» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
4 / 84
»»

tikitoki ::

Kar se dogaja pri Tomshardware zadnej case je poden. Clanki stila, ne cakajte, takoj kupite RTX 2080. In se kera druga, ocitno placanska propaganda za RTX.
Mislim, WTF. Kaj pol sploh rabis jeben Tomshardware, ce je vse novo tolk super, da brez ne mores ziveti. Novo? Menjaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Machete ::

To že od vedno. Prav tako 98% youtube reviewerjev. Vsi, ki dobivajo promo robo, so absolutno biased, ker se jim preveč tresejo hlače, da te robe naslednje četrletje ne bo več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

Bwaze6 je izjavil:

D3m je izjavil:



To je pa totalna kontrola nad neodvisnostjo testiranja.


Dvomim da je med velikimi spletnimi stranmi z recenzijami sploh še kaj neodvisnosti. Dobro vedo, da so popolnoma odvisni od dobre volje velikih - če se npr. [H]ardOCP totalno skrega z Nvidio zaradi tega, ker jim niso všeč pogoji v NDA, bojo pač brez kartice. Podobno se verjetno zgodi, če napišeš "neupravičeno kritično" recenzijo... Kar poglejte, kdo je upal opozoriti, da ima GTX 970 3.5 GB hitrega spomina in pol GB počasnejšega?


Kartico bodo še vedno dobili samo ne preko uradnih kanalov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Retail, teden ali dva za vsemi?

gendale2018 ::

>Če bo tokrat pol manj, potem bodo dobre recenzije res odvisne od tega, koliko RTX materiala bo na voljo.
če bo 35% je brez veze ker ti vso razliko požre cena :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Retail, teden ali dva za vsemi?


Tu je problem v publiki, ki raje pozre korporacijskih nadzor in propagando, kot počaka par tednov na kvalitetno recenzijo.

Machete ::

Jaz sem to počel preko Jokerja, pa sem bil označen za dinozavra, ker so internetni revijuji instantni, in oh in sploh aktualni in bombastični, dejasnko preden sploh kdo prešpila par ur, kaj šele konča. .. Torej rej je, imamo kar želimo in si zaslužimo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

1080ti in 2080 bosta imeli podobni ceni in performance, vendar se bo cena 1080ti počasi zniževala in na koncu bo odločitev glede razlike v ceni, koliko ti pomenijo nove funkcije in koliko časa misliš čakati na proper 2080. Gre se pa za sam vrh igričarskih grafičnih in tukaj marsikomu 100eur ne igra take vloge kot pri sub 400eur razredu. Ravno tukaj bo še najbolj zanimivo, na eni strani Vega 56, na drugi pa 1070, 1070ti in mogoče že 1080, če se bodo hoteli veliki etailerji hitro znebiti stare robe pred prihodom 2070.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

"Korporacijski nadzor" je šel tokrat v še nevidene višave. Prednaročila za RTX kartice so začeli pobirati brez kakršnihkoli obljub o zmogljivosti, in to mesec dni pred izidom kartic. "Neodvisne" recenzije bodi na voljo teden pred izidom kartic, pri čemer bodo imeli recenzenti le dober teden ali dva časa, da vse skupaj stestirajo. Ker iger z RTX in uradnih RTX popravkov še ne bo, bodo vključevali razne beta polizdelke, in zraven opevali, kako bo vse še bolje, ko bo enkrat zares na voljo.

Pri tem bojda kartic sploh ne bo na voljo ob "izidu" - ena pošiljka je bila na voljo zdaj ob prednaročilu, druga bo baje zamudila. Partnerji pa itak pridejo na vrsto šele čez kaka dva meseca.

Vse kaže, da je Turing le vmesna stopnička do RTX 30x0 - predrag, prepočasen, na voljo v majhnih količinah (izdelava tako velikih jeder ne more biti poceni)... In bo Nvidia raje ponujala 3 - 4 leta stare Pascal kartice vsem, ki ne bi prodali ledvic...

Truga ::

AMD je delal podobno z ryzeni pred kratkim, tko da to ni novost. Je pa kr noro, ja.

gendale2018 ::

Machete je izjavil:

Jaz sem to počel preko Jokerja, pa sem bil označen za dinozavra, ker so internetni revijuji instantni, in oh in sploh aktualni in bombastični, dejasnko preden sploh kdo prešpila par ur, kaj šele konča. .. Torej rej je, imamo kar želimo in si zaslužimo.

