» »

Mrežna povezava med dvema hišama

Mrežna povezava med dvema hišama

misso ::

Pozdravljeni.

Razdalja med mišama je približno 80m (vidne razdalje) kaj mi svetujete da bi naredil.

Zunanji mrežni kabel ( ali optični kabel) kar poleg ptt kabla ki gre po zrak ali wifi?

Zakaj me to zanima. Je treba malo stroške zmajševati ( dolgoročno) za internet in ip TV.

1. internetni priključek (optika) za 2 hiši, v vsaki hiši bi imeli po 2 IP TV in internet. Omrežje v vsaki hiši bi mogel biti ločen.

LP

aerie ::

hojnikb ::

powerline ce si delita stevec za strom
#brezpodpisa

bobby ::

2x usmerjeni anteni med seboj in to je to. Jaz imam 100m razlike , navaden linksisov ruter 160nl z ddwrtjem, koaksialc in usmerjeno anteno. Na drugi strani je samo en telekomov ruter nekaj in je hitrost 20/4 kar mi zadostuje.

Imas na youtube kar nekaj tutorialov s temi zadevam.
Lahko ti slikam pol, ko pridem domov ampak v oanovi je izpeljanka windsurferja

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Mikrohard ::

Če bo želel preko WiFi linka spraviti tudi IPTV (multicast), bo potreboval kar dobro opremo (in dosti znanja, da si to pravilno skonfigurira).

gendale2018 ::

>2x usmerjeni anteni med seboj in to je to. Jaz imam 100m razlike , navaden linksisov ruter 160nl z ddwrtjem, koaksialc in usmerjeno anteno. Na drugi strani je samo en telekomov ruter nekaj in je hitrost 20/4 kar mi zadostuje.
no 2xiptv + internet ne bo šlo na ta način
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

profii ::

Kaj pa je vmes med hišama? Trava?

starfotr ::

Čisto enostavno.

2x doza s konektorji za fiber, 1x 4 ali 8 vlakenski optični kabel samonostni, 2x media konverter, najbolje gigabit, pigtaili 2x. Lahko pa daš na obeh straneh podvojeno (2 media konverterja ipd. za npr. IPTV ločeno, internet ločeno) In to je to. Optiko napelješ po obstoječi zračni povezavi, uporabiš ustrezne pritrdilne elemente ali pa preprosto vezice, na pol metra, lahko kar ohlapno vse skupaj.

Fiber lahko potegneš sam s sosedom, nato pa samo enega modela najdeš, da ti zaključi in zvari korektorje in vse skupaj pospravi v dozo in zadeva je rešena.

jype ::

Eh, samonosni... En alkaten boste pa že zakopal, potem pa 100m priključno vrvico pa dva media converterja (al pa switcha z gbici).

nsa_ag3nt ::

starfotr
Zakaj optika, če bo cat 5e/6 v zemlji dovolj za dolgo časa (gbit povezava) ?
Kakšna je cena tvoje optika variante, če se gremo Gorenjce ?

Modela, ki vari optiko, ne najdeš za vsakim voglom, cena škatlice za varjenje je po besedah tehnika gvo 10 k eur, in to seveda ni najboljši model, kar jih trg ponuja


Če hočeš resno wifi varianto, potem 2x Ubiquiti 5 Ghz za outdoor use, sploh če imaš vidno razdaljo do sosednje hiše.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Invictus ::

Strela ti ne more skurit optike ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Zakaj optika, če bo cat 5e/6 v zemlji dovolj za dolgo časa (gbit povezava) ?
Če je v zemlji, potrebuješ cev. Če imaš cev, je optika boljša, ker ni prevodna in se ob atmosferskih razelektritvah v njej ne inducira visoka napetost.

nsa_ag3nt je izjavil:

Kakšna je cena tvoje optika variante, če se gremo Gorenjce ?

https://www.amazon.de/LINDY-LWL-Duplexk...
https://www.amazon.de/Fiber-com-1000BAS...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darkolord ::

Zanimiva alternativa je še Mikrotik Wireless Wire - plug&play 1 gbit/s full duplex wireless sistem. Manj kot 150 eur+DDV je.

starfotr ::

Optika je par centov na meter, cena je čisto primerljiva z UTP kablom. Vekiko je firm, ki se uvarja z varjenjem optike, na vsakem vogalu je kakšen. Cene niso visoke. Optični konverterji so pa tudi poceni, givorimo o nekaj desetakih.

