» »

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini

««
3 / 11
»»

MrNighthawk ::

Pa prenos slik na komp (ali obratno) z dvema tapoma, sinhronizacija glasbene zbirke z itunes,


Z dvema tapoma? Meni se fotke iz telefona/tablice brez tapanja sinhronizirajo na OneDrive (1TB) in s tem tudi na komp. Ti živiš v kameni dobi :))

Pa ne bluzi glede sinhronizacije glasbe. Ljudje uporabljajo Spotify, Deezer, že doolgo časa. Sinhronizacija ali stream, boljša kvaliteta kot mp3 in večja praktičnost.

NikolormousB ::

shadeX je izjavil:

Če kupuješ Mac samo zaradi tega, da boš mirno spal, ker ti update ne bo pokvaril dokumentov oz. podatkov, kupuješ tole zadevo iz napačnega razloga.


Točno to je en od odličnih razlogov za nakup maca.

Nekdo je omenil time machine, ki ti v uri ali 2 postavi sistem v 100% enako stanje, kot je bil pred updatom ali menjavo. Še ikone na dekstopu so na istem mestu.

To je stvar, zaradi katere marsikdo bolj mirno spi, ker ve, da mu ne bo treba delati takih stvari:

Upam da je prva stvar, ki si jo naredil na tem laptopu ko si ga dobil, naredil clean install windowsov. Moraš met živce da prenašaš vso HP-sranje, ki je prišlo skup s prenosnikom.

gddr85 ::

acronis universal restore to the rescue...kdor nima appla ;)

zee ::

gddr85 je izjavil:

acronis universal restore to the rescue...kdor nima appla ;)


Clonezilla za tiste, ki nocejo placevati. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

s1m0n ::

No pa se vedno pride do zaklkučka, da se Applove računalnike kupuje le zaradi OSX-a.
Pač so/smo ljudje s tem pripravljeni za HW plačat več ker pač ni druge izbire...

ripmork ::

Se pridružujem zadovoljnim migrantom na Mac-e. Sem bil v službi zadnji v ekipi, ki je vztrajal na Windowsih. Noben sistem ni perfect, je pa na splošno veliko stvari na MacOS tako elegantno rešenih in mi olajšajo delo, da ni več variante it nazaj. Že samo backup (Time machine) kot omenjeno je super preprost in učinkovit,... zagrizeno iskal podobno preprosto in učinkovito rešitev za PC, pa jih enostavno ni.

ripmork ::

s1m0n je izjavil:

No pa se vedno pride do zaklkučka, da se Applove računalnike kupuje le zaradi OSX-a.
Pač so/smo ljudje s tem pripravljeni za HW plačat več ker pač ni druge izbire...


pa ne vem, če je le OS,... za domačo mašinco sem si pred letom omislil Air-a v akciji, in sem super zadovoljen. Materiali, kvaliteta izdelave, glass track-pad (meni osebno največje presenečenje, ker sem vedno prisegal na miško) so res top klasa.

PS: je pa treba globoko seči v žep če želiš / potrebuješ Quad core+ high performance mašino, to je žal res. Za kak heavy rendering work je še vedno custom built PC najbolj ekonomična rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Unknown_001 ::

ripmork je izjavil:

s1m0n je izjavil:

No pa se vedno pride do zaklkučka, da se Applove računalnike kupuje le zaradi OSX-a.
Pač so/smo ljudje s tem pripravljeni za HW plačat več ker pač ni druge izbire...


pa ne vem, če je le OS,... za domačo mašinco sem si pred letom omislil Air-a v akciji, in sem super zadovoljen. Materiali, kvaliteta izdelave, glass track-pad (meni osebno največje presenečenje, ker sem vedno prisegal na miško) so res top klasa.


V glavnem mavdušen si, ker ti niso prodali polizdelka ampak dovršeno celoto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ripmork ::

Unknown_001 je izjavil:



V glavnem mavdušen si, ker ti niso prodali polizdelka ampak dovršeno celoto.


Tako je. Predvsem kar se laptopov tiče - sem jih že nekaj uporabljal, in so bili očitno res polizdelki :) (in vsi v cenovnem rangu Macbook Air-a).

s1m0n ::

No ta boljši niso nikjer polizdelek ne od Dell, Asus, Huawei...

