» »

sušenje perila-obnova stanovanja

sušenje perila-obnova stanovanja

«
1
2

xyd1 ::

Pozdravljeni, nekako nisem najbolj naklonjen sušilnemu stroju, ampak pustimo to kot zadnjo opcijo.

Na spletu najdemo najrazličnejša stojala - električna za sušenje perila, ima kdo kakšna so mnenja? Se oblačila dovolj hitro posušijo, da se ne "navlečejo" slabega vonja?

Opcija dve, električni radiator oz lestev, vrjetno zaradi splošne vlage v kopalnici odpade, čas sušenja se vrjetno zelo podaljša?

Skupna sušilnica žal ne pride v upoštev, sicer je dokaj velika, ampak vedno ni prostora, čeprav je prostor velik 50m2.

Električni balon? Moč do nekje 1000W, ampak se bojim, da vlaga znotraj njega samo kroži ali?

z3ro ::

Moja da pozimi na obicajno stojalo, zraven v prostoru laufa razvlazilec in je to to..nikoli nobenega slabega vonja. Ko je topleje da na balkon ali pa v sobo z odprtimi okni.

Dag ::

Razvlaževalnik zraka. Zvečer postaviš stojalo s perilom v kopalnico (če imaš dovolj veliko) skupaj z razvlaževalnikom. Zjutraj je suho in brez vonja po vlagi. To sem prakticiral 5 let, dokler si ni boljša polovica zaželela proper sušilnega stroja.

otago ::

Ce zracis, lahko susis v stanovanju. Sploh ce gre za pranje/susenje vsakih 7-10 dni. Edino posteljina je problematična. V tujini ti ta problem rešujejo pralnice. Ko je toplejse, das na balkon.

chort ::

Navadno sušilo (samostoječe ali obešalnik) + namizni ventilator za 20€.

737 ::

Pozimi bo vlaga na ta način delala zgago po celem stanovanju. Razvlaževalnik to težavo uredi, pa še oblačil ne uničuje, kot jih sušilec.

chort ::

Če stanovanje pozimi redno zračiš, nimaš z vlago nobenih problemov. Običajno je v stanovanjih pozimi problem s preveč suhim zrakom.

737 ::

Drži, ampak ob sušenju perila relativna vlažnost hitro doseže 80 % in je treba biti zelo priden pri zračenju, da se kje ne pojavi plesen. Zato raje zaprem vrata sobe, kjer se perilo suši, nastavim razvlaževalnik na 40 %, ter pustim čez noč.

mahoni ::

737 je izjavil:

Pozimi bo vlaga na ta način delala zgago po celem stanovanju. Razvlaževalnik to težavo uredi, pa še oblačil ne uničuje, kot jih sušilec.

Susimo ze leta s susilcem, ki je dejansko pri pralnem stroju kot dodatna funkcija, pa se nismo imeli s tem problemov.

Ce pa kupujes oblacila iz CA in podobnih trgovinah, kjer si zelis da si raje srecal dihurja, ko se tu najdel, potem je problem nekje drugje.

Magic1 ::

Razvlaževalec je edina opcija. Vse ostalo je BS. V jugi so lahko sušili cune pozimi v stanovanjih, ko so imeli radiatorje na full in okna na kip 24/7. Bi pa rad videl junaka danes, ki si to privošči na dolgi rok. Da ne govorimo kako je v jeseni in spomladi, ko je že tako visoka relativna vlažnost pri 20°C in ti še sušiš cune. Konstantnih 90% v stanovanju, idealno za parket in pohištvo(sarkazem).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Gambino ::

chort je izjavil:

Če stanovanje pozimi redno zračiš, nimaš z vlago nobenih problemov. Običajno je v stanovanjih pozimi problem s preveč suhim zrakom.


Nekateri imajo res probleme z previsoko vlago v zimskem času, nekateri pa imamo probleme s suhim zrakom zaradi teh novodobnih gradenj.

mahoni ::

Gambino je izjavil:


Nekateri imajo res probleme z previsoko vlago v zimskem času, nekateri pa imamo probleme s suhim zrakom zaradi teh novodobnih gradenj.

Zacni upostevati navodila in se prilagodi v taksnem stanovanju. Lahko pa vedno kupis neko socialno stanovanje, staro 50 let iz bivse juge, pa teh problemov ne bos imel. Simpl kot pasul.