Še za izkop ti lahko povem, da te pride s cevmi 10eur/m,brez asvatiranja nazaj. Torej, če imaš zemljo, si zmagal.

Čese dela, obvezno optika na te razdalbi.

Daniel ::

Sam sem imel v začetkih ADSL s sosedom 120 M UTP kabla vkopanega. Delalo je lepo, dokler niso prišle prve nevihte in je začelo kuriti porte na stikalih (k sreči nič drugega). Sedaj imam pa z drugim kolegom Ubiquity nanobridge na nekaj več kot 3 KM. Dela tam nekje 70 Mbit/sek, ker ni nastavljen na polno moč. Že od začetka brez težav.

mzakelj ::

2x ubiquiti antene 5.8 pa bo šel komplet link čez. Če bi potreboval še tv pa odvisno od tvojega načina sprejema. Če imaš BRO optiko potem še 2x mikrotik najcenejši in spelješ tv preko EOIP čez. Preverjeno deluje na eni lokaciji ( 700m ) par let b.p. , na drugi lokaciji (600m) pa par mesecev z fullhd tv in net preko BRO optike. 150/150 link. Dobiš seveda tudi antene katere omogočajo 300/300. Cenovno te bo prišlo vse skupaj ene 200€

starfotr ::

1 m optike 4 vlakenske 0,5 €, rabiš ene 120 m sigurno. To je 60 eur.
Pretvorniki optika - baker 2 kosa. To je tam nekje od 20 eur dalje.
Vtičnica z dozo za zaključek optike je manj kot 10 eur/kos. Rabiš 2 kosa.
Pritrdilni material stane še tam do 30 eur.

Opcijsko je, da daš splicer vmes, kar dodatnih par eur na kos, vendar jaz bi potegnil kar v enem kosu vse skupaj.

Okvirna cena dela tule: https://www.t-2.net/cenik-dodatnih-del

Torej, ko potegneš črto:
60+40+20+30 delo za varjenje ocenjujem na 50 eur = 200 eur, s tem, da moraš kable sam potegniti. V glavnem za malo več kot 200 eur prideš skozi z zelo zanesljivo rešitvijo, ki bo dolgoročno delala kot treba. Povsem neprimerljivo z wireless linki, kateri imajo isto ceno, vendar nikakor niso tako zanesljivi.

tony1 ::

Še to: obvezno daj single mode optiko, multimode bo slejkoprej zastarela, in če hočeš dati takšno kot je treba (OM3, OM4) bo na meter precej dražja.

Single mode SFPji/konverterji pa so že zelo poceni.

misso ::

Sam sem čedalje bolj za optično povezavo, ker kabel je kabel ( 99% dela)

darkolord ::

Ja, optika je najboljša, je pa tudi daleč največ dela.

Glede 60 GHz wireless linkov nisem še slišal, da bi imeli kakršnekoli težave z zanesljivostjo. Priljučiš in delajo poln gbit v obe smeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

XS!D3 ::

tony1 je izjavil:

Še to: obvezno daj single mode optiko, multimode bo slejkoprej zastarela, in če hočeš dati takšno kot je treba (OM3, OM4) bo na meter precej dražja.

Single mode SFPji/konverterji pa so že zelo poceni.

Zastarela v kakšnem smislu? Kar sem jaz videl optike, se za krajše razdalje še vedno uglavnem uporablja multimode tudi za 25/50/100Gb. Je pa res da pri 1 ali 10Gb ni več take razlike pri modulih, tako da komot vržeš not single mode.

tony1 ::

Zastarel je zato, ker smo morali izumljat OM2, OM3 in OM4, da... ni zastarel.

OM3 je 3x dražji na meter od single moda, ki je pa že desetletja enak standard. SM SFPje ti pa danes kitajci naredijo za drobiž.

Jaz že nekaj let nikamor ne dajem več MM optike, ker se ne splača več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14124884 (2107) bbbbbb2015
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435235 (2293) starfotr
»

UTP kabel na razdalji 100m naenkrat ne deluje več

Oddelek: Omrežja in internet
374909 (4247) ...:TOMI:...
»

kabel za med bajte

Oddelek: Omrežja in internet
313180 (2473) gumby
»

CAT7 S/STP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
172649 (2424) gumby

Več podobnih tem