Unknown_001 ::

s1m0n je izjavil:

No ta boljši niso nikjer polizdelek ne od Dell, Asus, Huawei...


Mar ni žalostno, da kljub temu prodajajo polizdelke?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

s1m0n ::

A Apple? Definitivno! Louis Rossmann ima že vrh glave dela...

Mavrik ::

Unknown_001 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

No ta boljši niso nikjer polizdelek ne od Dell, Asus, Huawei...


Mar ni žalostno, da kljub temu prodajajo polizdelke?


Daj a lahko nehate s tem redukcionističnim nabijanjem in zmišljevanjem? A ste resno psihično nesposobni razumeti koncepta tega, da lahko več firm dela kvalitetne izdelke? Je logo na laptopu edina vrednost tvojega življenja, da ga tako braniš?

Oboji.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Furbo ::

Verjetno pojem polizdelek leti na to, da drugje dobiš samo hardverski del, ne pa tudi softverski, oziroma vsi poznamo kvaliteto priloženega sw.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

To kvaliteto SWja si vsak po svoje razlaga!
Eni nimajo z enim ne z drugim težav, imajo pa vsi težave s tem kar imajo drugi :)

Unknown_001 ::

Mavrik je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

No ta boljši niso nikjer polizdelek ne od Dell, Asus, Huawei...


Mar ni žalostno, da kljub temu prodajajo polizdelke?


Daj a lahko nehate s tem redukcionističnim nabijanjem in zmišljevanjem? A ste resno psihično nesposobni razumeti koncepta tega, da lahko več firm dela kvalitetne izdelke? Je logo na laptopu edina vrednost tvojega življenja, da ga tako braniš?

Oboji.

Kaj se ti mađar pizdakaš?

Meni je vežno da stvar deluje tako, kot pručakujem. Ne pa da kupim laptop za 1800EUR na koncu pa dobim shitty mushy tipkovnico in ohišje ki škriplje.

Seveda znajo narest dobre zadeve. Ampak zakaj zaboga je preostala večina ponudbe narejena polovičarako?



Furbo je izjavil:

Verjetno pojem polizdelek leti na to, da drugje dobiš samo hardverski del, ne pa tudi softverski, oziroma vsi poznamo kvaliteto priloženega sw.


Ne, leti na CELOTO.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

s1m0n je izjavil:

A Apple? Definitivno! Louis Rossmann ima že vrh glave dela...


Rossman ima o Applovih izdelkih nasplošno precej dobro mnenje.

Ne pa da kupim laptop za 1800EUR na koncu pa dobim shitty mushy tipkovnico in ohišje ki škriplje.


Točno to dobiš zadnjih par let pri Applu :) Tipkovnice na zadnjih generacijah macbookov bi bile težko bolj shitty.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Mahh, winsi so z 10ko, kar se kvalitete tice kr nazadovali. UI je sicer ok, ampak stalno so neke tezave, dej. Sam na WSju furam MacOS (hackintosh), na drugem server/ws pa imam gor Win server, ki je pa dober.
MacOS je pac odlicen OS, sami meki itd, pa hardwaresko niso vec nic posebnega, ker je konkurenca ze zdavnaj dosegla in nekje celo presegla njihov standard.
Raptor ne biksaj. Skripa tvoja glava. Sem ze napisal in imas cel splet o raznoraznih HW tezavah na raznoraznih mekih.

Unknown_001 ::

Kaj je potem sploh še vredno kupit?

Gajbo za pod mizo očitno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mavrik ::

Furbo je izjavil:

Verjetno pojem polizdelek leti na to, da drugje dobiš samo hardverski del, ne pa tudi softverski, oziroma vsi poznamo kvaliteto priloženega sw.


Ja, saj jo vsi poznamo, zato je tudi čudno to bizarno navijanje. Tako katastrofalno hude razlike med tremi glavnimi OSi pa res ni. A zaradi par bližnjic na tipkovnici in drugega imena softwara je taka galama? Se je tako nemogoče težko naučiti pritisniti Ctrl+C namesto Cmd+C v Chromeu/IntelliJ/VSCode/Wordu?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Unknown_001 je izjavil:

Kaj je potem sploh še vredno kupit?

