» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
75 / 84
»»

D3m ::

Je zagrabil vabo. :)

Yoda si rešil problem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Master_Yoda je izjavil:

Jaz imam na Intel+Nvidia masini isti problem, tako da se ne trepljat po rami kako je to AMD problem...

Kater combo?

D3m ::

Imaš mogoče Pascal grafo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

Pri meni ni važno če je video 360x240 ali 3840x2160. Niti ni važno, če je stari divx ali novi h.265. Zvok bo po 30min ene 10 sekund spredaj. Ryzen prebavi 4k video v software mode brez najmanjšega problema, vendar mi ni všeč, ker potem windowsi niso tako odzivni. 2070 RTX ima dekoder za video (kot vse grafe zadnjih 20 let) in očitno je problem nekje z nvidijo in windowsi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MihaK3 ::

Če sem zadnjič prav razumel, pri software dekodiranju ne pride do de-sinhronizacije in v tem primeru bo 720p ali tudi 1080p pač znatno manj obremenjujoč za cpu in se ne bi smelo nič poznat na odzivnosti.

FlyingBee ::

To vsakič preseneti, kako je to sploh možno, 2070 je več kot leto zunaj. Meni pa ne glede na računalnik bsplayer vsakič proti koncu videa pri premikanju po 5s naprej skoči ali daleč nazaj ali pa se popolnoma zaustavi.

D3m ::

očitno je problem nekje z nvidijo in windowsi.


To sem že sumil. Zato me je pa zanimalo, če generični driverji od Windows rešijo težavo, ko odstraniš uradne nvidia gonilnike.

Še eno vprašanje.

Ali si uporabil Nvidi SD driverje ali GRD driverje.

Primer:

https://www.nvidia.com/Download/index.a...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Premalo detajlov. Sam uporabljam izkljucno MPHC, nastavljen na madVR in LAV Audio na sledec nacin:


Zvok gre ven preko HDMI v Receiver, ki potem to vse prebavi in sliko poslje naprej.

Audio driver je pa od Microsofta 04.09.2019 / 10.0.18362.356
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jst ::

>Sam uporabljam izkljucno MPHC

Jaz tudi. In sem od-inštaliral, zbrisal vse fajle, do katerih MPHC dostopa, tako da je inštalacija default. In se dogaja od-syncanje. Enako v browserju.

>bo 720p ali tudi 1080p pač znatno manj obremenjujoč za cpu

Res je. Ampak ker imam 4K monitor, imam default 4K v youtubu. Opero furam v software mode, da se to ne dogaja, čeprav youtube uporabljam bolj kot ne samo za poslušanje.


Driverje za grafično imam trenutno GeForce 441.66 WHQL.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Jaz imam 441.20 pa tega se nikoli nisem imel, kateri Audio driver in Chip pa imas na plati?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

ASUS X370

Chip?

Audio driver Realtek ALC1220 6.0.8821.1 WHQL.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

physx 5.0
its alive

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

ASUS X370

Chip?

Audio driver Realtek ALC1220 6.0.8821.1 WHQL.
Ah aja, jaz sem skenslal Realtekove driverje, ker enostavno ne delajo tako kot bi morali in so nezanesljivi, enako za Nvidia HD Audio. Z MS HD Audio genericnimi dela vse tako kot mora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

Pomoje ni problem v Audio driverjih, ker če forsiram software mode v MediaPlayer-ju ali Operi, dela normalno.

Mi je pa padla ideja. Moj monitor ima FreeSync. Sicer trenutno ni vklopljen, ampak če se kaj zmešajo nastavitve, bi to pojasnilo, zakaj je zvok toliko sekund naprej. Moram pogledati kako je nastavljen monitor in kako v nvidia control panel, ampak trenutno nisem doma.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Aaa, našel sem zanimivo stvar. Opero in Media Playerje v profilih. Hmmm, tu pa nekaj smrdi in sigurno ni prav...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

RTX 2060 KO??????????

Da fook!

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

1650
1650 Super
1660
1660 Super
1660ti
2060
2060 KO
2060 Super
2070
2070 Super
2080
2080 Super
2080ti
RTX Titan
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Supremacy!

