» »

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev

vir: NPR
NPR - Laboratorijski poskus v Londonu je potrdil, da uporaba tehnologije potiskanja genov omogoča iztrebljanje populacije nevarne vrste komarja, ki prenaša malarijo.

Med modernimi tehnološkimi principi bo v prihodnosti gotovo eden bolj razvpitih potiskanje genov (gene drive). Gre za skupek načinov, s katerimi dosežemo pospešeno prenašanje in izražanje določenih genov ter s tem lastnosti organizmov - mnogo hitreje, kot je to možno pri naravnem dedovanju. V praksi to pomeni, da bi bilo mogoče neki živalski vrsti v na primer desetih generacijah povsem spremeniti določeno lastnost in recimo napraviti vse zebre samo s pikčastim vzorcem.

Ena prvih dejanskih uporab te tehnologije pa bo najverjetneje šla kar v smeri popolnega iztrebljanja skodljivih vrst. Na londonskem Imperialnem kolidžu so namreč v vrsto komarja Anopheles gambiae, ki prenaša malarijo, vnesli s tehnologijo CRISPR/Cas9 spremenjen gen, ki je po izražanju samice napravil sterilne. Tako je v ne več kot enajstih generacijah, oziroma šestih mesecih, vsa testirana laboratorijska populacija komarja postala nezmožna razmnoževanja in je odmrla. Malarija je velik globalni problem, saj zaradi nje letno umre več kot 400.000 ljudi. Zato upajo, da bodo na ta način lahko iztrebili tiste vrste komarjev, ki so glavne prenašalke.

Toda preden se bodo znanstveniki lotili poskusov zunaj laboratorija, bo verjetno preteklo vsaj še pet let, kajti ta tehnologija nosi seboj tudi veliko nevarnost in odpor mnogih organizacij. Poraja se strah, da bi takšno "super dedovanje" lahko pobezljalo in opustošilo naravne ekosisteme, obenem pa je tu še tveganje ob dobesednem izbrisu živalskih vrst, katerega posledice je zelo težko natančno predvideti. Kakšen potencial imajo ti pristopi, navsezadnje kaže dejstvo, da DARPA že vlaga v raziskovalne programe za njihovo nevtralizacijo, če bi jih kdo uporabil kot biološko orožje.

Zagovorniki medtem poudarjajo, da bi šlo v tem primeru zgolj za eno ali nekaj vrst komarja. V Združenih državah že poteka podobno testiranje iztrebljanja invazivne vrste muhe, ki uničuje češnje, kmalu pa utegnemo slišati kaj prelomnega tudi pri raziskavah sesalcev, saj se želijo nekateri tako boriti proti mišim in podganam.

70 komentarjev

«
1
2

barakus ::

Ne bi imel nič proti, če iztrebijo vse komarje!

Mesar ::

kdo pa te bo potem žru?
Your turn to burn!

Aggressor ::

Baba. :)
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

vostok_1 ::

Kje podpišem?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mesar ::

na občini
Your turn to burn!

vostok_1 ::

Jutr je zaprto....fuck!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mesar ::

pol pa kar na vrata podpiši
Your turn to burn!

vostok_1 ::

Martin Luther style
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mesar ::

lahko pa se na komarja podpišeš in ga pošlješ tja
Your turn to burn!

vostok_1 ::

Okuženega z malarijo just in case, če bo odpor?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mesar ::

good idea, če ne druga se bo pol vsej oblast malo zamenjala, če voluharje pobere od malarije
Your turn to burn!

RuskiSnajper ::

... "unintended consequences"

Mesar ::

don't worry be happy
Your turn to burn!

gendale2018 ::

super, kdaj začnemo?

potem pa lahko še klope
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

imagodei ::

Čeprav se ideja sliši ful fajn, je treba biti izjemno previden. S takšnim načrtnim iztrebljanjem smo se v preteklosti že opekli.


