» »

telekom hd kanali ločljivost?

telekom hd kanali ločljivost?

gendale2018 ::

a ve kdo kakšno ločljivost imajo hd kanali pri telekomu?

1080p60 pomoje da ne, vsaj na videz...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Bezukhoff ::

1080i @ 50 Hz :))

gendale2018 ::

no sej se mi je zdelo da je čudna slika :)

zakaj sploh še uporabljamo te prepletene ločljivosti, 2018 bi pa menda že lahko imeli samo p

upam da pri 4k ne bo 2160i ampak 2160p60 (al pa še večji frame rate)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Baja ::

vprašanje če je sploh 1080, na t-2 so na zadnje ko sem gledal bili hd kanali 720

Dr_M ::

Telekom ima 1080, ampak oni vse kanale prekodirajo na manjsi bitrate, ze odkar imajo iptv.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jb_j ::

Dr_M je izjavil:

Telekom ima 1080, ampak oni vse kanale prekodirajo na manjsi bitrate, ze odkar imajo iptv.


pa niti ni nizek bitrate, hd so bli takrat, ko sem bil še na telekomu,
okoli 10-15mb/s, sicer v mpeg2, sj tko itak večinsko oddajajo programe tut drugje.

glede 1080p60, pa tut najbrž ni veliko programov, ki tako oddaja, tut filmov je zelo malo na 60fps,
bi pa po mojem mnenju, za vse športne programe moral bit pogoj vsaj 60fps

aja edin japonci so vrgl satelit nad glavam, ki bo bil zmožen 8k, 120fps in 24 kanalni zvok.
to so najbrž priprave za OI 2020.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

gendale2018 ::

>vprašanje če je sploh 1080, na t-2 so na zadnje ko sem gledal bili hd kanali 720
wtf, sej smo leta 2018, počasi bo treba že na 4k it ne pa 720p

sej drugač je dokaj uredu slika, ampak recimo če predvajam isti film/nadaljevanko z računalnika se pa takoj opazi da je z računalnika višja kvaliteta.. pa nimam tistih ogromnih 50gb+ bluray ripov ampak večinoma manjše prekodirane v x265

>aja edin japonci so vrgl satelit nad glavam, ki bo bil zmožen 8k, 120fps in 24 kanalni zvok.
to so najbrž priprave za OI 2020.
ko bom bogat bom mel 16k 240fps tv 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

gendale2018 je izjavil:

>vprašanje če je sploh 1080, na t-2 so na zadnje ko sem gledal bili hd kanali 720
wtf, sej smo leta 2018, počasi bo treba že na 4k it ne pa 720p

sej drugač je dokaj uredu slika, ampak recimo če predvajam isti film/nadaljevanko z računalnika se pa takoj opazi da je z računalnika višja kvaliteta.. pa nimam tistih ogromnih 50gb+ bluray ripov ampak večinoma manjše prekodirane v x265

>aja edin japonci so vrgl satelit nad glavam, ki bo bil zmožen 8k, 120fps in 24 kanalni zvok.
to so najbrž priprave za OI 2020.
ko bom bogat bom mel 16k 240fps tv 8-)


je blo 1080p, vsaj v multicastu je tko kazal, in slika je bla tut na nivoju.
pa dons tut vseh serij ni v 1080p.
gre kr počas vse skup. ja, edin veliki športni dogodki premikajo meje mogočega v tv prenosih z novimi tehnologijami.
nemško svetovno v fuzbalu je bla baje tekma v prenosu 3d, mogoče samo finale, se ne spomnm dobr.

japonci so kr hud nivo postavl z OI 2020, najbrž bodo naslednji športni dogodki probal le enačt ta nivo.
fak 8k 120fps, to bi moral met tv namest stene v sobi, in ko bi od blizu pogledu, bi lohk vidu, kaj imajo nogometaši napisan na nogavicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Tilen ::

Ni problem, da ne bi mogel dobiti boljšega streama. Bolj je problem v tem, ker s takim streamom ne bi mogel doseči velike večine uporabnikov, kar pa ni več tako ekonomično in naredi tudi zbrko pri paketih.

Kvaliteta streamov se bo izboljševala s povečanjem povprečne pretočne hitrosti uporabnikov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jb_j ::

Tilen je izjavil:

Ni problem, da ne bi mogel dobiti boljšega streama. Bolj je problem v tem, ker s takim streamom ne bi mogel doseči velike večine uporabnikov, kar pa ni več tako ekonomično in naredi tudi zbrko pri paketih.

Kvaliteta streamov se bo izboljševala s povečanjem povprečne pretočne hitrosti uporabnikov.


ma jst že vseh detajlov ne vidm iz razdalje 2m na 1080p 107cm diagonale.
8k, je 16 takšnih televizij na enaki razdalji.

gendale2018 ::

Tilen je izjavil:

Ni problem, da ne bi mogel dobiti boljšega streama. Bolj je problem v tem, ker s takim streamom ne bi mogel doseči velike večine uporabnikov, kar pa ni več tako ekonomično in naredi tudi zbrko pri paketih.

Kvaliteta streamov se bo izboljševala s povečanjem povprečne pretočne hitrosti uporabnikov.

pomoje nas je že kr dost na optiki kjer to ne bi smel bit problem... za slabše linije bi pa lahko dali x265 (je pa res, da bi blo za to treba zamenjat boxe.. kar bo itak treba za 4k)

jb_j je izjavil:

Tilen je izjavil:


Ni problem, da ne bi mogel dobiti boljšega streama. Bolj je problem v tem, ker s takim streamom ne bi mogel doseči velike večine uporabnikov, kar pa ni več tako ekonomično in naredi tudi zbrko pri paketih.

Kvaliteta streamov se bo izboljševala s povečanjem povprečne pretočne hitrosti uporabnikov.


ma jst že vseh detajlov ne vidm iz razdalje 2m na 1080p 107cm diagonale.
8k, je 16 takšnih televizij na enaki razdalji.

vidim razliko med 720p in 1080p z 2,5m na taki diagonali
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

miraldi ::

Mam od Telekoma to škatlo ob TVju. Ko dam na HD kanal(poptv a kanal) je slika raz*****a, kcadrati štekanje.


Je škatla fuč al kaj naj naredim?

Pa.lih zdj k je zadnja moto gp dirka :/
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Uros!no ::

Pokličeš Telekom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
322866 (2159) marvin42
»

Redno oddajanje pričenja prva 8K televizija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9017774 (12997) Spock83
»

Prvi televizor z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8926919 (18425) Kaj
»

Pripravlja Apple iMace z ločljivostjo 8K? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
13636231 (28330) issak
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635294 (30389) M-XXXX

Več podobnih tem