» »

Nemški mediji: večina Evropejcev za celoletni poletni čas

Nemški mediji: večina Evropejcev za celoletni poletni čas

Trenutni časovni pasovi v Evropi. Vijolično: GMT, rdeče: GMT+1, rumeno: GMT+2, zeleno: GMT+3 (stalno).

Slo-Tech - Sredi meseca se je zaključila velika spletna anketa, v kateri je Evropska komisija državljane spraševala, ali si želijo spremembe na področju poletnega časa in s tem povezanega premikanja ur dvakrat letno. Iz Bruslja za zdaj uradno sporočajo le, da je sodelovalo 4,6 milijona ljudi in da bodo v prihodnjih tednih sporočili rezultate. Po neuradnih podatkih nemških medijev naj bi 80 odstotkov sodelujočih Evropejcev podprlo ukinitev premikanja kazalcev ur. Čeprav je bila anketa povsem neobvezujoča in zgolj posvetovalne narave, je pričakovati, da bo pomembno vplivala na ureditev tega vprašanja v prihodnosti. Proučitev direktive, po kateri se trenutno ureja čas v EU, je od Komisije zahteval parlament, k čemur je pripomogla finska peticija za ukinitev.

V anketi so bile tri možnosti: ohranitev trenutnega režima, ukinitev premikanja in celoletni zimski čas (v primerjavi s trenutno ureditvijo poleti uro svetlejša jutra in temnejši večeri) ali ukinitev premikanja in celoletni poletni čas (pozimi temnejša jutra in svetlejši večeri). Po neuradnih podatkih se je večina sodelujočih izrekla za celoletni poletni čas, ki bi de facto prestavil celotno Evropo pozimi uro naprej. Ob tem poudarimo, da Evropska komisija zavoljo delovanja enotnega trga zahteva le, da je morebitno prestavljanje ur usklajeno po celotni EU. Še vedno pa so države članice suverene pri določanju časovnega pasu, če bi na primer Španija želela nehati vztrajati v povsem neprimernem srednjeevropskem času in bi se pridružila Portugalski v zahodnoevropskem ali kaj podobnega.

Večina sodelujočih v anketi je bila iz Nemčije (tri milijone oziroma 65 odstotkov), kar seveda ni presenetljivo, saj gre za članico z največ prebivalci in ker je bilo v Nemčiji anketi namenjenega res veliko medijskega prostora. Vseeno je z 1,6 milijona ostalih udeležencev to največja anketa, ki jo je Evropska komisija doslej izvedla. Tiskovna predstavnica Evropske komisije je dejala, da bo evropska komisarka Violeta Bulc najprej o rezultatih obvestila ostale komisarje, potem pa bo Komisija obvestila Parlament in začela naslednje korake.

96 komentarjev

«
1
2

Magic1 ::

Točno to kar si tudi sam želim.
Magic

AndrejO ::

Mislim, da bi bilo potrebno celotno anketo ponoviti še januarja.

Da se izognemo nenamerni pristranskosti, ko je tista druga polovica enačbe pol leta naprej oz. nazaj.

SimplyMiha ::

Pa če bi ure premaknili z poldnevnikov na vzporednike.

Magic1 ::

SimplyMiha je izjavil:

Pa če bi ure premaknili z poldnevnikov na vzporednike.

Najbolje, da ima kar vsaka občina svoj čas.
Magic

Okapi ::

Da je večina ljudi za celoletni poletni čas, dokazuje, da ne znajo razmišljati. Ker se isti učinek doseže, če se za stalno spremenijo urniki (služb, šol, trgovin), poldan pa ostane poldan, se pravi takrat, ko je sonce najvišje.

AndrejO ::

Imajo v ZDA, ampak tudi tam jih to ne osrečuje.

Je pa recimo vprašanje, če je smiselno, da sta Poljska in Španija v istem časovnem pasu, pa čeprav je to skoraj dve uri razlike gledano po Soncu.

