» »

CAT7 S/STP kabel

CAT7 S/STP kabel

Bistri007 ::

Ima kdo to čudo doma? Štiri zaščitene parice, vsaka posebej in potem še cel kabel skupaj. Dobro za kabelsko televizijo, saj omogoča prenos frekvenc do 900MHz in 10Gbps ethernet (Class F). 10Gbps ethernet pride v poštev, ko se bo pocenila oprema, ampak zadeva bo šibala (8 sekund za prenos dvoslojnega DVD! 8-O )

Edino malo debela je stvar, saj ima premer 8 mm, električarji, ki so nam delali napeljavo so dali pretenke cevi za več kablov, tako da bo treba zunaj malo 'štemati' (ni še fasade), tako da bom lahko pospravil 700m kabla, ki sem ga naročil, po ceveh. Samo malo me čudi, da CAT7 kabel na S-T sploh ni omenjen, CAT6 pa štirikrat!!!

sash ::

ja ga imam doma - proizvajalec pa mislim da je Teldor. :D

sam kaj bi pa ti s tem postom sploh rad povedal ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bastadu ::

...ampak zadeva bo šibala (8 sekund za prenos dvoslojnega DVD! 8-O )
Boš moral pa meti kar konkretno diskovno polje, da bo sposobno brati/shranjevati podatke tako hitro8-O Mislim da je 1000Mbit mreža že več kot preveč za današnje potrebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Bistri007 ::

Saj instalacije v hiši ne delaš za naslednji dve leti, ampak za najmanj 10 let. In čez 10 let bo 10Gbps čisto spodobna hitrost (s poceni aktivno mrežno opremo) in tako bom lahko brez muke prekopiral (ali streamal) 1920×1080p HDTV film iz enega kompjutra na drugega ali na ogromen TV v dnevni, veliki sobi v kleti ali veliki sobi na podstrešju, kjerkoli bo pač TV center. Ter seveda hitro kopiral domače videoposnetke iz serverja v kleti na prenosnika.

Prednost dobre razpeljave je tudi, da lahko daš brežžični access point ali bazno za telefon v katerikoli prostor, kjer je priključek (garažo, stopnišče, podstrešje).

Sicer pa ti že danes dva diska v RAID preskočita magično mejo 125MB/s (1Gbps), kaj bo šele čez 10 let? No ja, jaz si bom naredil future-proof mrežo, vi pa kakorkoli želite. Vsi kabli bodo pa v ceveh, glavne cevi pa premera 5cm.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Tomay ::

Bistri pozabi na kable, prihodnost je optika >:D

Drugače pa diski teoretično dosegajo 125MB/s v praksi pa je to precej manj sploh pri zapisovanju.
Voodoo 4Ever

sash ::

Na kak način boš pa izvajal zaključevanje SSTP kablov in kdo ti bo izvajal meritve omrežja (?), ker kabel sam po sebi (brez kvaltetnega zaključevanja) ti ne zagotavlja prenosnih hitrosti niti 1Gbps, kaj šele 10Gbps na malenkost daljše razdalje.

Sicer pa kot je že bilo rečeno, če misliš delat mrežo za 10 let naprej, si v stene napelji ti. Dvojčke - namenski kanali za polaganje TK ožičenj, v katere boš nato z lahkoto vpihnil optično vlakno, če ga že zdaj nisi položo.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Boeing ::

Tomay: bravo!

Pri današnjih cenah 1G mrežne opreme je čisti idiotizem/stran metanje denarja, če si že obstoječo 100M mrežo posodobiš na 1G, ker nekih realnih razlik ni. Drugače je pri postavitvah novih omrežij, kjer je recimo da upravičen dodatni vložek v nakup 1G opreme, glede na to da res ne delaš vsak dan tega.

100M je dovolj in bo dovolj še nekaj let, potem se bo pa tudi že optika v toliko pocenila, da bo smiselno ven metati 100M in polagati optiko, ki pa gre 10G oz. trenutno najdražja tudi že 100G.