Trier ::

2060 Knock-Out edition pač 8-) Glede na to, da se jih je v Nemčiji že sedaj dobilo redno okoli 315€ in občasno tudi pod 300, oziroma tudi trenutno je vsaj ena po 299 (https://www.notebooksbilliger.de/inno3d..., bojo tele še nekoliko cenejše in no-brainer izbira tako proti 5700 (ki je edina kolikor toliko dobra AMD karta), da ne omenjamo precenjenega dreka od 5600XT ;((

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Trier ::

Jp, Nvidia je začela pritiskat, kjer bo AMD najbolj speklo; v entry level imajo sedaj najboljši deal s 1650 super, korak višje s 1660 super, še enega višje pa s to novo KO; še 2060super / navadno 2070 spustijo na 350, pa je RTG pečen >:D

Master_Yoda ::

Seveda in tega si zelimo, ker ko bo RTG pecen bodo pa lahko racunali 1000 za entry level performanse.
Dovie'andi se tovya sagain.

D3m ::

Trier je izjavil:

Jp, Nvidia je začela pritiskat, kjer bo AMD najbolj speklo; v entry level imajo sedaj najboljši deal s 1650 super, korak višje s 1660 super, še enega višje pa s to novo KO; še 2060super / navadno 2070 spustijo na 350, pa je RTG pečen >:D


Ta prav humorist. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Trier ::

Master_Yoda je izjavil:

Seveda in tega si zelimo, ker ko bo RTG pecen bodo pa lahko racunali 1000 za entry level performanse.

Ker nisem gamer, mi je pravzaprav vseeno, se pa to vsaj za entry level pač ne bo zgodilo, bi pa bilo zabavno opazovati stiskaške AMD fanbojčke tipa tikitoki, ki jim je že sedaj bilo težko dati 150€ za 580-ko recimo, kako bi šele piskali potem! :)) Sicer pa tudi relativno močna konkurenca ne pomeni nujno nižjih cen, kar se lepo vidi pri cpujih, kjer je šel desktop razred po novem celo do 800€, zahvaljujoč AMD-jevi paradigmi "moar coars" :D

Wrop ::

To naj bi bil pritisk? AMD se lahko samo smeji takim pritiskom za 300 novcev. Za isto ceno dobiš že 5700.

Trier ::

Ki je kaj, 3-4% hitrejša?


In ima laughable OC potencial?


Actual 3D performance gained from overclocking is 2.4%.
Napram 2060:


Actual 3D performance gained from overclocking is 9.5%.

Je pa tudi dražja že sedaj, ko še ni KO verzije; najcenejša 5700 na geizhals trenutno 309: https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&v=e&...
najcenejša 2060 299: https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=9...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Trier ()

Wrop ::

Spet tvoja alternativna dejstva. V povprečju je hitrejša 4-6%, odvisno od resolucije.
OC je bil takrat precej skop, na račun hroščatih driverjev. OC se giblje od 4-5%, ob tem, da ima omejitev na 1850 MHz. Če obideš to omejitev, lahko gre še više.
Sicer pa, če moraš te vrste "budget" kartice navijat, potem si zgrešil nakup.

Izzid 5600 xt je samo izgovor, da pocenijo 2060 na 300 $, da konkurirajo 5700, nič drugega.

Trier ::

Ah seveda, ker se Radeonke ne da (skoraj) nič navit, se tega ne dela, če bi bilo pa obratno, bi navijal vsak Janez in bi bili OC vs OC grafi sveti gral! Kako prozorni ste rdeči fanbojčki! :)) Pa 5700 je bila (kot ne preveč požrešna in AIB verzijah ne preglasna karta) sicer še edini smiseln nakup od rdečih, če je bila v danem trenutku recimo cenejša; zadnjič enkrat je bila neka akcija in je bila najcenejša 299, najcenejša 2060 pa 315, samo ko bojo slednje po 260-280, pa pač ne bo dileme kaj vzeti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Trier ()

Wrop ::

Ne, velika večina kupcev Nvidie in Radeonov praktično ne navijajo. Težko se je sprijazniti. Sicer pa niti ne prebereš testov, limaš slike brez konteksta in delaš napačne zaključke, tako kot ponavadi.



5700 ne rabi bit cenejša, že za isto ceno je dober nakup v primerjavi z 2060 (ob primerljivem hlajenju). Za 300 bo 2060 samo prišla v igro. Nič več nič manj.

Trier ::

Aha, navija večina ne (potegnit en slider na desno), flasha pa? :)) In tvega brickanje in pa v vsakem primeru pa-pa garanciji? Veš, da! ;((

Wrop ::

Trier logic, ha ha. Ti se obešaš na % OC in se sklicuješ na stare podatke. Večina uporabnikov ne zanima OC. Niti če se da po drsniku ali s pritiskom na gumb.