737 ::

Prezračevanje z rekuperacijo toplote pozimi povzroča premajhno vlažnost. Zato so proizvajalci teh naprav začeli ponujati rekuperatorje z entlapijsko "kocko", ki v stanovanje vrne del vlage.

MIHAc27 ::

Kaj je z sušilcem narobe? Mi ga imamo res da šele 1 leto, ker prej smo nekak shajali. Po rojstvu tretjega otroka pa je pranja enostavno preveč. In posledično sušenja.

Pozimi je fino, ker sušilec ogreje prostor, je treba manj kuriti. Poleti je to minus, ampak itak takrat sušimo več zunaj.
Cunje nič ne smrdijo, še mehčalca ne uporabljamo več toliko, ker pride ven lepo mehko.

njyngs ::

Tudi meni ni jasno kaj je narobe s sušilcem.
- Cote ne visijo po celem stanovanju kot da si v Indiji,
- večinoma ni potrebno likanje, ker so direkt iz stroja primerne za zlaganje,
- tiste ogabne vlage ni v zraku,
- pa še prihraniš čas ker dosti manj likaš.

Eden izmed mojih najboljših gospodinjskih nakupov.

Magic1 ::

Eni nimajo placa za ločen sušilec, enim pa je škoda cot. Sej razvlaževalec reši probleme s vlago, samo so kar glasni.
Magic

Sc0ut ::

Mi smo v okviru fasade vsi zaprli balkone in zdaj ves cas tam susim. Pozimi in ko je hladneje z razvlazevalcem, poleti pa itak klasicno. Edino ko je zunaj minus se pozna, da mora razvlazevalec veckrat v odtajanje.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Eni nimajo placa za ločen sušilec, enim pa je škoda cot. Sej razvlaževalec reši probleme s vlago, samo so kar glasni.

Mi imamo 2in1 in deluje ze leta brez problemov.

estons ::

Če boš sušil v stanovanju na klasičnem stojalu za perilo, obvezno razvlažilec zraven, vsaj pozimi. Ne glede na suh zrak v stanovanju, vseeno vse smrdi po vlažnih cunjah.

Mi smo 10+ let vztrajali pri klasičnem obešanju perila, pa smo eno leto nazaj končno nabavili sušilca. Res ne vem kaj nam je bilo, da smo si 10 let delali toliko dela s perilom. Top stvar, najraje bi šel nazaj 10 let in eno šamarčino dal samemu sebi, da neham komplicirat in takoj kupim sušilca.

Cote se uničijo samo, če ne uporabljaš pravilno (daš na previsoko temperaturo). Drugače je pa obraba v mejah normale.

bigsmally ::

Sc0ut je izjavil:

Mi smo v okviru fasade vsi zaprli balkone in zdaj ves cas tam susim. Pozimi in ko je hladneje z razvlazevalcem, poleti pa itak klasicno. Edino ko je zunaj minus se pozna, da mora razvlazevalec veckrat v odtajanje.


Če uporabljaš sušilec zraka v mrzlem prostoru (zaprt balkon pozimi), si pa res svojevrsten talent.

Gagatronix ::

Ce vam vlazna oblacila zaudarjajo, potem pocnete nekaj narobe. Sam sem jugoslovanske sole in od nekdaj susim perilo na "gaugah".

Invictus ::

V mojem stanovanju je dovolj suh zrak, da sušenje ni problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sc0ut ::

bigsmally je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Mi smo v okviru fasade vsi zaprli balkone in zdaj ves cas tam susim. Pozimi in ko je hladneje z razvlazevalcem, poleti pa itak klasicno. Edino ko je zunaj minus se pozna, da mora razvlazevalec veckrat v odtajanje.


Če uporabljaš sušilec zraka v mrzlem prostoru (zaprt balkon pozimi), si pa res svojevrsten talent.


Zakaj? Zato ker imam oblacila cez noc suha? Predpisana najnizja temp prostora je 18 stopinj celzija, do cca 12 stopinj se vedno dela po izkusnjah. Zgleda se vedno uspe z nekim slabsim izkoristkom nardit kondenzacijo. Zime pac generalno niso tako suhe in balkon ni tako prevetren da bi se naravno posusilo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

nekikr ::

737 je izjavil:

Prezračevanje z rekuperacijo toplote pozimi povzroča premajhno vlažnost. Zato so proizvajalci teh naprav začeli ponujati rekuperatorje z entlapijsko "kocko", ki v stanovanje vrne del vlage.

