» »

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Temo vidijo: vsi
««
8 / 19
»»

MisterM ::

A je Annika (mmmmmm, Annika) tudi bila uradno v floti?

Phantomeye ::

MisterM je izjavil:

A je Annika (mmmmmm, Annika) tudi bila uradno v floti?


Ne, samo tudi Maquisi v seriji Voyeger niso bili - samo oni so dobili uniformo, heh, pa čine.

MisterM ::

Tako je, a to so bili provizorični čini, ker hirearhija na ladji pač mora biti. Tekom serije je bilo gibanja Maquisov konec, ne spomnim pa se dobro, če so Maquisi na Voyagerju dobili pomilostitev - mislim, da je enkrat to Chakotay omenil, a lahko da so bile to neke sanje. Annika (mmmmm, Annika) pa menda nikoli ni imela čina, niti provizoričnega.

Phantomeye ::

MisterM je izjavil:

Tako je, a to so bili provizorični čini, ker hirearhija na ladji pač mora biti. Tekom serije je bilo gibanja Maquisov konec, ne spomnim pa se dobro, če so Maquisi na Voyagerju dobili pomilostitev - mislim, da je enkrat to Chakotay omenil, a lahko da so bile to neke sanje. Annika (mmmmm, Annika) pa menda nikoli ni imela čina, niti provizoričnega.


Ona je Borg, ona ne rabi haha :D

Jarno ::

Če so jo / bi jo "radovedneži" federacije spremenili v lab rat, potem bi res rabili Picarda, da jih nauči manir.
#65W!

mgermo ::

Kensai has joined the party.

MrNighthawk ::

LeQuack je izjavil:

Včasih so delal serije ker jih je to veselilo, zdaj pa zaradi denarja, to je največja razlika.

:)):)):)):))

TV serije zapolnijo prazen prostor med reklamami.
Naredit moraš serijo, ki prilepi ljudi na TV.

V primeru streaminga jih moraš prilepit, da plačujejo naročnino.

V obeh primerih ti pa hočejo zraven prodat še kakšen izdelek... coffee mug, app,. itd.

MisterM ::

Peta epizoda je IMO odlična. Ime Bruce Maddox mi je dolgo zvenelo znano, sem se pa komaj sedaj spomnil, da je to ta tipo, ki je hotel v TNG secirati Dato.

BigWhale ::

The Measure of a Man (TNG S02 E09) je ena izmed boljsih epizod v TNGju in se jo vsekakor splaca pogledati.

judoka ::

Meni je za zdaj tole top shit. Mogoce skozi filter nostalgije, but still.

Phantomeye ::

epizoda mi je bla noro dobra.

edino nekaj mi ni jasno, mogoče se narobe spomnim, ampak a ni tako, da imajo emergency medical hologrami blokado, da jih lahko kar vsakdo odpokliče (mogoče je to samo starfleet protokol - ta ladja pa ne sledi sledjemu)?

gozdar1 ::

Po pravici nisem gojil velikih pričakovanj a po 4 epizodah lahko rečem da je stvar daleč od st,kot ga poznamo.
Zemlja je namesto utopičnega paradiža destopijanska greznica, liki bi bolj sodili v kakega blade runnerja, ninje z meči,...

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

epizoda mi je bla noro dobra.

edino nekaj mi ni jasno, mogoče se narobe spomnim, ampak a ni tako, da imajo emergency medical hologrami blokado, da jih lahko kar vsakdo odpokliče (mogoče je to samo starfleet protokol - ta ladja pa ne sledi sledjemu)?


Glede na to, da je to civilna ladja je lahko vse mogoče.

gozdar1 je izjavil:

Po pravici nisem gojil velikih pričakovanj a po 4 epizodah lahko rečem da je stvar daleč od st,kot ga poznamo.
Zemlja je namesto utopičnega paradiža destopijanska greznica, liki bi bolj sodili v kakega blade runnerja, ninje z meči,...


5 serij je imelo praktično isto temo.

