» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
74 / 84
»»

Dr_M ::

Na p1 200mhz mmx je delal quake II v SW mislim, da na resoluciji 640x480 14inch crt.


P166 mmx @210MHz, 32MB rama, Q2 je na rivi 128 letel na 800x600 s 50% vec fps, kot na voodoo 640x480, je bila pa res slabsa grafika. Vse to na 17" monitorju, ki je bil drag kot cel comp.
No, pri meni je nvidia prisotna ze 22 let.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bwaze6 ::

FlyingBee je izjavil:

Verjetno z Ampere oz. 3000 serijo še ne bo večjega napredka, razen pričakovanega dviga RT cores in zmogljivosti v klasični rasterizaciji. Rešitve prihajajo iz vseh strani, ena je mogoče CFR in misteriozno povezovanje le-tega z RT in MCM.
"Želite dovolj FPS z raytracingom v 1440p, za enostavne igre in tech demote celo v 4K? Kupite le dve Ampere 3080 Ti grafični kartici po posebni ceni 3000 EUR za set! Drobni tisk: v času aktualnosti teh grafičnih ne pričakujemo izida več kot prgišča iger z RT podporo, od katerih bodo CFR in ostale ponovne poizkuse SLI podpirale le nekatere... "

Dr_M ::

Caki da AMD izda RT podporo, boste vsi majmuni, ki se zdej delate norca, navalili na banano...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Nahhhh.

Tok great pa spet ni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

strumf666 ::

Če bo zadeva laufala v diapozitivih in prinesla tak pribitek pri ceni, kot pri zelenih, lahko kr imajo zadevo.
Ker pa govorimo o AMD-ju, je pa dokaj verjetno, da bo zadeva cenej (in verjetno švohnej), tko, da bodo imel občutke o banani kvečjemu lastniki RTX-ov, ker so dražje plačal diapozitive :P
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Wrop ::

Še slabše je. Plačali so za diapozitive, pa še dobili jih niso. Ko bo sploh kaj na voljo, pa bodo te kartice že precej zastarele.

FlyingBee ::

Boljši p/p so dobili, kdor je na to gledal pri non RTX. Kupci 2080 in 2080ti pa imajo denar tudi za druge bedarije. Ne bi se za njih sekiral.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Boljši p/p pride z vsako novo generacijo.

FlyingBee ::

Exactly.

Dr_M ::

Nevem kaj so pri nvidii delal z zadnjimi parimi verzijami gonilnikov, ampak waw kolk bols delajo spili. 8-)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

To se ti samo zdi. Nvidia ne rabi finewine. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

FPSji precej manj nihajo, tudi zatikanja ni vec in vse skupaj dela precej bolj gladko.
Aja, pa sharpening zgleda res super v FC5 in new dawn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Fajn. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Turingu bo šele RDNA2 pariral (zaradi 7nm bi moral biti tudi boljši v vsem), verjetno bodo podpirali tudi novosti v dx12 1.1 verziji, ki izide spomladi. Ampere pa bo verjetno bolj Turing na 7nm prenešen. S Hopper bodo šele orali ledino.

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Milenijci počasi dobivamo, v kar smo sumili, da se bo grafika enkrat razvila, pa nam to pokažejo na igri iz 1997. Epsko!
Dobra ideja, da proizvajalec GPUjev naredi svoj razvijalski studio, verjetno se bo enkrat tudi original igra naredila, trenutno pa imajo v načrtu spreminjanje starih naslovov.

D3m ::

LMAO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Google search for LMAO:
It usually means Laughing My Ass Off but if your a depressed little child like me then maybe for you it will mean, Laughing My Anxiety Off.

D3m ::

Do UT 1999 boš rabil RTX 3000 serijo. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ko bodo do dx9 igre prišli, bo že precej boljše. Bi pa verjetno bil zanimiv Doom 3 iz 2004, če že openGL oziroma prosto dostopne id tech.

