» »

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl?

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl?

«
1
2

HeiJack ::

Evo, jest bi dal do 80.000 SIT zanjo; več se res ne splača:( ! Kaj pravte vi?

boštjan ::

pol pa počakaj še kaki 2 leti

ReSpEcT ::

Sicer nisem pristaš nVidie vendar mislim,da si vseeno zasluži prvotno ceno vsaj še nekaj časa.

frenk ::

jest bi dou kolkr je če bi meu dnar...sam ga nimam...boma pa kupvou take grafične k bom delou pa če bo dost dnarja:D

falotXP ::

Hmmm...jaz tudi mislim, da se ne splače ne vem kako rasipavati denarja za drago grafično... npr. več ko 100.000 SIT za grafo in ko jo daš v rač. zaženeš kak test(3D Mark 03) in vidiš zatikanja, malo FSP... skratka, da ni vredna toliko denarja.
Bolje si je kupiti kako grafo srednjega razreda (razmerje: cena-kakovost-zmogljivost) in jo čez nekaj časa naviješ, potrem pa kupiš spet novo.

flipflop ::

Če bi mel dost $$$ verjetno bi ga kupil,tako pa sredstva namenjam za pametnejše stvari.:)

krho ::

Glede na to, da je cena za 5900 ne ultra s 128MB RAMa 300EUR je to toliko, kot je bilo receno za 5600. tako, da bi cena morala biti okoli 70kSIT.

Pr nas seveda ne.;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ripmork ::

nabavš r9500pro pa ti špili delajo gladko še kar neki cajta.......
kaj ti bo 200fps-ov če z njimi nimaš kej počet??....
važn da gladko teče.......za tiste ki imate pa preveč denarja in ste obsedeni z
3d marki pa vam je špil gut samo če ma nad 100FPS-ov pri najvišjih nastavitvah
(med 60 in 100fps-i ni nobene omembe vredne spremembe) izvolite!!!
kupite predsedniku Nvidie novga Ferrarija za tisti kup silicija,ki bo zastarel še preden prebereš ves moj post!!>:D

Fury ::

heh, ce se mi neb usral dobit za 50k radeon modabilen na 9700 in navijabilen v 0 bi se zdej voodoo3 ganju :) 50-60k je moj limit :)

eno generacijo bom se mel zihr radeona.. pol pa r450/nv40 bomo pa vidl :)

nodes ::

In kaj če mi igre ne delajo galtko na 9700PRO, in to brez extremnih nastavitev FSAA in Anisota. Ko pride DOOM bo 5900 Ultra zasilo. Ni druge rešitve kot nakup, naj stane kolikor hoče. ;((

Primoz78 ::

70 - 80k...sicer tudi jaz nisem pristas Nvidie...drugac mislim da bo Radeon 9700 Pro dovolj za igrackanje se kar neki casa, se mi zdi brezveze tekmovat kdo bo mel hitrejso graficno :D.

lp Primoz

boštjan ::

In kaj če mi igre ne delajo gladko na 9700PRO, in to brez extremnih nastavitev FSAA in Anisota.

in kere igre naj bi to bile? pasijansa:D .daj prvo premisli preden kaj takega vprašaš.Govoriš o karti,ki je bla na prestolu 6mesecov

Zheegec ::

R9700/9800, NV30 (recimo), NV35 -> vse to so kartice za katere bi dal čez 100K če bi jih šel kupovat, samo jih prav gotov ne bom šel kupovat ker je res škoda denarja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MrX ::

itak da je totalno brezveze dat 100k za grafo. to je stran vržen dnar, če mene vprašaš. grafo se kupuje za 50-55k, pa maš mer za 1 let. k jo kupiš igraš špile na 4*AA in 8*AF, čez kakšne pol leta že samo na 2*AA, in potem ko tud to ne gre pa še mau potrpiš na 800*600 do božiča:D