To je marketinški nateg, ker ne deluje oz. najbrž rabiš CERN, da zaznaš vrnjeno vlago. Imamo to doma in pozimi pridno delujejo vlažilci zraka praktično non-stop, ker je sicer presuh zrak.

Horas ::

jaz susim v mansardnem stanovanju na klasicnem stojalu 2-3x na tedwn pa ni problema z zrakom. pravzaprav je se bolsi ko so cote obesene tako pozimi kot poleti
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zvezdica27 ::

lp,

pozimi, ko ogrevaš, je najmanjši problem vlaga. Poleti pa je štala. Če imaš sušilca v delu stavbe, ki se zrači oz. ne v kleti ali skupnih zidovih, toplotnih mostih, ne bo panike.

Razvlažilnik pa je fakin neverjetno, kako to dobro dela...


zz

Magic1 ::

Jaz poleti preprosto uporabljam klimo v dry načinu in je koplet stanovanje na 55% pri konstantnih 25°C. Rekuperator imam s entlapijsko "kocko" in pozimi tudi nikdar ne pade vlažnost pod 40%, ni potrebe po vlažilniku(vlage verjetno dost od ljudi, kuhanja in sušenja brisač po tuširanju). Je pa sranje ker se tega luksuza razvadiš in je skoraj vedno šok ko greš ven. Ali je prehladno, pretoplo, vlaga,...
Magic

2dark ::

Pri tistih, ki vam oblačila smrdijo po pranju? Kaj za vraga počnete? Oblačila po pranju ne morejo smrdet, če je s pralnim strojem vse v redu oz. bobnom. Je potrebno imeti vrata pralnega stroja priprta , ko se ga ne uporablja, da je boben in gumica suha..

Nekdo je omenjal, da je je potrebno pri kalsičnem sušenju perila leikat. Temu se v veliki večini izgonemo, če mokra oblačila, ko jih vzamemo ven iz pralnega stroja nategnemo in lepo zgladimo, predno jih damo na sušilnik. Tako mi počnemo že 16 let in odpade 90% likanja.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gagatronix ::

Kot je belidihur pred mano napisal. Vrata pralnega stroja morajo po pranju biti vsaj priprta ce ne nastezaj odprta, drugace tvegas plesen.

Likanje oblacil pa je tako ali tako v 90% bedarija. Poznam pa ljudi, ki se stumfe likajo.

winterriver ::

xyd1 je izjavil:

Pozdravljeni, nekako nisem najbolj naklonjen sušilnemu stroju, ampak pustimo to kot zadnjo opcijo.

Na spletu najdemo najrazličnejša stojala - električna za sušenje perila, ima kdo kakšna so mnenja? Se oblačila dovolj hitro posušijo, da se ne "navlečejo" slabega vonja?

Opcija dve, električni radiator oz lestev, vrjetno zaradi splošne vlage v kopalnici odpade, čas sušenja se vrjetno zelo podaljša?

Skupna sušilnica žal ne pride v upoštev, sicer je dokaj velika, ampak vedno ni prostora, čeprav je prostor velik 50m2.

Električni balon? Moč do nekje 1000W, ampak se bojim, da vlaga znotraj njega samo kroži ali?


Ce imas moznost, nabavi susilni stroj. Vse ostalo je samo stala.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

satfinder ::

Susim v flat-u. -)
Prizgem ventilator-napeljan v neuporabljen dimnik
(daljinsko ogrevanje & klima naprava za gretje).
Razvlazilnik zraka pa sproti pobira vlago iz zraka
- nobene plesni.

Drugac pa - susilec zmaga. -)
Korak do konca in Naprej :).

Ghost7 ::

Sušilec: drag, veliko potroši, zaseda preveč prostora, uničuje cunje, veliko vlage spusti v prostor.
Izsuševalec: dober se dobi za 200-300€, suši zrak - stanovanje, ogreva, cunje na stojalu se posušijo naravno, ne škodi cunjam, voda je brez vodnega kamna, torej primerna za likalnike, če jo prekuhaš pa tudi za v avto (za mešanico z antifrizom).

Jaz sem imel 8 let izsuševalca, ker sem v sanovanju imel probleme z vlago. Super stvar.
V bajti sem dobil dobil sušilca (rabljenega za male pare), laufal je točno trikrat (v prvem tednu pridobitve).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

link_up ::

susilec je drag?? Da so cunje v dveh urah suhe je prevec? Potrosi tocno 1.2 kWh za eno susenje...pa to je zastonj glede na to, da moras tiste gauge gledat sredi sobe.
In and Out

Šimpanz ::

Definitivno sušilec, že to da nimaš oblek na gautrah sredi stanovanja odtehta vse.

