» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
76 / 84
»»

Dr_M ::

D3m je izjavil:

NVIDIA Seemingly Dropping Price on GeForce RTX 2060 Cards To $299 To Tackle AMD's Radeon RX 5600 XT



Fake stran siri fake news.
To dela EVGA na lastno pest, nvidia se (zaenkrat) ni ustrasila 5600XT.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Trier ::

Saj se nima kaj za bat - 5500XT in 5600XT sta ena največjih smehov v zadnjih letih v segmentu, v katerem so bili sicer rdeči tradicionalno konkurenčni (zaradi dumping cen) :)) Edino, če bi recimo pocenili navadno 5700 na cca 250-270, potem bi zeleni rabili resnejši odgovor...no saj ni dvakrat za reč, da se ne bo to v par mesecih zgodilo

D3m ::

Ti še veš ne kaj je dumping.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Trier ::

Nove RX 570 po 89EUR pred dobrim letom so bile šolski primer, tako očiten, da bolj ne bi mogel biti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Trier ()

FlyingBee ::

In so s to taktiko celo povišali market share na tretjino, pa so potem spet padli na petino. Desperate times.

m0LN4r ::

5700XT 50% off - best deal in 2021
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Trier ::

Hehehe, precej verjeten scenarij :D No sicer za ta denar potem kot entry level karta ne bo tako napačna izbira, ker bo verjetno na račun enake ali podobne arhitekture v naslednjih konzolah še kar dolgo uspela držati tistih 1080p 60fps, nekako tako kot 7970

FlyingBee ::

Ja, samo bo 215w entry level slaba šala. 5700xt perf. bosta Ampere in rdna2 na 7nm EUV zlahka dosegli pod 120w.

Trier ::

Ja, ciljam bolj na navadno 5700 tam nekje za 200€ ali raje še manj; čeprav tudi ta špekulacija zgoraj ni ravno ziher, ker če bo v konzolah rdna2 in če bo ta občutno drugačen od rdna1, potem zna Navi precej hitro izviset, tako kot nekoč 6970 :D

m0LN4r ::

Ce bo paralelno rasla kvaliteta detajlov in RT, bo grafika v spilih cez 5 let zelo zelo nice, ker je mozno narediti.
Edino zelo mocan hardwer bo potreben in ce bo AMD tako pocasno sledil, se bomo nacakali. Takle mamo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Zdaj tudi uradno, 2060 na 299usd. Bomo videli za AIB koliko je to eur v DE.

D3m ::

Še nekaj dni do izdaje 5600XT.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

FlyingBee ::

Tiki, površen si, spet. EVGA je na CES obelodanil, zdaj pa še uradno nvidia.

tikitoki ::

V povzetku CES, ki sem ga prebral, so trdili drugace. Glede nato, da so njihove trditve potrjene, jih bom jemljal resneje, k tebe.

EVGA Unveils Its GeForce RTX 2060 KO Series Graphics Card - Starting at $279 US, Competitively Positioned Against AMD's Radeon RX 5600 XT

Izgleda, da bo se ceneje. Super.

AMD je definitivno precenil RX 5600 XT, prav tako RX 5500 XT.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ne biti neumen, zdaj je official, nvidia je potrdila ceno 299usd.

D3m ::

Fajn. Potlej je v rangu 2060.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Če bo Nvidia res najavila Ampere že marca, potem bi bile pocenitve logične za razprodajo zalog pred prihodom nove generacije. Bomo videli, če se bodo pocenitve dotaknile tudi hitrejših modelov.

FlyingBee ::

Verjetno je le glede na 5600xt, ker se jim nikamor ne mudi, Ampere bo velik preskok, Super kartice pa so itak šele pol leta stare.

Jst ::

Bil je "nori december", vemo, da je to čas, ko Američani porabijo vse svoje kreditne kartice, tako da, četudi Ampere pride H1, se jim za zaloge ni treba bati. AMD je pa z izdajo nižjih modelov zamudil za dva meseca. So pa vsaj služili z Ryzen CPUji. Folk je navalil na Ryzen 5 in 7, vsaj glede na objave na forumih, ki jih spremljam.

Prodaja Gaming PCjev je zadnja meseca zgledla nekako tako: Ryzen 3600-3700X, 16GB RAMa in 1660S-2060S+. Od 600 do 1000 EUR, odvisno od ostalih stvari.

Jaz dvomim, da bo rDNA2 veliko pred izdajo konzol. Nvidia bi bila pa pametna, da izda Ampere ene pol leta pred konzolami in se zanese na njihov Special-NV-PR oddelek, da nas prepriča, da se ne splača čakati na konzole.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Saj je res dobro vprašanje ali izdati prej ali po konkurenci. Vsekakor pa je dinamika zelo zrela med njima, amd najavi 5600XT hitrejši od 1660ti, nvidia spusti cene starim 2060-kam, potem pa spet amd jebaited nvidia z po defaultu navito 5600XT, ki bo malo počasnejša od 5700 in s tem v povprečju na ravni 2060. Bo pa tradicionalno tudi cenejša.