Dr_M ::

matr se pa preseravate. se vid da vas starci zalagajo s kesom. jest mam se zdej tnt2 ultra pa se zmeri lohk spilam use spile, ceprov v 640x480 na low detail. recimo race driver dela u 800x600@32 usi detajli na max zelo gladko, razn ce je guzva pa velik dima. pravtako lepo dela nfs:hp2 in ut2003 v 640x480 na medium details.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

dr.M treba je tudi gledat na zdravje oči.mogoče tega ti ne opaziš,a ko sem jaz z 9500pro šel h kolegu na gf mx2 so me oči pošteno bolele.tudi ko sem še radeona7000 mel se enih iger preprosto ni dalo špilat.800X600 pa,hvala ne bi.raje sem dal za 9500pro in mam mir in jo kanim tudi zelo dolgo met, več kot 1 leto.

krho ::

Dr_M:
matr se pa preseravate. se vid da vas starci zalagajo s kesom.

Mene starci s kesom me zalagajo ze 5 let.Sam si kupim, vse kar rabim tako da..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ATI ::

Ja prek spletne trgovine se že dobi GF Fx5900ultra.Sam cena je preračunano 210k. No me zanima kdo od vas jo bo kupu??Fantje pred letom sem bil še za nVidio sedaj pa si želim da je nebi bilo.ATI dela boljše kartice v vseh pogledih ki pa so cenejše od GF. Ve se kdo je novi kralj na trgu grafičnih kartic.

ATI

Tradewind ::

Ehm, to je grafa samo zato, da se ve kdo je ali kdo ni sposoben dat ven kinga v svetu grafike! Za tiste ki mate dnara ko toče, si ga kupite, meni se zdi za grafo dat max. 35-45 000 sit!!!

Grafa čez eno leto je še zmeraj ok, mam radeona 8500, pa vse laufa na high, bom rekel zame brez "cukanja", in vem da bo ok še 100% 6 mesecev! Za njo sem dal 34 000sit, in nič več, oz. nič manj! Ko pa grem po drugo, pa spet podobno razmišljanje, za preostalih 70-80 000sit grem raje na morje (in to špica morje)!!!
:D
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Dr_M ::

ATI lahko gres kam drugam buce kotalit. ATI je biu boljsi do takrat ko so pr nividii nardil rivo128, od takrat naprej pa nvidia dela boljse cipe. mogoce res nv30 ni biu hitrejsi od r9700 ma pa tehnologijo precej boljso.
ce nvidie nebi blo, bi dons se zmeri mel ksne rage 128 kartice ker si novejsih nebi mogl privoscit. konkurenca je zelo zdrava.
pa se tale fx5600 so dobr spedenal, tko da je precej hitrejsi od r9600 in verjetno je celo na nivoju r9500pro, sploh pa ce bo cena ugodna so zmagal.


drugac pa nvidia all the way.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

pa se tale fx5600 so dobr spedenal, tko da je precej hitrejsi od r9600 in verjetno je celo na nivoju r9500pro, sploh pa ce bo cena ugodna so zmagal.

in kje je ta 5600 tako občutno hitrejša od 9600pro, da celo 9500pro konkurira?

morphling1 ::

Dr_M, 5600ultra vsaj zaenkrat še ni bil konkurenčen 9500 pro in tudi 9600 pro ga je prehitel v večini testov. Vendar pa tako kot pri prvem testu 9500proja, ko ni bi nič posebnega tudi tisti niso bili finalna verzija. Nova revizija tokrat z flip chip tehnologijo, kar omogoča boljše hlajenje in posledično dosti višje frekvence bo pa skupaj z novimi detonatorji verjetno kar hud zalogaj za 9600pro ter mogoče že kar resna konkurenca odhajajočem 9500pro. Bomo videli drug teden... oz. upam da čimprej tudi na Slo-Techu :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

boštjan, nov revision je.