Npr. Sonce bi jutri zjutraj v Varšavi vzšlo ob 5:44, v Madridu pa ob 7:40. Sam bi rekel, da v Berlinu (jutri je tam sončni vzhod ob 6:14) in Madridu problem poletnega časa in problem zimskega časa občutijo čisto drugače, zaradi česar je neprimerno prisluhniti zgolj eni državi, pa tudi če je to Nemčija.

Kot zabava ... v Lizboni sonce vzide ob 7:04 (kar je še vedno eno uro kasneje, kot pa v Berlinu), v Talinu pa ob 6:12 (kar je praktično ista lokalna ura, kot v Berlinu).

Zakaj pa se ne bi vprašali, če bi morda bilo bolje, če bi posamezne države članice malo razmislile o spremembah časovnih pasov, preden se skregamo še zaradi poletnega časa.

Shegevara ::

Meni se pa zdi trenutni režim še najboljši in idioti ste, če bi to šli spreminjat.

Poleti je s prestavljanjem ure poskrbljeno za poznejšo t?mo glede na uro.
Pozimi pa ni depresivnega prebujanja in vstajanja s pojstelje v čisti temi, ker se ura prestavi nazaj na zimski čas.

Meni je tako kot imamo sedaj najbolje.

Okapi ::


Zakaj pa se ne bi vprašali, če bi morda bilo bolje, če bi posamezne države članice malo razmislile o spremembah časovnih pasov, preden se skregamo še zaradi poletnega časa.
Tudi to bi se lahko elegantno rešilo z urniki - nekje se šola začne ob sedmih, nekje ob osmih, nekje ob devetih. Delno to ljudje že sami po sebi rešujejo, pa čeprav se potem kakšnemu Slovencu hecno zdi, zakaj gredo Španci šele od desetih zvečer "v lajf".

jb_j ::

Ma dons bi lahko ob internetu imel dnevne premike časa, za par sekund dnevno, da se pride na uro ali več premika glede na sezono.

AndrejO je izjavil:


Je pa recimo vprašanje, če je smiselno, da sta Poljska in Španija v istem časovnem pasu, pa čeprav je to skoraj dve uri razlike gledano po Soncu.

Npr. Sonce bi jutri zjutraj v Varšavi vzšlo ob 5:44, v Madridu pa ob 7:40. Sam bi rekel, da v Berlinu (jutri je tam sončni vzhod ob 6:14) in Madridu problem poletnega časa in problem zimskega časa občutijo čisto drugače, zaradi česar je neprimerno prisluhniti zgolj eni državi, pa tudi če je to Nemčija.

Kot zabava ... v Lizboni sonce vzide ob 7:04 (kar je še vedno eno uro kasneje, kot pa v Berlinu), v Talinu pa ob 6:12 (kar je praktično ista lokalna ura, kot v Berlinu).


Lahko bi imel bolj natančne časovne pasove, imaš prav, sam če bi potoval iz vzhoda na zahod v službo, bi blo treba kr preveč računat, kdaj boš prišel pravočasno v službo. (če bi bili 10minutni časovni pasovi)

Pa še potem problem poloble na severu je itak skor pozim skoz tema,
na jugu pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

gendale2018 ::

Važno da se ukine to brez vezno prestavljanje ure, a je skoz poletni al zimski čas mi je vseeno. V vsakem primeru je poleti prekratka noč.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jb_j ::

gendale2018 je izjavil:

Važno da se ukine to brez vezno prestavljanje ure, a je skoz poletni al zimski čas mi je vseeno. V vsakem primeru je poleti prekratka noč.


Ma ja (glede prestavljanja ure). Sicer ne vem točnih ekonomskih učinkov.

glede noči:
Men je bla prekratka noč vsakič ko sem šel na žur, pa kadar se hočem dobr naspat.

starfotr ::

Razočaran, ker so izbrali poletni čas, namesto zimskega. In hkrati vesel, da bo te bedarije enkrat konec. Upam da. Španija in Francija naj prestavi svoje ure časovnemu pasu primerno.

jb_j ::

Mora bit pa smešn, ko si na meji časovnega pasu (sploh če delaš v drugi državi):
Recimo iz romunije na madžarsko in kr pridobiš eno uro na času ko prečkaš mejo.

