» »

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini

««
2 / 11
»»

klinker ::

Furbo je izjavil:

filip007 je izjavil:

Dobiš Prestigio tablico čez 100€, kaj ti bo vse to?

Prestigio je v redu nadomestek. Če samo Poli salamo režeš na tablici seveda.


Njemu je itak tablica dovolj za vse :D

s1m0n ::

klinker je izjavil:

Z Win10 drekom nikakor.


OS pri HWju nima neke teže!

klinker ::

shadeX je izjavil:

Ze res da je Apple precenjen,


Tale izjava je povsem relativnega pomena.


A 3000 jurje za 64GB rama in 2TB SSD ni precenjeno? :))

s1m0n je izjavil:

klinker je izjavil:

Z Win10 drekom nikakor.


OS pri HWju nima neke teže!


Ma nemoj. Kaj ti bo dober HW, pri crap SWju? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

gendale2018 ::

s1m0n je izjavil:

klinker je izjavil:

Z Win10 drekom nikakor.


OS pri HWju nima neke teže!

os rabiš da sploh lahko uporabljaš hw
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: janig ()

s1m0n ::

To še ne pomeni, da je naprava proizvajalca X boljša od proizvajalca Y.
Recimo, če jaz na OSX svojega dela ne morem opravljati je kar naenkrat SW za nič? A dajte no!
OS je stvar okusa, stvar dotične uporabe.

gendale2018 ::

sej si sam povedal, v tem primeru je osx zate zanič

kaj je za ostale ti ne pomaga preveč
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

s1m0n je izjavil:

To še ne pomeni, da je naprava proizvajalca X boljša od proizvajalca Y.
Recimo, če jaz na OSX svojega dela ne morem opravljati je kar naenkrat SW za nič? A dajte no!
OS je stvar okusa, stvar dotične uporabe.


Kaj pa ne mores opravit na MacOSu, kar na Winsih lahko? Mislim da bo prej obratno ;) razen igric seveda >:D
Pa nisem ciljal na to, ampak o mnozicnih tezavah z Win10, ki se kopicijo z vsako posodobitvijo.

Invictus ::

opeter je izjavil:

klinker je izjavil:

Pa si kaj prebral kaj dela nov T2 chip?
Ti mora uradni servis nadgradnjo "podpisat", sicer stvar ne dela ;((
Skoda, ker novi Mini je kr strup za tako malo skatlico in take alternative mislim da je ni, samo full loaded bo cena nad 4 jurje, kar je loco.


Po neuradnih informacijah je res, da T2 čip onemogoča, da sam zamenjaš RAM v Mac miniju.

To ni nič novega, saj je imel to funkcionalnost vgrajeno je HP LaserJet, takrat še za 8-bit 1MB DIMMe.

Da ne govorim o vseh možnih UNIX workstationih preteklega časa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale2018 ::

mogoče ni novo je pa nateg
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

s1m0n ::

Bo postalo kar standard, ko še ostali začnejo podobno...

gendale2018 ::

jih bo treba pa zakonsko prisilit, da je kupljena naprava tvoja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

Invictus je izjavil:

opeter je izjavil:

klinker je izjavil:

Pa si kaj prebral kaj dela nov T2 chip?
Ti mora uradni servis nadgradnjo "podpisat", sicer stvar ne dela ;((
Skoda, ker novi Mini je kr strup za tako malo skatlico in take alternative mislim da je ni, samo full loaded bo cena nad 4 jurje, kar je loco.


Po neuradnih informacijah je res, da T2 čip onemogoča, da sam zamenjaš RAM v Mac miniju.

To ni nič novega, saj je imel to funkcionalnost vgrajeno je HP LaserJet, takrat še za 8-bit 1MB DIMMe.

Da ne govorim o vseh možnih UNIX workstationih preteklega časa...