V tem primeru pa prikazujejo stvari še iz drugega zornega kota, tako kot jih po napadu na Mars vidi Picard. Nekdo drug npr. Admiralka iz prejšnjega dela ima še vedno Starfleetovski pogled.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Tale umor je malo butast, tulijo alarmi, ladja relativno majhne velikosti, pa noben ne priteče pogledat, kaj se dogaja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

globoko grlo ::

mate pa res zelo razvito pozornost in koncentracijo, jest sm sam 7of9 vidu :):):)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

Napovednik za naslednjo epizodo zgleda zanimivo :)

AngelOfDeath ::

tu pa tam kaj zanimivega.
Zanimivo mi je predvsem dejstvo da ima Partis hitreje epizodo.
Kot jaz kot naročnik Amazon Prime :D
edit: Slovnica

MrNighthawk ::

AngelOfDeath je izjavil:

tu pa tam kaj zanimivega.
Zanimivo mi je predvsem dejstvo da ima Partis hitreje epizodo.
Kot jaz kot naročnik Amazon Prime :D

Ker je za Evropo predvajanje en dan kasneje.

Izi ::

Furbo je izjavil:

Tale umor je malo butast, tulijo alarmi, ladja relativno majhne velikosti, pa noben ne priteče pogledat, kaj se dogaja.

Vprašanje je čemu sploh ta umor? Za utišanje Maddoxa je bilo prepozno, saj je Picardu že potrdil da obstaja drugi droid in tudi povedal njeno lokacijo. Čemu torej?
Juratijeva si je z umorom najverjetneje uničila krinko Zhat Vash vohunke na ladji. Tisti klepetavi hologramski dohtar ve kaj je naredila.
In če je Juratijeva Zhat Vash teroristka, zakaj torej ne ubije kar direkt Picarda, ki je glavna grožnja? Ker bi bilo potem konec serije?

Lonsarg ::

Ne vem če bi se strinjal da je direkt agentka Zhat Vash (v smislu da ima sploh kako možnost za jih kontaktirat), bolj mi zgleda da so ji opral možgane in jo prepričali da je tisti android res "Destroyer of worlds".

BigWhale ::

gozdar1 je izjavil:

Po pravici nisem gojil velikih pričakovanj a po 4 epizodah lahko rečem da je stvar daleč od st,kot ga poznamo.
Zemlja je namesto utopičnega paradiža destopijanska greznica, liki bi bolj sodili v kakega blade runnerja, ninje z meči,...


Freecloud, kjer so bili v petem delu ni Zemlja. V ST vesolju imas pa vse zivo zato ninje z meci niso nic nenavadnega. Tako imas v ST vesolju tudi stvari, ki niso tako utopicne, kot je Zemlja ampak so stvari drugacne, tako druzbeno politicno kot tudi ekonomsko. Ferengiji so bili ze v prejsnjih serijah precej drugacni in so stremeli k drugacnim idealom.

Furbo je izjavil:

Tale umor je malo butast, tulijo alarmi, ladja relativno majhne velikosti, pa noben ne priteče pogledat, kaj se dogaja.


Manja, ladja sicer ni tako zelo majhna in to, da ne slisijo alarma je cist mozno. Men je slo mal bolj na zivce to, da EMH ni sel povedat drugim kaj se dogaja. :)

Izi je izjavil:


Vprašanje je čemu sploh ta umor? Za utišanje Maddoxa je bilo prepozno, saj je Picardu že potrdil da obstaja drugi droid in tudi povedal njeno lokacijo. Čemu torej?
Juratijeva si je z umorom najverjetneje uničila krinko Zhat Vash vohunke na ladji. Tisti klepetavi hologramski dohtar ve kaj je naredila.
In če je Juratijeva Zhat Vash teroristka, zakaj torej ne ubije kar direkt Picarda, ki je glavna grožnja? Ker bi bilo potem konec serije?


To, da obstaja se en android je Picard ze tko al tko sumil, ker mu je Jurati ze prej to povedala. Juratijeva po mojem ve nekaj drugega in ne dela z Zhat Vash, jaz sem dobil obcutek, da se jih boji oziroma, da mogoce ve se kaj vec o vpletenosti Federacije.

Zakaj ne ubije Picarda? Najbrz zato, ker ni Zhat Vash teroristka, mal pa tud zato, ker tud Skynet ni poslal Terminatorja v porodnisnico kjer se je rodil dedek Johna Connorja. :>

MrNighthawk ::

Izi je izjavil:


Vprašanje je čemu sploh ta umor? Za utišanje Maddoxa je bilo prepozno, saj je Picardu že potrdil da obstaja drugi droid in tudi povedal njeno lokacijo. Čemu torej?

