» »

Kako odstraniti trojanca?

Kako odstraniti trojanca?

AlexUS ::

Hello,

odkar sem nadgradil antivirusni program (po dolgem času) mi kar naprej javlja da mam trojanca. Prej je sicer najdlo nekaj trojancev a jih je uspešno odstranilo.. no razen pri enem.

Prilepljen je na datoteko v /system32/opnkjjh.dll imenuje se pa TR/Vundo.Gen
Opazil pa sem da se odpre skoraj vsakič ko odprem neko novo zagonsko aplikacijo.
Sem problal izbrisati datoteko v Safe-Mode vendar ne gre.

Kako se ga lahko znebim on rešim za vse večne čase?
(drugače je baje Low virus, ampak vseeno mi gre pošteno na živce ko se kar naprej javlja antivirusni program da ga je našel)


LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

Silvano ::

AVG Anti-Virus Free Edition : Klik

Ali pa si nalozi Norton Antivirus,... Ga sigurno odstrani,...

AlexUS ::

Jst mam Avira AntiVir Personal, ko je baje precej dober in še brezplačen za povrhu..
Modrost ni debelost, debela je norost.

AlexUS ::

A bi pomagal če bi s kakšnim adawarom probu skenirat?
Kerga priporočate?
Modrost ni debelost, debela je norost.

;-) ::

Pa veš kje je? Preprosto greš v direktorij kjer je in ga delitneš...če negre kr tak ga z unlockerjem. Itaq ti program ki ga najde napiše kje je.

TOP ::

Daj inštaliraj NOD 32 in bo rešen problem.Je zakon antivirus za trujance,medtem ko Avast popuši.

AlexUS ::

Trojanca sem probal ročno zdelirati pa ne gre, niti v safe mode.
Po tanovem mi pa ven meče še to okno:


Ko dam OK mi pa prekine delovanje vseh požarnih zidov in antivirusnega programa..
Modrost ni debelost, debela je norost.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mirč ::

shrani vse in preinstaliraj
lp

solatko ::

V varnem načinu spravi tisto kar rabiš, potem pa full format, ko boš na novo instaliral win.

lali12 ::

TOP
Daj inštaliraj NOD 32 in bo rešen problem.Je zakon antivirus za trujance,medtem ko Avast popuši.

Mam tud sam že dolgo NOD32, pa ni vsemogočen kot si hotel povedat.Sem iz radovednosti instaliral Avir-o in ti povem ,da je najdo in odstrano, kar NOD32 ni.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

AlexUS ::

Formatiranje ne pride v poštev, datoteke prav tako ne morem odstranit niti v Safe Mode načinu.

Gre za datoteko v WinXp/system32/opnkjih.dll in trojanc TR/VundoGen, se pravi vsakič ko je kakšna zagonska aplikacija se odpre sporočilo d aje najdlo trojanca in zraven na kateri domeni.. Zdaj ne vem če bi bilo dobro da se izbriše datoteka d ani mogoče kakšna pomembna..
Skratka mate še kakšne druge predloge?

Drugače sem probal tudi AVG pa ni nič našel, ter tanovi Spyware pa isto nič :(


LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

reeves ::

Z Unlockerjem preglej zakaj ne morš zbrisat dll-ja, pol pa briš tud un fajl k uporablja to knjižnco

AlexUS ::

Sem inštaliral Unlockerja, ubil proces (opnkjjh.dll - noter so bili trije procesi) pa ni nič pomagalo. Pri Safe Mode mi je na datoteki prikazalo 2 procesa, ampak se tudi ni dalo zbrisati. Ko sem ubil proces mi je avtomatsko resetiral mašino..?? :(
Modrost ni debelost, debela je norost.

TechBeats ::

Probi z - Trojan remover 6.6.4 LINK, je plačljiv sam pa ni zklenjen z uporabnostjo, lol zgleda mal češki, sam je zmogljiv program.
AciD TriP

reeves ::

NOD32 ne bo nč rešu; vsej ne vrjamem. Je pe en hud program, sam je plačljiv: PREVX CSI ( link). Men je najdu trojanca, ki mi ga ni adaware, spybot, nod32, spyware doctor. Z Unlockerjem probi preimenovat, če ne gre daj z npr. ERD Commanderjem.

AlexUS ::

Sm probal z Trojan Remover pa je najdlo vendar ga ni izbrisalo.., pol sem pa inštaliral PREVIX pa je odpravilo problem, poleg tega je pa najdlo še en kup stvari ki mi jih prej noben program ni.
Se pravi problem je odpravljen :)

Drugače pa hvala za pomoč vsem.


LP
Modrost ni debelost, debela je norost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323990 (2916) grofsi
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52448 (2121) Izi

Troja

Oddelek: Pomoč in nasveti
293154 (2204) Gandalfar
»

Trj/Pibesa.A, kaj ta virus naredi

Oddelek: Pomoč in nasveti
251735 (1303) Dead_Eye
»

trojanski konj na računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
51372 (1304) ru7

Več podobnih tem