lanski MacBook Pro 15" s tanartabolšim procesorjem, tako da tudi, če bi bil iPad s Pencilom €1488, bi bila to poštena cena.

ripmork ::

Fascinantno je, da iPad Pro outperforma najbolj ušpičen letošnji MacBook Pro 13" in lanski MacBook Pro 15" s tanartabolšim procesorjem, tako da tudi, če bi bil iPad s Pencilom €1488, bi bila to poštena cena.

iPad Pro (že starejši model, kaj šele novi) je super zadeva, preverjeno. Bi pa kratke sintetične benchmarke tule jemal z rezervo,... na tabli ni marsikaterega programa, ki bi lahko izkoristil to moč (za razliko od Macbooka z MacOS), kompaktno ohišje brez ventilatorja pa pomeni trottlanje procesorja in zadeva ni zares namenjena daljši uporabi zahtevnejših task-ov. Še vedno ni laptop, skratka. Price point je kar na mestu, se mi zdi. :)

leiito ::

Kakšen program bi si pa želel na iPadu, da ga še ni?

ripmork ::

Hočem reči; Programi, za katere je visoka zmogljivost in več-jedrnost najbolj pomembna (npr. Pro video produkcija, animacija, 3D softveri, etc...) itak nimajo kaj počet na tablicah, ker le-te niso praktično okolje za tako kompleksne delovne procese (Tim Cook ne dojema čisto tega s svojimi napovedmi, da bojo tableti izpodrinili računalnike). Za kako paintanje (poleg marsičesa) je pa recimo iPad Pro fantastična zadeva :)

MrStein ::

nejcek74 je izjavil:


prtscreen od 10-tke naprej shranjuje na disk

WINDOWS+PrtScrn shranjuje na disk že vsaj od Windows 7 dalje.

(zanimivo, nobena PrintScreen kombinacija na tej strani ni omenjena sploh - ali le jaz ne najdem: https://support.microsoft.com/en-us/hel... )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NikolormousB ::

Izrezovanje pa je tudi prisotno pri zajemu zaslona res, da komaj od ta zadnje posodobitve W10, ki še je po vrhu bila prestavljena :) (Drugače pa sam uporabljam plačljiv Snagit)


Shranjuje na disk samo cel screenshot.

s1m0n ::

Drži! Ampak, da je tak težko dva, tri klike miške pa shrani tudi izrez?
Večinoma pa je že odložišče dovolj za določene izreze.

NikolormousB ::

Kako na hitro naredim in posharam screenshot tvojega posta?

Na macu pritisnem cmd+shift+4, označim območje in pritisnem cmd+v, da prilepim dropbox link do screenshota. Vse skupaj traja 2 sekundi.

amacar ::

Ce si se ze tako zagrel za screenshot bliznjico, pa da vidimo, kako na macu pripnes aplikacijo na levo polovico zaslona?

antonija ::

A morate res imeti tukaj dick measuring contest? Ene stvari so na OSXu bolj komfortne, druge na Win, tretje na linuxu, itd. In vsi so lahko odlicni ali pa zanic, povsem odvisno od osebnih preferenc, nacina uporabe, zeljenih rezultatov, itd.

Zdej pa spravite svoje minitaurne (e-)tice in pejte raje delat screen shote ali pa premikat okna na rob zaslona... cimbolj produktivno, ce se le da.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

NikolormousB ::

amacar je izjavil:

Ce si se ze tako zagrel za screenshot bliznjico, pa da vidimo, kako na macu pripnes aplikacijo na levo polovico zaslona?


pri meni cmd+shift+puščica levo

A morate res imeti tukaj dick measuring contest? Ene stvari so na OSXu bolj komfortne, druge na Win, tretje na linuxu, itd. In vsi so lahko odlicni ali pa zanic, povsem odvisno od osebnih preferenc, nacina uporabe, zeljenih rezultatov, itd.


Kako, če me nekateri tukaj na vsak način želijo prepričati, da je na win vse boljše in se mac nikakor ne splača.-

Zgodovina sprememb…

amacar ::

To ni default bliznjica.

antonija ::

NikolormousB je izjavil:

Kako, če me nekateri tukaj na vsak način želijo prepričati, da je na win vse boljše in se mac nikakor ne splača.-
Mogoce - ampak res samo mogoce - zato, ker ti druge prepricujes da je bliznjica screenshota na dropboxu najboljsa stvar po narezanem kruhu. Mogoce.

