» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
45 / 84
»»

VANR ::

No, saj ni samo nate letelo to. :) Zelo veliko ljudi se pritožuje po večih forumih, Youtube, ipd., da xx60 serija nikoli ni imela take cene. Ampak NVidia očitno samo ni želela uvesti xx90 serije in je pač samo zamaknila vse skupaj za eno stopničko višje. Pa s tem so tudi izrinili Titan serijo iz gaming segmenta, ki itak ni imela tam kaj iskati.

Se opravičujem, ker sem domneval, da je tvoj zgornji stavek "Se samo meni zdi to visoka cena za 6ko? Ni to prej bila cena rezervirana bolj za 7ko?" samo še ena izmed teh pritožb. :)


Imam pa tudi jaz vprašanje glede RTX 2060:
Glede na to, da se v Slovenijo žal ne da naročiti (direktno) Founders Edition, ki je glede na review-e tudi najboljša 2060-ka, izbiram med temi modeli:

1. Gigabyte Windforce OC
2. MSI Ventus OC
3. Palit Gaming Pro
4. EVGA XC Ultra Black

Katera se najbolj splača? Iščem kako bolj tiho grafično.

ziga1990 ::

Jaz imam dobre izkušnje z MSI in so tudi tihe ko ne igraš iger ker se pod določeno temperaturo ventilatorji ne vrtijo zato ti priporočam MSI
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

adhoc ::

Malo me je samo cena presenetila, ker tipično vsake tri leta kupim nov i7 CPU in novo xx7x grafiko in sem navajen plačevati neke cene. To počnem že cca dve desetletji z izjemo enkrat, ko sem nabavil GT 6800 Ultra ... najdražja grafika takrat, ki se je podelala dva tedna kasneje, ko je izšel Doom 3. Haha. Saj drugače RTX 2060 izgleda odlično, ampak me je malo presenetilo, ker je drugače kot dobesedno desetletja izkušenj.

Če ti moje omejene izkušnje karkoli pomagajo; že desetletje prisegam in kupujem GB Windforce (od GTX 275 dalje). Do zdaj še mi ni nikoli nobena crknila.

MihaK3 ::

Dve desetletji kupuješ i7 proce? 8-O

MostWanted ::

MihaK3 je izjavil:

Dve desetletji kupuješ i7 proce? 8-O


lažnivc. trol. idiot.

adhoc je izjavil:

Ne razumem, kje sem omenil da je problem? Vprašal sem samo zakaj je temu tako, ter nato dobil odgovor. Ker se mi je zdel odgovor smiseln, sem se odločil za nakup, navkljub prvotnim pomislekom.


mislim daje vsakmu laiku jasno kej takega

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

6800 ultra je bila za doom 3 ok, opengl in nvidia z roko v roki takrat.

Nvidia izkorišča situacijo, kot so s čipi gk104 začeli jih kar za top high end v 680 izdajati, zdaj želijo tu106 počasi v xx80 serijo dati oziroma vsaj v xx70 je že, tako da konec s 70 kot pohabljen high end.

AapocalypseE ::

ziga1990 je izjavil:

Jaz imam dobre izkušnje z MSI in so tudi tihe ko ne igraš iger ker se pod določeno temperaturo ventilatorji ne vrtijo zato ti priporočam MSI


Tudi večina drugih kartic ima idle ali low load off ventilatorje, tako da ni to feature MSI-ja. Ponavadi se vklopijo nad 50 stopinj. Jaz sem si na moji KFA2 nastavil, da se mi nad 60 stopinj vklopijo.

Zgodovina sprememb…

adhoc ::

FlyingBee je izjavil:

6800 ultra je bila za doom 3 ok, opengl in nvidia z roko v roki takrat.

Nvidia izkorišča situacijo, kot so s čipi gk104 začeli jih kar za top high end v 680 izdajati, zdaj želijo tu106 počasi v xx80 serijo dati oziroma vsaj v xx70 je že, tako da konec s 70 kot pohabljen high end.