Jst ::

Vprašanje: Ryzen 1800x in 2700RTX. Že par zadnjih driverjev zaporedoma (če so sploh driverji krivi?) ko gledam youtube ali MP player, se počasi po par minutah zvok in slika od-sync-ata. Tudi če kliknem na sredino je zvok spredaj za par sekund. Zelo nadležno. Hitri fix je force sw mode. Ampak zaradi 4K resolucije, je CPU mnogo bolj zaseden in windowsi postanejo manj odzivni (me spominja na HDD dneve) - sem se razvadil na m2 hitrost in odzivnost sistema. In ker imam browser v ozadju, ker ponavadi samo poslušam, me je začelo jeziti, da rešim ta problem.

Pri igrah teh težav ni. (zvok je vedno syncan z sliko)

Ker je problem čuden, nič ne najdem v ENG jeziku. Oziroma samo stare stvari.

Ima ali je imel kdo podobne težave?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Si probal LatencyMon?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jst ::

"Your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts."

Hvala za idejo. Škoda da nič pametnega nisem zvedel.

To se je začelo pojavljati kakšen mesec ali dva nazaj, vendar ni bilo več kot pol sekunde. Sedaj je v najslabšem primeru ene 5 sekund. V MPC moram na 5 minut premakniti sync za sekundo in pol*. To pa je nadležno. Ampak ne gledam filmov ali serij več kot včasih.

*V JoyToKey (program, kjer gamepad lahko uporabljaš kot miško ali tipkovnico) sem naredil bližnjico, da ne rabim vstati iz kavča (se premikati). :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

FPSji precej manj nihajo, tudi zatikanja ni vec in vse skupaj dela precej bolj gladko.
Aja, pa sharpening zgleda res super v FC5 in new dawn.


Zatikanje? Nvidia? Nemogoče!

D3m ::

Jst je izjavil:

"Your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts."

Hvala za idejo. Škoda da nič pametnega nisem zvedel.

To se je začelo pojavljati kakšen mesec ali dva nazaj, vendar ni bilo več kot pol sekunde. Sedaj je v najslabšem primeru ene 5 sekund. V MPC moram na 5 minut premakniti sync za sekundo in pol*. To pa je nadležno. Ampak ne gledam filmov ali serij več kot včasih.

*V JoyToKey (program, kjer gamepad lahko uporabljaš kot miško ali tipkovnico) sem naredil bližnjico, da ne rabim vstati iz kavča (se premikati). :)


Torej pred cca. 2 mesecema si nekaj inštaliral, da ni potrebno vstati iz kavča :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

strumf666 je izjavil:

Če bo zadeva laufala v diapozitivih in prinesla tak pribitek pri ceni, kot pri zelenih, lahko kr imajo zadevo.
Ker pa govorimo o AMD-ju, je pa dokaj verjetno, da bo zadeva cenej (in verjetno švohnej), tko, da bodo imel občutke o banani kvečjemu lastniki RTX-ov, ker so dražje plačal diapozitive :P


Ne govori bogokletno!
V tej temi sem rekel, da je, glede na sličice na sekundo, beseda uvod (v naslovu) še kako primerna so me kregali.
In (skoraj) v isti sapi opozorili, da je to zelo dobra stvar, ki pa se jo da izklopiti. :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Ker si fanboy in hater. RTX pa je lahko tudi off.

FireSnake ::

Glede na to, da si milenijc bomo tvojo neumnost in (si spet dokazal, tudi funkcionalno) nepismenost odslej ignorirali.
Ker nisi sam kriv.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Verjetno ne veš kaj to sploh pomeni, tako da...
Ne flejmaj in baitaj pa boš tudi odgovore našel.

Se pa lahko strinjamo, da bo amdjev pohod v RT lahko le dobrodošel, če iznajdejo boljšo rešitev, super.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

WTF je milenijc?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Sinonim za oholeža, ki misli, da mu vse pripada in se počuti zelo pomembnega.
Brez, da bi se za kar koli potrudil (še huje: celo bil pripravljen potruditi).

Včasih smo takim rekli drugače :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MihaK3 ::

Zanimivo, da to napiše en najbolj ošabnih tu gor...