A ni blo v Jokerju že neki časa vse manj in manj testov strojne opreme?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Machete ::

Da, ciljal sem na recenzijo iger. Kvaliteta over ekskluziva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Truga ::

Jaz zaupam samo recenzijam ljudi ki jih poznam in vem da igrajo dobre igre. Problem resen! :P

MrNighthawk ::

tikitoki je izjavil:

Kar se dogaja pri Tomshardware zadnej case je poden. Clanki stila, ne cakajte, takoj kupite RTX 2080. In se kera druga, ocitno placanska propaganda za RTX.
Mislim, WTF. Kaj pol sploh rabis jeben Tomshardware, ce je vse novo tolk super, da brez ne mores ziveti. Novo? Menjaj!


Niso edini s takšnim pristopom :) Pride nov gadget in je vedno toolk boljši, da ga treba nujno met :)

m0LN4r ::

Tistim, ki so prednarocili, se gladko jebe kaka bo kartica in kdaj pride.
Cisto sami so se odlocili, glede na $$$ v denarnici.

NDA pa tudi mora bit, sploh se vam ne sanja kolko budalastin bi drugace bilo po internetu, no sej je ze zdaj en kup budalastin.
Kartic se sploh ni, a celi reddit, razni vlogerji, ki v nedogled razglabljajo o necem cesar nimajo... je poln sranja ze danes.

Mene bolj zanima performance GTX 2060 oz. 3060, ce 2060 preskocijo. V kolikor to ne bo RTX graficna bi znala biti na nivoju Vege64
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Bwaze6, cene bodo primerljive performancu, torej 2080 podobno kot 1080ti, kot je bilo recimo 1070 vs. 980ti, samo da so ceno 980ti na ceno 1070 spustili, zdaj pa so ceno 2080 na ceno 1080ti zvišali in 2080ti še podražili, tako da je slabše, žal.

DamijanD ::

During the Q&A with HotHardware, Peterson said that Turing is a "beast" and that "if you are on high-resolution and not CPU limited" you could expect to see between 35 percent and 45 percent performance gains in existing games when you step up from a GTX 1080 to an RTX 2080. And when queried about the RTX 2080 outperforming the GTX 1080 Ti, he said that he thinks there would be cases that would happen but couldn't say for sure.

D3m ::

Naj te popravim.

DamijanD je izjavil:

During the Q&A with HotHardware, Peterson said that Turing is a "beast" and that "if you are on high-resolution and not CPU limited" you could expect to see between 35 percent and 45 percent performance gains in existing games when you step up from a GTX 1080 to an RTX 2080. And when queried about the RTX 2080 outperforming the GTX 1080 Ti, he said that he thinks there would be cases that would happen but couldn't say for sure.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

v RT.

FlyingBee ::

Cena gre k performancu

Bwaze6 ::

tikitoki je izjavil:

Kar se dogaja pri Tomshardware zadnej case je poden. Clanki stila, ne cakajte, takoj kupite RTX 2080. In se kera druga, ocitno placanska propaganda za RTX.
Mislim, WTF. Kaj pol sploh rabis jeben Tomshardware, ce je vse novo tolk super, da brez ne mores ziveti. Novo? Menjaj!



Heh, tale "članek" na Tom's Hardware je bil mišljen kot del dveh člankov, en kontra (prvi objavljen, skoraj brez komentarjev), drugi pro:

Why You Shouldn’t Buy Nvidia’s RTX 20-Series Graphics Cards (Yet) (by Derek Forrest, August 23, 2018, 23 komentarjev).

Just Buy It: Why Nvidia RTX GPUs Are Worth the Money (by Avram Piltch, August 24, 362 komentarjev)

Ker prvi ni imel ne komentarjev in ne ogledov, je kmalu izginil iz prve strani, tako da so vsi videli le drugi članek, čeprav podata skupaj kar realno sliko. Zakaj niso dali v header obeh člankov še link na drugo plat zgodbe in poudarili dvodelen predogled Turinga? Ker so očitno mnenja, da ni slabe reklame, čeprav jih vsi obtožujejo, da so plačani s strani Nvidie. Kar v bistvu so, z zastonj grafičnimi karticami, ki pridejo pred samim izidom, tako kot pravzaprav vsi recenzenti. :) Se vsaj govori o njih, drugače so že leta praktično nerelevantni.

m0LN4r ::

Ce bi si pa morali kartice sami placati je pa spet to problem. Ejejejej, nikak ni prav ane
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Dokler ne bo tretjega gpu makerja, bo kriv ali amd ali nvidia, kakor bo komur pasal, zdaj pa je do Navi nvidia na tapeti, v dobrem in slabem.

gendale2018 ::

intel dela na tem, baje

zdj a bo kj uporabnega iz tega al ne bomo pa videli
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

AapocalypseE ::

Predator X ::

Kot da smo na marsu.

gendale2018 ::

realno bi pa rtx 2080 mogu bit 700 eur :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Longinus ::

Jaz sem jo narocil , upam da bo do konca septembra pri meni :)
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

gendale2018 ::

pri nas ali iz tujine?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Longinus ::

Pri nas , mlacom
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

m0LN4r ::

No ja, sam 100 eur vec povprecno oz. tu pa tam 150. To verjetno kr iz Nemcije narocjo na firmo, pa prodajo pol za 100eur naprej. Dobr deal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DuaL ::

iz katere tuje spletne strani proporočate nakup amazon.de?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuaL ()

Dr_M ::

Mene bolj zanima rtx 2070, samo se bojim, da bo cena krepko cez 500e, kar je absolutno oderuska cena za ta rang. Lani maja meseca, nova kfa2 gtx1070 iz francoskega amazona s postnino vred 366e. Ene toliko bi dal za rtx 2070.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

Stalni eno in isto mlatenje slame, kako so bili prejšnji modeli cenejši in jamranje ter čakanje vsega, razen tistega, kar je na voljo. Res dolgočasno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

frudi ::

Naslov članka je povsem zavajajoč. Nikjer v AMD-jevi izjavi ne piše nič o tem, da bi bil Navi prestavljen v 2018. Letos pride Vega 20, ki pa je za profi serijo kartic (Radeon Instinct), ne za desktop.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

Mene bolj zanima rtx 2070, samo se bojim, da bo cena krepko cez 500e, kar je absolutno oderuska cena za ta rang. Lani maja meseca, nova kfa2 gtx1070 iz francoskega amazona s postnino vred 366e. Ene toliko bi dal za rtx 2070.

Predlagam da isces tut po italiji poljskem itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

na tvojem mestu bi raje 1080(ti) za enak (ali manjši) denar

Ales47 ::

Evo nek leak benchmarkov, če je to kaj res.

https://m.3dcenter.org/news/angeblicher...
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

m0LN4r ::

Predragi upgrase je to, tu se gre predvsem za nisno zadevo za tiste, ki hocejo bit med prvimi za sprobat RTX
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Ja, ni jim treba za tretjino hitrejšo po isti ceni prodajat, ni treba, da toliko večji čip z minimalnim dobičkom, zakaj bi, če je edina na trgu.

https://www.techpowerup.com/#g247323

V fc5 ima lep boost

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Je pa res, da ce pogledas desno stolpec od 2080Ti so to koncno take FPS stevilke za 4K, da so atraktivne.
Zdaj pa rabimo samo, da cas in konkurenca naredita svoje in ta tak performance pride dol v 500eur segment. Po mojem 2022. Zakaj? Izhajam iz tega da sta 1070/1080 tudi dve leti stari zadevi ze. Torej se neki korenitega do 2020 ne bo spremenilo, pac en majhen bump bo, to je pa tut vse. AMD pa itak samo dohiteva Nvidio in ne prehiteva.

V narekovajih "4060" bi znala biti ze zanimiva 4K kartica za pezente.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

strumf666 ::

Če že sanjamo, fajn bi bilo, če bi omogočili adaptive sync; g-sync lahko pa obdržijo za high-end, enthusiast,... klase :)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

gendale2018 ::

Ne bo se nvidia odpovedala gsyncu oziroma ekstra zaslužku :))

Lahko pa še mal podražijo monitorje 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Če gre več v R&D, zakaj pa ne.

gendale2018 ::

Več gre za dobiček 8-)

Tudi delničarji morajo jest.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Ales47 ::

V SLO so pa cene res smešne. 940€ za 2080.. bo treba kupit v tujini
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

FlyingBee ::

gendale2018 je izjavil:

Več gre za dobiček 8-)

Tudi delničarji morajo jest.

Več lahko med letom investirajo, če je rast dobička, vsaj napoved, če je taka.

AapocalypseE ::

GTX 1080 je na mindfactory 500€, tako da me res zanima kako bo z 2070, ker sumim, da bo tam tam s 1080, ampak bo cena ziher 600€+.

Bi pa bilo lepo, da bi bila 2070 na nivoju 1080 Ti, kot je 1070 vs. 980 Ti, ampak tokrat na žalost ne bo tako.

FlyingBee ::

Iz 16 na 12nm proti 28 na 16.
««
4 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947042 (38479) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745546 (38780) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214813 (12267) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223627 (20056) Cange

Več podobnih tem