Ok, govorimo o racunalniku za maso, ne pa tiskalniku in nekih namenskih poslovnih workstationih.
Se na mojem HP serverju lahko menjam marsikaj.

shadeX ::

klinker je izjavil:


A 3000 jurje za 64GB rama in 2TB SSD ni precenjeno? :))



Ne, če jih zaradi tega lahko dobim 500EUR ali več na dan ven. Pri tem je popolnoma vseeno ali imam najboljši Lenovo za 1200EUR ali pa kvaliteten MAC za 3 jurje. Sicer s to razliko, da najboljši Lenovo nikoli ne bo imel takega zaslona kot Applov računalnik, da o avtonomiji baterije ne govorim.

Ne pozabi, da Apple cilja na točno take potrošnike, ki si upajo zadevo privoščiti, takih pa ni malo.

Če pa uporabljaš računalnik samo za surfanje in gledanje Youtuba, je kupovanje MAC-a, že v štartu povsem debilna poteza.

Zato tudi pravim, da je izjava, da je Apple predrag povsem relativnega pomena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

NikolormousB ::

Kje ste prebrali, da ram ni user upgradable?

Apple insider pravi, da je menjava mogoča, informacije naj bi prišle direktno od Appla:

https://appleinsider.com/articles/18/10...

Kar se tiče mac minija za 4 jurje... Nihče pri zdravi pameti ne bo kupil tega (razen kakšnih izjem z zelo specifičnimi potrebami ali močno potrebo po hitrem kurjenju letnega budgeta). Sicer dobiš 64gb rama za cca. 600 eur, poljuben storage pa obesiš na usb oz. TB3.

Če pa uporabljaš računalnik samo za surfanje in gledanje Youtuba, je kupovanje MAC-a, že v štartu povsem debilna poteza.


Ne, ni. Uporabniška izkušnja je v takih primerih top.

opeter ::

gendale2018 je izjavil:

jih bo treba pa zakonsko prisilit, da je kupljena naprava tvoja


To je odvisno od vsake države in/ali zakonodaje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klinker ::

shadeX je izjavil:

klinker je izjavil:


A 3000 jurje za 64GB rama in 2TB SSD ni precenjeno? :))



Ne, če jih zaradi tega lahko dobim 500EUR ali več na dan ven. Pri tem je popolnoma vseeno ali imam najboljši Lenovo za 1200EUR ali pa kvaliteten MAC za 3 jurje. Sicer s to razliko, da najboljši Lenovo nikoli ne bo imel takega zaslona kot Applov računalnik, da o avtonomiji baterije ne govorim.

Ne pozabi, da Apple cilja na točno take potrošnike, ki si upajo zadevo privoščiti, takih pa ni malo.

Če pa uporabljaš računalnik samo za surfanje in gledanje Youtuba, je kupovanje MAC-a, že v štartu povsem debilna poteza.

Zato tudi pravim, da je izjava, da je Apple predrag povsem relativnega pomena.


Misko, beri bolje. Pisem za Mac Mini, pa ne glede, ni Apple edini, ki zna delat zaslone...ki jih btw niti ne dela on ;) Ti ves kako masino dobis za 4 jurje? Zgleda ta skatlica igracka za fejsbuk.
500€ na dan vec, pa zaradi teh skatel ne bos dobu, ampak zaradi znanja in dobro opravljenega dela, ne pa zato ker si kupu jabuk :))

gendale2018 ::

opeter je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

jih bo treba pa zakonsko prisilit, da je kupljena naprava tvoja


To je odvisno od vsake države in/ali zakonodaje.

ko jim prepovejo v zda in eu bo dovolj
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

NikolormousB ::


500€ na dan vec, pa zaradi teh skatel ne bos dobu, ampak zaradi znanja in dobro opravljenega dela, ne pa zato ker si kupu jabuk :))


Zgrešil si point. Če si nekdo, ki prodaja svoj čas (ali še boljše, svoje znanje) za spodoben denar, 2 jurja* ni pretirana cena za tako igračko.

*2 jurja zato, ker nihče pri zdravi pameti s svojim denarjem ne bo kupil mac minija za 4 jurje.

