» »

Generator word dokumentov

Generator word dokumentov

Pina ::

Živjo,
ne vem niti, če sem izbrala pravi naslov za to temo. Presodite sami :).

OK, imam problem...ta je, da moram narediti recimo 100 wordovih dokumentov, ki so si po zgradbi vsi enaki. V glavi so podatki: ime priimek, leto rojstva, višina, teža in dva logota. Spodaj pa je velik graf, ki pripada določeni osebi. To je vse. Sedaj to rešujem ročno, se pravi vnesem podatke za vsako osebo posebej (te imam v excelu) in zamenjam graf.

Sedaj me zanima, kako bi to lahko avtomatizirala? Kateri program bi mi omogočal, da bi mu določila Za i gre od 1 do 100 po 1, vstavi za ime in priimek ta in ta stolpec iz excela, za roj. datum tega in tega, in vstavi graf, ki je v tej datoteki in ima naslov grafS"i"?

:)

Hvala za pomoč,
LP B

noraguta ::

word spajanje dokumentov
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tody ::

Mail merge je opcija, ki je že vgrajena v Word. Zelo prijazen čarovnik te vodi skoz postopek :)

dvojka ::

Meni je najlažje spisati makro program, ki poskrbi za vse skupaj. Kar sta napisala predhodnika (popravite če se motim) ne bo delovalo zaradi grafikona. V takem primeru ne ostane ničesar drugega kot makro.

Tody ::

Seveda, lahko napišeš tudi makro, oz poklikaš makro :) Odvisno od kje dobiš grafikone.

prtenjam ::

Narediti morate sledeče:

  1. Izdelati grafikone za vse ljudi in jih posneti v določeno mapo - to je možno narediti ročno ali z makrom - druge opcije ni

  2. Izdelati tabelo s podatki o vseh ljudeh in podatkom o lokaciji grafa za to osebo na disku - tudi ta del lahko naredite ali ročno ali z makrom

  3. V Word-u narediti obrazec v katerem označite mesta na katera naj se vpišejo posamezni podatki iz točke 2 ter mesto, kamor se prilepi graf

  4. v Word-u zaženete čarovnika za spajanje makrov (Spajanje dokumentov)



Kot rečeno lahko vse izdelate ročno. V kolikor pa želite stvar avtomatizirati, a nimate izkušenj s programiranjem, pa naj vam to naredi kdo drug, ker nekaj znanja boste vseeno potrebovali...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Pina ::

Aha, se pravi, to kupim in potem mi stvar funkcionira? Obstaja še kakšna free verzija tega, lahko je v angleščini?

jype ::

Ni ti treba ničesar kupiti, spajanje je vgrajeno v Office.

Sprogramirat makro tudi ni noben bavbav, samo noraguta ne zna.

Tody ::

Pina ::

Ok, super.
Najlepša hvala vsem za pomoč :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - Word obrazci

Oddelek: Programska oprema
6874 (615) prtenjam

Spajanje dokumentov za pošiljanje po emailu kot priloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
82236 (2107) Ziga Dolhar
»

Izdelovanje xml v excelu

Oddelek: Programska oprema
91005 (899) madmitch
»

OCR koda na položnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
52092 (1925) smetko
»

Vnos podatkov v Excell in uporaba le teh v Wordu

Oddelek: Programska oprema
51414 (1334) Go-ahead

Več podobnih tem