» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
5 / 84
»»

gendale2018 ::

bolje rečeno iz konkurenca s strani amdja na konkurenca s strani lastnih kartic

v takih pogojih ne bojo dali nič bolj ugodno
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Jst ::

Hja, ampak človek, ki kupuje grafično sedaj, bi bilo vsaj meni malo neugodno kupiti 2 leti staro arhitekturo, čeprav se teoretično bolj splača, ker je nova dražja. Slab feeling tudi zato, ker imajo trenutno monopol.

Kdaj pa pridejo "uradni" (ne leakani) benchmarki?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale2018 ::

če nočeš preplačat nvidie upaj da amd spet postane konkurenčen v high end, ni druge
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

meho7 ::

Jst je izjavil:

Hja, ampak človek, ki kupuje grafično sedaj, bi bilo vsaj meni malo neugodno kupiti 2 leti staro arhitekturo, čeprav se teoretično bolj splača, ker je nova dražja. Slab feeling tudi zato, ker imajo trenutno monopol.

Kdaj pa pridejo "uradni" (ne leakani) benchmarki?

17ga Septembra

Bwaze6 ::

NVIDIA GeForce RTX 2080 reviews on September 17th



We previously reported that NVIDIA GeForce RTX reviews will go live on September 14th. Turns out that was incorrect. There is indeed an embargo ending on September 14th but is only for Turing architecture details, basically the stuff that was presented at the Editors' Day.

The reviews will be available on September 17th, but only reviews of GeForce RTX 2080 graphics cards. The RTX 2080 Ti reviews will go live two days later, a day before the preorders end, which is September 19th.

The good news is that reviews of both Founders Edition and AIB cards will be published on the same day.

Most reviewers will get their samples next week.

GeForce RTX NDA dates:

September 14th -- Turing architecture
September 17th -- GeForce RTX 2080 reviews
September 19th -- GeForce RTX 2080 Ti reviews

FlyingBee ::

gendale2018 je izjavil:

če nočeš preplačat nvidie upaj da amd spet postane konkurenčen v high end, ni druge

To je en dokaj velik del mozaika, drugo je, da morajo še veliko Pascalov razprodati in zato cene ne smejo biti na ravni npr. 1080ti, če je performance višji, tretje je nova tehnologija, ki je še v povojih in zato tudi velik čip in trenutno jim bodo visoke cene šle skozi. Kupci high end gaming grafičnih so raznoliko, si pa lahko predstavljamo, da jih je največ samskih, zaposlenih in brez večjih bremen, tako da 1200eur je za takega Slovenca na letni ravni dokaj lahek zalogaj, kaj šele za Nemca, Francoza,...tam gre na tisoče top geforcov v prodajo.

Jst ::

AMD ne bo izdal high end consumer izdelka vsaj do 2020. To vemo iz konferenčnega klica od šefinje Lise Su, kjer je povedala, da gre večina R&D denarja v CPU oddelek, GPU oddelek pa sodeluje z Sonyjem za GPU za novo konzolo. To bo low cost, ampak bodo imeli celo življenjsko dobo konzole stalen prihodek. Majhen, a stalen.

Če bo iz tega sodelovanja izšla nova arhitektura, katero bodo lahko skalirali na high end, bomo lahko skakali od veselja.

Tako smo žal omejeni na nvidijo še nekaj let - gaming wise.

Z Ryzen arhitekturo so pa zadeli bullzeye. Single core performance je sprejemljiv, ampak ker igre, ki jih delajo zadnja leta, so multi thread-ana, da izkoristijo vso moč konzol, se to pri večini iger relativno dobro prenese na PC. In če ima špil na voljo vsaj 8 jeder/threadov (pri 4Ghz+), so dobro izkoriščani.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale2018 ::

raje bi imel nekaj novega v 200-300 eur razredu, kdo bo daju skor 1000 eur za grafično..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Predator X ::

Jst je izjavil:

AMD ne bo izdal high end consumer izdelka vsaj do 2020. To vemo iz konferenčnega klica od šefinje Lise Su, kjer je povedala, da gre večina R&D denarja v CPU oddelek, GPU oddelek pa sodeluje z Sonyjem za GPU za novo konzolo. To bo low cost, ampak bodo imeli celo življenjsko dobo konzole stalen prihodek. Majhen, a stalen.