FlyingBee ::

Le kaj je temelj za ves ta napuh?
Nvidia je edina, ki si je upala z RT, če ti pa ni ok, pa lahko daš na off. Kaj je tukaj za kritizirati, ne vem. Kvečjemu za pohvalit, itak ni treba kupiti njihov gpu, če ni želje.

FireSnake ::

Daj citat, kdaj sem kritiziral, drugače pa nehaj lagati!

Vse, kar sem jaz rekel je, da je beseda "uvod" v naslovu zelo primerna. Glede na FPS.

In, da bo zadeva res uporabna takrat, ko bodo kartice dovolj zmogljive, da bodo to zadovoljivo poganjale.
To velja ne glede na tabor.

To je vse, kar sem rekel. Nakar so me napadli. Češ, saj lahko izklopiš. Kaj je potem razlika ali to moja kartica podpira ali ne?

MihaK3 je izjavil:

Zanimivo, da to napiše en najbolj ošabnih tu gor...


Za nepismenost (in podobno) res nimam tolerance. Imaš prav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Jst ::

>Torej pred cca. 2 mesecema si nekaj inštaliral, da ni potrebno vstati iz kavča :)

D3M: Ta program sem uporabljal že prej. https://joytokey.net/en/

Drugače pa, da, ta program uporabljam, da se ne rabim premikati. Od počivanja še noben ni umrl. :)

Uporabil sem DDU in odstranil vse v safe mode. Inštaliral chipset za ryzen, zadnje gfx driverje, windows prvi, da ni nič novega. A spet je zvok pred sliko (ne na začetku, ampak z vsako minuto bolj).

I don't get it.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

A lahko za foro odinštaliraš gonilnike za Nvidio?
|HP EliteBook|R5 6650U|

MihaK3 ::

Jst je izjavil:

Zelo nadležno. Hitri fix je force sw mode. Ampak zaradi 4K resolucije, je CPU mnogo bolj zaseden in windowsi postanejo manj odzivni (me spominja na HDD dneve) - sem se razvadil na m2 hitrost in odzivnost sistema. In ker imam browser v ozadju, ker ponavadi samo poslušam, me je začelo jeziti, da rešim ta problem.

Sicer ni prava rešitev, ampak če samo poslušaš pa res ne rabiš 4k streama; že 720p bo samo za zvok polna kapa in se praktično ne bo poznalo pri cpuju, sploh pa ne 8 jedrnemu.

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

Daj citat, kdaj sem kritiziral, drugače pa nehaj lagati!

Vse, kar sem jaz rekel je, da je beseda "uvod" v naslovu zelo primerna. Glede na FPS.

In, da bo zadeva res uporabna takrat, ko bodo kartice dovolj zmogljive, da bodo to zadovoljivo poganjale.
To velja ne glede na tabor.

To je vse, kar sem rekel. Nakar so me napadli. Češ, saj lahko izklopiš. Kaj je potem razlika ali to moja kartica podpira ali ne?

MihaK3 je izjavil:

Zanimivo, da to napiše en najbolj ošabnih tu gor...


Za nepismenost (in podobno) res nimam tolerance. Imaš prav.

Škoda, da nimaš še za svojo nepismenost. Takrat si spregledal, da je turing prinesel do vključno 2070Super tudi boljši p/p, mesh shaderje in še kaj za streamerje, rtx pa kot prvi tudi z velikim davkom na fps, ampak seveda ti si izluščil od vsega le, da rtx daš na off. Bravo, res si lahko ponosen in ošaben še naprej, ker pameten sigurno nisi dovolj.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

PhysX je bil isto. Dobro, da smo ga dali lahko na off
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

FlyingBee je izjavil:

Le kaj je temelj za ves ta napuh?
Nvidia je edina, ki si je upala z RT, če ti pa ni ok, pa lahko daš na off. Kaj je tukaj za kritizirati, ne vem. Kvečjemu za pohvalit, itak ni treba kupiti njihov gpu, če ni želje.
Problem imajo, da od AMDja se vedno nimajo hitrejse kartice od lanske 2080 oz. 2070s
RT pa je brezveze, ker so zeleni prvi. V obratnem primeru seveda bi bila to najboljsa stvar ever.