Glede cen. Ne upadajo več, kot smo bili vajeni. To b še jeba. Če bomo hotl špilat D3 normalno (1024×768) No AA/Ansio, bo treba ruknt 60k minimalno. Berte si editorial na overclockers.com.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

kuglwinkl,maš kaki link?

kuglvinkl ::

Ja, včeraj sem prebral verjetno vse teste o NV35, tko da, ta info je nekje na teh straneh. Anand, Digitllife, xbit, HOCP, THG, Bjorn3d, Extremetech, techreport, aceshardware, ...
Your focus determines your reallity

boštjan ::

Ja, včeraj sem prebral verjetno vse teste o NV35, tko da, ta info je nekje na teh straneh. Anand, Digitllife, xbit, HOCP, THG, Bjorn3d, Extremetech, techreport, aceshardware, ...

happy hounting,a ne.bom te raje počako na final izdajo 5600ultra z novimi FX detonatori in bomo te vidli,kako je s konkurenco 9600pro in 9500pro.

San ::

@Dr_M: Poglej pričakovano ceno 5900 Ultra, lahko dodaš "nVidia, all the way - to be bankrupt". Za ostale, poglejte na Slo-comp, kjer je novica.

morphling1 ::

Boštjan, stran 19 na Anandovem testu NV35, da ne boš predolgo iskal.
Kar se pa tiče cene ultre, je logično da je zadeva namenjena bogovom in brez skrbi, da se bodo našli ljudje ki bodo dajali toliko za grafično, konec koncev tudi 9800pro 256 MB ima v bistvu enako priporočeno ceno. Pozabljate bistvo, to pa je 5900 value oz. navadna 9800 karta, ti dve bi morali biti dosti bolj ugodni, ponujali bosta čisto vse dobrote močnejših bratcev, razen nižjih frekvenc in ravno to je tisto kar velika večina navdušencev čaka, karto ki se bo brez težav spravila na hitrosti pro/ultra za dosti manj denarja. Še vedno pa to spada v višji razred kartic. Srednji razred bo kmalu prizorišče najhujšega boja in posledično finančne situacije obeh znamk. 9600pro in 5600ultra bosta obe imeli ogromen navijaški potencial in vsaj glede na zelo solidne rezultate 5600 v doomu3 mislim da s temi karticami ne boš dosti na slabšem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

San ::

Come on morph1, čez 200k za karto? Tole pa upam stavit takoj gajbo piva, da jo bodo mogoče prodal eno pri nas, več ni šans. Pa še to bo kakšen studio. Če bo šlo takole naprej, bom raje igral kar stare igre, pa malo manj bom Slo-tech obiskoval, da ne bom imel manjvrednostnega občutka, ker si moram kdaj pa kdaj kupit tud za jest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

morphling1 ::

SunTrace, kaj ti ni jasno v tem kar sem napisal, sem kje mogoče pisal, da se nakup tako drage kartice splača ?? Seveda pa se bodo našli kupci kot se vedno, verjemi da tudi v Sloveniji za več kot eno. 200k je tako in tako smešna cena, pa tudi nisem mislil na prodajo v Sloveniji pač pa po celem svetu.
Za kake manjvrednostne komplekse pa pomoč išči drugje. Sploh pa vidim ogromno podobnega jamranja na forumih, eni so vedno nekaj nezadovoljni s cenami najdražjih modelov določenih znamk, get real. Tudi meni je všeč Ferrari, pa vem da si ga nikoli ne bom privoščil in zaradi tega ne jokam in pišem brezvezne poste tu ali kjerkoli drugje, ali bog ne daj utrujam komu v živo.
Obe znamki ponujata za delček cene svojih zastavonoš velik del zmogljivosti v svojih osnovnih in srednjih modelih. Bistvo zastavonoš so nove tehnologije, postavitev temeljev in dvig zanimanja, rezultate in dobiček pa potem ustvarjajo kartice na osnovi teh za dosti nižjo ceno. Najdi mi eno razvojno panogo kjer se dela drugače.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

morphling1, hvala za inf.smešno glih danes sem si ta link shrano pod 5600ultra,samo se nisem poglobil.je pa vidna sprememba na GPU.no bomo next week vidli kako bo.Če se bo zelo približala 9600pro,pol bo zelo zanimivo glede cen.