FlyingBee ::

Na firmo pa.

Furbo ::

klinker je izjavil:


Misko, beri bolje. Pisem za Mac Mini, pa ne glede, ni Apple edini, ki zna delat zaslone...ki jih btw niti ne dela on ;) Ti ves kako masino dobis za 4 jurje? Zgleda ta skatlica igracka za fejsbuk.
500€ na dan vec, pa zaradi teh skatel ne bos dobu, ampak zaradi znanja in dobro opravljenega dela, ne pa zato ker si kupu jabuk :))

Po tvojem strokovnem mnenju torej nihče ne bo kupil nobene izmed teh naprav?

Lahko rečem le, hvala bogu, da imamo proizvajalce, ki še delajo kvaliteto in ne samo ceneno sranje za mase.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Pa znas brat kaj pisem?
Torej je po tvoje Apple edini kvaliteten proizvajalec, ostalo pa ceneno sranje? :)) po vseh kiksih s bedno tipkovnico, odlepljenimi "zasloni", skurjenimi cipi, pregrevanju in throttlanju, itd kiksih je to zate sinonim kvalitete? :)) Edino kar ima Apple res kvalitetno, je MacOS, pa tudi ta ni vec kar je bil, ampak vseeno precej boljsi od win10 crapa in zato profici se kupijo kakega meka, ker kar se izdelave tice, jih marsikdo sisa po levi in po desni.

NikolormousB je izjavil:


500€ na dan vec, pa zaradi teh skatel ne bos dobu, ampak zaradi znanja in dobro opravljenega dela, ne pa zato ker si kupu jabuk :))


Zgrešil si point. Če si nekdo, ki prodaja svoj čas (ali še boljše, svoje znanje) za spodoben denar, 2 jurja* ni pretirana cena za tako igračko.

*2 jurja zato, ker nihče pri zdravi pameti s svojim denarjem ne bo kupil mac minija za 4 jurje.


2 jurja bi marsikdo dal za i7, 64GB rama in 2TB SSD...verjamem da se 500€ vec. 4 jurje za tak setup pa noben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

shock ::

A mi lahko kdo od vas zna prepričati, kako lahko zagovarjam nakup 30 applovih naprav.
10 MacBook pro - tehniki - najmanj 16 GB rama zaradi zaganjanje virtualk + delo na terenu.
15 mac minijev - 6-core in 16/32 GB rama - R&D
5 Airbooke - Sales in pre-sales

Tehniki in razvijalci uporabljajo najmanj 2 monitorja na delovnem mestu, tako da upoštevajte še morebitne adapterje.

Prosil bi da mi konkretno s ciframi dokazete smotrnost takega nakupa.

janig ::

Smotrno je samo, ce rabite za iOS development

Unknown_001 ::

janig je izjavil:

Smotrno je samo, ce rabite za iOS development


No... foto in video produkcija sta tud kr močni tule.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

janig ::

Se strinjam

NikolormousB ::

2 jurja bi marsikdo dal za i7, 64GB rama in 2TB SSD...verjamem da se 500€ vec. 4 jurje za tak setup pa noben.


V čem je potem problem? Namesto predragega Apple rama daš not svojega, pa externi storage pa je. Saj te noben ne sili, da kupuješ hiter ampak kot žafran drag SSD od Appla.

Prosil bi da mi konkretno s ciframi dokazete smotrnost takega nakupa.


Torej bi rad, da nekdo drug opravi tvoje delo? :)

janig ::

Provocira malo. S stevilkami ne bos nikoli upravicil nakup macov.

Unknown_001 ::

janig je izjavil:

Provocira malo. S stevilkami ne bos nikoli upravicil nakup macov.