Je pa res, da bo potrebno preden pridejo ven 10G mrežne še veliko narediti na razvoju diskov.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Bistri007 ::

12.5MB/s je zame za resno delo prepočasi. Optika je fajn, ampak edina prednost optike pred bakrom je, da je za večje razdalje - česar pa za hišno instalacijo ne rabim. Baker pa prenaša tako elektriko (male napetosti), kot navadno kabelsko televizijo, ISDN telefon in seveda standardni 0.1/1 Gbps ethernet. Bom pa seveda v ceveh pustil vrvice, tako da se bo dalo enostavno nadgraditi še z optičnim kablom. Danes skoraj nobena mala napravica ne podpira optičnih vlaken (razen za zvok), RJ45 konektorjev je pa čuda. Pa še IP telefonija prihaja...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bistri007 ::

Potem je seveda še vprašanje, *KATERI* optični kabel vzeti:
* SINGLE-MODE FIBER,
* STEP-INDEX MULTIMODE FIBER ali
* GRADED-INDEX MULTIMODE FIBER. :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Matri[X] ::

Za velike hitrosti se uporablja Single-Mode. Hitrost po ENEM VLAKNU je tja do 400Gbit/s s CWDM in DWDM WDM sistemoma.

jype ::

Ma, kaj lupate.

Fiber za po bajti je pac predrag, gigabit switch v katerega vtaknes doma nakrimpane kable pa 20-30 jurjev.

Da je 100M zadost se za nekaj let je tko kot Bill Gates ko rece "640k should be enough for anybody". Pac ni zadost in pika. Ce hocem iz firewire cuzat iz DV kamere in spravljat na diske na serverju moram imet vsaj 25MB/s hiter network, kar je malo vec kot 2x po 100M. Se pravi mi ostane samo gigabit.

Ce pa bajto gradis, potem se ti pa vsekakor splaca povsod navlect multimode kabelcke (za po bajti je cisto vseeno a so graded al step-index), 100M fx-tx konverterji so po 15 jurjev. Dokler ne pade cena za gigabitne konverterje lahko imas tudi utp 5e in en poceni gigabit switch (ker je ta oprema napram optiki napol zastonj).

Boeing ::

jype: potem imaš pa zelo hiter server za domačo uporabo, ni kej ;)

Saj, tudi meni bi pasalo malo hitreje od 100M, ampak spet ne toliko, kolikor bi me stala investicija.... oz. sem drugačen tip človeka - mi ni problem počakati par sekund dlje :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Bistri007 ::

Saj, tudi meni bi pasalo malo hitreje od 100M, ampak spet ne toliko, kolikor bi me stala investicija.... oz. sem drugačen tip človeka - mi ni problem počakati par sekund dlje


Saj problem je ravno v tem, da ne gre za sekunde!!! Če želiš prenesti 10GB podatkov preko 1Gbps mreže traja 1 minuto in 20sekund; preko 100Mbps mreže pa 14 minut!!! Preko 10Gbps mreže pa le 8 sekund.

Časi se seštevajo in logika je podobna kot da bi primerjal 14.400 modem in ADSL.

Kar se pa tiče optičnih kablov, mogoče bi jih že zdaj položil v nekatere cevi, brez opreme. Izgleda, da singlemode in multimode oprema nista kompatibilni. Bi prosil koga, ki je bolj v optičnih vodah, da mi pove katera oprema (SM ali MM, za 50/125, 62/125) bo bolj popularna čez par let? Da vem, kak kabel kupiti...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

gumby ::

imho je najbolj pametno pustit prazne cevi... bos pac kasneje not potegnil, kar bos rabil...

Boeing ::

Bistri: bedarija že zdaj napeljevati optiko, da jo boš čez nekaj let uporabil. Cena tem igračam zelo hitro pada in če danes daš za meter optike 3 jurje, boš čez 3 leta dal 200 sit, recimo... brezveze.

Če imaš možnost, si res pusti samo cevi in potem vleči kar boš pač rabil.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matri[X] ::

Meter SiO2 je ceneje kot meter bakra. Dragi so konektorji in spoji.

Bistri007 ::

Šestnitni kabel Singlemode stane 64 US centov (120SIT) na meter; šestnitni Multimode 62/125 pa 0.98 (185SIT) na meter, kar ni tako zelo drago. Seveda pa je ceneje v cevi pustiti zidarsko nitko, da potem nanjo samo privežeš novi optični kabel (ko bo potreba) in ga povlečeš do omarice s sviči.

http://www.fiberdyne.com/products/bulk-1.html
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

gumby ::

opticni kabli niso vec dragi, do pa se vedno nekje 3x drazji od bakra...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14125192 (2415) bbbbbb2015
»

hdmi ali utp

Oddelek: Pomoč in nasveti
222675 (1927) Ales
»

Mrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
212053 (1362) tony1
»

Ethernet kabli

Oddelek: Omrežja in internet
232481 (1832) čuhalev
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924529 (20418) MrStein

Več podobnih tem