» »

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev

1
2
»

Unknown_001 ::

Invazivne vrste, ki niso avtohtone na našem območju lahko brez slabe vesti iztrebimo. Logično dejstvo. 100 let nazaj je brez njih popolnoma super štimalo, danes pa povzročajo težave.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mdimec4 ::

Reycis je izjavil:

Boj za obstanek se nikoli ne preneha in tole je samo scanje proti vetru. Vse bo prišlo nazaj z obrestmi.

Da se navežem na prejšnji komentar od Markoff. Podobna zgodba je pri afriški demografski eksploziji. Humanitarci ne prenesejo pogleda na trpljenje. Zato futrajo in zdravijo tisto Afričane, ki bi sami od sebe pomrli. Slej ko prej se bo zgodilo, da Afričanov ne bomo mogli več futrat in takrat bo njihovo trpljenje še mnogo hujše.


Tocn tak

Personanonim ::

nergac je izjavil:

Personanim: ja, globalno je prenaseljenost problem, in moji motivi za pisanje niso evgenični, kot podtikaš.
V Afriko se vsi vmešavajo, in to zaradi ozemlja in virov, brez Afrike kaka UN in RKC sploh ne moreta obstajati itd.

Pa mi ti razloži, kako bo čez čas "v sožitju" bivalo 25 milijard zemljanov - bodi realen in upoštevaj 10 tisoč let naše zgodovine.

Je pa imel prav Hawking: kolonizacija osončja ali propad...
Na duhovni preskok ali na to, da "se bomo zmenili", ne gre preveč računati.


No se opravičujem za "podtikanja"..drugič bom eksplicitno napisal da karikiram,pretiravam zaradi komičnega efekta in da dotične ne obtožujem dejanskih rasističnih tendenc,da ne bo nesporazumov,ker smo vsi občutljivi na "zrno graha"..

Drugače pa glede prenaseljenosti:



Ali



Zdaj pa samo katera "pravljica " ti je bolj "všeč" ki jo ena ali druga stran debate "prodaja"..

Glede napredka človeštva v mentaliteti..kaj jaz vem ..sem naiven pa sem optimist :))
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

bbbbbb2015 ::

PrihajaNodi je izjavil:

zee je izjavil:

Malarija je velik globalni problem, saj zaradi nje letno umre več kot 400.000 ljudi. Zato upajo, da bodo na ta način lahko iztrebili tiste vrste komarjev, ki so glavne prenašalke.

Dodati je treba se: mrzlico dengue in mrzlico zahodnega Nila (angl. West Nile fever), chikungunya ...

Kdo bo pa potem cepiva prodajal?


Torej, ni tole s cepivi tako na široko, kot ti misliš. Delal sem v Maleziji in v tisti super luksuzni vili, kamor so me blagovolili namestiti, so čistilke dnevno zračile in ko sem prišel iz pisarne, sem najprej nasprejal vse skup in je ležalo po tleh cca 70 zuzkov, vecina komarjev.

Uporabil sem trik, ki mi ga je pokazal en Američan. Daš bel krožnik na mizo, ga napolniš z vodo. Prideš iz pisarne, pogledaš, če plavajo ličinke v vodi, potem preprosto vse zliješ v odtok in nasprejaš vse skupaj. Če ne plavajo, potem oceniš, če se splača sprejati. Če ne sprejaš, potem vsaj v spalnico čez noč postaviš tisti električni odganjalc (ki se greje in oddaja neko kemikalijo).

Skratka, Malezijci poznajo nekih 12 mrzlic, od katerih je denge najbolj znana nam zahodnjakom, oni jih pa poznajo se kar nekaj. V glavnem pomaga hidracija in zbijanje vrocine (kar pri 37 stopinjah zunaj ni tako enostavno). Kar je pomembno, je, da so neke 3-4 kombinacije praktično smrtne. Vsaka zase ni, če pa na denge dobiš še eno mrzlico in potem še eno, je pa konec s tabo.

Praktično ga ni človeka, ki take mrzlice ne bi v eni fazi svojega življenja fasal. Ko to preboliš, si sicer imun, vendar kot rečeno, oni imajo teh mrzlic več kot eno. Razlike med njimi so, zdravila in cepiva pa v bistvu ne.

Malezijcev in Indonezijcev je kot toče, pa življenje dobesedno ni toliko vredno, kot v Evropi.

Je pa nekaj drugega. Tigrasti komarji so (vsaj v Maleziji) hitri. Kot pri nas muhe. V Evropi sem samo enkrat videlo tigrastega komarja in se mi ni zdel dosti hitrejši kot navaden. Kaj pa vem. Morda je komarjev več vrst.