Ghost7 ::

link_up je izjavil:

susilec je drag?? Da so cunje v dveh urah suhe je prevec? Potrosi tocno 1.2 kWh za eno susenje...pa to je zastonj glede na to, da moras tiste gauge gledat sredi sobe.


Sušilec žre nekje 200W - 300W (odvisno od moči). Posuši stojalo cunj čez noč (ali v 6 urah) in zniža relativno vlago prostora velikega 25m2 na 40% ali manj .
Torej dvojni bonus za isto porabo. Suhe cunje in suh prostor brez vlage in plesni (kar je v starih blokih pogost pojav).

Pri sušilcu, zaseda skor toliko kot stojalo (plus ne moreš ga prestavit - v blokih z majhno kvadraturo je vsaka taka stvar problem), odda vlago (čeprav jo kondenzira v zbiralnik še vedno hlapi). Težko ga je dezinficirat in odstranit plesen iz njega. Uničuje cunje - vem koliko jih "kao" zmehča. Kupiš kvalitetne brisače in ne bodo trde.

Plus majice in srajce bolje da ne vidijo sušilca od blizu, pa si spet na štrikih.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

kriptobog ::

Ghost7 je izjavil:

Sušilec: drag, veliko potroši, zaseda preveč prostora, uničuje cunje, veliko vlage spusti v prostor.
Izsuševalec: dober se dobi za 200-300€, suši zrak - stanovanje, ogreva, cunje na stojalu se posušijo naravno, ne škodi cunjam, voda je brez vodnega kamna, torej primerna za likalnike, če jo prekuhaš pa tudi za v avto (za mešanico z antifrizom).

Jaz sem imel 8 let izsuševalca, ker sem v sanovanju imel probleme z vlago. Super stvar.
V bajti sem dobil dobil sušilca (rabljenega za male pare), laufal je točno trikrat (v prvem tednu pridobitve).


Dober susilec ti ne bo uniceval cunj. Preden sem se selil sem imel Beko susilec, so bile skoz neka jajca, ni dobro susil, cunje so smrdele, muckalo jih je itd. Potem sem se stegil za Asko susilec, res da je bil skoraj dva jurja, ampak to je pa tako vrhunska zadeva. Se svilo in volno susim notri. Brisace pridejo ven mehke kot bi bile nove. Se srajce susim in jih ni potrebno likati. Potrebujes pa pac prostor, ce nisi v mansardi ga pa lahko das tudi na pralni stroj. Ce oboje kupis od istega proizvajalca, dobis tudi originalne nosilce za tako montazo.

Likalnik ::

Pri nas smo dolgo sušili na štenderju...pozimi notri poleti zunaj...sedaj je pa že cca 4 leta sušilni stroj AEG in laufa večkrat na teden....zaenkrat brez težav...še poleti, ko bi se lahko kakšna stvar zunaj posušila se jo vrže v sušilca.
Glede vlage, pare itd. ni ne duha ne sluha.

nekikr ::

Seveda ni vlage, če jo pa kondenzira. Tisto malo, kar gre morda ven, pa ni problematično. Vsekakor manj kot:
"zniža relativno vlago prostora velikega 25m2 na 40% ali manj ."
To je hudo narobe in precej prenizka vlaga.

Ghost7 ::

nekikr je izjavil:

Seveda ni vlage, če jo pa kondenzira. Tisto malo, kar gre morda ven, pa ni problematično. Vsekakor manj kot:
"zniža relativno vlago prostora velikega 25m2 na 40% ali manj ."
To je hudo narobe in precej prenizka vlaga.


Ni res, to je spodnja meja udobnega, najbolje je 55%. Vendar v takem prostoru bivaš pol ure in imaš nazaj preko 50%. in to pozimi, poleti še več. Dejstvo pa je, da šele pri taki vlažnosti (40%) iz kavča potegneš kakšen mililiter vlage.

kriptobog je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Sušilec: drag, veliko potroši, zaseda preveč prostora, uničuje cunje, veliko vlage spusti v prostor.
Izsuševalec: dober se dobi za 200-300€, suši zrak - stanovanje, ogreva, cunje na stojalu se posušijo naravno, ne škodi cunjam, voda je brez vodnega kamna, torej primerna za likalnike, če jo prekuhaš pa tudi za v avto (za mešanico z antifrizom).

