» »

Evropska komisarka ostro nad Facebook

Evropska komisarka ostro nad Facebook

Vera Jourova

vir: BBC
BBC - Komisarka Vera Jourova, pod katere delokrog sodita tudi pravo in varstvo potrošnikov, je Facebooku postavila rok do 31. decembra, v katerem se mora odzvati na zahteve Evropske komisije (EK), sicer ga bodo doletele sankcije.

EK je namreč že februarja pozvala Facebook (in Airbnb), da naj podrobneje pojasnita, kaj počneta s podatki uporabnikov in ali so njuni uporabniški pogoji skladni z evropskimi predpisi. Podjetjema je bilo še naloženo, naj izboljšata komunikacijo z uporabniki, ki morajo biti popolnoma seznanjeni, kaj natanko se dogaja z zbranimi podatki, ki se nanašajo na njih.

V mesecu juliju je Jourova morala obe družbi znova opomniti, nakar se je zganil Airbnb in zahteve izpolnil. Facebook pa ne. Zato je komisarka včeraj napovedala, da se njena potrpežljivost počasi izteka in, da če napredka ne bo, sledijo sankcije.

Odzvali so se tudi pri Facebooku in sicer s pojasnilom, da so že maja prenovili uporabniške pogoje z veliko večino sprememb, ki jih je zahtevala EK. Dodali so še, da so hvaležni za redne povratne informacije s strani komisije, zaradi česar bodo z njo nadaljevali sodelovanje in poskrbeli, da bodo morebitne nove pomanjkljivosti hitro odpravljene.

5 komentarjev

leiito ::

Jourova pravi, da je FB sama umazanija, izrazi nenaklonjenosti nezakonitim migrantom in druge oblike sovražnega govora in sama je zaprla svoj FB, da bo takega govora nekaj manj.

https://www.euractiv.com/section/digita...

Ahim ::

Odzvali so se tudi pri Facebooku in sicer s pojasnilom, da so že maja prenovili uporabniške pogoje z veliko večino sprememb, ki jih je zahtevala EK

Ko bi le tudi jaz lahko izpolnil samo "veliko vecino" pogojev, ki jih diktirajo drugi (npr. placevanje poloznic) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ahim ()

euagrus ::

leiito je izjavil:

Jourova pravi, da je FB sama umazanija ... in sama je zaprla svoj FB, da bo takega govora nekaj manj.

https://www.euractiv.com/section/digita...


Prav ima. FB je res sama umazanija. K sreci, pripravljajo dating, tako, da se bo dalo oseb, ki so na FBju v datingu zelo preprosto izogniti in s tem oplemenititi genski bazen. Idioti naj se pa mnozijo med sabo, nic hudega.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

gendale2018 ::

Ahim je izjavil:

Odzvali so se tudi pri Facebooku in sicer s pojasnilom, da so že maja prenovili uporabniške pogoje z veliko večino sprememb, ki jih je zahtevala EK

Ko bi le tudi jaz lahko izpolnil samo "veliko vecino" pogojev, ki jih diktirajo drugi (npr. placevanje poloznic) ...

:)):))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Meizu ::

Hja, kaj zavraga cakajo. Pol leta cakat na pojasnitev?

Navaden smrtnik ima le stezka toliko casa, da se zjasne pred sodiscem. Kaj se gremo mi tukaj? Udarit po mizi takoj in sankcionirat, casa je bilo dovolj. Kaksne sprdancije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zuckerberg nadaljuje serijo ameriških romanj v Bruselj

Oddelek: Novice / NWO
164699 (3550) D3m
»

Evropska komisarka Sloveniji: podvizajte se z GDPR zakonodajo!

Oddelek: Novice / Zasebnost
349271 (7031) MrStein
»

Evropska komisija: spletne platforme se trudijo, a še vedno premalo v boju zoper lažn

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
256853 (5513) mitjau
»

Evropska komisarka ostro nad Facebook

Oddelek: Novice / Zasebnost
54329 (3870) Meizu
»

EU želi lažji dostop do podatkov na evropskih strežnikih

Oddelek: Novice / Zasebnost
3910247 (8090) poweroff

Več podobnih tem