Gajbo za pod mizo očitno.


Kupi kar ti pase, samo ne nabijat o neki superiorni kvaliteti izdelave, ki to ze dolgo ni.

Mavrik ::

Unknown_001 je izjavil:

Kaj je potem sploh še vredno kupit?

Gajbo za pod mizo očitno.


Ne vem kaj ti ni jasno - saj noben ti ne pravi da tvoj in moj MacBook ni dober. Ampak ne vem kje dobivate glupe ideje da to pomeni da morajo vse druge stvari biti slabe. A je to tako težek koncept za razumevanje?
The truth is rarely pure and never simple.

VaeVictis ::

Zanimvi komentarji na reddit r/android.

The new iPad makes me want Android tablets to be great again


afieldonearth

Google just half asses too many things. They make shortsighted decisions, push things out the door, then lets them go stale. They do it with apps and services, they do it with tablets, with Android Wear.


Devolution1x

Been using Android tablets since 2010. My first Android tablet ever was a Borders Froyo tablet 7.0 inches. It was the slowest thing ever. It lagged, crashed, made as a terrible e reader. Its only saving Grace was that is was $80.

The next tablet I got was an Archos 101. It was much faster than the previous one and much bigger. However, it was on gingerbread and it was buggy let me tell you! Also there was no play store on it. Had to use a knock off store with shit apps. No updates either but at the time it was still a good alternative to the iPad.

I then got a Asus Transformer Pad 701. It was sleek, nice, and bought the extra but horrendously designed keyboard that came with it. It was meant for gaming and gaming it did well, but the overall design was a hot mess. The UI on Ice cream sandwich/jelly Bean was slow and laggy and the thing would overheat easy. Add that tablet apps were upscaled ports, which works for Subway racers and Fruit Ninja but does NOT work for Hangouts. Add that the camera was utter shit and that Asus did not support the tablet after a certain length of time and...yeah. Only way it stayed useful was due to the modding community, which in and of itself is the main reason Android has lasted so long.

Meanwhile, my wife got an iPad air the same year. 5 years later, the iPad air just received OS 12.1 and still runs smooth and great while my tf701 is a laggy disaster.

So finally, last year, I bought the Asus zenpad 3s10. It's fast, the form factor is more like the iPads and the UI is smooth and nice. It's what an Android tablet should have been years ago. The issue however is that the processor is a MediaTek meaning that even advertised for gaming, actual gaming doesn't cut it. My old ass tf701 can run San Andreas without issues while my new tab causes artifacts and crashes. So I accepted that this tab is just for videos and reading but then we get to upscaled apps still (some apps like Mint and Facebook somewhat utilize the interface) but most apps run as iPhone ports on an Android phone that is upscaled to tablet. Not happy about that but I can manage. But the real kicker is that my WIFES. IPAD AIR FROM 2013. STILL RECEIVES. UPDATES. WHILE. MY RECENT. TABLET. WILL FOREVER BE ON NOUGAT BECAUSE. ASUS. WILL. NOT. UPDATE.

Add that the closest thing to a decently speced tablet is the significantly overpriced Samsung s4 tablet (honestly a WiFi only iPad costs less and an iPad pro performs better and even a surface go costs less) and it's pretty clear that Google has not out much effort into tablets other than their really overpriced Pixel tab that failed. Failed so hard they are focusing solely on Chrome OS at this point...

Not going to get started on the Amazon fire tabs. They are awful slow messes but because they are so cheap, it's tolerable (my little girl loves hers).

Finally, this is just a rant in regards to Google in general. The software has always been modded because actual Android has always lacked in consistent updates and allowed software designers to bastardize it with horrid skins (Htc Sense, LG period, Samsung TouchWiz, Asus Zen UI, etc). With the new software, it's more stable but it also has become way more restrictive to the point where if I want a closed ecosystem, I'll get an Apple. That and the hardware, Samsung excluded so far, is adamant about pretending to be Apple.

This is just my tablet rant. I'll make a phone and wear os rant later.

Overall, I bring my detailed experience to show that as a dedicated Android enthusiast, it has been disappointment for years while my wife is still happy with her tab 5 years later and Apple still supports their product. In short, you can't make Android tablets great again if they were never great to begin with.