Ghost7 ::

starfotr je izjavil:

Po vsem tem času, se nismo nič naučili? Posegi v naravno lahko uničijo vse živo, sploh ne vem, kaj se gre človek.


No, če smo odkriti, tigrasti komar pri nas nima kaj iskat, k nam je prišel najverjentneje s tovornimi ladnjami.

Lep primer je bil odprt kontejner gum, na katerega je padal dež, v gumah je bilo lepo zavetje za vodo, komarji so izlegli ličinke, medtem ladja potuje do nas in ko so se začele ličinke izlegat so komarčki lepo letali po Kopru in potem dalje in dalje... Enako po drugih pristaniščih.

Podobno kot pridejo invazivne sorte morskega življa na drug kones sveta z balastnimi vodami.

7982884e ::

stjan je izjavil:

Grdo in nehumano razmišljanje, pa vseeno, kaj bo ko ljudje ne bodo več umirali za malarijo?
Glede na to, da se v tistih krajih prekomerno razmnožujejo in jih večina živi v revščini, kaj bo, ko ne bo več naravne selekcije?
Pridelava hrane na Zemlji je nekako le omejena, in če sedaj niso pridelali dovolj hrane, kako jo bodo v prihodnosti?


resno? v afriki je umrljivost precej (za velik veckratnik) padla v zadnjih 100 letih, odsotnost ubijalskih komarjev tega faktorja ne bo bistveno spremenila.
predvsem je treba njihovi populaciji preprecit, da ilegalno migrira v evropo, pa bo za vse najbolje. ja, tudi za africane. overpopulation je vecinoma mit.

nergac ::

Personanonim:
vzeto na znanje :)
Predvidevam pa, do boš v desetih letih iz optimista prešel na realista.

7982884e ::

pac glede overpopulationa tezko najdes argument, zakaj bi neka revna druzba bila na boljsem, ce bi jih bilo recimo 50% manj. tudi po svetu ni neke korelacije med zivljenjskim standardom in gostoto prebivalstva.

Unknown_001 ::

Overpopulation se bo rešil sam, ko se bodo države razvile. To bi moral biti dobronamerni sebični interes VSEM. Sebični zato, ker si obetaš korist ampak to je naravno in zato ne bo problem posvojiti te logike. Ko bomo ta mindset uspešno razširili, zna bit da bomo delovali bolj progresivno.

Nataliteta v vseh razvitih državah upade. V nerazvitih štepajo otroke zaradi visoke mortalitete. Države v razvoju pa še delajo generacijski prehod, ki bo spoznal, da ne rabiš naštepat malega fuzbal moštva samo zato da bo tvoj rod preživel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Personanonim ::

nergac je izjavil:

Personanonim:
vzeto na znanje :)
Predvidevam pa, do boš v desetih letih iz optimista prešel na realista.


pa ne vem no

v preteklih desetih letih se je zgodilo ravno obratno :))

ampak kdo lahko vidi v prihodnost

kvečjemu "educated guess"

pa vemo koliko je to vredno že iz napovedi vremena :))
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Jst ::

V USA imajo vsaj neke pomisleke. Na Kitajskem, se ne bi čudil, če že delajo poskusne "designer babies".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Aggressor ::

Jap. Kitajci bodo imeli dosti prebojev enostavno zato, ker imajo veliko manj moralnih ovir.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

svecka ::

Jaz bi iztrebil komarje in golobe. Ne vidim niti ene smiselne stvari v teh dveh vrstah.

starfotr ::

Ti ne vidiš, narava pa ve, zakaj so tam. Komarji so, poleg hrane in pikanja, namenjeni tudi kaki drugi fuknciji. Lahko oprašujejo ali delajo kaj tretjega.

Za golobe in podgane v mestih so krivi ljudje. Golobi so se prilagodiki na hrano, ki jo človek daje ali pušča dostopno, našli so si bivalni prostor v človeških stavbah in infrastrukturi.

Saj, če bi to bilo bolj oteženo, bolj zajeban živ. prostor, bi se pa bolj primitivne vrste naselile. V najbolj težkih okoljih živijo najbolj primitivne vrste.