Po tej logiki, lahko vedno potujemo naprej in nazaj v času (ampak samo v 1+/-urnem merilu, in ne več/manj kot 23ur:59m:59s (trenutno))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Eh nebuloza: Več kot 23ur:59m:59s, ne mormo, manj seveda lahko.

gendale2018 ::

>Men je bla prekratka noč vsakič ko sem šel na žur, pa kadar se hočem dobr naspat.
men je poleti v vsakem primeru prekratka, niti 8 ur ni tema (tudi če glede na sončni zahod/vzhod kao je, je treba upoštevat da takoj po sončnem zahodu še ni tema in da je dan že pred vzhodom), sploh se ne da spat
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Berserker ::

Me zanima kako veselje je poslovat med multinacionalkami v različnih časovnih conah.

#000000 ::

štelanje ure nikol ni pridoneslo ničemur, razen ex YU v nekaj okvirih

LeQuack ::

Zakaj pa ne razdelimo dan raje na 48 ur, s tem da seveda ostane 8 urni delavnik.
Quack !

gendale2018 ::

>Zakaj pa ne razdelimo dan raje na 48 ur, s tem da seveda ostane 8 urni delavnik.

zelo za!
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Unknown_001 ::

Parafraziram profesorjevo izjavo:

Komur enourni premik ure tako zjebe bioritem, da še cel mesec jamra kake težave ima, bi mu bilo treba prepovedat potovat med območji z različnimi časovnimi pasovi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Markoff ::

Shegevara je izjavil:

Meni se pa zdi trenutni režim še najboljši in idioti ste, če bi to šli spreminjat.

Jaz sem najpametnejši, ostali ste idioti...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

TržaškiGusar ::

gendale2018 je izjavil:

>Men je bla prekratka noč vsakič ko sem šel na žur, pa kadar se hočem dobr naspat.
men je poleti v vsakem primeru prekratka, niti 8 ur ni tema (tudi če glede na sončni zahod/vzhod kao je, je treba upoštevat da takoj po sončnem zahodu še ni tema in da je dan že pred vzhodom), sploh se ne da spat

pojdi na sever norveske, bos imel cel dan svetlobo. Ali pa pol leta cel dan noc. Tam je bil tudi klinton blozgo. Od tod njegov pregovor: ova noč ni bila moj dan

Markoff je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Meni se pa zdi trenutni režim še najboljši in idioti ste, če bi to šli spreminjat.

Jaz sem najpametnejši, ostali ste idioti...


mogoce si malo pristranski
Trst-Trieste

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

6 mesecev Antarktika, 6 sever norveške 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

Parafraziram profesorjevo izjavo:

Komur enourni premik ure tako zjebe bioritem, da še cel mesec jamra kake težave ima, bi mu bilo treba prepovedat potovat med območji z različnimi časovnimi pasovi.


No, ta profesor je idiot. Zaradi enournega razmika se ti komot sesuje cirkadni cikel, ki zato, da se uskladi nazaj, potrebuje cas. Sesut cirkadni cikel pa je povezan s celim kupom zdravstvenih tezav.

Pa preberi si malo statistik o tem, kako poraste stevilo prometnih/delovnih nesrec ob vsakem premiku ure.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Malajlo ::

Neumnost. Vsak je moral kak dan prej vstati, pa ni konca sveta zato. In prav tako je šel kasneje spat.
Delovnike bi za eno uro prej premaknili in ostanemo na času 15. poldnevnika.

MostWanted ::

starfotr je izjavil:

Razočaran, ker so izbrali poletni čas, namesto zimskega. In hkrati vesel, da bo te bedarije enkrat konec. Upam da. Španija in Francija naj prestavi svoje ure časovnemu pasu primerno.


ne prehitevat, to so neuradni rezultati ankete, da bonsploh prišlo do sprejema kakršnekoli odločitve, bo še trajalo.