Skratka, prav nič me ne bi motilo, če bi tole uporabili denimo na tigrastih komarjih; ampak je pa treba najprej precej natančno analizirat, kaj bi se zgodilo, kateri organizem bi zapolnil nišo, ki bi se sprostila, katerim živalskim vrstam odvzameš vir hrane in kaj bodo le-te začele jesti namesto tigrastega komarja ...
- Hoc est qui sumus -

starfotr ::

Po vsem tem času, se nismo nič naučili? Posegi v naravno lahko uničijo vse živo, sploh ne vem, kaj se gre človek.

krucymucy ::

gendale2018 je izjavil:

super, kdaj začnemo?

potem pa lahko še klope

Klopi so dejansko najbolj nevarna zival v Sloveniji.

starfotr ::

Kaj, če bi kar človeka, ker je najbolj nevaren za naravo? Vse živali skupaj + vse naravne katastrofe niso nardile toliko sranje, kot človek.

zee ::

Malarija je velik globalni problem, saj zaradi nje letno umre več kot 400.000 ljudi. Zato upajo, da bodo na ta način lahko iztrebili tiste vrste komarjev, ki so glavne prenašalke.


Dodati je treba se: mrzlico dengue in mrzlico zahodnega Nila (angl. West Nile fever), chikungunya ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

zee je izjavil:

Malarija je velik globalni problem, saj zaradi nje letno umre več kot 400.000 ljudi. Zato upajo, da bodo na ta način lahko iztrebili tiste vrste komarjev, ki so glavne prenašalke.


Dodati je treba se: mrzlico dengue in mrzlico zahodnega Nila (angl. West Nile fever), chikungunya ...



Kdo bo pa potem cepiva prodajal?

Aggressor ::

Od cepiv farmacija ne služi nekih bajnih vsot, so zamaščeni srčni bolniki precej večji vir denarja. :D Je pa res, da je zdaj v vodstvih farmacevtskih gigantov blazna polemika, koliko podpirat genski inženiring za odstranjevanje dednih bolezni pri človeku, ker bodo s tem dejansko "ubili" nekaj zdravil.

Starmufotru je pa senilnost že udarila v glavo. Najbolje, da vsi živimo v sodih ob stolčenem zrnju in vodi - aja ne, "pobijanje" žitnih klasov je tudi poseg v naravo. :D
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

FireSnake ::

starfotr je izjavil:

Po vsem tem času, se nismo nič naučili? Posegi v naravno lahko uničijo vse živo, sploh ne vem, kaj se gre človek.



Bi se strinjal.
Enim še zdaj nepotegne, da smo mi najbolj invazivna vrsta.
Preveč nas je in nas skrbi, ker nas ni še več.
Kakšna logika je to?

Pa poglejmo še komentar proti:

Poraja se strah, da bi takšno "super dedovanje" lahko pobezljalo in opustošilo naravne ekosisteme, obenem pa je tu še tveganje ob dobesednem izbrisu živalskih vrst, katerega posledice je zelo težko natančno predvideti. Kakšen potencial imajo ti pristopi, navsezadnje kaže dejstvo, da DARPA že vlaga v raziskovalne programe za njihovo nevtralizacijo, če bi jih kdo uporabil kot biološko orožje.


Za:

Zagovorniki medtem poudarjajo, da bi šlo v tem primeru zgolj za eno ali nekaj vrst komarja.


Mislim, če imaš vsaj malo soli v glavi je vse jasno.

starfotr je izjavil:

Kaj, če bi kar človeka, ker je najbolj nevaren za naravo? Vse živali skupaj + vse naravne katastrofe niso nardile toliko sranje, kot človek.


To ni pomembno!
Pomembno je, da kakšne princeske iz tega foruma ne piči komar. Ker to je pa katastrofa!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Markoff ::

imagodei je izjavil:

Skratka, prav nič me ne bi motilo, če bi tole uporabili denimo na tigrastih komarjih; ampak je pa treba najprej precej natančno analizirat, kaj bi se zgodilo, kateri organizem bi zapolnil nišo, ki bi se sprostila, katerim živalskim vrstam odvzameš vir hrane in kaj bodo le-te začele jesti namesto tigrastega komarja ...

Vsaj v Evropi se ne bi zgodilo prav nič dramatičnega, saj je ta vrsta invazivna / neavtohtona. Eradicate the motherf**ker!
V prvobitnem okolju pa se morajo na koncu odločiti prebivalci sami - še dolgo analizirati ali anal-izirati konkretnega komarja, ne vse.

FireSnake je izjavil:

To ni pomembno!
Pomembno je, da kakšne princeske iz tega foruma ne piči komar. Ker to je pa katastrofa!

