» »

Kateri antivirusni in anti worm program?

Kateri antivirusni in anti worm program?

alf__ ::

Problem je sledeč:

kot verjetno večina uporabnikov imam vsaj 2 računalnika priklopljena na internet. Eden od njiju je nekakšen download server ki pridno vleče z interneta to in ono. Tukaj se pojavijo problemi ker je izpostavljen napadom in okužbam.
Preizkusil sem že razne nortone in ostalo sranje...pri temu pride do problema ker večina teh navadnih antivirusnih programov ne zazna wormov ki so na disku in odstrani le nekatere viruse. Določenega worma ki mi je na disku naredu ene 500 shorcutov in raznih majhnih fajlov tipa Sims_crack.exe al pa imeslie.jpg.pif in ga ti programi ne znajo najti pac ne mores odpraviti drugace kot da po netu srfas in sprobas miljon razlicnih antivirusnih programov. Ker ne bi rad imel 20 različnih naloženih me zanima kaj uporabljate kot popolno zaščito...
lp
Aleš

http://www.piara.net
  • spremenilo: alf__ ()

LordWorm ::

Hm js dljam kr velik pa imam Norton utilities2003 updejtan.
Pa ko ga instaliras pozenes system check.

BigWhale ::

A lahko recem Linux? ;>

Je precej bolj odporen na .exe in .pif 'viruse' :P

Cokolesnik ::

Symantec (izdelovalec Nortonovih) proizvodov se trudi biti v koraku s časom in preprečiti okužbe tudi z najnovejšimi virusi / črvi. Njihovi najnovejši izdelki imajo funkcijo LiveUpdate (posodabljanje baze virusev) nastavljeno kot samodejno osveževano. Nortonov antivirusni program bedi nad izvajanjem prav vseh kritičnih dejavnikov (odpiranjem okuženih spletnih strani, zaganjanjem okuženih e-sporočil / datotek ipd.).

Zato težko verjamem, da imaš toliko problemov, če imaš zaščitna orodja dobro vzdrževana. Sicer je na forumu o tem, kaj uporabljati in kaj je za koga boljše glede zaščitnih orodij na spletu, veliko že napisanega.

Če imaš veliko zmešnjave, si enkrat ponovno namesti OS, takoj za tem namesti še učinkovito zaščito, jo posodabljaj, v kolikor se ne sama, pa tudi vsega, kar je na netu, ni dobro vedno kar tako zaganjati (čeprav naj bi zaščito imel ravno zato).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

TitanSLO ::

Kominacija Antivir(podpira tudi Worme) ter Trojan Remover. Jaz ju uporabljam že eno leto pa nimam problemov z nobenimi virusi, razen na zadnje z Buster wormom- nisem imel zadnje verzije Antivira inštaliranga.
Antivir se updajta vsake 2-3 dni. Podpira veliko virusov ter wormov, pa še sistema ne obremenjuje, ko deluje v ozadju.
Trojan Remover preišče vse storitve, vse zagonske program, ko se računalnik zažene, en izmed najboljših.
Za dodatna vprašanja mi piši na EMAIL




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2493632145 (519) flybug
»

Kako odstraniti trojanca?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154696 (3066) AlexUS
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339943 (14925) brainiac20
»

VOLJA.net okužena

Oddelek: Omrežja in internet
51347 (1227) iso2000
»

Po virusu ne dela nič več

Oddelek: Programska oprema
5995 (885) nuclear

Več podobnih tem