Kitajci bodo v prihodnoati jebali ježa. Ne pa da so inovativni, nimajo meja. Neumnost je scati proti vetru. In oni to delajo.

gendale2018 ::

svecka je izjavil:

Jaz bi iztrebil komarje in golobe. Ne vidim niti ene smiselne stvari v teh dveh vrstah.

kaj je pa z golobi narobe
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tikitoki ::

Personanonim je izjavil:

nergac je izjavil:



Treba je globalno zmanjšati svetovno populacijo - torej manj rojevanja in manj vmešavanja v tako-imenovani tretji svet.


Lejga še en :))

Pa kaj imate vsi trdega na ta mit o prenaseljenosti.

Treba je spremeniti "mentaliteto",modus operandi trenutne globalne civilizacije,ne pa izpolnjevati neke mokre sanje "evgenikov" prejšnjega stoletja.



Kje ti vidis evgeniko v splosni omejitvi otrok na osebo?

tikitoki ::

Personanonim je izjavil:

nergac je izjavil:

Personanim: ja, globalno je prenaseljenost problem, in moji motivi za pisanje niso evgenični, kot podtikaš.
V Afriko se vsi vmešavajo, in to zaradi ozemlja in virov, brez Afrike kaka UN in RKC sploh ne moreta obstajati itd.

Pa mi ti razloži, kako bo čez čas "v sožitju" bivalo 25 milijard zemljanov - bodi realen in upoštevaj 10 tisoč let naše zgodovine.

Je pa imel prav Hawking: kolonizacija osončja ali propad...
Na duhovni preskok ali na to, da "se bomo zmenili", ne gre preveč računati.


No se opravičujem za "podtikanja"..drugič bom eksplicitno napisal da karikiram,pretiravam zaradi komičnega efekta in da dotične ne obtožujem dejanskih rasističnih tendenc,da ne bo nesporazumov,ker smo vsi občutljivi na "zrno graha"..

Drugače pa glede prenaseljenosti:



Ali



Zdaj pa samo katera "pravljica " ti je bolj "všeč" ki jo ena ali druga stran debate "prodaja"..

Glede napredka človeštva v mentaliteti..kaj jaz vem ..sem naiven pa sem optimist :))


Mogoce ti ne razumes, kar si slisal v njegovi predstavitvi. Cisto lepo je povedal, da smo ze "locked in" za precejsnjo rast prebivalstva. Nisem pa videl kaksnih pametnih resitev zato, da se mnogim miljardam ljudi se omogoci kvalitetno zivljenje, ki nebi vodilo v izcrpanje neobnovljivih naravnih virov.
Ze trenutno se soocamo s posledicami onesnazenja in pomankanjem marsicesa, kar se ti zdi samoumevno, razmere pa se bodo hitro se poslabsale.

Sem preprican, da bi se dalo narediti marsikaj. Sam trump in vzpon egocentricnih populisticnih strank v EU so znak, da je negativen izid bo0lj verjeten.

Personanonim ::

tikitoki je izjavil:

Personanonim je izjavil:

nergac je izjavil:



Treba je globalno zmanjšati svetovno populacijo - torej manj rojevanja in manj vmešavanja v tako-imenovani tretji svet.


Lejga še en :))

Pa kaj imate vsi trdega na ta mit o prenaseljenosti.

Treba je spremeniti "mentaliteto",modus operandi trenutne globalne civilizacije,ne pa izpolnjevati neke mokre sanje "evgenikov" prejšnjega stoletja.



Kje ti vidis evgeniko v splosni omejitvi otrok na osebo?


Daj preberi si še en post naprej.

Poleg tega ,potrudi se in opazil boš,da je besede v narekovajih.

Ali pa googlaj "humor"

Pa da ne boš pikolovski,nikjer ne trdim da je moj pretirano smešen..ali sploh :D


Zrno graha zelo žulji nekatere :))
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

tikitoki ::

Kljub trudu nisi duhovit.

Personanonim ::

Zrno graha zelo žulji nekatere


your move :D




Koliko do brisanja nerelevantnih objav ? ...tik tok tik tok tik tok ....
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

svecka je izjavil:

Jaz bi iztrebil komarje in golobe. Ne vidim niti ene smiselne stvari v teh dveh vrstah.


Kaj ti vidiš (ali ne vidiš) je popolnoma nepomembno.
Ignoranca (do vsega, tudi sočloveka) ... zaradi tega človeška vrsta tu, kjer je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7014458 (11264) FireSnake
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319637 (13896) poweroff
»

Boj proti komarjem se nadaljuje z genskim inženiringom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4612785 (9154) antonija
»

Malezija izpustila šest tisoč gensko spremenjenih komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6222846 (19478) McHusch
»

Gensko "izboljšani" komarji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10510587 (6975) guest #44

Več podobnih tem