DAFAQ? Kaj misliš, da komarje iztrebljajo zaradi pikanja? Česa vsega človek ne prečita...

Delno off-topic: mene prav nič ne skrbi zaradi par hebenih komarjev, bolj je vprašanje, koliko in kakšne varovalke zoper prenos genov na druge vrste bomo imeli? Resda se v 11 generacijah genih ne prenašajo kar tako iz ene vrste/družine/rod/reda na drugega, a nikoli ne veš. Da ne bomo gledali filma Children of Men ali nadaljevanke Handmaid's Tale v živo...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Personanonim ::

starfotr je izjavil:

Po vsem tem času, se nismo nič naučili? Posegi v naravno lahko uničijo vse živo, sploh ne vem, kaj se gre človek.


Človek je del narave,čeprav je povečini kolektivno izgubil zavedanje tega. Vsi njegovi,naši posegi so del naravnih procesov,tudi če so izmišljeni in t.i. umetni. Človeški možgani so še vedno produkt evolucije,torej del narave.
Se pa strinjam,da bi se morali "malo" odgovorneje obnašati do lastnega habitata,i.e. planeta na katerem živimo.

starfotr je izjavil:

Kaj, če bi kar človeka, ker je najbolj nevaren za naravo? Vse živali skupaj + vse naravne katastrofe niso nardile toliko sranje, kot človek.


No,no..obrzdajmo te konje:D ...Človek je predvsem nevaren samemu sebi.Narava bo že našla neko svoje ravnovesje,ko nas pobere zaradi lastne neumnosti.
Sicer so mi pa smešni ti antromorfizmi.."mati narava"..



Drugače obožujem naravo in rad imam ta planet na katerem živim.

Ljudi..odvisno od vremena :))
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

starfotr ::

Od 3500 vrst komarjev, se jih le 10 odstotkov "hrani" s človeško krvjo.

Poleg tega, tigrasti komar pri nas prebiva izključno v človeških sodih, cisternah, teglcih ipd. V naravnem okolju imamo samo naše domorodne komarje.

Torej, človek je kriv, da ta žival prišla sem in da prebiva tu. Če bi bili odgovorni, bi vodo shranjevali v zavarovanih razmerah.

Aggressor ::

FireSnake je izjavil:

Mislim, če imaš vsaj malo soli v glavi je vse jasno.

Očitno meniš, da imaš več soli v glavi kot stotine izšolanih biologov, ki so desetletja strokovno preučevali ta tveganja.

Tvojemu stanju se reče domišljavost.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Personanonim ::

FireSnake je izjavil:


Preveč nas je in nas skrbi, ker nas ni še več.


"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

FireSnake ::

Markoff: z drugimi besedami si povedal isto, kot jaz ;)

Aggressor je izjavil:

kot stotine izšolanih biologov

katerih argument je ....

saj gre samo za par vrst...


Ne se hecat, no.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Aggressor ::

FireSnake je izjavil:

Ne se hecat, no.

Lahko se pa ti nehaš hecat, pa svojo trditev strokovno dokažeš. Ajde, da te vidimo.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

FireSnake ::

Zakaj bi jaz moral kar koli dokazovati? Za to so drugi.

Fant, to ni igra, kjer reloadaš, ko gre kaj narobe.

Jaz samo govorim, da pustimo, kot je. Ker zagotovila, da nič ne more iti narobe nimamo.
In hkrati je to tvoj odgovor.

Ti si tisti, ki moraš dokazovati, ker zagovarjaš idjo, da začnemo posegati v naravo. Meni stanje, kot je, povsem ustreza.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

poweroff ::

Pa saj pri zdravljenju raka tudi posegamo v naravo...
sudo poweroff

||_^_|| ::

PrihajaNodi je izjavil:

zee je izjavil:

Malarija je velik globalni problem, saj zaradi nje letno umre več kot 400.000 ljudi. Zato upajo, da bodo na ta način lahko iztrebili tiste vrste komarjev, ki so glavne prenašalke.


Dodati je treba se: mrzlico dengue in mrzlico zahodnega Nila (angl. West Nile fever), chikungunya ...



Kdo bo pa potem cepiva prodajal?


Če bi obstajala, bi bil problem že rešen. Pa jih ni.