Amortizacija upraviči nakup. Računalnik kupiš za delo. Če se računalnik odplača, je nakup upravičen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Iluvatar ::

Vidim, da vas je cena zmotila. Sam gledam na to drugače, mogoče sem naiven in se motim... Recimo kupim maca za 1600 eur in ga uporabljam leto in pol, potem pa ga prodam. Na drugi strani pa kupim Acer ali lenovo, ali kak xps od della enakih kapacitet (ram, disk procesor, velikost, teža ekran) in spet prodam čez leto in pol. Pri katerem od teh je bil sedaj strošek lastništva oz. uporabe večji v tem letu in pol? Imam občutek da bom po letu in pol starega macbooka dobil neprimerno več, kot pa za Acer, lenovo, Dell. Če se ne motim se bo izkazalo, da so Dell, Acer, lenovo potem dražji, ker bo za je dobil konkretno manj, kot pa za leto in pol starega maca. Drži?

Unknown_001 ::

Iluvatar je izjavil:

Vidim, da vas je cena zmotila. Sam gledam na to drugače, mogoče sem naiven in se motim... Recimo kupim maca za 1600 eur in ga uporabljam leto in pol, potem pa ga prodam. Na drugi strani pa kupim Acer ali lenovo, ali kak xps od della enakih kapacitet (ram, disk procesor, velikost, teža ekran) in spet prodam čez leto in pol. Pri katerem od teh je bil sedaj strošek lastništva oz. uporabe večji v tem letu in pol? Imam občutek da bom po letu in pol starega macbooka dobil neprimerno več, kot pa za Acer, lenovo, Dell. Če se ne motim se bo izkazalo, da so Dell, Acer, lenovo potem dražji, ker bo za je dobil konkretno manj, kot pa za leto in pol starega maca. Drži?


Koliko dodane vrednosti lahko z računalnikom ustvariš v letu in pol? To je vprašanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

link_up ::

ne morem verjeti, da jih bo resil usb-c. :) jabolcki bodo naenkrat zdruzljivi z android in pc in tv in * navlako....game changer je ta usb-c, kdo bi si mislil.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Iluvatar ::

Unknown_001 je izjavil:

Iluvatar je izjavil:

Vidim, da vas je cena zmotila. Sam gledam na to drugače, mogoče sem naiven in se motim... Recimo kupim maca za 1600 eur in ga uporabljam leto in pol, potem pa ga prodam. Na drugi strani pa kupim Acer ali lenovo, ali kak xps od della enakih kapacitet (ram, disk procesor, velikost, teža ekran) in spet prodam čez leto in pol. Pri katerem od teh je bil sedaj strošek lastništva oz. uporabe večji v tem letu in pol? Imam občutek da bom po letu in pol starega macbooka dobil neprimerno več, kot pa za Acer, lenovo, Dell. Če se ne motim se bo izkazalo, da so Dell, Acer, lenovo potem dražji, ker bo za je dobil konkretno manj, kot pa za leto in pol starega maca. Drži?


Koliko dodane vrednosti lahko z računalnikom ustvariš v letu in pol? To je vprašanje.


Da bo lažje primerjat recimo da enako v obeh primerih. Imam občutek da bom macbook ki sem ga kupil za 1600 eur in je sedaj star leto in pol prodal za 1100 eur. Se pravi je bil strošek Lastništva 500 eur v letu in pol. Za nek primerljiv lenovo, xps ali Acer ki sem ga kupil za 1200 pa ga prodam po letu in pol bo pomoje vreden 500 eur ali manj. Torej je bil strošek lastništva v letu in pol za Acer, lenovo, Dell 700 eur v letu in pol. A se motim?

shadeX ::

ne morem verjeti, da jih bo resil usb-c.


Rešil? Pred čim?

janig ::

Unknown_001 je izjavil:

janig je izjavil:

Provocira malo. S stevilkami ne bos nikoli upravicil nakup macov.


Amortizacija upraviči nakup. Računalnik kupiš za delo. Če se računalnik odplača, je nakup upravičen.