Jaz sem imel 8 let izsuševalca, ker sem v sanovanju imel probleme z vlago. Super stvar.
V bajti sem dobil dobil sušilca (rabljenega za male pare), laufal je točno trikrat (v prvem tednu pridobitve).


Dober susilec ti ne bo uniceval cunj. Preden sem se selil sem imel Beko susilec, so bile skoz neka jajca, ni dobro susil, cunje so smrdele, muckalo jih je itd. Potem sem se stegil za Asko susilec, res da je bil skoraj dva jurja, ampak to je pa tako vrhunska zadeva. Se svilo in volno susim notri. Brisace pridejo ven mehke kot bi bile nove. Se srajce susim in jih ni potrebno likati. Potrebujes pa pac prostor, ce nisi v mansardi ga pa lahko das tudi na pralni stroj. Ce oboje kupis od istega proizvajalca, dobis tudi originalne nosilce za tako montazo.


Za 2 jurja ti ga more še, ko konča pot**nit.

Likalnik je izjavil:

Pri nas smo dolgo sušili na štenderju...pozimi notri poleti zunaj...sedaj je pa že cca 4 leta sušilni stroj AEG in laufa večkrat na teden....zaenkrat brez težav...še poleti, ko bi se lahko kakšna stvar zunaj posušila se jo vrže v sušilca.
Glede vlage, pare itd. ni ne duha ne sluha.


Hudo neracionalno za te čase, ampak kdo sem jaz , da bi o tem sodil. Ti bo vlada in EU z računom.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Smrekar1 ::

xyd1 je izjavil:

Pozdravljeni, nekako nisem najbolj naklonjen sušilnemu stroju, ampak pustimo to kot zadnjo opcijo.

Na spletu najdemo najrazličnejša stojala - električna za sušenje perila, ima kdo kakšna so mnenja? Se oblačila dovolj hitro posušijo, da se ne "navlečejo" slabega vonja?

Opcija dve, električni radiator oz lestev, vrjetno zaradi splošne vlage v kopalnici odpade, čas sušenja se vrjetno zelo podaljša?

Skupna sušilnica žal ne pride v upoštev, sicer je dokaj velika, ampak vedno ni prostora, čeprav je prostor velik 50m2.

Električni balon? Moč do nekje 1000W, ampak se bojim, da vlaga znotraj njega samo kroži ali?


Razvlaževalnik si omisli. Tak na kompresor stane cca 100€ že čisto soliden.

kriptobog ::

Ghost7 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Seveda ni vlage, če jo pa kondenzira. Tisto malo, kar gre morda ven, pa ni problematično. Vsekakor manj kot:
"zniža relativno vlago prostora velikega 25m2 na 40% ali manj ."
To je hudo narobe in precej prenizka vlaga.


Ni res, to je spodnja meja udobnega, najbolje je 55%. Vendar v takem prostoru bivaš pol ure in imaš nazaj preko 50%. in to pozimi, poleti še več. Dejstvo pa je, da šele pri taki vlažnosti (40%) iz kavča potegneš kakšen mililiter vlage.

kriptobog je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Sušilec: drag, veliko potroši, zaseda preveč prostora, uničuje cunje, veliko vlage spusti v prostor.
Izsuševalec: dober se dobi za 200-300€, suši zrak - stanovanje, ogreva, cunje na stojalu se posušijo naravno, ne škodi cunjam, voda je brez vodnega kamna, torej primerna za likalnike, če jo prekuhaš pa tudi za v avto (za mešanico z antifrizom).

Jaz sem imel 8 let izsuševalca, ker sem v sanovanju imel probleme z vlago. Super stvar.
V bajti sem dobil dobil sušilca (rabljenega za male pare), laufal je točno trikrat (v prvem tednu pridobitve).


Dober susilec ti ne bo uniceval cunj. Preden sem se selil sem imel Beko susilec, so bile skoz neka jajca, ni dobro susil, cunje so smrdele, muckalo jih je itd. Potem sem se stegil za Asko susilec, res da je bil skoraj dva jurja, ampak to je pa tako vrhunska zadeva. Se svilo in volno susim notri. Brisace pridejo ven mehke kot bi bile nove. Se srajce susim in jih ni potrebno likati. Potrebujes pa pac prostor, ce nisi v mansardi ga pa lahko das tudi na pralni stroj. Ce oboje kupis od istega proizvajalca, dobis tudi originalne nosilce za tako montazo.