Aggressor ::

FireSnake je izjavil:

Meni stanje, kot je, povsem ustreza.

Ker ti ni še nihče od bližnjih umrl za malarijo, ja.

S čimer si še enkrat pokazal, da sem imel zgoraj prav.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

stjan ::

Grdo in nehumano razmišljanje, pa vseeno, kaj bo ko ljudje ne bodo več umirali za malarijo?
Glede na to, da se v tistih krajih prekomerno razmnožujejo in jih večina živi v revščini, kaj bo, ko ne bo več naravne selekcije?
Pridelava hrane na Zemlji je nekako le omejena, in če sedaj niso pridelali dovolj hrane, kako jo bodo v prihodnosti?

Kar se tiče invazivnosti tujih živalskih vrst se lepo vidi pri rdečih polžih (pa ne mislim komuniste, ampak res polže), ki jih v preteklosti pri nas ni bilo, sedaj so se pa zelo namnožili. Naravnega sovražnika pa nimajo.
Polži so se začeli prilagajati okolici in že spreminjajo barvo.

To, da se uniči res nevarne vrste živali, komarje in klope me ne moti, to, da bodo spreminjali gene sesalcem pa ne bo najbolje.
Že v preteklosti so nekateri hoteli narediti nekakšno nad raso :(

Aggressor ::

"Prekomerno" se razmnožujejo zato, da imajo rezervo, če pol družine pokolje bolezen. V vseh civilizacijah je tako, da je z razvitostjo padala rodnost. Pri nas ni take naravne selekcije kot v Afriki, torej imamo po tvoje vsak po dvajset otrok? Aja, ne ...

Pridelava hrane ni bila nikdar problem, razdelitev je bila. Poglej si tisti video gor, ki ga je prilimal Personanonim.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

FireSnake ::

Aggressor je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Meni stanje, kot je, povsem ustreza.

Ker ti ni še nihče od bližnjih umrl za malarijo, ja.

S čimer si še enkrat pokazal, da sem imel zgoraj prav.


Hehehe. Si lahko še bolj otročji (ne soditi drugih po sebi.)? A ti zdaj meni že v glavo vidiš?

Četudi bi (ali pa celo jaz sam): še vedno menim enako. Zakaj je temu tako sem pa napisal zgoraj.

Bo tokrat šlo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Markoff ::

stjan je izjavil:

Grdo in nehumano razmišljanje, pa vseeno, kaj bo ko ljudje ne bodo več umirali za malarijo?
Glede na to, da se v tistih krajih prekomerno razmnožujejo in jih večina živi v revščini, kaj bo, ko ne bo več naravne selekcije?
Pridelava hrane na Zemlji je nekako le omejena, in če sedaj niso pridelali dovolj hrane, kako jo bodo v prihodnosti?

Tudi takrat bomo priča naravni selekciji. Ogromno ljudi se bo pobijalo za osnovne dobrine za preživetje, neomejenega števila ladij pa prav tako nimajo, da bi se vsi odpravili v EU ali ZDA, četudi jih bo veliko.

Sicer imam občutek, da bo tudi za nekontrolirano seksanje in neuporabo sredstev proti zanositvi s strani Afričanov kriv beli človek iz EU/ZDA, a to bo bolj slaba (in napačna) tolažba za reveže, ki se trenutno rojevajo kot po tekočem traku.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Reycis ::

Boj za obstanek se nikoli ne preneha in tole je samo scanje proti vetru. Vse bo prišlo nazaj z obrestmi.

Da se navežem na prejšnji komentar od Markoff. Podobna zgodba je pri afriški demografski eksploziji. Humanitarci ne prenesejo pogleda na trpljenje. Zato futrajo in zdravijo tisto Afričane, ki bi sami od sebe pomrli. Slej ko prej se bo zgodilo, da Afričanov ne bomo mogli več futrat in takrat bo njihovo trpljenje še mnogo hujše.

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kdo bo pa potem cepiva prodajal?
Proti enoceličarjem se ne moreš cepiti.