Ja vse res. Verjetno bi moral napisat “smotrnost nakupa macov v primerjavi s PC pri enakem delu in enaki produktivnosti”.

bojany ::

Sam sem dolgoletni uporabnik MacBook Proja in ni mi žal, da sem ga nabavil. OSX mi je ok, programske opreme je na voljo dovolj vendar pa se mu pozna starost (nabavljen v 2012). Problema do sedaj nobenega, nadgradil sem ram in zamenjal disk s SSD verzijo in za običajno domačo uporabo je še vedno super. Sedaj, ko se odločam za nakup novega prenosnika (zaradi dela s fotografijo) pa me Mac ponudba enostavno ne prepriča več. Saj niti ni toliko problem v tem, da je cena nekoliko višja od Win prenosnikov (sem gledal tudi iMace) kot to, da noben Mac prenosnik ni več upragadable. Za moje pojme je to kaplja čez rob. Če je SDD in RAM zalotan na matično ti ob vsaki odpovedi ne preostane drugega kot nakup novega računalnika.

Unknown_001 ::

janig je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

janig je izjavil:

Provocira malo. S stevilkami ne bos nikoli upravicil nakup macov.


Amortizacija upraviči nakup. Računalnik kupiš za delo. Če se računalnik odplača, je nakup upravičen.

Ja vse res. Verjetno bi moral napisat “smotrnost nakupa macov v primerjavi s PC pri enakem delu in enaki produktivnosti”.


Po mojih izkušnjah marsikateri spodobnodelujoči PC plačaš enako ali dražje, če potrebuješ za profesionalno oz. Poklicno rabo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

roli ::

janig je izjavil:

Smotrno je samo, ce rabite za iOS development

Pri nas v firmi imamo vsi Mace (nekaj službenih, nekaj lastnih). V moji ekipi se ukvarjamo z iOS development tako, da nam kaj drugega ne preostane. Ampak v drugi ekipi se gredo pa Android development. In še vedno imajo vsi Mace.

Kolikor vidim se na splošno v SW developmentu ogromno uporablja Mace. Predvsem zaradi OSa. Ker imaš bash/command line (in s tem veliko orodji in ostalega), po drugi strani pa OS s katerim se ni treba j*** vsakič, ko hočeš nekaj naredit (pa naj bo nekaj tako simpl kot uporabit font, ki ni grd ali pa nastavit decent screen scaling). Tukaj sem govoril o *nix distribucijah - ki jih je na nove high end laptope od Lenova/Della in ostale dejansko kar težko namestit (ali skoraj nemogoče). Sploh, če hočeš, da HW dejansko dela. Torej je ravno nek middle ground med *nix in Win.

SW development na Win se pa greš, če delaš software za Win okolje ali pa kak HW development (ker pol toolov, ki jih izpljunejo proizvajalci tega HW je narejenih samo za win). Saj ne rečem, da se drugega ne da. Po drugi strani pa ob Win 10 vsakič pop**. Predvsem, ker ga uporabljam na enem bivšem high end laptopu kjer linux ne dela (pogojno, če hočeš bit brez polovice HWja) in ga uporabljam za upravljat kak 3D printer/laser cutter ali CNC. Nekako je zelo tečno, ko imaš računalnik priklopljen na CNC mašino on pa hoče naredit software update - brez opcije "ne zdaj". Kdo je toliko butast, da napiše tak software? Ta razlog je dovolj velik, da bi me odvrnil od uporabe Win za resno delo, kaj šele kaj drugega.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Unknown_001 ::

Žal se moram pridružiti zgoraj napisanemu. Windows je postal obupen s temi posodobitvami. To ni več zanesljiv sistem, če moraš trepetat v strahu ali boš lahko normalno delal brez, da bi ti update prisilno zaprl aplikacije. Potem pa še bojazen ali bodo podatki po updejtu ostali. Jaz sicer ne vem kako pogosto vi ažurirate backup hrambo ampak fiasko, da posran uodate pobriše vse dokumente je nedopusten.