[D]emon je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Parafraziram profesorjevo izjavo:

Komur enourni premik ure tako zjebe bioritem, da še cel mesec jamra kake težave ima, bi mu bilo treba prepovedat potovat med območji z različnimi časovnimi pasovi.


No, ta profesor je idiot. Zaradi enournega razmika se ti komot sesuje cirkadni cikel, ki zato, da se uskladi nazaj, potrebuje cas. Sesut cirkadni cikel pa je povezan s celim kupom zdravstvenih tezav.

Pa preberi si malo statistik o tem, kako poraste stevilo prometnih/delovnih nesrec ob vsakem premiku ure.


tudi ti ne pretiravat.

Zgodovina sprememb…

kuvanasarma ::

Berserker je izjavil:

Me zanima kako veselje je poslovat med multinacionalkami v različnih časovnih conah.


Nič posebnega, outlook ti itak pokaže ure drugih povabljencev, ter kdaj so prosti, edino če so ljudje s treh koncev sveta se mora en prilagodit...

nekikr ::

Če bo poletni fantastično. Če ne, potem pa kar prestavljajmo, da je vsaj pol leta malo daljši dan.

cebelar123 ::

Le kaj bi kitajci porekli na to, ko imajo v vsej državi en časovni pas.

dexterboy ::

Shegevara je izjavil:

Meni se pa zdi trenutni režim še najboljši in idioti ste, če bi to šli spreminjat.
Poleti je s prestavljanjem ure poskrbljeno za poznejšo t?mo glede na uro.
Pozimi pa ni depresivnega prebujanja in vstajanja s pojstelje v čisti temi, ker se ura prestavi nazaj na zimski čas.
Meni je tako kot imamo sedaj najbolje.

Še bolj me čudi to, da se pri vsej tehniki in tehnologiji, ki nas danes obkroža, folk spotika ob nekaj, kar deluje "samo od sebe"... Pogledaš na uro in vidiš, koliko je. Ampak ob vsesplošnem upadanju IQ-ja na tem planetu, me ne čudi skoraj nič več. Bo treba nazaj v šolske klopi :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Shegevara ::

Pa še nekaj. Samo anketo bi jaz drugače sestavil, ker sumim, da bi vseeno veliko ljudi raje imelo prestavljanje ure dvakrat na leto, kot pa, da se za vedno prestavi na njim neugoden zimski/poletni čas.

Anketa bi bila lahko taka, da bi ljudje rangirali možnosti in bi izbira, ki bi jo postavili ljudje na prvo mesto prinesla 2 točki, izbira na drugem mestu 1 točko, izbira na zadnjem tretjem mestu pa 0.

Po mojem bi bil rezultat veliko bolj tesen kot sedaj.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Da je večina ljudi za celoletni poletni čas, dokazuje, da ne znajo razmišljati. Ker se isti učinek doseže, če se za stalno spremenijo urniki (služb, šol, trgovin), poldan pa ostane poldan, se pravi takrat, ko je sonce najvišje.

kako pa bi se spremenili urniki, da bi 'ugodil' 3 urni razliki sonca med zimo in poletjem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ghenghiz ::

Okapi je izjavil:

Da je večina ljudi za celoletni poletni čas, dokazuje, da ne znajo razmišljati. Ker se isti učinek doseže, če se za stalno spremenijo urniki (služb, šol, trgovin), poldan pa ostane poldan, se pravi takrat, ko je sonce najvišje.


Ja. Veliko lazje je, da vsi prestavijo vse svoje urnike kot pa, da se neha prestavljati uro. Se men tud zdi, da nekdo ne zna razmisljati.

sesobebo ::

ne razumes! povsem nenaravno je, da sonce ni tocno ob 12:00 tocno v zenitu! vsi zvoniki in urni mehanizmi za budilke iz paleolitika bi tako povsem izgubile svoj smisel.