Reycis je izjavil:

Da se navežem na prejšnji komentar od Markoff. Podobna zgodba je pri afriški demografski eksploziji. Humanitarci ne prenesejo pogleda na trpljenje. Zato futrajo in zdravijo tisto Afričane, ki bi sami od sebe pomrli. Slej ko prej se bo zgodilo, da Afričanov ne bomo mogli več futrat in takrat bo njihovo trpljenje še mnogo hujše.
Ti si retardiran ignorant.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Markoff ()

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Čeprav se ideja sliši ful fajn, je treba biti izjemno previden. S takšnim načrtnim iztrebljanjem smo se v preteklosti že opekli.


Skratka, prav nič me ne bi motilo, če bi tole uporabili denimo na tigrastih komarjih; ampak je pa treba najprej precej natančno analizirat, kaj bi se zgodilo, kateri organizem bi zapolnil nišo, ki bi se sprostila, katerim živalskim vrstam odvzameš vir hrane in kaj bodo le-te začele jesti namesto tigrastega komarja ...


Paraziti so bolj kot ne ena zelo nekoristna veja v prehranjevalni verigi... moje skromno mnenje. Lahko pa se motim.

Glede komarjev... komu so hrana. Nekatere vrste rib se prehranjujejo z njihovimi ličinkami, ampak... to verjetno ni ravno omembe vreden vir prehrane, ker komarji se množijo tam, kjer so stoječe vode. V takem okolju pa pogosto primenjkuje kisika za vodne organizme, saj se voda ne meša z zrakom. KOmarji so lahko vir hrane tudi nekaterim pticam in netopirjem. Sam... bogsigavedi, kolikšen delež prehrane predstavljajo, ko pa je še en kup drugih bolj "s hranili bogatih" insektov.

Komarji tudi ne plenijo nobene vrste, da bi zavirali razmnoževanje. Samo spijejo tisto malo krvi in prenašajo bolezni, ki pa so navadna nestabilna nadloga in prej hud problem za cel sistem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imagodei ::

Ne vem, no... Saj mi lahko tu debatiramo, ampak od znanosti pa vseeno pričakujem, da bodo bolj točno preverili worst-case scenarije. Kitajci so tudi za komarje mislili, da so samo nadloga. In to ni edini primer zajeba.

Mogoče bi Okapi kaj vedel povedat tudi o komarjih? :)
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Ne vem, no... Saj mi lahko tu debatiramo, ampak od znanosti pa vseeno pričakujem, da bodo bolj točno preverili worst-case scenarije. Kitajci so tudi za komarje mislili, da so samo nadloga. In to ni edini primer zajeba.

Mogoče bi Okapi kaj vedel povedat tudi o komarjih? :)


En pomislek je mogoče slabša prekuženost... nekaj se šušlja, da naj bi preveč sterilno okolje bilo razlog za avtoimune odzive (backfire imunskega sistema) + alergije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Po moje je glavni problem potrošništvo in to da uvažamo česen iz Kitajske, poleg milijardo nepotrebnih stvari.
Pred leti sem gledal dokumentarec, kako so v Nemčijo z letali prišle neke velike grde kanadske žabe, ki so začele izrivati naše simpatične žabice in krastačice. Glede na hitrost širjenja bodo 2050 že pri nas.

Ne verjamem da bo znanost to rešila. Potrebna je dosledna ločitev vere od držav (globalno), NWO je želja globalističnih elitistov (sam verjamem da pobožna, ker en center moči že po "naravnih" zakonitostih ne more obstati).

Treba je globalno zmanjšati svetovno populacijo - torej manj rojevanja in manj vmešavanja v tako-imenovani tretji svet.
Duhovni preporod je zgolj iluzija, ki se ne bo nikoli uresničila - že če pogledam sebe, ne morem zmanjšati 4 kav na dve dnevno, pa bi se duhovno spremenil ...

Za konec pa še to: ko sem bil majhen, sem prebiral strip Tom in Jerry, in Tom se je hotel znebiti nekih pajkov, vmes je prišel do miši, nato je imel v stanovanju cel živalski vrt in na koncu slone. Potem je bil spet edini način, da se jih znebi, da ima v stanovanju miši.

Pred leti je bila aktualna ebola. Pa je tista naša priznana znanstvenica povedala, da je dobro čim manj dregati v habitate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

Ne vem, no... Saj mi lahko tu debatiramo, ampak od znanosti pa vseeno pričakujem, da bodo bolj točno preverili worst-case scenarije. Kitajci so tudi za komarje mislili, da so samo nadloga. In to ni edini primer zajeba.