globoko grlo ::

jest dam 60K čukov max, zdej se pa ponudniki stepte zame:D

San ::

Ne vem, če se čisto dobro razumeva.Cene kart grejo naravnost v nebo in mislim da ni pretiranih razlogov za to. Če se je lahko recimo ATI 8500LE ki je stala okoli 30k gladko kosala z GF3, ki je bila 100k, in če je lahko 9500 prihajal iz sosednje linije kot 9700pro, potem tukaj ne štima. Očitno je grafična industrija več kot sposobna, da ima nižje cene , bolj je vprašanje, če sploh to hoče. Razumem, da so stroški razvoja, še posebej, če izdajaš novo serijo vsak drugi mesec, kot to počne nVidia zadnje pol leta. Problem je v tem, da cene tistih kart, ki niso v 1.klasi, jim pravtako rastejo cene. Če je recimo 5900ultra okoli 200k, kako bo potem njen derivat, srednjega ranga lahko pod 100k? To je kot da bi prodajal recimo Fiat Stilo po skoraj Ferrarijevski ceni samo zato, ker je njegov sorodnik. Srednje zmogljivosti za astronomsko ceno. Tega se ne da upravičiti, lahko pa stvar samo zamaskirajo z markentiško potezo - "neprofesionalne grafe". Naprofesionalne?! Kaj naj bi to sploh pomenilo?! Ker za ta denar, moraš biti ornk pro, da lahko upravičiš nakup (beri - ceno).

In ko praviš naj najdem eno panogo, kjer je drugače - vzami za primerjavo proizvajalce procesorjev. Vsi vemo da so najboljši procesorji dragi, vendar lahko za soliden denar dobiš soliden procesor in rangiranje na ceno je ostalo isto več let, pa so v isti industriji kot izdelovalci grafičnih. Ne vidiš recimo da bi AMD izdal špica procesor za 250k, ne , izdajo ga za tisto ceno, kot je določena že ves čas, to je okoli 100k. S pojavom novega procesorja, pa padejo cene ostalim procesorjem, ker so pač padli na nižji rang. Tega pri grafičnih več ne vidimo. Po mojem je tudi zato toliko več jamranja na forumih, ker nekaj se JE spremenilo.

In zakaj cene procesorjev padajo in grafičnih ne? Ker grafične kupuje večina med 14-22 letom in ta populacija je zelo občutljiva. Večina jih ne razume popolnoma vrednost denarja in če strani, ki ji tak človek zaupa, napiše, da so to "neprofesionalne grafične", veš da bodo imeli nekateri komplekse, ker imajo grafično za samo 50k. Geeki so še posebej občutljiva populacija, že tako ali tako.

Nenazadnej pa: do tebe imam samo spoštovanje, imaš sloves, ki si si ga sam zaslužil in znanje, ki je res prigarano. Zato imaš tudi respect ostalih bralcev foruma. Vendar upam, da se ne boš uklonil tej vsemogočni sili in postal njena pot do tržišča, ker verjemi, oni vejo, da če morph1, z Slo-techa, ki je druga ali prva najbolj brana stran v Sloveniji, nekaj reče, potem so vrata za njih odprta. Ker tako boš samo zapravil tisto za kar si toliko garal.

Dr_M ::

SunTrace: kdo pa je omenju Ultra verzijo?? drugac pa ni cist nc drazja od r9800pro, ki pa naj bi biu vreden nakupa? i don't think so.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