Ubistvu je vecina teme posvecene temu, da na OSX vedno vse deluje, razen ko uporabniki OSX povejo da to ni res se jih spljuva in poskusa diskriminirati, ko pa to ne uspe se pa zadevo ignorira in se najde nek drug neuporaben feature in se z njim promovira "produktivnost".

Sej ne recem, je zelo zabvavno brat ljudi kako se kregajo ali je pomembnejsa bliznjica do screenshota na dropboxu ali pa premikanje oken na rob ekrana, oboje vrhunec produktivnosti, no doubt. Ampak vse ima svoje meje.

Mogoce sem pa samo prestar za take nebuloze, in "res" ne razumem kako premikanje oken in lepljenje bliznjic screenshotov povecuje produktivnost cez vse razumne meje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

s1m0n ::

Jaz bi z veseljem uporabljal OSX že zaradi iskanja in poenotenega zgornjega menija. Pač celotnega ekosistema. Tu pač nimajo konkurence...

Kaj pa se, da z bližnjicami pa je tak vseeno ker obstaja na obeh za to tudi SW, ki omogoči marsikaj kar sam sistem ne.

NikolormousB ::

Mogoce - ampak res samo mogoce - zato, ker ti druge prepricujes da je bliznjica screenshota na dropboxu najboljsa stvar po narezanem kruhu. Mogoce.


Ne.

Ubistvu je vecina teme posvecene temu, da na OSX vedno vse deluje


Kje pa to piše?

antonija ::

Ne.
Sej sem napisal da samo mogoce... Ni pa nic narobe ce se ne strinjas. Dokler imas v 2s bliznjico do screenshota na dropboxu bo produktivnost na vrhuncu in bo vse OK.
Kje pa to piše?
V 2/3 postov. Ajde, na zacetku je bilo nekja kurcenja glede cen izdelkov, ki prav zares niso nizke, potem se je pa celotna tema hitro sprevgrla v kurcenju zakaj je OSX najboljsi. Kar pa vsi vemo da ni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

NikolormousB ::

Slabo bereš. Kolikor vem, nihče ni napisal, da je OSX najboljši (to sicer vsi vemo, ampak nihče ne reče naglas).

Je bilo pa res veliko prepričevanja kako naj drugi zapravijo svoj denar, ker so maci precenjeni.

leiito ::

Zakaj pa rabiš aplikacije na levo polovico zaslona pripenjat, kakšne cilje zasleduješ s tem?

amacar ::

Po vecini, da berem tvoje neumne komentarje hkrati v dveh oknih.

leiito ::

Za to duhovitost si rabil 39 minut? Si se sam domislil ali si prosil koga za pomoč?

shock ::

Problem je v tem, da fanboji vedno pravijo kako je apple oh in sploh. Ko pa ga vprašaš kaj je tista dodana vredno in ugotoviš da gre samo za screenshote in za pisarniška dela. En model si je na dan prišparal celih 30 sekund dnevnega dela. Skratka povrnjena investicija v 15 letih. Samo glej ga zloma, macbook oz iMac drži ceno ko ga boš prodal (po 15 letih!!!).

leiito je izjavil:

Zakaj pa rabiš aplikacije na levo polovico zaslona pripenjat, kakšne cilje zasleduješ s tem?

Tisti ki delajo tisti s ssh sejami zelo radi (vsaj jaz) uporabljajo to funkcionalnost.

gustek_si ::

Umirite se otročiči. Je res pomembno za človeštvo na kakšen način ti perfektno narediš screenshot? Zaradi mene če si napišeš skripto ali makro za fkn printscreen, mi prisrčno dol visi.

NikolormousB ::

Seveda. leet uporabniki ne delajo screenshotov.

gustek_si ::

NikolormousB je izjavil:

Seveda. leet uporabniki ne delajo screenshotov.



Delaš nekaj takega in potem si še meriš čas. Značilno za stereotipnega Mac uporabnika.

MrStein ::

Za koga pa je značilno da vodi večdnevne brezplodne debate? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119573 (97266) opeter
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17457411 (49785) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630012 (25961) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438613 (33969) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127259 (24997) JayKay

Več podobnih tem