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Da je večina ljudi za celoletni poletni čas, dokazuje, da ne znajo razmišljati. Ker se isti učinek doseže, če se za stalno spremenijo urniki (služb, šol, trgovin), poldan pa ostane poldan, se pravi takrat, ko je sonce najvišje.

kako pa bi se spremenili urniki, da bi 'ugodil' 3 urni razliki sonca med zimo in poletjem?

Zakaj bi "ugajal"? Saj ljudje pravijo, da je to odveč, zato nočejo premikanja ure.

Jaz samo pravim, ds bi enkratni premik urnikov dosegel to, kar bi ljudje glede na to anketo radi imeli (učinek poletnega časa), sočasno bi pa ohranili "pravi" (astronomski) čas (opoldan sonce najvišje) celo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

[D]emon ::

cebelar123 je izjavil:

Le kaj bi kitajci porekli na to, ko imajo v vsej državi en časovni pas.


Ne smejo nic rect, se jim druzbeni status zniza za kritiziranje vlade.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

>Men je bla prekratka noč vsakič ko sem šel na žur, pa kadar se hočem dobr naspat.
men je poleti v vsakem primeru prekratka, niti 8 ur ni tema (tudi če glede na sončni zahod/vzhod kao je, je treba upoštevat da takoj po sončnem zahodu še ni tema in da je dan že pred vzhodom), sploh se ne da spat

Prestavljanje ure tega ne bo spremenilo, poletje bo ostalo poletje in dan bo imel se vedno 24ur.

nekikr je izjavil:

Če bo poletni fantastično. Če ne, potem pa kar prestavljajmo, da je vsaj pol leta malo daljši dan.

Dan bo enako dolg.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nekikr ::

Dan as in "popoldne". Zjutraj ne rabim svetlobe, če sem v pisarni.

Markoff ::

sesobebo je izjavil:

ne razumes! povsem nenaravno je, da sonce ni tocno ob 12:00 tocno v zenitu! vsi zvoniki in urni mehanizmi za budilke iz paleolitika bi tako povsem izgubile svoj smisel.

Kaj ni na ekvatorju sonce vedno točno ob 12:00 v zenitu, 365 dni v letu? Nedavno sem se pogovarjal se s Kenijko, ki je omenila, da je fiksni 12 urni cikel dneva in noči živi predvidljivi dolgčas.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Okapi ::

Na ekvatorju (ravniku, po slovensko) je sonce 2x letno v zenitu (nadglavišču, po slovensko).
Nadglavi%C5%A1%C4%8De @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

nekikr je izjavil:

Dan as in "popoldne". Zjutraj ne rabim svetlobe, če sem v pisarni.

Tista ena ura ne bo spremenila kaj dosti, poleti in pozimi, najvecje spremembe so opazne spomladi in jeseni.
Poleti je ze tako ali tako dolgo svetlo zvecer.

Vas bolj motijo meseci marec, april, sept, okt, ampak takrat pa vec ni toplo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Ob kateri uri je sonce na ravniku v nadglavišču je pa odvisno od posamezneg kraja in časovnega pasu. Ponekod je res točno opoldne, marsikje pa ne.

nevone ::

Unknown_001 je izjavil:

Parafraziram profesorjevo izjavo:

Komur enourni premik ure tako zjebe bioritem, da še cel mesec jamra kake težave ima, bi mu bilo treba prepovedat potovat med območji z različnimi časovnimi pasovi.


Spet eden, ki misli, da moramo vsi ljudje biti narejeni po njegovi podobi.

Če nekoga moti premikanje, drugega (v tem primeru profesorja) pa ne, potem drugega tudi nepremikanje ne moti, torej je vseeno, če se ne premika. Ampak ne, eni imajo nekako tendenco drugim greniti življenje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

[D]emon ::

MostWanted je izjavil:


tudi ti ne pretiravat.


https://www.newscientist.com/article/21...

Ne bodi prevec glasen, ce si nerazgledan.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nekikr ::

m0LN4r je izjavil:

nekikr je izjavil:

Dan as in "popoldne". Zjutraj ne rabim svetlobe, če sem v pisarni.