Sam čedalje bolj resno razmišljam o MAC u kot nasledniku PC flote. Seveda bo marsikdo zavijal z očmi ampak jebiga. Ljudje to vidijo kot prestiž, jaz kot investicijo v miren spanec.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Če kupuješ Mac samo zaradi tega, da boš mirno spal, ker ti update ne bo pokvaril dokumentov oz. podatkov, kupuješ tole zadevo iz napačnega razloga.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Če kupuješ Mac samo zaradi tega, da boš mirno spal, ker ti update ne bo pokvaril dokumentov oz. podatkov, kupuješ tole zadevo iz napačnega razloga.


Kaj torej predlagaš?

Rabim workhorse mašino, kjer bodo stvari do zadnje balanlnosti delovale.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Premalo podatkov, kaj vse misliš delat na mašini. Je pa načeloma odvisno od osebnih preferenc (razen če ne delaš kakšen iOS development).

Jaz osebno imam MAC-a ampak delam na Windows mašini. Razlog je hitrejše delovanje, MAC mini 2012 je kljub SSD in RAM nadgradnji že vsaj 3 leta prepočasna zadeva za to kar potrebujem.

Unknown_001 ::

Ok... kaj torej pričakuješ od 7 let starega "prenosnika" brez vgrajenih perifernih enot?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

janig ::

Workhorse... kupi imac pro za 10 jurjev in reseno

Unknown_001 ::

janig je izjavil:

Workhorse... kupi imac pro za 10 jurjev in reseno


Ha ha...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Za export projektov in upload buildov na app store je mini zaenkrat še več kot dober. Za resno delo, je verjetno že šel njegov čas mimo. Problem je da je že v štartu bil tole jajc, vsaj po specih. Za primerjavo, trenutno delam na 5 let staremu Asus prenosniku, I7-4710HQ Quad Core, 8GB RAM, 512 SSD ampak tole leti kot raketa.. in roko v ogenj, da bo tudi še po 2 letih ko bo dosegel isto starost kot Mini 2012.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Za export projektov in upload buildov na app store je mini zaenkrat še več kot dober. Za resno delo, je verjetno že šel njegov čas mimo. Problem je da je že v štartu bil tole jajc, vsaj po specih. Za primerjavo, trenutno delam na 5 let staremu Asus prenosniku, I7-4710HQ Quad Core, 8GB RAM, 512 SSD ampak tole leti kot raketa.. in roko v ogenj, da bo tudi še po 2 letih ko bo dosegel isto starost kot Mini 2012.


Dalečnajbolj zanesljiv računalnik na katerega čedlaje več delam je 7 let stara kišta ki goni še WIN 7.

Primarni je HP Laptop z WIN10 i7 16GB ram 500GB NVMe... sj leti ko šus. Ampak sam operacijski sistem me resnično nervira. Predvsem zato ker kljub upoštevanju pravila "ne tiakj nastavitev in delaj" pride do sitnosti. Predvsem me najbolj motijo updejti. Kasneje nenadna odpoved windows explorerja, novega printerja na mrežinsploh ne najde čeprav ga je pol leta nazaj BP... potem pa še izveš da si imel strašno srečo da so podatki po posodobitvi letos februarja in septembra ostali nedotaknjeni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gddr85 ::

za auto disablat software se pa tud da izklopit v group editorju oz. services afaik, če je to tak problem..

shadeX ::

Primarni je HP Laptop z WIN10 i7 16GB ram 500GB NVM


Upam da je prva stvar, ki si jo naredil na tem laptopu ko si ga dobil, naredil clean install windowsov. Moraš met živce da prenašaš vso HP-sranje, ki je prišlo skup s prenosnikom.

Predvsem me najbolj motijo updejti.


Roko na srce, jaz na Windowsih nisem nikoli imel problemov z updejti, vsaj odkar imam tale računalnik (kot rečeno 5 let).


potem pa še izveš da si imel strašno srečo da so podatki po posodobitvi letos februarja in septembra ostali nedotaknjeni.


