» »

DIY Ambilight (Arduino Nano + WS2812B)

DIY Ambilight (Arduino Nano + WS2812B)

ScottDJ_ ::

Pozdravljeni!

Ali se je že kdo kdaj odločil narediti kaj takšnega? Na spletu je polno nekih vodičev, ampak se mi je tale zdel najbolj normalen in nazoren.



Za vse skupaj sem dal okrog 10€, in "baje" da stvar deluje. V gejmingu naj bi blo 10fps dropa, do tega še pridem.

Rabim pa malo pomoči.

Mi lahko nekdo podrobneje razloži ta video? Tako malo ga razumem, ampak mi ni jasno, iz kje dobi človek napajanje.

Arduino rabi samo napajanje preko usb v računalnik, al mora preko napajalnika 5v 2ampera? Ali je tisto samo za led luči?

Hvala za odgovore.

Lp

St235 ::

Jaz sem delal z rPi za televizijo.

Napajanje za led luči sem pripeljal posebej. Pač sem dal ustrezno močan 5v napajalnik (mislim, da 5A), ki je napajal rPi in ledice. Nerealno pa je pričakovat, da boš ledice napajal neposredno preko usb izhoda na računalniku. Tudi WS2812B imajo praviloma posebej power kable.

Poglej si recimo tukaj:

DeeCoy ::

Napajanje daj za arduinota in za ledice iz napajalnika.

bzp ::

Tudi jaz sem z raspberrijem delal ... kupiš malo močnejši napajalnik (odvisno od ledic, jaz imam se mi zdi 3A) in preko enega napajalnika oboje priklopiš.

ScottDJ_ ::

Arduinota bom itak preko USB kar napajal, če to seveda gre. Ledice pa sem študiral da bo preko tega
in preko tega https://dvdmediji.com/univerzalni-polni... .


Ste mnenja da bi tole moralo iti brez problema?

Rabim sploh breadboard da tole naredim?

Lp

darkolord ::

Bi moralo iti, breadboarda ne rabiš.

ScottDJ_ ::

Hvala vsem za pomoč. Deluje brezhibno. Tudi gejmi delujejo brez problema. Nobenga fps dropa ali kaj porobnega.

Tukaj en testni video.





Lp

kallia ::

A si delal točno po vodiču iz prvega posta?

Koliko pa je delaya med sliko na ekranu in lučkami? Jaz sem probal že ene par teh adalightov, samo ne prenesem tistih par 10ms sekund zamika osvetljave in sliko.

Daliborg ::

@OP good work ! Zame sicer malce premočne barve ampak kot vidim ti je lepo uspelo .
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

ScottDJ_ ::

@kallia. Po vodiču iz prvega video, z svojimi pridihi. Brez breadboarda, 5v sem vezal direkt iz napajalnika, Arduino pa preko USB. Hvala vam vsem za ideje. Moram priznati, da delaya skoraj ni. Kar vrhunsko deluje. Nastavljas si sicer lahko, na koliko časa da ti zajame, ampak imam narejeno na default.

@Daliborg. Na videu so barve res premočne. V realnem je dosti manj barv.

PS: Tudi v gejmih deluje brez problema. Bral sem da je možen delay. Pri mojem sestavu računalnika ga ni. Za teh 20€, se mi zdi, da je v zadnjih par letih bila to najlepša in najboljša naložba.

Lp

kallia ::

ScottDJ_ je izjavil:

delaya skoraj ni


Eh, tu imam jaz problem ker sem izjemno občutljiv na lag. Sem testiral z različnimi programi in knjižnicami namesto arduina sem probal teensy, esp...

darkolord ::

Lag ponavadi ni tako hud zaradi samega procesiranja, ampak zaradi povprečenja, ki naredi bolj mehke prehode. Ponavadi lahko to nastaviš oz. celo izklopiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kallia ::

darkolord je izjavil:

Lag ponavadi ni tako hud zaradi samega procesiranja, ampak zaradi povprečenja, ki naredi bolj mehke prehode. Ponavadi lahko to nastaviš oz. celo izklopiš.


Morda imaš prav in je čas da ponovno vržem skupaj en ambilight klon. Konec koncev imam še nekaj metrov led traku, kup arduinov... Edin problem je da lag težko preveriš preden je vse skupaj zmontirano...

Kaj zajem iz iger pod DX12 in Vulkan dela?

ScottDJ_ ::

Zdaj tako je, iz lastnih izkušenj zdaj ko testiram, ne vidim lagga. Takoj ko karkoli naredim, stisnem, takoj se spremeni barva. Takorekoč deluje v nulo! :p


DX12 testirano deluje, tako da Vulkan po moje tudi. Moral bi dati kaki Doom gor da sprobam :)

Lp

kallia ::

S katero aplikacijo pa zajemaš zaslon? Nazadnje je bilo mogoče samo s PlayClaw, samo ni zastonj.

ScottDJ_ ::

Zaslon zajemam s programom Prismatic. Poleg tega pa sem moral instalirati še FastLed, Adalight ter Arduino IDE.


Ampak zajema program, ki sem ga omenil.

Rok22 ::

Ce prav razumem tole deluje samo na pc-ju?
Obstaja kak pameten vodič za tv? Torej DIY ambilight za tv pa da ni 200€ stroška :)

DeeCoy ::

Odvisno od tvja... Mogoče obstaja za ta pametne kak app.. lahko si iz tvja sliko streamaš na računalnik in iz računalnika kontroliraš ambilight na tvju..

St235 ::

Rok22 je izjavil:

Ce prav razumem tole deluje samo na pc-ju?
Obstaja kak pameten vodič za tv? Torej DIY ambilight za tv pa da ni 200€ stroška :)


deluje preko Raspberry pi

Rok22 ::

St235 je izjavil:

Rok22 je izjavil:

Ce prav razumem tole deluje samo na pc-ju?
Obstaja kak pameten vodič za tv? Torej DIY ambilight za tv pa da ni 200€ stroška :)


deluje preko Raspberry pi


Mogoce kak vodič kako to narest? Tv imam malo starejsi in nima androida.

St235 ::

Valentin ::

Invictus ::

Rapberry Pi je overkill...

Arduino je čez glavo dovolj...

Razen seveda, če ti je robida tudi TV box, potem imaš add-on...

https://forum.libreelec.tv/thread/13343...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

darkolord ::

Al pa če delaš HDMI capture ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4534761541 (22302) Master_Yoda
»

Usb izhod kakšna moč?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232983 (2394) mat11
»

Kateri LED trak kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
72243 (1641) fosil
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827400 (23378) Thunder wave
»

Programiranje preprostega robota

Oddelek: Programiranje
204651 (3918) Rias Gremory

Več podobnih tem