Vuli ::

kaj češ navijat, če se sama navije.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

FlyingBee ::

Wrop, 5700 pač ni nekaj, kar bi opazno kaj spremenilo na trgu, 5600XT pa je in bomo videli potem na avg. 15 iger kako se obnese in kašne bodo same kartice po kakšni ceni točno.

m0LN4r ::

Bo treba vec ponudit, da se vec proda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Rdna2 to the rescue?! Na 7nm EUV bi jim pa moral uspeti pravi preskok. Bo pa Ampere že na vrsti potem, tako da vprašanje, če bomo letos prišli do starega dobrega rivalstva od 50 do 1000eur.

Wrop ::

FlyingBee je izjavil:

Wrop, 5700 pač ni nekaj, kar bi opazno kaj spremenilo na trgu, 5600XT pa je in bomo videli potem na avg. 15 iger kako se obnese in kašne bodo same kartice po kakšni ceni točno.


Saj nobeden ne pravi da je. Je samo ena kartica, ki je s ceno postavljena točno tam kjer paše. Nobene perf/price revolucije ne predstavlja. saj tudi Nvidia jo z novo ceno 2060 pri 300 ne. Paše točno med 5700 in 5600 xt.
Očitno so časi, ko je neka kartica iz konkurenčnega tabora, naredila drugo kartico nepomembno, minili. Npr 2060 bi za ceno 269 naredila 5600 xt nezanimivo v trenutku.

Jst ::

KONKURENCA. I like it!


--

Nvidija je tako grdo služila nad kupci od od ene 970 naprej in potem vsako leto še bolj pretiravala.

Navi je vsaj midrange spravil v okvir, kamor bi pričakovali takšno kartico.

Idealno bi bilo, da Nvidia predstavi ~3650 z 1080Ti porabo in hitrostjo za 200 EUR.

AMD gre v panic mode in kar imajo trenutno pripravljeno, bo cenejše...

Zdrava konkurenca - sanje zdrave kapitalistične družbe.
(GPUji na mestnem trgu... :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

meho7 ::

Jst je izjavil:

KONKURENCA. I like it!


--

Nvidija je tako grdo služila nad kupci od od ene 970 naprej in potem vsako leto še bolj pretiravala.

Navi je vsaj midrange spravil v okvir, kamor bi pričakovali takšno kartico.

Idealno bi bilo, da Nvidia predstavi ~3650 z 1080Ti porabo in hitrostjo za 200 EUR.

AMD gre v panic mode in kar imajo trenutno pripravljeno, bo cenejše...

Zdrava konkurenca - sanje zdrave kapitalistične družbe.
(GPUji na mestnem trgu... :))

Kaj bo cenejse?
5600 XT ima msrp $279 kar bo pri nas (v Nemciji) minimanlno 270-280EUR za crap aib modele
Samo primerjaj cene 5700 - najcenejsa je v Nemciji 312EUR = $347

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

D3m ::

Crap AIB pri 150W TDP?

Si ti malo idiota?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

FlyingBee ::

Brišite trola.

D3m ::

Se strinjam. Brišite meho7.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

meho7 ::

D3m je izjavil:

Crap AIB pri 150W TDP?

Si ti malo idiota?

Smo videli RDNA 5700 ter XT na 7nm :))

D3m ::

Nič kar ne rešujejo z novejšo revizijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

klinker ::

Sem pred par dnevi bral izjavo od Lise o highend Naviju. Ce ze, bo max 2080Ti performans.
Zdaj, ce bo pri tem poraba 100W manj bo vsaj tu nek dosezek, sicer pa jih bo Nvidia res grdo poteptala, ne samo poteptala z Ampere :|

D3m ::

Čakajo na N7+ za highend Navi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Big navi je ultimativna zadeva, nvidi bo zbil ceno AMD fanom pa nabil ego :D še tisti, k bodo pljuval po njem, bodo prikrito veseli, k bo prišel >:D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Čakajo na N7+ za highend Navi.

Itak, drugače bi bil 350w tdp.

Trier ::

Tako bo pa 295W :)) in pa seveda še vedno 350W na bolj navitih verzijah ;((

FlyingBee ::

Bo TSMC preveč razočaran.

Trier ::

Ja, sicer mislim, da bodo s kakršnimkoli t.i. Big Navijem počakali vsaj na 7nm EUV proces, če ne kar na 5nm, ker se dobro zavedajo, da je njihova arhitektura še vedno vroča in požrešna, samo imajo pa pri tem en "mali" problemčić, ki sliši na ime Ampere... >:D

FlyingBee ::

Too little performance, too much watts, too late.
««
75 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948068 (39505) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746289 (39523) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215215 (12669) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224164 (20593) Cange

Več podobnih tem