Pomembne podatke se pač dodatno shranjuje na drug medij, neglede na vrsto računalnika, ki ga uporabljaš. Tudi če imaš MAC-a ti lahko odpove disk in adijo podatki.

roli ::

shadeX je izjavil:


Pomembne podatke se pač dodatno shranjuje na drug medij, neglede na vrsto računalnika, ki ga uporabljaš. Tudi če imaš MAC-a ti lahko odpove disk in adijo podatki.

Seveda. Zato pa ima Apple Time Machine. Ki je presenetljivo easy za uporabit.

Ko sem tri tedne nazaj dobil novega MBPja sem dal restore, počakal par ur in imel računalnik pripravljen za uporabo z vsemi svojimi podatki, nastavitvami in raznimi tooli na svojem mestu. Zamenjava računalnika mi je vzela par ur. Pa še to je bilo par ur čakanja. In to je nekaj kar od workhorse računalnika hočeš.

A priporočam, da vsi letijo na Mace? Ne. Ampak za mašino s katero dejansko delaš pa niso tolk slabi. A bi bil bolj srečen, če bi bili veliko cenejši? Ja. Ampak Apple ima še eno stvar, ki mu gre v prid - dober ekosistem. Poleti sem kupoval eno čisto simpl tablico za gledat youtube, netflix in mal brskat po webu. Hotel sem vzeti nekaj z Androidom. Ampak v BBju so imeli ravno akcijo - prodajali so prejšnjo generacijo ipadov za 280EUR. Za ta denar boljše Android tablice ni bilo. Resolucija zaslona pri iPadu je veliko boljša, stvar v roki dejansko deluje solid in zadnja verzija iOSa na njem deluje čisto ok. Ampak to, da lahko enostavno brskam po webu na tablici in potem se vsedem za komp in ta website z enim klikom odprem na kompu je nice bonus. Dokler sem imel še Android telefon sem to delal z Push Bulletom. Sicer super software, ampak ni pa tolk convenient kot sta handoff airdrop. Pa prenos slik na komp (ali obratno) z dvema tapoma, sinhronizacija glasbene zbirke z itunes, ... Ekosistem je zelo nice in pač added bonus. Ni vse samo v dobrem hardweru. Če bi bilo, bi že zdavnaj imel MS Surface.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

zee ::

roli je izjavil:



Ko sem tri tedne nazaj dobil novega MBPja sem dal restore, počakal par ur in imel računalnik pripravljen za uporabo z vsemi svojimi podatki, nastavitvami in raznimi tooli na svojem mestu. Zamenjava računalnika mi je vzela par ur. Pa še to je bilo par ur čakanja. In to je nekaj kar od workhorse računalnika hočeš.

A priporočam, da vsi letijo na Mace? Ne. Ampak za mašino s katero dejansko delaš pa niso tolk slabi. A bi bil bolj srečen, če bi bili veliko cenejši? Ja. Ampak Apple ima še eno stvar, ki mu gre v prid - dober ekosistem. Poleti sem kupoval eno čisto simpl tablico za gledat youtube, netflix in mal brskat po webu. Hotel sem vzeti nekaj z Androidom. Ampak v BBju so imeli ravno akcijo - prodajali so prejšnjo generacijo ipadov za 280EUR. Za ta denar boljše Android tablice ni bilo. Resolucija zaslona pri iPadu je veliko boljša, stvar v roki dejansko deluje solid in zadnja verzija iOSa na njem deluje čisto ok. Ampak to, da lahko enostavno brskam po webu na tablici in potem se vsedem za komp in ta website z enim klikom odprem na kompu je nice bonus. Dokler sem imel še Android telefon sem to delal z Push Bulletom. Sicer super software, ampak ni pa tolk convenient kot sta handoff airdrop. Pa prenos slik na komp (ali obratno) z dvema tapoma, sinhronizacija glasbene zbirke z itunes, ... Ekosistem je zelo nice in pač added bonus. Ni vse samo v dobrem hardweru. Če bi bilo, bi že zdavnaj imel MS Surface.


Podpis pod to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118458 (96151) opeter
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456911 (49285) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629783 (25732) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438176 (33532) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127062 (24800) JayKay

Več podobnih tem