PS: no sej bote vidl, ko bo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FireSnake ::

Sledenje žarku bo vredu ko bo stvar letela. Ne glede na tabor.
Dotlej je pa primerna za maketing.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Zelo ozkogledno, glede na to, da se vmes marsikaj novega naučijo, ko je stvar v divjini na veliko sistemih.

Dr_M ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FPSji precej manj nihajo, tudi zatikanja ni vec in vse skupaj dela precej bolj gladko.
Aja, pa sharpening zgleda res super v FC5 in new dawn.


Zatikanje? Nvidia? Nemogoče!



4C/4T cpu nardi svoje. Ampak situacija se je precej izboljsala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

In (skoraj) v isti sapi opozorili, da je to zelo dobra stvar, ki pa se jo da izklopiti. :))


Isto kot folk, ki priporoca ryzen 3000 zaradi pcie4.0, obenem pa priporoca cheapshit b450 plato. ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

D3m je izjavil:

A lahko za foro odinštaliraš gonilnike za Nvidio?


Ne. Ker Windowsi sami potem inštalitajo "nekaj" in nevem nič kaj se je zgodilo. Razen če kabel izštekam in wifi dam v kletko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

A lahko pavziraš windows update?

Oz. Ja wifi/kabel izklopi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Izi ::

Jst je izjavil:

D3m je izjavil:

A lahko za foro odinštaliraš gonilnike za Nvidio?


Ne. Ker Windowsi sami potem inštalitajo "nekaj" in nevem nič kaj se je zgodilo. Razen če kabel izštekam in wifi dam v kletko.

V Windows nastavitvah je opcija za Automatsko instalacijo driverjev, ki jo lahko brez problema izklopiš.
Control Panel -> System -> Advanced system settings -> Hardware -> Device Installation Settings
"Yes" prekopiš na "No" in se ti driverji ne bodo več avtomatsko naložili. Priročno za kakšno čiščenje driverjev in popravljanje kakšne napake, ampak je potem vedno pametno zadevo vklopiti nazaj.

Trier ::

Jst je izjavil:

Vprašanje: Ryzen 1800x in 2700RTX. Že par zadnjih driverjev zaporedoma (če so sploh driverji krivi?) ko gledam youtube ali MP player, se počasi po par minutah zvok in slika od-sync-ata. Tudi če kliknem na sredino je zvok spredaj za par sekund. Zelo nadležno. Hitri fix je force sw mode. Ampak zaradi 4K resolucije, je CPU mnogo bolj zaseden in windowsi postanejo manj odzivni (me spominja na HDD dneve) - sem se razvadil na m2 hitrost in odzivnost sistema. In ker imam browser v ozadju, ker ponavadi samo poslušam, me je začelo jeziti, da rešim ta problem.

Pri igrah teh težav ni. (zvok je vedno syncan z sliko)

Ker je problem čuden, nič ne najdem v ENG jeziku. Oziroma samo stare stvari.

Ima ali je imel kdo podobne težave?

To je pač eden od dodatnih "bonusov", ki pridejo s "superirono" AM4 platformo; sem sicer mislil, da je bil ta problem večinoma že odpravljen, ampak očitno ne, lol. Fun fact - v rezervni/sekundarni mašini imam core 2 quad oziroma xeon ekvivalent iz leta 2008 + gtx 950 in prebavi 4k60 Youtube za šalo brez vsakega zatikanja ali nesinhroniziranega zvoka-slike 8-)

Master_Yoda ::

Jaz imam na Intel+Nvidia masini isti problem, tako da se ne trepljat po rami kako je to AMD problem...
Dovie'andi se tovya sagain.
««
74 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948040 (39477) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746275 (39509) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215208 (12662) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224152 (20581) Cange

Več podobnih tem