Za 2 jurja ti ga more še, ko konča pot**nit.

Likalnik je izjavil:

Pri nas smo dolgo sušili na štenderju...pozimi notri poleti zunaj...sedaj je pa že cca 4 leta sušilni stroj AEG in laufa večkrat na teden....zaenkrat brez težav...še poleti, ko bi se lahko kakšna stvar zunaj posušila se jo vrže v sušilca.
Glede vlage, pare itd. ni ne duha ne sluha.


Hudo neracionalno za te čase, ampak kdo sem jaz , da bi o tem sodil. Ti bo vlada in EU z računom.


Glede na komentarje uporabnikov je karvreden svojega denarja. So grajeno kao po industrijskem standardu in folk jih dejansko uporablja 15+ let brez tezav.

Invictus ::

Sem v bajti, pa imam sušilec.

Daš prati popoldne, zmečeš v sušilec zvečer, nastaviš progrma in imaš zjutraj posušeno. Udobje na višku. Si ne predstavljam, da bi obešal na štrik in pazil na vreme...

Ja, če sta oba iz iste firme, prali in sušilni, se da za džabe (10-20 EUR) kupiti nastavek da jih daš v višino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Ghost7 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Seveda ni vlage, če jo pa kondenzira. Tisto malo, kar gre morda ven, pa ni problematično. Vsekakor manj kot:
"zniža relativno vlago prostora velikega 25m2 na 40% ali manj ."
To je hudo narobe in precej prenizka vlaga.


Ni res, to je spodnja meja udobnega, najbolje je 55%. Vendar v takem prostoru bivaš pol ure in imaš nazaj preko 50%. in to pozimi, poleti še več. Dejstvo pa je, da šele pri taki vlažnosti (40%) iz kavča potegneš kakšen mililiter vlage.

kriptobog je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Sušilec: drag, veliko potroši, zaseda preveč prostora, uničuje cunje, veliko vlage spusti v prostor.
Izsuševalec: dober se dobi za 200-300€, suši zrak - stanovanje, ogreva, cunje na stojalu se posušijo naravno, ne škodi cunjam, voda je brez vodnega kamna, torej primerna za likalnike, če jo prekuhaš pa tudi za v avto (za mešanico z antifrizom).

Jaz sem imel 8 let izsuševalca, ker sem v sanovanju imel probleme z vlago. Super stvar.
V bajti sem dobil dobil sušilca (rabljenega za male pare), laufal je točno trikrat (v prvem tednu pridobitve).


Dober susilec ti ne bo uniceval cunj. Preden sem se selil sem imel Beko susilec, so bile skoz neka jajca, ni dobro susil, cunje so smrdele, muckalo jih je itd. Potem sem se stegil za Asko susilec, res da je bil skoraj dva jurja, ampak to je pa tako vrhunska zadeva. Se svilo in volno susim notri. Brisace pridejo ven mehke kot bi bile nove. Se srajce susim in jih ni potrebno likati. Potrebujes pa pac prostor, ce nisi v mansardi ga pa lahko das tudi na pralni stroj. Ce oboje kupis od istega proizvajalca, dobis tudi originalne nosilce za tako montazo.


Za 2 jurja ti ga more še, ko konča pot**nit.

Likalnik je izjavil:

Pri nas smo dolgo sušili na štenderju...pozimi notri poleti zunaj...sedaj je pa že cca 4 leta sušilni stroj AEG in laufa večkrat na teden....zaenkrat brez težav...še poleti, ko bi se lahko kakšna stvar zunaj posušila se jo vrže v sušilca.
Glede vlage, pare itd. ni ne duha ne sluha.


Hudo neracionalno za te čase, ampak kdo sem jaz , da bi o tem sodil. Ti bo vlada in EU z računom.


veliko stvari je v življenju neracionalnih....in ja tudi ta sušilec je ena izmed njih...AMPAK dokler lahko gre pač na ta način....ko ne bo šlo se bomo vrnili na štender/štrik...in pa indukcijo bomo zamenjali za gašperčka na drva...

krho ::

Brisače iz sušilca so neuporabne. Saj je mehka pa to.. ampak hudič nič ne pije potem.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magic1 ::

krho je izjavil:

Brisače iz sušilca so neuporabne. Saj je mehka pa to.. ampak hudič nič ne pije potem.