Mogoče bi Okapi kaj vedel povedat tudi o komarjih? :)


Cisto jasno, je da je kup invazivnih vrst, ki jih lahko mirno iztrebimo v EU. BTW, clovek ima na seznamu ze kup vrst, ki jih je iztrebil in zelo pridno delamo na tem, da se seznam podaljsa, kar je problematicno. Iztrebljenje
invazivne vrste komarjev pa pa je skoraj nuja. Ce koga skrbijo GSO, sej imamo tudi moznost okuzbe z bakterijami in se kaj. Skrajni cas, da se vsaj v primeru tujerodnih skodljivcev naredi kaksen korak v pozitivni smeri.

FireSnake je izjavil:

Zakaj bi jaz moral kar koli dokazovati? Za to so drugi.

Fant, to ni igra, kjer reloadaš, ko gre kaj narobe.

Jaz samo govorim, da pustimo, kot je. Ker zagotovila, da nič ne more iti narobe nimamo.
In hkrati je to tvoj odgovor.

Ti si tisti, ki moraš dokazovati, ker zagovarjaš idjo, da začnemo posegati v naravo. Meni stanje, kot je, povsem ustreza.


Na sreco mnenje dronov, ki nimajo pojma o biologiji, biokemije, genetiki,..., ni merodajno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gendale2018 ::

no počasi bo čas za odstranit komarje - https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Personanonim ::

nergac je izjavil:



Treba je globalno zmanjšati svetovno populacijo - torej manj rojevanja in manj vmešavanja v tako-imenovani tretji svet.


Lejga še en :))

Pa kaj imate vsi trdega na ta mit o prenaseljenosti.

Treba je spremeniti "mentaliteto",modus operandi trenutne globalne civilizacije,ne pa izpolnjevati neke mokre sanje "evgenikov" prejšnjega stoletja.
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

nergac ::

Personanim: ja, globalno je prenaseljenost problem, in moji motivi za pisanje niso evgenični, kot podtikaš.
V Afriko se vsi vmešavajo, in to zaradi ozemlja in virov, brez Afrike kaka UN in RKC sploh ne moreta obstajati itd.

Pa mi ti razloži, kako bo čez čas "v sožitju" bivalo 25 milijard zemljanov - bodi realen in upoštevaj 10 tisoč let naše zgodovine.

Je pa imel prav Hawking: kolonizacija osončja ali propad...
Na duhovni preskok ali na to, da "se bomo zmenili", ne gre preveč računati.

Looooooka ::

Iztrebili smo ze kar nekaj vrst, ki nam niso skodile, kaj jih bo se ene par, ki dejansko nam. Ce jih bo kdo pogresal v naravi, se lahko vzgoji in spusti ven neko manj skodljivo vrsto komarja.
Posledice teh bolezni so drage, zato bi bilo bolj fino ce se denar zapravlja za razvoj revnih drzav, kot pa za zdravljenje njihovih prebivalcev.
Naslednja za odstrel je lahko tista brazilska muha, ki ustvarja tiste 'bucmane', ker majo zenske raje deformiranega, umsko zaostalega otroka, kot pa splav.
Za naso prenaseljenost bo narava slej konprej poskrbela, do takrat pa lahko mi poskrbimo za cim manj bolnih in deformiranih otrok. Tko na splosno je bolje imeti cim bolj nedegenerirano populacijo. Je nekak fino za celotno vrsto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

FireSnake ::

Looooooka je izjavil:

Ce jih bo kdo pogresal v naravi, se lahko vzgoji in spusti ven neko manj skodljivo vrsto komarja.


Z ostalim pisanjem bi se še nekako strinjal.

Tole, kar je citirano, pa ne gre tako preprosto skozi.
Še en zajeb na zajeb? Zato tudi skrbi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7014274 (11080) FireSnake
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319452 (13711) poweroff
»

Boj proti komarjem se nadaljuje z genskim inženiringom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4612710 (9079) antonija
»

Malezija izpustila šest tisoč gensko spremenjenih komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6222671 (19303) McHusch
»

Gensko "izboljšani" komarji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10510522 (6910) guest #44

Več podobnih tem