Tista ena ura ne bo spremenila kaj dosti, poleti in pozimi, najvecje spremembe so opazne spomladi in jeseni.
Poleti je ze tako ali tako dolgo svetlo zvecer.

Vas bolj motijo meseci marec, april, sept, okt, ampak takrat pa vec ni toplo.

Če ni toplo se oblečem. Če ni sonca...no, ga pa ne morem pričarati.

m0LN4r ::

No ja, ampak jaz ko grem delat je svetlo in ko grem spat je tudi svetlo in to nekaj mesecev zapored.
Nevem kaj bi mi naredila koristnega ta sprememba poleti. Poleti komaj cakam, da bo temno zvecer, ne pa da se vlece do 11ih. Poleti se jaz velikokrat zbudim, pometem teraso, pokosim travco, zalijem vrt, grem na jogging, se stusiram in potem pocas na siht. Recimo v tej vrocini, ki je bila me zvecer ni bilo zunaj. Sele ob 12ih sem okna odpiral.

Pozimi je druga pesem, vseeno je al bo ob 5ih tema al ob 6ih, ce pridem domov ob sedmih. Mi je pa fino zjutraj dopoldan, da dobro vidim na cesti in ko se prebujam se rajsi zbudim pod soncnimi zarki, kot umetno svetlobo.

Potem pa se, zjutraj marsikoga rad vidim, da svoje otroke pospremi zjutraj v solo in je svetlo, namesto tega da bi se zaradi tega pouk zacel pozneje, otroci prihajali pozneje domov...

Vem, subjektivno, ampak tudi ostalo je subjektivno. Verjetno je razlika ali si pisarniski delavec, ki ima "fin" delovnik ali pa si v eni drugi branzi, kjer so smene bolj popoldansko usmerjene, da lahko razvajajo pisarniske delavce, ko pridejo ven iz svojih pisarn.
Katerih je vec?

Ravnotako je anketo verjetno izpolnilo vecina ljudi, ki dela zjutraj in se ima moc in cas s takimi stvarmi ukvarjati.
Naj razclenijo anketo na odgovore tistih, ki delajo izkljucno dopoldan in tiste, ki ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Parafraziram profesorjevo izjavo:

Komur enourni premik ure tako zjebe bioritem, da še cel mesec jamra kake težave ima, bi mu bilo treba prepovedat potovat med območji z različnimi časovnimi pasovi.


No, ta profesor je idiot. Zaradi enournega razmika se ti komot sesuje cirkadni cikel, ki zato, da se uskladi nazaj, potrebuje cas. Sesut cirkadni cikel pa je povezan s celim kupom zdravstvenih tezav.

Pa preberi si malo statistik o tem, kako poraste stevilo prometnih/delovnih nesrec ob vsakem premiku ure.


Odkar se ura sama nastavi, jaz sploh ne opazim, da se je ura premaknila.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Nevem kako je otrokom danes, ampak hodit v temi v osnovno solo do busne in nato v temi v solo in gledati kako se sele prvo solsko uro pocasi zdani, do takrat pa sedis notr pod lucmi, prisel pa iz teme.
Za otroke se gre!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Nevem kaj bi mi naredila koristnega ta sprememba poleti.
poleti mislim da nič če bi šli na poletni čas.

m0LN4r je izjavil:

Nevem kako je otrokom danes, ampak hodit v temi v osnovno solo do busne in nato v temi v solo in gledati kako se sele prvo solsko uro pocasi zdani, do takrat pa sedis notr pod lucmi, prisel pa iz teme.
Za otroke se gre!
verjetno otroci tega hororja ne bodo preživeli. tudi mi ga nismo...
sploh če bodo morali sami hoditi v šolo, kot smo mi, razen čisto prvega dne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115009 (6538) Oberyn
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539324 (4823) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635693 (29022) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843283 (30046) nsa_ag3nt

Več podobnih tem