TL;DR: Android tabs have always been shit because they have not been Google's focus and now that the software is mostly great on them, it's too little too late. That and lack of software support.

They don't seem capable of maintaining and growing things versus just building endless new things.

MrNighthawk ::

Unknown_001 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

No ta boljši niso nikjer polizdelek ne od Dell, Asus, Huawei...


Mar ni žalostno, da kljub temu prodajajo polizdelke?


polizdelke? 90 % ljudi vidi računalnik kot orodje in ne opazi, da je ohišje plastično, jim je vseeno iz kakšnega materiala je in jih boli k. s katero tipko pridejo do nekje bižnjice. Dokler ga rabijo za brskat po internetu, napisat par tekst/excell dokumentov, pa še kakšno podobno malenkost. takšni ljudje gledajo na ceno in "da bo hiter", pa čeprav je to 4gb ram in i3 procesor in kupujejo t.i. "polizdelke" tako kot telefone ta 400€, ki zadovolji 95% potreb vsakega uporabnika.

vsak omembe vreden profesionalec pa lahko dela Apple/Linux/Windows isto, če ne more potem je za moje pojme nesposoben.

gustek_si ::

Kot je povedal šef, vsa opravila lahko narediš na vsakem operacijskem sistemu. Fora je samo v tem na kaj se navadiš oz. zadnje čase tudi ali si lahko privoščiš da plačaš ameriško dodano vrednost. No, morda ne moreš igrati videoigric na Linuxu in macOSu, pa saj tudi na PCju ni ravno veliko naslovov. Za to so konzole.

NikolormousB ::

90 % ljudi vidi računalnik kot orodje in ne opazi, da je ohišje plastično, jim je vseeno iz kakšnega materiala je in jih boli k. s katero tipko pridejo do nekje bižnjice.


Jaz imam obratne izkušnje. Ljudje opazijo kvalitetno, aluminjasto ohišje, velik in odziven trackpad, dober zaslon, osvetljeno tipkovnico itd. Tisti, ki so manj računalniško pismeni še toliko bolj.

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

90 % ljudi vidi računalnik kot orodje in ne opazi, da je ohišje plastično, jim je vseeno iz kakšnega materiala je in jih boli k. s katero tipko pridejo do nekje bižnjice.


Jaz imam obratne izkušnje. Ljudje opazijo kvalitetno, aluminjasto ohišje, velik in odziven trackpad, dober zaslon, osvetljeno tipkovnico itd. Tisti, ki so manj računalniško pismeni še toliko bolj.


vrjamem, da opazijo, ampak potem pa opazijo ceno in jim je nesmiselno kupit laptopa za ceno rabljenega avta :D pa to ne pomeni, da si nemorejo privoščit... ampak, da jim je nesmiselno.

Unknown_001 ::

Mavrik je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kaj je potem sploh še vredno kupit?

Gajbo za pod mizo očitno.


Ne vem kaj ti ni jasno - saj noben ti ne pravi da tvoj in moj MacBook ni dober. Ampak ne vem kje dobivate glupe ideje da to pomeni da morajo vse druge stvari biti slabe. A je to tako težek koncept za razumevanje?


Tudi jaz ne vem zakaj se nad mano razburjaš. Meni gre na živce da se prodaja škart roba ker ljudje gledajo samo to kaj ima laptop pod haubo. Kako je pa vseskup sestavljeno pa nikogar ne moti, dokler ne začne resno delat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

vrjamem, da opazijo, ampak potem pa opazijo ceno in jim je nesmiselno kupit laptopa za ceno rabljenega avta :D pa to ne pomeni, da si nemorejo privoščit... ampak, da jim je nesmiselno.


V vseh branžah je tako. Nekdo bo iskal najcenejše izdelke, drug pa bo plačal malo več za kvalitetno robo, ki jo lahko udobno uporablja dolgo časa.

Glede na prodajne številke je takih, ki dajo za prenosnik 1000 do 1500 eur kar precej.

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

vrjamem, da opazijo, ampak potem pa opazijo ceno in jim je nesmiselno kupit laptopa za ceno rabljenega avta :D pa to ne pomeni, da si nemorejo privoščit... ampak, da jim je nesmiselno.


