» »

Excel - Word obrazci

Excel - Word obrazci

kr3ten ::

Zanima me, če kdo ve za kaki dober tutorial glede avtomatskega izpolnjevanja obrazcev iz Excel seznama v word? Kako se sploh reče tei metodi? Ne znam najti tutoriala glede tega... Vglavnem... Želim si, da bi iz excel seznama avtomatsko izdelal obrazce na vsaki list posebej (vsaka vrstica v excelu na svoj list v wordu. Za lažjo predstavo prilagam slike. Zanima me še, kako je v primeru, da je okence v wordu oz. obrazcu premajhno za količino teksta ki pade vanj - kako narediti da se okence avtomatsko poveča, če je texta več kakor je veliko okence? Lp
 slika1

slika1


 slika2

slika2

HighBane ::

Nimam veliko izkušenj uporabil enkrat pred let:
Mailings tab ti omogoča, da zapolniš mesta s stvarmi iz excel seznama in tako ustvariš recimo več enakih pisem z različnimi imeni in naslovi

sajmon ::

Išči po Googlu "word mail merge". Glede avtomatskega prilagajanja bo verjetno res treba z vba reševat.

kr3ten ::

Kaj pa naprimer, če je količina teksta prevelika za okence, da se naprimer text (del texta) konča s tremi pikicami (tik preden se zapolni še zadnja vrstica)? Je za to tudi potrebno kodiranje? lp

bajsibajsi ::

VBA pri celotni zadevi ni potreben. Naredi se s funkcijo spajanja dokumentov v Wordu. Google "excel data into word merge".

Malajlo ::

Za prilagajanje okvirja tekstu uporabi tabelo, čeprav bi tudi navaden okvir lahko formatiral na auto height.
Za tropičje pa bo najbrž res potreben vba. Če uporabiš fixed width font (courier, consolas npr.) pa v excelu preštej znake in trimaj tekst.

prtenjam ::

Pozdravljen,

Kot je rekel že moj predhodnik je v Word-u temu namenjeno tki. 'Spajanje dokumentov'
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628677 (3006) omni-vor
»

excel makro in vb, kopiranje vrednosti

Oddelek: Programiranje
161173 (932) max00slo
»

[vba, excel] izbrani Range kot ločen .xlsx

Oddelek: Programiranje
8552 (374) prtenjam

Spajanje dokumentov za pošiljanje po emailu kot priloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
82247 (2118) Ziga Dolhar
»

Generator word dokumentov

Oddelek: Pomoč in nasveti
91113 (768) Pina

Več podobnih tem