D3m ::

Pa ne pozabiti na memory clock. Čisti nateg z 12 Gbps.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Nvidia bo po-spam-ala amd okrog izida 5600xt, ki bo predstavljala boljši p/p, s 2060 za 300 usd z evga KO na čelu, zadeva je krš tu104 čip na 1660ti PCBju.
Review
https://www.techpowerup.com/review/evga...

Pa še rumor za Ampere
https://www.techpowerup.com/263128/rumo...

D3m ::

Dobr nas cepa nvidia. :)

TU104 za $300.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Če bi dober za 2070s ali 2080 in 2080s, potem raje v 2060.

Jst ::

Če govorice držijo, potem bom metal kovanec kaj kupiti. Simucube volan za 1.5k, ali Nvidio in VR. Oboje UPAM da bo približno enako. Nagibam se za volan, ker mi bodo trije monitorji zagotavljali dober immersion v sim racingu. Vendar še ne vem, ker čakam dodatne letve za namestitev side monitrjev, ki jih očitno nisem označil, ko sem naročeval wheel stand. Tako imam trenutno gor samo en monitor.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Assetto Corsa v VR je amazing izkusnja, da bi pa to dlje casa uzival, bi morali dvignit DPI headsetov vsaj za x2, ker je enostavno za moj okus premalo, pa nima veze ali je to Rift S ali Vive Pro ali ta nov od Steama, enostavno je locljivost in ostrina premajhna za moj okus, da odtehta 3D efekt na dolgi rok. Po kake pol ure igranja izgine tist 3D wow efekt in potem ostane samo se slaba locljivost, tista pikselmreza in na vecji razdalji meglena slika.

Jst, sem pa imel moznost prejsnji teden med pavzo, vsak dan igrati malo na 144Hz in 240Hz, moram rect da se na ravnicah niti kancka razlike ne opazi, ko pa sem Hotlapal in not padel, sem opazil da je notranja stran ovinkov bolj smooth in to konkretno.
Za kak mesec lovim sam sebe na Laguni Seci v Z4, pa za boga nisem mogel izboljsati casa, pa sem prejsnji teden na 240Hz monitorju izboljsal cas za eno celo sekundo. Potem sem se presedel nazaj na 144Hz pa spet nekako v ene dveh ovinkih enostavno ne gre, ni sans.
Zdaj nevem al je placebo ali ne, ampak na 144Hz Sammyju se bolj lovim, ko je na knap.

Sta pa sledeca monitorja v primerjavi:
Samsung C49 (3840x1080) nastavljen na 144Hz, FPS lock na 144 in Freesync ca. 8-9ms FT
Samsung LC27 RG54F (1920x1080) nastavljen na 240Hz, G-Sync on, FPS lock off, in ca. 4-5ms FT
Bedarije tipa smoke in mirrors sem imel izklopljeno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

Z4 je je*eno voziti hitro in konsistentno. Moraš biti as smooth as possible tako z volanom, kot z gasom. Ali pa trail breaking; takoj ti odnese zadek. V tem avtu sem porabil ure in ure, preden sem lahko odpeljal vsaj nekaj zaporednih hitrih krogov v Nurbugring GP, kjer se prvi ovinek spusti dol in tam mi je vedno odneslo zadnji konec. Bil sem že na meji živčnega zloma, ker nisem poštekal kako tam bremzati...

Anyway.

Zaradi podobnih razlogov, kot si jih napisal, sem se odločil za 3 1920x1080 monitorje, kot pa enega extra wide in/ali curved. Odkar je prišel ACC patch 1.2 bolj redko igram AC. Ko se navadiš na fiziko ACC, se mi AC in RaceRoom zdita zelo "umetna". V ACC dam TC na 1 ali 2, ABS na 2 ali 3 in lepo čutiš, kako ti odnaša avto. V RR in AC je ta občutek preko FFB "ojačan", tako da je zelo malo razlike med understeering-om in drsenjem avta skozi ovinek. Ne vem kako bi drugače opisal.

Za VR se strinjam, trenutna generacija je na meji, kjer je 30min kul, potem pa ni več waw faktorja niti neke prednosti.

Sedaj ne najdem kje sem bral o "input lagu", ampak za G-Sync je najboljše, da nastaviš ingame frame limiter MonitorHZ minus 3 frejme. (144Hz = 141 FPS, 240Hz = 237 FPS,...). To so gledali preko high speed kamere in tako dobili najboljše (najhitrejše) rezultate. Tako da je čisto možno, da se interna fizika AC "bolje ujame" z GSync. Ampak dvomim, da na koncu pride več kot pol sekunde na minuto vožnje na progi - je pa možno da ravno zaradi tega odreagiraš v kakšnem ovinku malo drugače in se na koncu pozna na času.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

To so gledali preko high speed kamere in tako dobili najboljše (najhitrejše) rezultate.
Me zanima tole, ampak bi rekel da je to ful odvisno od proizvajalca monitorja, ce je fejst overclockan panel ali manj. Vem za dolocene monitorje, ko si sel pod nastavitve in lahko se nastavljal response time na fastest, ampak pol so barve na monitorju kr mal zbledele.

Ti je ACC vsec? Jaz se pa ne morem sprijaznit znjim. Saj je lepo in fajn, ampak meni je bil vrzen stran denar. Premalo raznolikih avtov in prog. Bi bil zelo vesel, ce bi raznolikost AC in fiziko ACC zdruzili.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::





Trga gate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Crysis 4: Back to the jungle z RT On, to bi bilo.

m0LN4r ::

To je pac mozno z Path traced shaderji na 1080Ti, vseeno brutalni koncen izid:



Bi kdo mel ta RTGI shader?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Cool story brah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Bwaze6 ::

Trier, kaj točno je tebi AMD naredil? Tule so ene globoke travme iz otroštva zadaj, se meni zdi...

Mr.B ::

Trier je tako kot nejgov kolega uvoznik za intla...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Bwaze6 ::

Trier? Kdor okrog piše "moj kolega, ki ima 9900K" in "moj kolega, ki ima Nvidia RTX 2080 Ti" ne uvaža ničesar.

D3m ::

Dobro, da ima sploh kolege. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

hmm? ::

Pred leti sem meu podobne težave z 280x - blue screeni itd. Z razliko, da sem jaz preprosto nehal gejmat na neki tocki in je to blo to. Pred kratkim pa sem priklopil 49 monitor in glej ga zlomka - blue screeni ponovno na delu (med office rabo!) evo za referenco, če mi ne verjamete:

meho7 ::

Dr_M je izjavil:

Zakaj nvidia in NE AMD

Driver bonanza. Taksnih postov na r/amd bi bilo se vec, ce jih moderatorji nebi brisali :))
Tech Deals je imel decembra probleme z downclockanjem


RandomGamingHD je pravtako pred dnevi jamral o problemih z driverji


Vazn, da ma adrenalin software new look boli jih pataq za vse te probleme

Senitel ::

hmm? je izjavil:

Pred leti sem meu podobne težave z 280x - blue screeni itd. Z razliko, da sem jaz preprosto nehal gejmat na neki tocki in je to blo to. Pred kratkim pa sem priklopil 49 monitor in glej ga zlomka - blue screeni ponovno na delu (med office rabo!) evo za referenco, če mi ne verjamete:


Tole ma tako ločljivost, da 280X garant vrže v "performance mode". Win 10? Na kolk teče GPU/memory med office rabo?

FlyingBee ::

Kaj jamrate, saj so cenejše Radeonke od Geforcev za isti perf.

Senitel, bo Ampere kot Volta? Titan in Tesla only?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

meho7 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Zakaj nvidia in NE AMD

Driver bonanza. Taksnih postov na r/amd bi bilo se vec, ce jih moderatorji nebi brisali :))
Tech Deals je imel decembra probleme z downclockanjem


RandomGamingHD je pravtako pred dnevi jamral o problemih z driverji


Vazn, da ma adrenalin software new look boli jih pataq za vse te probleme
Slabs kot desktop driverji so driverji za ryzen laptope z vego. Katastrofa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Molnar, ampak so pa cenejši ob isti zmogljivosti, a ne?

D3m ::

Slabs kot desktop driverji so driverji za ryzen laptope z vego. Katastrofa.


Se ne strinjam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

m0LN4r ::

Kaj naj recem, po stevilu reklamacij in pritozb, tak hudo ni blo od casov ati mobility
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

In kaj je problem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

tikitoki ::

Nej Nvidia porihta podporo freesynca in bo to en velik plus z je.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Nej AMD porihta podporo freesynca in bo to en velik plus z je.

Popravljen typo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

tikitoki ::

Pri AMDju Freesync deluje, preverjeno. Za nVidio pa vemo, da ima bedno podporo. No, boljse, k nic.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

In kaj je problem?
Reklamacij ne rabim vec stet po 1,2,3 ampak kr 10,20,30
Vse zivo, nakljucni graficni artefakti (lenovo), freezing ko odpres kak YT video, smo menjali driverje namesto hpjevih pol leta starih smo dal gor nove, performance je skup padel, igre se sesuvajo, throttling klasika,
ko je prisel windows upgrade jeseni, smo imeli najvec dela skor na vsakem kompu je bil tist tipicn black screen z misko itn. sranje vglavnem. Tega prej ni blo.
Za vsako pogledam skor v event viewer pod errors pa lepo pise amd nekineki.exe

Se sosed mi je rekel, da se najboljse dela z prvimi hp driverji, ki so ven prisli, kar koli novega da gor ima v fortnitu takoj slabsi performance na R5 V8
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
76 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948088 (39525) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746298 (39532) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215220 (12674) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224180 (20609) Cange

Več podobnih tem