V vseh branžah je tako. Nekdo bo iskal najcenejše izdelke, drug pa bo plačal malo več za kvalitetno robo, ki jo lahko udobno uporablja dolgo časa.

Glede na prodajne številke je takih, ki dajo za prenosnik 1000 do 1500 eur kar precej.


Ne govori se o najcenejših izdelkih npr. laptop za 300€. Se pravi po tvojem razmišljanju laptop za 800€ je ne kvaliteten in ne ga ne moreš dolgo časa uporabljat?

nekikr ::

Jaz sem imel Aira, pa sem šel potem na Lenovo. i7, 16GB rama, 512GB SSD, grafika posebej, za pol denarja od kakšnega Maca.
Ampak track pad ne dela (ko primerjaš z Airom je Lenovo smeh), po enem letu je baterije samo še pol, na srečo ga ne prenašam kaj dosti okoli, ker bi najbrž razpadel (kar je smešno, ker gre za prenosnik, pa najbrž ne bi razpadel, samo občutek je tak), zaslon je pretemen, tipkovnica slaba. Ampak "dobiš za pol manj denarja še enkrat več!!!enaena". Ne.

NikolormousB ::

Ne govori se o najcenejših izdelkih npr. laptop za 300€. Se pravi po tvojem razmišljanju laptop za 800€ je ne kvaliteten in ne ga ne moreš dolgo časa uporabljat?


Lahko ga, tudi tistega za 300 eur lahko uporabljaš.

Sem pa mnenja, da je meja za soliden "basic" prenosnik trenutno okoli 1200, 1300 eur, če nisi preveč zahteven glede hitrosti.

s1m0n ::

Soliden po izdelavi! Torej bolj premium materiali... Drugače dobiš za polovico tega vse kar rabiš po specifikacijah edino kar peša je zaslon.
Kar se Trackpadov tiče pa tak ni boljšega kot pri Applu to pa se tudi sam 100% strinjam...

NikolormousB ::

Solidnega overall. Spodoben hardware, ki ni hiter samo na papirju, dober zaslon, solidna tipkovnica, trackpad, ohišje, baterija...

Mavrik ::

NikolormousB je izjavil:



V vseh branžah je tako. Nekdo bo iskal najcenejše izdelke, drug pa bo plačal malo več za kvalitetno robo, ki jo lahko udobno uporablja dolgo časa.

Glede na prodajne številke je takih, ki dajo za prenosnik 1000 do 1500 eur kar precej.


Hmm, kje si pa videl te številke? V Sloveniji večina trgovin ne drži tako dragih prenosnikov, ker se jih ne proda dovolj. Še vedno so precej v manjšini - večinoma jih kupujejo podjetja.

Tudi ta +20% podražitev Aira bo naredila Mace še nekoliko manj dostopne.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

NikolormousB ::

Hmm, kje si pa videl te številke? V Sloveniji večina trgovin ne drži tako dragih prenosnikov, ker se jih ne proda dovolj. Še vedno so precej v manjšini - večinoma jih kupujejo podjetja.


Vsak big bang ima na zalogi en regal macbookov, potem pa še kakšne gamerske laptope, ultrabooke tipa HP Spectre itd.

Sicer ima samo Apple cca. 10% tržni delež prenosnikov, pa se macbooki začnejo pri 1000 eur (usd). Konkretnih številk nimam, ampak čez palec bi rekel, da je vsah kakšnih 30% prenosnikov v razredu nad 1000 eur/usd.

opeter ::

Mavrik je izjavil:

Tudi ta +20% podražitev Aira bo naredila Mace še nekoliko manj dostopne.


Itak so pri nas absurdne cene. Če hočeš kupit Mac po normalni ceni(za evropske razmere), le tega kupiš pri sosedih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nerdor ::

Joj, že tri strani komentarjev. Kaj pa če bi razmišljali o Hackintoshu? Pač, kupiš PC dobre komponente po normalnih cenah, sestaviš in inštaliraš MacOS, profit!?
... for lifetime!

shadeX ::

Za resno delo, ki ti prinaša profit, normalen človek o Hackintoshu niti razmišljal ne bi.

gustek_si ::

Stereotipni mac uprabnik 2018 je večinoma v Wordu in Powerpointu na MBP 32gb rama in 1tb ssd superultra retina za ostre črke.