Jaz imam v spominu da 6800 Ultra ni poganjala Doom 3 na 60 frejmov. Spomnim se zato, ker sem dal 125k SIT in par tednov kasneje je spil izsel, in stekal. Ce pobrskam malo stare benchmarke zgleda, da mi spomin deluje pravilno (to je avg, ne min!)



MihaK3 je izjavil:

Dve desetletji kupuješ i7 proce? 8-O


Nah, GPUje. CPUji so bili bolj Q6600 in E8600 pa se kaj starejsega. Sem upal, da bo razumljivo iz konteksta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

adhoc ::

MostWanted je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Dve desetletji kupuješ i7 proce? 8-O


lažnivc. trol. idiot.

adhoc je izjavil:

Ne razumem, kje sem omenil da je problem? Vprašal sem samo zakaj je temu tako, ter nato dobil odgovor. Ker se mi je zdel odgovor smiseln, sem se odločil za nakup, navkljub prvotnim pomislekom.


mislim daje vsakmu laiku jasno kej takega


Daj umiri se malo. Sem jaz tudi vcasih mel cajt drkat te grafe cele dneve, ko smo se od obelixa drajvere za grafe laufali in Dr M ni imel gej nicka. Takrat se ti videl nisi tipkovnice od blizu.

Predator X ::

Welcome back to the ST. 8-)

ferjuc ::

elo-tech ali no-tech
K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

FlyingBee ::

Adhoc, 4xAA v Doom 3 je bil za vse problem, sicer se strinjam, da bi morala top grafična ro nad 60fps spravit, ampak če gledaš relativno na druge in konkurenčne, je bila spomladi 2004 to Ultra kartica.

ferjuc je izjavil:

elo-tech ali no-tech

Sans-tech se naj preimenuje.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Danes sem priključil DisplayPort kabel in lahko povem, da deluje zadeva brez problema.

Hvala Nvidia 8-)

D3m ::

Hvala AMD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Hvala Nvidia & AMD ;)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

IvoJan ::

VANR je izjavil:

No, saj ni samo nate letelo to. :) Zelo veliko ljudi se pritožuje po večih forumih, Youtube, ipd., da xx60 serija nikoli ni imela take cene. Ampak NVidia očitno samo ni želela uvesti xx90 serije in je pač samo zamaknila vse skupaj za eno stopničko višje. Pa s tem so tudi izrinili Titan serijo iz gaming segmenta, ki itak ni imela tam kaj iskati.

Se opravičujem, ker sem domneval, da je tvoj zgornji stavek "Se samo meni zdi to visoka cena za 6ko? Ni to prej bila cena rezervirana bolj za 7ko?" samo še ena izmed teh pritožb. :)


Imam pa tudi jaz vprašanje glede RTX 2060:
Glede na to, da se v Slovenijo žal ne da naročiti (direktno) Founders Edition, ki je glede na review-e tudi najboljša 2060-ka, izbiram med temi modeli:

1. Gigabyte Windforce OC
2. MSI Ventus OC
3. Palit Gaming Pro
4. EVGA XC Ultra Black

Katera se najbolj splača? Iščem kako bolj tiho grafično.

osebno bi gledal MSI ali pogojno EVGA(ceprav je pri njih velikokrat prisoten coilwhine), gigabyte je imel pri gtx10x0 seriji probleme s slabo kvaliteto izdelave in visoko tezko hladilnikov tako da veliko graficnih sagga
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

VANR ::

IvoJan je izjavil:


osebno bi gledal MSI ali pogojno EVGA(ceprav je pri njih velikokrat prisoten coilwhine), gigabyte je imel pri gtx10x0 seriji probleme s slabo kvaliteto izdelave in visoko tezko hladilnikov tako da veliko graficnih sagga