seveda tut pr nas ne bodo cene 200k, ampak precej manj. glede na to da je priporocena cena 400$ to znese dobrih 80k sit, +ddv + marza in mamo ceno nekje 130-140k sit. seveda pa bo value verzije verjetno pod 100k sit, derivati nv35 pa verjetn od 50k sit dalje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Pozabljaš na eno majhno a še kako pomembno dejstvo, ki se mu reče spomin. Mogoče ne veš da veliko glavnino cene novih high end kartic predstavlja ravno spomin. Gre za količinsko zelo majhne ultra hitre pomnilnike z velikim izmetom ob izdelavi. To je vse kar dviga ceno grafičnih, ko pridejo ven. Pozabljaš tudi da prehod iz 128 na 256 MB zahteva še bolj kompliciran PCB, kar zadevo še podraži , samo zaradi tega so recimo tokrat višje priporočene cene najhitrejših modelov 499$. Za realno stanje cen moraš gledat situacijo na velikem trgu, kot je recimo US. Top modeli so imeli zadnjih nekaj let ob izidu vedno ceno tamo okoli 399$ cena jim v letu pade skoraj na polovico, tako da ne govorit da cene ne padajo. Zadeva je popolnoma enaka kot pri procesorjih, samo da se tam se prodaja samo tisti košček silicija in se cene z novimi modeli in tehnologijami nižajo bolj očitno. Recimo cena pcb-ja lahko rečeš da je kar fiksna oz. je pri bolj kompliciranih izvedenkah dražja, tu ne moreš nič narediti, ker je že vse optimizirano, podobno velja za vse običajne komponente ki jih najdeš na pcb-ju, od kondenzatorjev, do priključkov do ventilatorja in hladilnika. Cena je tu fiksna. Zadeva kjer lahko bolj očitno spreminjaš cene je samo gpu in spomin. Zdaj če pomisliš da je razlika med ceno nekega navadnega 32MB 4ns čipa in 32 MB 2ns bga čipa vsaj 10 kratna, lahko narediš hitro računico kje je razlog za visoko ceno. Verjemi mi, da če bi na 5900 ultra prilotal 256 MB sdrama da bi bila cena tam okrog 100$ za celo karto. Na cene spominskih čipov pa noben od proizvajalcev kartic ne more pretirano vplivat.

Če naredim primerjavi iz avtomobilskega sveta. Če je procesor motor, z njegovo nižjo ceno ne moreš za enak procent znižat cene celotnega avtomobila, če prodajaš samo motorje, se bo vsako nižanje v celoti poznalo na ceni.


Tvoj strah, da bi pa jaz podlegel nekim marketinškim fintam je pa popolnoma odveč :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

San ::

DR_M: Točno o tem govorim, ne več DO 50k, ampak od sedaj naprej OD 50k dalje.

Morph1: je res, nisem vzel v račun, da ima karta še RAMe, ki so zagotovo strahotno dragi. Ne vem, ne bi rad, da si ne bom mogel več privoščit vsaj zlate sredine, kot do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

San ::

p.s.: OK, pač sem mal paranojčna oseba ;)

boštjan ::

suntrance,saj če pogledaš dobiš v zlati sredini 9500pro, vprihodnje še dodelano 5600ultra in 9600pro,malo dražje bo ziher 5900 value,zna pa se zgodit da tudi 9700 pride do te zlate sredine.in sem prepričan da boš BP s temi kartami igral tudi prihajajoče igre. Kot pa veš ono slovensko,če ma sosed moram jaz met isto al pa več.In tako se danes tudi pri ATI-ju in nVidii dogaja.Morata met te POWERHOUSE grafične veni,da človek dobi občutek da firma ni začela stagnirat,ker na podlagi tega se tudi odločajo eni za zlato sredino(lep primer je 9500pro,manjka mu le širšo pomnilniško vodilo in MHz,drugač pa je kartica pravi biser).
Zato je tudi dosti folka prešaltalo na radeone, ker jih je nVidia razočarala,ko ni najdla odgovora na 9700pro in ostale R300 karte.

Dr_M ::

SunTrace: sej pod 50k sit mas pa druge modele:D :D :D

derivati top modelov itak niso bli najcenejsi, ampak zakaj pa bi mogu to kupit, ravnotako lahko uzivas v lepi in hitri grafiki z mnogo cenejso kartico. sej ni nujno potrebno igrati v 1600x1200 z 8x fsaa itd...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

boštjan ::

če se ne motim, so zahteve da ti vse na 1024X768 ali 1280X1024 normalni laufa.