NikolormousB ::

shadeX je izjavil:

Za resno delo, ki ti prinaša profit, normalen človek o Hackintoshu niti razmišljal ne bi.


Na youtubu imaš par kanalov kjer ljudje profesionalno uporabljajo hackintosha.

Jaz sicer ne vidim smisla. Kot je Mavrik prej napisal. Razlika v OSu je minimalna, sploh danes, ko se vedno več stvari dela v browserju.

Jaz dnevno migriram med OSX in Win, pa skoraj ne opazim razlike.

shadeX ::

Razlika v OSu je minimalna


Sej tudi med iOS in Android so razlike minimalne oz. jih praktično ni, pa še vedno obstajajo najmanj dve skupini ljudi, ki preferirajo tako en OS čez drugega.

ripmork ::

Nerdor je izjavil:

Kaj pa če bi razmišljali o Hackintoshu? Pač, kupiš PC dobre komponente po normalnih cenah, sestaviš in inštaliraš MacOS, profit!?

Sem razmišljal o tej opciji (sploh, ko sem delal na Z800 mašini)... potem pa bereš mal izkušnje s Hackintoshi in vidiš, da praktično ni primera, kjer ne bi bilo kake težave - tudi, če vse narediš kot treba in optimalno sestaviš konfiguracijo. Hackintosh je lahko zabaven home projekt, na delovnem okolju je pa ubadanje z dodatnimi tehničnimi težavami absolutno zadnja stvar, ki si jo človek želi. IMHO.

Jaz dnevno migriram med OSX in Win, pa skoraj ne opazim razlike.

Deloma se strinjam - ko 8 urnik preživiš v dobesednem skakanju med nekaj programi skoraj ne opaziš, na katerem sistemu si. Potem moram pa denimo posnet kak video dogajanja na telefonu za AppPreview video in me čaka kar nekaj telovadbe, medtem ko na Macu preprosto vtaknem iPhone preko USB-ja, zalaufam QT in sem Done. Applov ekosistem deluje. Isto velja npr. za kvaliteten zajem posnetka dogajanja na zaslonu - preproste stvari so izvedljive na preprost način, brez iskanja in preizkušanja dodatnih namenskih programov, pa potem izgubljanja časa s štimanjem nastavitev (OBS Studio, ughh...). Nasplošno je sistem bolj prijazen in prijeten za uporabo.

PS: sem bil dolgo na Windowsih in nisem imel nekih groznih težav z njimi sploh. Se pa z leti nasitiš situacij, ko je treba za to ali ono stvar izgubljat čas in ugotavljat, zakaj nekaj ne dela čisto, kot bi moralo. :) Time Machine je na koncu prevesil jeziček na tehtnici proti jabolku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Mavrik ::

Nerdor je izjavil:

Joj, že tri strani komentarjev. Kaj pa če bi razmišljali o Hackintoshu? Pač, kupiš PC dobre komponente po normalnih cenah, sestaviš in inštaliraš MacOS, profit!?


Nazadje kar sem gledal so hackintoshi ostali mal zadaj kar se tiče polne kompatibilnosti z NVMe SSDji. Predvsem zato, ker so Applovi nestandardni. Po vrh tega pa fašeš glavobole pri posodobitvah, tako da se večinoma ne splača glih kaj preveč.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

NikolormousB ::

Deloma se strinjam - ko 8 urnik preživiš v dobesednem skakanju med nekaj programi skoraj ne opaziš, na katerem sistemu si. Potem moram pa denimo posnet kak video dogajanja na telefonu za AppPreview video in me čaka kar nekaj telovadbe, medtem ko na Macu preprosto vtaknem iPhone preko USB-ja, zalaufam QT in sem Done. Applov ekosistem deluje. Isto velja npr. za kvaliteten zajem posnetka dogajanja na zaslonu - preproste stvari so izvedljive na preprost način, brez iskanja in preizkušanja dodatnih namenskih programov, pa potem izgubljanja časa s štimanjem nastavitev (OBS Studio, ughh...). Nasplošno je sistem bolj prijazen in prijeten za uporabo.


Win+G odpre orodje za video zajem dogajanja na zaslonu.

