» »

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl?

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl?

1
2
»

nodes ::

Velikokrat sem rekel, da je vse igralno na ločlivosti 800X600 19" monitorju
Slika ni 50% slabša kot na 1600x1200 z full FSAA in Aniso, noben ne bi bil razočaran, če bi tudi ta slika vsebovala še več detajlov. Mislim, da se takšno grafo še da privoščit (se ve da vidišv tem smisel) tudi v SLO. Poglej projektor, plazma in take bolj običajno uporabne stvari so pa res nedosegljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

boštjan ::

če maš dobro grafično je brez veze igrat na 800X600.MIN je da grafika BP prenese 1024X768,zdaj ali z detajli ali brez mi je čist vseeno.Pač to je moje mnenje.

nodes ::

Za 800X600 sem mislil še ala 9000, GF3. Z vsemi detajli in vsem kar omogočajo današnje grafične kartice grafika v 3D še ni tako popolna kot je bila nekoč že v 2D. Ko to dosežemo potem jaz ne bom več tako zahteven. :)

nodes ::

takrat ne bom več igral iger. :8)

Detajli so zame bolj pomembni od same ločljivosti.
Kaj ti bo stavba, ki izgleda kot škatla hrib kot piramida, množice kot prišle iz DOSa…. sploh jih ne ločiti med sabo.

boštjan ::

tudi v sami ločljivosti so razlike glede na kvaliteto slike.

nodes ::

no to sem hotu, ni pa takšne linearne kot je bila v 2D ko si sliko samo zoomiral.

AngelOfDeath ::

Ko pride končna verzija Doma 3 ven bodo te grafe zadostovale še samo za pasjanso

V vsakem primeru se bodo te drage kartice prodajale iz preprostega razloga ker vedno obstajajo ljudje ki se imajo za nekaj več, ljudje ki hočejo le najboljše pa čeprav v življenju tega ne bodo nikoli rabli (ali slučajno kdo ve kaj komu koristi 100točk več v 3Dmarku X če je to edini program kjer se to opazi).
Obstajajo pa tudi ljudje ki te zadeve resnično rabijo ampak teh je toliko da jih prešteješ na prste ene roke.

Zheegec ::

Ko pride končna verzija Dooma3 bo Gf3 ob 1.4 GHz procu že čisto dovolj, če pa želiš visoko resolucijo pa visoke detajle je pa že druga..
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

3dmark03

Sklepam da isto velja tudi za doom3 , ki je ravno prišel ven v beta različici in je vsaj 3x hitreje delujoč na NV kot na ATI karticah.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

Najbolš a... :\ Verjetn je pol isto v vsakem špilu, ki je hitrejši na NV karticah...
Goljufanje v Doom 3 je zelo malo verjetno, ker je NVIDIA dobila demo (ki še vedno ni zunaj v beta različici) pre pozno, da bi lahko za zadevo spisal kakšno goljufijo.

monster-x ::

Se strinjam s Sentiolom. Prvi je mel Dooma 3 ATi in tudi od njih je prišla prva alpha verzija ven, tako da ne vem kako bi pol nVidia lahko prilagajala, ker je nasploh prepozno dobila, da bi sploh loh še kej nardil.

Mr.B ::

Čisto ne trdim da so kaj optimizerali, ampak jedro je od ALFA verzije ostalo relativno isto, tako da bi rekel, da je NV kar optimizerala drajverje, ki so čudežno prišli ven z novo kartico in lejga beta Doma3...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Hmm zarota tudi Ati je izdal catalyste 3.4 v enakem času :\ . Sicer optimizacija driverjev za določene igre in programe ni nič novega in tudi ne vem zakaj bi to imenoval goljufanje (ok to kar se je zgodilo v 3d marku je malo čudno) samo dokler kvaliteta slike ne trpi in dokler zadeva laufa preverjeno hitreje v določenih optimiziranih pogonih, ne vidim čisto nobenega problema.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična od 80000-100000 SIT ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564232 (3550) RC14
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351372 (1149) boštjan
»

GeForceFX 5900 Value s 128 ali z 256 biti?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71971 (1971) morphling1
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584576 (3866) Ahiles
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221703 (1448) Zheegec

Več podobnih tem