Dr_M ::

za to pa verjamem da je 98% spilov sposoben poganjat tudi fx5200ultra...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheJack ::

Kar se mene tiče, več kot 30k za grafo ne dam. Je pa res, da nisem zahteven človek, ki lahko preživi tudi brez AA in 60+ fps. Ampak na kartici za 30k, bi morale normalno (in to pri visokih oz. vsaj srednjih detajlih) delati vse igre ki so v tistem trenutku zunaj in še vse tiste, ki pridejo ven v cca. pol leta. In če proizvajalci mislijo, da nam bodo v prihodnosti za 30 jurjev prodajali ''pisarniške kartice'' (''za manj zahtevne igre''), se prekleto motijo.
Sicer bi pa članek o katerem (se mi zdi) govori kuglvinkl, moralo prebrati čim več ljudi. Tule je le konec:

Wait Them Out

The purpose of the Doom III preview benchmarks is clear: Buy an expensive video card now (maybe with your income tax refund check if you're in the U.S.) and be ready for Doom III.

Don't do it. Wait them out. Show that you're not a puppet to be played with on a PPPer string.

Doom III will be out in six months? Wait six months and see what the situation is then. If you're still faced with a $250 entry fee to play Doom III, don't buy Doom III.

It's not their money; it's your money. If you have money burning a hole in your pocket, then put it in somebody else's pocket, like a bank's. It won't go bad there.

You can defeat all the marketing schemes and conspiracies in the world with just one word: No.

No. Just say no. Not only is it good for your wallet, it's good for your soul. No video card will ever make you a better person.

It's a powerful weapon. Use it.

TheJack ::

Če se navežem na ta članek se še dobro spominjam (če bi se malce potrudil, bi lahko našel tudi ustrezne topice...), da so ljudje nekaj let (!?) nazaj za 100+ jurjev kupovali GeForce 3, in to ravno zato, ''da bodo pripravljeni za Doom 3''. Če to ni zadosten dokaz blesavosti takega početja, potem pa res ne vem kaj je.

MrX ::

Highlag ::

V tem trenutku jo vzamem le v primeru, da mi jo nekdo podari :D

ripmork ::

vse bolj se mi zdi da folk high-end grafe kupuje samo zaradi Dooma3....:D
na škatli od fx 5900 ultra bi loh pisal:
the best card to play Doom3-ONLY on our super high end card geforce fx 5900ultra you will
experience smashing performance in this cool game,that still didn´t come out yet....
be afraid......be very afraid.......:D

in naivni (in bogati)ljudeki bodo to kupili.......
Maxa Payna sem prešpilal na resoluciji 800x600 z detajli na med. pa mi nič ne manjka....
seveda je špilat v najvišji resoluciji z mehčanjem na 4x lepo na pogled ampak kva ma to veze s špilom.....dat čez 100jurjev samo za tistih nekaj nerodno pofarbanih piksljev več....
POTRATA DENARJA!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Dr_M ::

seveda je to potrata denarja, zato pa obstajajo cenejse verzije ane.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

Kot je eden reku, 500$ je za mil. Ludekov drobiž, za mil. prepoceni, da bi kupil.


boštjan:

Do sedaj še nisem videl kartice, ki ne bi na visokih ločlivosth zaštekala. Poizkusi kaj drugega kot je pasijansa.
no prvo si kup večji monitor

:)

boštjan ::

nodes,moje mišljenje je bilo da vsaka dobra grafična bi morala ločljivost za 17'' ekran BP premagat brez kakih motečih zatikanj. Prav tako za 19'' monitor. Gledano v 3D.V 2D,pa sploh ne bi smelo bit problemov z kvaliteto.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična od 80000-100000 SIT ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564227 (3545) RC14
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351372 (1149) boštjan
»

GeForceFX 5900 Value s 128 ali z 256 biti?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71971 (1971) morphling1
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584576 (3866) Ahiles
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221702 (1447) Zheegec

Več podobnih tem