Sicer se pa strinjam, da obstajajo stvari, ki so na OSX samoumevne, na win10 pa rabiš dodaten app. Ampak tudi obratno velja. Če na macu želiš tiling window manager, je treba naložiti dodaten app. Na win10 zadevo opraviš z Win+puščica. Na obeh platformah imaš precej takšnih primerov, noben pa ni kritičen (vsaj za mojo uporabo), naložiš app, pa je.

MrStein ::

NikolormousB je izjavil:



Nekdo je omenil time machine, ki ti v uri ali 2 postavi sistem v 100% enako stanje, kot je bil pred updatom ali menjavo. Še ikone na dekstopu so na istem mestu.

To je stvar, zaradi katere marsikdo bolj mirno spi, ker ve, da mu ne bo treba delati takih stvari:

Upam da je prva stvar, ki si jo naredil na tem laptopu ko si ga dobil, naredil clean install windowsov. Moraš met živce da prenašaš vso HP-sranje, ki je prišlo skup s prenosnikom.

Ja, enim je "biti brez skrbi" vredno več kot 15% hitrejši CPU.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

MrStein je izjavil:

NikolormousB je izjavil:



Nekdo je omenil time machine, ki ti v uri ali 2 postavi sistem v 100% enako stanje, kot je bil pred updatom ali menjavo. Še ikone na dekstopu so na istem mestu.

To je stvar, zaradi katere marsikdo bolj mirno spi, ker ve, da mu ne bo treba delati takih stvari:

Upam da je prva stvar, ki si jo naredil na tem laptopu ko si ga dobil, naredil clean install windowsov. Moraš met živce da prenašaš vso HP-sranje, ki je prišlo skup s prenosnikom.

Ja, enim je "biti brez skrbi" vredno več kot 15% hitrejši CPU.

Kaj ti nuca 15% hitrejši CPU, če izgubiš toliko in toliko časa z odpravljanjem napak.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

VaeVictis je izjavil:

Zanimvi komentarji na reddit r/android.

The new iPad makes me want Android tablets to be great again


afieldonearth

Google just half asses too many things. They make shortsighted decisions, push things out the door, then lets them go stale. They do it with apps and services, they do it with tablets, with Android Wear.


Devolution1x

Been using Android tablets since 2010. ....


Ta tip je naravnost nor, da je toliko časa fural smešne droidne tablice.. sadomazo al neki?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

shadeX je izjavil:

Če kupuješ Mac samo zaradi tega, da boš mirno spal, ker ti update ne bo pokvaril dokumentov oz. podatkov, kupuješ tole zadevo iz napačnega razloga.

Zadnji Mac OS update je sesul cel kup delujočih zadev...

Apple ni odporen na OS Update zajebe...

Moji sodelavci niso updatali zadev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Unknown_001 je izjavil:


Kaj ti nuca 15% hitrejši CPU, če izgubiš toliko in toliko časa z odpravljanjem napak.


A to zdaj govoriš o Time Machinu? Ker nam kar nekaj ljudem konstantno corrupta in izgublja backupe. Pa ti to niti ne pove, le čudežno začne delati "full backup", tvojih podatkov pa na targetu ni.
Smo potem menjali na Arq, ki - pazi to - zanesljivo dela tako na macOS kot Windowsih. Kdo bi si mislil da kaj takega obstaja a ne?

Ampak važno, da se pretvarjamo, da iOS 11 in macOS 10.13 nista bila hroščati dumpster fire a ne? Da nismo gledali naših macov kako se usuvajo s kernel panici po releasu 10.13? Da mi ni bilo treba konstantno rebootati 4000EUR vrednega laptopa zato ker se kos tipkovnice ni pravilno zbujal? Da mi ni crashnil enkrat na 5 priklopov thunderbolt naprave? :)

Dajte nehajte s tem lažnivim bullshitom no. Saj srčkano zgledajo te škatle, ampak da tu blodiš o tem kako "ni napak" po tistem ko je apple ven vrgel iOS 11 in macOS 10.13 pa mora biti s tvojim spominom in kritičnim razmišljanjem nekaj resno narobe.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118464 (96157) opeter
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456915 (49289) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629784 (25733) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438177 (33533) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127065 (24803) JayKay

Več podobnih tem