Se močno nagibam k MSI, ja. Edino mal je tečno, ker jih nikjer ni na zalogi (vsaj po kaki pametni ceni)... :( Ampak bom potrpel še kak teden brez :D

Treer ::

IvoJan je izjavil:


osebno bi gledal MSI ali pogojno EVGA(ceprav je pri njih velikokrat prisoten coilwhine), gigabyte je imel pri gtx10x0 seriji probleme s slabo kvaliteto izdelave in visoko tezko hladilnikov tako da veliko graficnih sagga


EVGA ni nič pogojno - skupaj z MSI in Asus so top izbira pri Nvidiah, katero točno pa je bolj stvar osebnih preferenc...

m0LN4r ::

Jaz se nagibam k birokeremu proizvajalcu, samo ne gledat "najcenejsi dve izvedbi" in to je to.
Vsak proizvajalec ima klump in boljso izvedbo iste kartice. Jaz imam v kisti Palit Gamerock 1080Ti, sem imel tudi Gainward 1080, 980 Superjetstream, vse so bile top in zelo zelo tihe.
Gigabitove so v isti izvedbi _vedno_ glasnejse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::



Q2VKPT Is the First Entirely Raytraced Game with Fully Dynamic Real-Time Lighting
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

IvoJan je izjavil:

VANR je izjavil:

No, saj ni samo nate letelo to. :) Zelo veliko ljudi se pritožuje po večih forumih, Youtube, ipd., da xx60 serija nikoli ni imela take cene. Ampak NVidia očitno samo ni želela uvesti xx90 serije in je pač samo zamaknila vse skupaj za eno stopničko višje. Pa s tem so tudi izrinili Titan serijo iz gaming segmenta, ki itak ni imela tam kaj iskati.

Se opravičujem, ker sem domneval, da je tvoj zgornji stavek "Se samo meni zdi to visoka cena za 6ko? Ni to prej bila cena rezervirana bolj za 7ko?" samo še ena izmed teh pritožb. :)


Imam pa tudi jaz vprašanje glede RTX 2060:
Glede na to, da se v Slovenijo žal ne da naročiti (direktno) Founders Edition, ki je glede na review-e tudi najboljša 2060-ka, izbiram med temi modeli:

1. Gigabyte Windforce OC
2. MSI Ventus OC
3. Palit Gaming Pro
4. EVGA XC Ultra Black

Katera se najbolj splača? Iščem kako bolj tiho grafično.

osebno bi gledal MSI ali pogojno EVGA(ceprav je pri njih velikokrat prisoten coilwhine), gigabyte je imel pri gtx10x0 seriji probleme s slabo kvaliteto izdelave in visoko tezko hladilnikov tako da veliko graficnih sagga


Idi pogledat teste pri rtxovih gigabyte graficnih, so kar dvignili kvaliteto..

Truga ::

Pa bo zgleda res treba RTX kupt. Quake 2 ni kr tko.

m0LN4r ::

Lepo bi bilo videti tudi kak DOOM remastered RTX edition, uff
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IvoJan ::

Treer je izjavil:

IvoJan je izjavil:


osebno bi gledal MSI ali pogojno EVGA(ceprav je pri njih velikokrat prisoten coilwhine), gigabyte je imel pri gtx10x0 seriji probleme s slabo kvaliteto izdelave in visoko tezko hladilnikov tako da veliko graficnih sagga


EVGA ni nič pogojno - skupaj z MSI in Asus so top izbira pri Nvidiah, katero točno pa je bolj stvar osebnih preferenc...

definitivno, ampak veliko ljudi jih zaradi malenkosti kot je coilwhine menja, zato tako stvar omenim :)

m0LN4r je izjavil:



Q2VKPT Is the First Entirely Raytraced Game with Fully Dynamic Real-Time Lighting


tole zgleda zanimivo :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

FlyingBee ::

Osvetljevanje je bilo že leta 1998 na pentium 200 mmx v SW načini že vrhunsko v tej igri. Pure joy zame takrat.

m0LN4r je izjavil:

Lepo bi bilo videti tudi kak DOOM remastered RTX edition, uff

Idealno za to igro, Doom 3 recimo, pravi show senc in osvetljevanje.