Predvidevam da sta dve možnosti zakaj pride do tega. Ali je visokotemperaturni sušilec, ali pa predolgo suši. Na mojemu imaš opcijo nastavljanja do katere mere posuši. Najbolj suha opcija je bolj mišljena za cunje, ki jih daš v vakum vrečko in pospraviš za dolgo časa. Za v omaro to nima smisla, saj je vlaga v zraku in bodo cunje prešle na sobno vlažnost.
Magic

SasoS ::

Kombinirani stroj poleg elektrike porablja tudi vodo ob sušenju.
Rabiš takega s toplotno črpalko...

Sušim v stanovanju, pa ni nikoli čez 40% vlage. Če ne se pa malo klima prižge...

floyd1 ::

krho je izjavil:

Brisače iz sušilca so neuporabne. Saj je mehka pa to.. ampak hudič nič ne pije potem.

Nobene razlike glede tega pri nas, edino mehkejša je iz sušilca. Ne smeš pa šparat pri nakupu brisač.
Letos sem kupil malo več brisač v 2 trgovinah (menjava starih) in sta mi obe prodajalki, ena celo večkrat, poudarili, da je treba prva pranja (2-3x) opraviti obvezno brez mehčalca. Drugače menda ne pijejo tako dobro. Mimogrede - Svilanitove brisače so se izkazale za vrhunsko mehke, te iz Jyska (tista njihova boljša varianta) pa za odtenek boljše vpijajo. Cena (akcijska) zelo podobna, pri nas pa so obojne prestale test.

velikBrokoli ::

Mehčalca itak nikoli ne smeš uporabiti za brisače, ker nanese tanek sloj čez njih in potem niso več dovolj vpojne.

Sušilec je pa zakon, imam Boschovega in moraš samo paziti, da vse nastaviš na pravilen program in ne daš na previsoko temperaturo, ker ti drugače vse skrči :)), ampak se hitro navadiš kaj lahko in kaj ne. Toliko časa prihraniš s sušilcem, da ga nikoli več ne neham uporabljati...

fujtajksel ::

Dag je izjavil:

Razvlaževalnik zraka. Zvečer postaviš stojalo s perilom v kopalnico (če imaš dovolj veliko) skupaj z razvlaževalnikom. Zjutraj je suho in brez vonja po vlagi. To sem prakticiral 5 let, dokler si ni boljša polovica zaželela proper sušilnega stroja.


This. Proper sušilni stroji imajo itak podobno reč vgrajeno (tisti ta poceni ne).
Dobro je izbrat čim tišji model.
Če je prostor večji, suši počasi, ker suši cel prostor. Lahko narediš "šotor" (vržeš neko folijo čez).

Ghost7 ::

fujtajksel je izjavil:

Dag je izjavil:

Razvlaževalnik zraka. Zvečer postaviš stojalo s perilom v kopalnico (če imaš dovolj veliko) skupaj z razvlaževalnikom. Zjutraj je suho in brez vonja po vlagi. To sem prakticiral 5 let, dokler si ni boljša polovica zaželela proper sušilnega stroja.


This. Proper sušilni stroji imajo itak podobno reč vgrajeno (tisti ta poceni ne).
Dobro je izbrat čim tišji model.
Če je prostor večji, suši počasi, ker suši cel prostor. Lahko narediš "šotor" (vržeš neko folijo čez).


V tem primeru z razvlažilnikom spet narediš dvojni bonus, posušiš še kopalnico.

Tole s šotorom pa ni najbolj pametno :/ z vidika požarne varnosti...
Saj po 6 urah 300Watni sigurno posuši celo stojalo plus 20m2 prostor. Plus večina omogoča regulacijo smeri izpihovanja suhega zraka in usmeriš v cunje.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralec in/ali sušilec za perilo?

Oddelek: Loža
181969 (1499) looser
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911396 (7287) Jakka
»

Razvlaževalec zraka (za sušit cunje)

Oddelek: Loža
289027 (8488) marivo
»

Sušilni stroj-združljivost z toplotno črpalko za ogrevanje sanitarne vode

Oddelek: Loža
339851 (8751) Magic1
»

Sušilni stroj in poraba energije

Oddelek: Znanost in tehnologija
256591 (5926) kriko07

Več podobnih tem