Temu se reče plot twist ;) enkrat bomo že zvedl

Reycis ::

Rekonstrukcija Roddenberryjevega star treka se nadaljuje. Kajenje, široka uporaba kletvic, prikaz sadističnega nasilja, ponovno imamo denar, starfleet so slabi fantje, ... Sicer solidna epizoda, ampak res ne vem zakaj toliko tako velikih novosti.

LeQuack ::

Reycis je izjavil:

Rekonstrukcija Roddenberryjevega star treka se nadaljuje. Kajenje, široka uporaba kletvic, prikaz sadističnega nasilja, ponovno imamo denar, starfleet so slabi fantje, ... Sicer solidna epizoda, ampak res ne vem zakaj toliko tako velikih novosti.


Hočeš reči dekonustrukcija?
Quack !

judoka ::

Reycis je izjavil:

Rekonstrukcija Roddenberryjevega star treka se nadaljuje. Kajenje, široka uporaba kletvic, prikaz sadističnega nasilja, ponovno imamo denar, starfleet so slabi fantje, ... Sicer solidna epizoda, ampak res ne vem zakaj toliko tako velikih novosti.


Razen kletvic bi vse kar si nastel nasel v prejsnjih serijah. Ce bi rad 100% isto, pac glej original.

Se pa strinjam da so kletvice cisto nepotrebne.

BuDi79 ::

MrNighthawk ::

Reycis je izjavil:

Rekonstrukcija Roddenberryjevega star treka se nadaljuje. Kajenje, široka uporaba kletvic, prikaz sadističnega nasilja, ponovno imamo denar, starfleet so slabi fantje, ... Sicer solidna epizoda, ampak res ne vem zakaj toliko tako velikih novosti.

Kajenje... really??

Denar? Predvidevam, da nisi gledal DS9?
Emm.. Star Fleet slabi fanje? Maquis so nastali iz vidika, da so SF slabi fantje, in to je samo en primer.
Sadisti? Hmm Lor je eksperimetiral na Geordiju, O'briena so mučil enkrat na sezono,... itd.
Široka uporaba kletvic?!? FFS! A si kdaj gledal Goodfellas?? 2x beseda fuck ni "široka uporaba".

judoka je izjavil:


Razen kletvic bi vse kar si nastel nasel v prejsnjih serijah. Ce bi rad 100% isto, pac glej original.

Se pa strinjam da so kletvice cisto nepotrebne.

Kletvic v ST ni bilo samo zaradi ratinga. Za vse ostalo moraš bit petaQ ali pa veruul, da misliš kaj takega ;)

Phantomeye ::

Reycis je izjavil:

Rekonstrukcija Roddenberryjevega star treka se nadaljuje. Kajenje, široka uporaba kletvic, prikaz sadističnega nasilja, ponovno imamo denar, starfleet so slabi fantje, ... Sicer solidna epizoda, ampak res ne vem zakaj toliko tako velikih novosti.


Nekdo ti je pokazal o kajenju, jaz ti bom pokazal o denarju

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Mo...

Poleg tega pa serija ne kaže SF kot "slabih fantov", samo to, da so SF infiltrirali slabi ljudje.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Poleg tega pa serija ne kaže SF kot "slabih fantov", samo to, da so SF infiltrirali slabi ljudje.

Že vsaj dvakrat je bilo tako, enkrat so celo infiltrirali hrošči.

1. Google: TNG, Remmick
2. Google: Admiral Leyton, Red Squad
#65W!

BigWhale ::

Joj, tega je blo polno. Ne pozabit na epizodo The Game, ko so bili vsi mind controlled, potem The Best of the Both Worlds, ko je Picarda, no sej vemo ... :D Pa se je blo ene par epizod.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Joj, tega je blo polno. Ne pozabit na epizodo The Game, ko so bili vsi mind controlled, potem The Best of the Both Worlds, ko je Picarda, no sej vemo ... :D Pa se je blo ene par epizod.


Ljudje imajo selektiven spomin, da lahko kritizirajo, heh

BigWhale ::

Pa prikladno so vsi pozabili na Section 31. Cel Section 31 je conspiracy znotraj Starfleeta. :)))

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Pa prikladno so vsi pozabili na Section 31. Cel Section 31 je conspiracy znotraj Starfleeta. :)))

Več ali manj vse našteto je bilo v DS9. Siskota so ljudje, ki so hoteli živet v raju zapiral v kletko, med vojno so se ubadali s PTSD in postavljanjem minskega polja. Section 31 je želel naredit genocid. Ni da ni.