Drugače naj bi bila najboljša rtx 2060 v msi gaming z izvedbo
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI...

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

1070ti vs 2060

VANR ::

https://www.alzashop.com/msi-geforce-rt...

Kako ima lahko ena Alza te kartice na zalogi, Caseking in Amazon pa še ne? -.-

Furbo ::

Saj ne piše, da so na zalogi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IvoJan ::

VANR je izjavil:

https://www.alzashop.com/msi-geforce-rt...

Kako ima lahko ena Alza te kartice na zalogi, Caseking in Amazon pa še ne? -.-



Ordered on request
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

AapocalypseE ::

Ko je bilo to postano je z zeleno pisalo, da je na zalogi.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Bi si pa naročil kako, če ti je bila želja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IvoJan ::

m0LN4r je izjavil:



Q2VKPT Is the First Entirely Raytraced Game with Fully Dynamic Real-Time Lighting

si je kdo zadevo potegnil dol? jaz sem sprobal in lahko recem da zgleda dobro :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

FlyingBee ::

Hehe, back to the future

ferjuc ::

K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

Treer ::

Ulala, MSI lightning je tu! Sicer res zasoljena cena, a to je pravi future performance - AMD-jevci lahko o taki ravni par let samo sanjajo, če sploh kdaj! :))

FlyingBee ::

Rampage!

ferjuc ::

amd pa taksno kartico ja :-) vic stoletja! v letu 2019 grejo izdajat rx590, odlicen pokazatelj njihovega napredka :-)
K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

D3m ::

Ne razumem zakaj se obremenjujete ob izdaji Lightning kartice?

Kupi ane?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ferjuc ()

Treer ::

Kdo se obremenjuje? Občudujemo res dobre produkte in se hrati muzamo ob vedno večjem zaostanku betežne konkurence. :))

D3m ::

A to je to. Sem mislil, da vam žepnina ne dopušča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ferjuc ()

FlyingBee ::

Od kdaj pa je nakup pogoj pri debati o hvale vrednih grafičnih?

D3m ::

Od, kar si ti tako zahteval.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ferjuc ()

FlyingBee ::

ferjuc je izjavil:

amd pa taksno kartico ja :-) vic stoletja! v letu 2019 grejo izdajat rx590, odlicen pokazatelj njihovega napredka :-)

Pomanjkanje inovacij jih je pripeljalo do sem. Sicer pa so izdali najslabšo grafično v razmerju nm procesa glede na konkurenco. VII je naravnost najslabša grafična na 7nm, ki bo kdaj koli obstajala v tem cenovnem razredu pa je šele izšla.

Treer ::

In skoraj gotovo tudi najbolj požrešna! Vsaj nekje so prvi... :));((

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

ferjuc je izjavil:

amd pa taksno kartico ja :-) vic stoletja! v letu 2019 grejo izdajat rx590, odlicen pokazatelj njihovega napredka :-)

Pomanjkanje inovacij jih je pripeljalo do sem. Sicer pa so izdali najslabšo grafično v razmerju nm procesa glede na konkurenco. VII je naravnost najslabša grafična na 7nm, ki bo kdaj koli obstajala v tem cenovnem razredu pa je šele izšla.


Važno, da je konkurenca RTX 2080. Za kupce bo ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ferjuc ()

Treer ::

Mhm - bomo kmalu videli po prodajnih številkah >:D

AapocalypseE ::

Pomoje se bo RX 570 16GB bolje prodajala >:D

D3m ::

To je blockchain card.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ferjuc ()
««
45 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947257 (38694) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745743 (38977) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214937 (12391) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223826 (20255) Cange

Več podobnih tem