Če bo iz tega sodelovanja izšla nova arhitektura, katero bodo lahko skalirali na high end, bomo lahko skakali od veselja.

Tako smo žal omejeni na nvidijo še nekaj let - gaming wise.

Z Ryzen arhitekturo so pa zadeli bullzeye. Single core performance je sprejemljiv, ampak ker igre, ki jih delajo zadnja leta, so multi thread-ana, da izkoristijo vso moč konzol, se to pri večini iger relativno dobro prenese na PC. In če ima špil na voljo vsaj 8 jeder/threadov (pri 4Ghz+), so dobro izkoriščani.


Meni se zdi bolj obratno glede denarja... AMD GPUji so čist konkretno dobri in imajo dobre zadeve zunaj razen za gaming. CPu ji prodirajo itd... prej so imel R9 290X in 7970 in 6970 in 5870 ter FX in phenome... skoraj so potonili.

meho7 ::

gendale2018 je izjavil:

raje bi imel nekaj novega v 200-300 eur razredu, kdo bo daju skor 1000 eur za grafično..

err... Kaj pa fali Pascalu? rabljena 1080 za 300-350€? :D

gendale2018 ::

opensource driverji :|
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Sc0ut ::

1070 rabljena 280eur.

Dovolj spilov se dobro skalira da se splaca ce ze mas eno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

DigBik ::

A bo ta rejtrejsing nov physX?

Vse bolj se mi zdi da je ravno toliko koristno, pravzaprav še manj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

youPlonker ::

Povej to Pixarju in ostalim.

DigBik ::

youPlonker je izjavil:

Povej to Pixarju in ostalim.


Oni imajo Quadrote, kaj jih briga.

Povej matematikom in simulantom o physixu in potem igračarjem.

Raznorazni real hair, bloom, blur in podobni ne služijo ničemer drugemu kot da odkljukaš v meniju, pa se je o njih govorilo kot o tem rejtrejsingu.

Vsi ki seveda doma po šihtu ne uporabljate računalnika za igranje igric, ampak za resno, več miljonov vredno lastno filmsko produkcijo ste izvzeti iz mojega napovednika prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

FlyingBee ::

Eh, ni ravno primerljivo, sploh pa je vedno tehnologija za consumerje najprej bila razvita za prosumerje. Physx in RT imata skupnega samo pretiravnaje v predstavitvah, prihodnost pa ima RT vsekakor bolj svetlo, HDR svetlo.

Psysx at its glory
https://m.youtube.com/watch?v=ktVmLJ5i4...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Predator X: Saj sem napisal v prvem stavku: AMD ne bo izdal high end consumer izdelka vsaj do 2020.

Verjetno bomo videli kakšen bump Vege na izboljšanem procesu. Ali Vego arhitekturo v middle end (za AMD) brez HBM.

Ostalo bodo Pro izdelki. Ena Pro linija je ravno izšla, a ni?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale2018 ::

Kaj mi bo rtx 2080 ti če ni opensource driverjev za Linux. Brez trollanja. Dejansko lahko kupim samo AMD grafično 8-O
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

korenje3 ::

se ne spomnim na zadnje kdaj sem dal 1/4 plače za grafično... sam bom verjetno kar počakal na intelove 10nm procesorje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gendale2018 ::

14nm+++++++
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Relax, 2060 in nižje bodo brez RT podpore in bodo za rajo
https://www.techpowerup.com/247429/nvid...

m0LN4r ::

gendale2018 je izjavil:

Kaj mi bo rtx 2080 ti če ni opensource driverjev za Linux. Brez trollanja. Dejansko lahko kupim samo AMD grafično 8-O

Pozabil dodati, da zaprta NV dela boljse na Linuxu, kot odprto igrackanje
https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
https://www.pcworld.com/article/2911459...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

a kaj če nočem zaprtih driverjev :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Kaj mi bo rtx 2080 ti če ni opensource driverjev za Linux. Brez trollanja. Dejansko lahko kupim samo AMD grafično 8-O

Pozabil dodati, da zaprta NV dela boljse na Linuxu, kot odprto igrackanje
https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
https://www.pcworld.com/article/2911459...


star članek
https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
RX 580 vs GTX 1060 okoli +20% za RX?

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

NVIDIA changes GeForce RTX 2080 reviews date to September 19th

Vsi dosedanji leaki (razen objav Nvidie) so skoraj gotovo fake - prvi novinarji šele zdaj dobivajo kartice, gonilnikov tudi ni bilo, igre ali popravki, ki bi omogočali testiranje raytracinga in naprednih AA filtrov, pa tudi še niso dobili.

Na koncu bodo 19. septembra objavili "predogled" zmogljivosti kartic, in obljubili polne recenzije, ko bodo driverji in software dokončani. V vmesnem času pa bo Nvidia veselo prodajala kartice, ki so do "6x hitrejše" v raytracingu in "2x hitrejše" v AA...

meho7 ::

Pa saj niso tako prizadeti, da bi prodajali nekaj za tako visoko ceno, ce performance temu nebi bil primeren? Ali pac? :))

m0LN4r ::

Dokler ne bo rdecega 2080Ti killerja za 199$ bodo tu rdeci jokali, polovica pa ze v penziji
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

ahh nooo... Problem je samo, da takrat ne bo X080Ti killerja za 200€

m0LN4r ::

Bo pa vsaj dostopen 1080p 60fps RT za une k cakajo na 199$ cudeze
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Če nimam za high tech igračke, sploh ne kupujem tega. Ko si pa res zaželim pa imam za te stvari in kupim kar je res novega.

Jst ::

Strinjam se z sentimentom zgornjega posta FlyingBee. 1070 je že tako stara, 4K nikoli ni zmogla, razen par izjem, HDR igre komaj sedaj počasi izhajajo in četudi bo 2080 samo par odstotkov hitrejša od 1080 ti, mi je vseeno. Kmalu bo risala na moj monitor. Čeprav sem v dvomih, da v native 4K...

Ampak imam srečo, da imam monitor, ki 1920x1080 resolucijo tako dobro/lepo upscale-a (60HZ IPS, vklopljen "Gaming Mode"), da mi ni problem igrati v tej resoluciji z nastavitvami za min 60 FPS. Kar je pri igrah, ki jih vsake toliko oddigram, ponavadi vse na ultra.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Alien123 ::

Kupil si bos 2080 za 1080p/60hz monitor?

Bravo

gddr85 ::

ne, špilal bo na 4k panelu v fhd s spešl 2080ko ;)

Jst ::

Alien123 je izjavil:

Kupil si bos 2080 za 1080p/60hz monitor?

Bravo


Ne za LG HDR monitor 3840 × 2160. Samo jaz sem alergičen, če mi špil pada pod 60 FPS, tako da raje igram z nekim pametnim kompromisom, kot pa da gledam diapozitive.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Performance bo na ravni 1080ti, pa še z rtx pa se bo lahko poigral, pač prvi gpu je s tem in to se vzame v zakup, saj ne bo bankrotiral zaradi tega. Kdor nima denarja za 1080ti, tudi 2080 ne bo kupoval.

gddr85 je izjavil:

ne, špilal bo na 4k panelu v fhd s spešl 2080ko ;)

če bo hotel 60fps z rt efekti, če ne pa bo letela, hitreje od konkurenčnih, z ali brez rt, nič kompliciranega za razumeti.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Ja pol se dejansko ne splača kupit pr meni 2080/ti, ker če dam pr mojem na 1080 resolucijo je nikakvo vse

Jst ::

Alien123 je izjavil:

Ja pol se dejansko ne splača kupit pr meni 2080/ti, ker če dam pr mojem na 1080 resolucijo je nikakvo vse


Rad bi odgovoril, pa ne razumem polovice povedi.

>če dam pr mojem na 1080 resolucijo je nikakvo vse

Please do explain...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale2018 ::

>Please do explain...
njegov monitor ma slab scaling in pokvari sliko če ni v 4k (čeprav bi lahko 1080p prikazal tako da bi vsak piksel 4x ponovil)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Alien123 ::

Pri moji resoluciji 3440x1440 je scaling na 1080 v igrah ful grd. To mislim povedat :D

AapocalypseE ::

2080 na nivoju 1080 Ti ?

1080 Ti bo hitrejša kartica...

Drugače pa 2080 za 1080p ni nič čudnega. Pač maš dlje časa mir z menjavo grafične kartice, ampak enim še je kar čudno to...

RT pa je seveda razred zase in potem tudi 2080 Ti na 1080p ni nič čudnega naenkrat, a ne?

m0LN4r ::

Jamraci lahko gledate Ray Tracing v igrah na youtube posnetkih, ce vam kaj ne pase. Konc koncev za prvi crysis na spodobnih nastavitvah je tudi bilo potrebno cakat nekaj let, da ga 200 evro gpu zmelje na vec kot FHD.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

Če AMD ne bo izdal v 2019 gaming kartice, bom pa presedlal na NV. Čeprav bi raje imel mal boljši gameplay v špilih mi je RT zelo všeč.

m0LN4r ::

Sej lahk RT izklopis, pa bo gameplay avtomatsko boljsi /s
Ne ne ta je se boljs.
Ko bos hotu dober gameplay, zamenjas graficno pa das notr amd /s
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

Sej lahk RT izklopis, pa bo gameplay avtomatsko boljsi /s


Hah, ... v BFV bi se bl mogl ukvarjat z gameplayom kot pa z RT. Drgač pa RT samo doda na gameplay, dejansko boš lahko to uporabil v svoj prid sploh pri taktičnih strelskih špilih.

FlyingBee ::

Orožja bi morala dajati občutek, da so težka in, da res delajo vidno škodo na mestih zadetka. MoH iz 2002 je imela boljše od modernih streljačin.

tikitoki ::

meho7 je izjavil:

Pa saj niso tako prizadeti, da bi prodajali nekaj za tako visoko ceno, ce performance temu nebi bil primeren? Ali pac? :))


Ngridia? Brez dvoma. Sem preprican, da so idejo dobili med prodajo GPUjev po napihnjenih cenah med kriptomanijo. Čeprav mislim, da so tudi tu tolk nesposobni, kot so bili pri predvidevanjih konca kriptomanije.

frudi ::

m0LN4r je izjavil:

Jamraci lahko gledate Ray Tracing v igrah na youtube posnetkih, ce vam kaj ne pase. Konc koncev za prvi crysis na spodobnih nastavitvah je tudi bilo potrebno cakat nekaj let, da ga 200 evro gpu zmelje na vec kot FHD.

Za Crysis je bilo treba čakati nekaj let in par generacij, da ga je GPU za 600€ lahko gladko poganjal v FHD. Kaj šele karkoli nad FHD in kaj šele GPU za 200€.

In kot kaže, bo podobno tudi z ray tracing. Tistih ubogih 10 GRays/s, kolikor zmore 2080 Ti, se bo moralo povečat še vsaj za red velikosti, preden bo praktično uporabno.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Jamraci lahko gledate Ray Tracing v igrah na youtube posnetkih, ce vam kaj ne pase. Konc koncev za prvi crysis na spodobnih nastavitvah je tudi bilo potrebno cakat nekaj let, da ga 200 evro gpu zmelje na vec kot FHD.


Ne rabim tudi tega. Razen, če gledamo igranje SP kampanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Si ti jamrac?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Na momente. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
5 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947042 (38479) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745545 (38779) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214813 (12267) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223627 (20056) Cange

Več podobnih tem