MisterM ::

Na Freecloud je očitno migriral tudi brivec Mot, ki je v TNG opravljal funkcijo ladijskega brivca. Očitno mu je precej zrasel biznis

 Mot's barbershop on Freecloud

Mot's barbershop on Freecloud

BigWhale ::

Zraven je se Quarks Bar. :) Na Zemlji smo pa vidl tud Yates Freights al kaj je ze blo.

Te stvari so zlo lepo vpletl not. :)

judoka ::

BigWhale je izjavil:

Zraven je se Quarks Bar. :)


Mogoce se Quark vrne v ST :P Vsaj kak Ferengi naj se pojavi.

PunkDude ::

Tudi jaz bi jih rad videl. Najboljši del DS9 so bili ravno oni.

MisterM ::

Haha, za Mota sem bil siguren, da je to on, saj je na oglasu tudi njegova faca. Lahko, da se je tudi Quark znašel na Freecloudu, vsaj napis "What's yours is ours" zveni, kot da je zraslo na njegovem zeljniku. Glede na sivino področja, v katerem se odvija ST:P se mi vsekakor zdi zelo verjetno, da bomo srečali tudi Ferengije. Sicer titulo Grand Nagusa ob koncu DS9 prevzame Rom in takrat je kazalo, da se bo pri Ferengijih zgodil temeljit zasuk v levo, a pomoje ni bojazni, da bi v tem času postali SJW-ji :D.

Greed is eternal!

PunkDude ::

Me pa zelo moti pri Picardu pomanjkanje njegove odločnosti, ki se je spomnimo iz TNG. Resnost, usmerjenost, večkrat povzdignjen glas,... Karizma pravega vodje.
Sedaj pa gledamo mix med pravim Picardom in Reginaldom Brokolijem.

DarwiN ::

Sem bil prepričan, da je ta ženica v 5. epizodi hčerka od Deanne Troi, ampak se izkaže, da si nista v sorodu, pač pa zgolj na las podobni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

judoka ::

PunkDude je izjavil:

Me pa zelo moti pri Picardu pomanjkanje njegove odločnosti, ki se je spomnimo iz TNG. Resnost, usmerjenost, večkrat povzdignjen glas,... Karizma pravega vodje.
Sedaj pa gledamo mix med pravim Picardom in Reginaldom Brokolijem.


Drugacna dinamika.
Kot ST kapetan si kapo na ladji, ljudje te ubogajo brezpogojno.
Tu mora najprej dobit ladjo in ljudi in to ne bi slo na isti nacin kot na Enterprise-u.

Phantomeye ::

DarwiN je izjavil:

Sem bil prepričan, da je ta ženica v 5. epizodi hčerka od Deanne Troi, ampak se izkaže, da si nista v sorodu, pač pa zgolj na las podobni.


Okej nisem bil edini, hehe

PunkDude je izjavil:

Me pa zelo moti pri Picardu pomanjkanje njegove odločnosti, ki se je spomnimo iz TNG. Resnost, usmerjenost, večkrat povzdignjen glas,... Karizma pravega vodje.
Sedaj pa gledamo mix med pravim Picardom in Reginaldom Brokolijem.


Pomoje še pride

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Sem bil prepričan, da je ta ženica v 5. epizodi hčerka od Deanne Troi, ampak se izkaže, da si nista v sorodu, pač pa zgolj na las podobni.


Okej nisem bil edini, hehe

PunkDude je izjavil:

Me pa zelo moti pri Picardu pomanjkanje njegove odločnosti, ki se je spomnimo iz TNG. Resnost, usmerjenost, večkrat povzdignjen glas,... Karizma pravega vodje.
Sedaj pa gledamo mix med pravim Picardom in Reginaldom Brokolijem.


Pomoje še pride


Trenutno smo na polovici sezone. Vseeno gre to za starejšega človeka, ki je mogoče malo pozabil na svoj "edge", glede na to, da je zadnjih 14 let na svojem vinogradu. Čeprav mi je v intervjuju v 1. delu deloval dovolj suvereno in resno.

Zvezdica27 ::

ok, začel gledati. Obeta. Spet malo preveč akcije, ampak če prav pomislim, je bila samo 1 scena... no, zaenkrat veliko bolj ST kot discovery bang bang bum

eno vprašanje: kateri universe je to? