» »

Aplikacije ne dovoli screenshota??

Aplikacije ne dovoli screenshota??

AnotherMe ::

Moj primer je, recimo, da sem nekaj placal s mobilno banko nato pa hotel narediti sliko zaslona, da bi jo poslal kot potrdilo o placilu. Ampak aplikacija za banko ne dovoli delanja zaslonskih slik!
Resil sem potem to drugace. Me pa vseeno z zanima, ce je mogoce to izklopiti. In kako je sploh mogoce, da je neka aplikacija nad OS?

Gejspodar ::

Dobesedno 5 sekund na Googlu:
https://android.stackexchange.com/quest...

Banking apps and such tend to use FLAG_SECURE for safety reasons, so that the screen can not be captured or recorded. But there's an Xposed module which disables FLAG_SECURE system-wide and lets you take screenshots in apps that normally don't allow it. Naturally this requires root access in your device. Use this module with caution, though: as I said, it disables the flag system-wide.


Se pravi potrebuješ rootan telefon.

AnotherMe ::

Jaja,sej sem js tudi ravno to nasel... Bolj me je zanimalo kako je to dopustno, da je app nad operacijskim sistemom?

St235 ::

Kako tocno je app nad OS? Flag_secure je funkcija OS.

gendale2018 ::

pravilno bi bilo rečt da sta os in aplikacija nad uporabnikom
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

stefi91 ::

kaj drugace se neda kot da je rootan telefon?

BivšiUser2 ::

modificirana aplikacija
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

avian2 ::

kaj drugace se neda kot da je rootan telefon?


Pri prijatelju/kolegu/sošolcu si sposodiš telefon in narediš fotko zaslona.

bajsibajsi ::

stefi91 je izjavil:

kaj drugace se neda kot da je rootan telefon?


Mozno, da potem ne bo delovala aplikacija.

Furbo ::

Slika zaslona ni ravno veljavno potrdilo o transakciji, verjetno ti app omogoča kaj drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BivšiUser2 ::

Pa saj bi app moral omogočati "lasten screenshot" kot to omogoča NLB Klikin.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Jure14 ::

Če aplikacija zahteva Flag_secure, potem je verjetno še kaj drugega onemogočeno v aplikaciji.
In ta zahteva v aplikaciji ni "kar tako". Že ima svoj razlog.

Tisti KlikIn pa ali ne zahteva varnosti sistema (kar je huda napaka aplikacije) ali pa ne zajame zaslona, ampak "zgenerira" sliko zaslona.

GupeM ::

To, da ti aplikacija ne omogoča screen shota je feature. Na ta način namreč neka X aplikacija ne more narediti screenshota v ozadju, ne da bi ti za to vedel. Aplikacija za banko pa se mi zdi, da lahko vsebuje preveč podatkov, da bi screenshote kar tako na okrog dajal.

klinker ::

To, da ti aplikacija ne omogoča screen shota je feature. Na ta način namreč neka X aplikacija ne more narediti screenshota v ozadju, ne da bi ti za to vedel


Tocno to. In bodi vesel da to dela.

AnotherMe ::

klinker je izjavil:

To, da ti aplikacija ne omogoča screen shota je feature. Na ta način namreč neka X aplikacija ne more narediti screenshota v ozadju, ne da bi ti za to vedel


Tocno to. In bodi vesel da to dela.


Seveda! In sem zelo vesel, da skrbijo za mene. Ampak, sedaj pa sem že odraste in vem, da če bom šel od doma in pustil oklenjeno hišo, da deloma sam kriv, če mi poberejo kaj vrednega iz nje... Torej bi aplokacija morala tudi dopuščati, da se določene varnostne zadeve izklopijo - pač, povejo mi, da sem naprej sam kriv, če pride do neke zlorabe, ki bi je direktno posledica izklopa te vernostne rešitve!

St235 ::

Dokler smo dogovorjeni te pred lastno neumnostjo varuje država in zakoni je dolžnost app, da to naredi namesto tebe.

Če samo pogledaš po tem forumu, je to, da ti ne moreš naredit screenshota zanemarljivo v priemrjavi s sranjem, ki bi ga imeli.

Furbo ::

AnotherMe je izjavil:

Seveda! In sem zelo vesel, da skrbijo za mene. Ampak, sedaj pa sem že odraste in vem, da če bom šel od doma in pustil oklenjeno hišo, da deloma sam kriv, če mi poberejo kaj vrednega iz nje... Torej bi aplokacija morala tudi dopuščati, da se določene varnostne zadeve izklopijo - pač, povejo mi, da sem naprej sam kriv, če pride do neke zlorabe, ki bi je direktno posledica izklopa te vernostne rešitve!

Pač slikaj ekran telefona z drugim telefonim, če ti to toliko pomeni.
Če ti kdo to upošteva kot dokaz plačila, si je pa tudi sam kriv.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D3 GO, Amis MobiaTV, T-2 tv2go [Hacked APK][ROOT] (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
482167239 (25437) yani2000
»

oneplus oxygen os in nlb

Oddelek: Mobilne tehnologije
212590 (1853) mikrctmk
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437287 (29784) klinker
»

Zakaj "root" telefona? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11630780 (26058) CaqKa
»

Android Market dobiva podporo PayPalu?

Oddelek: Novice / Android
208960 (8154) smash

Več podobnih tem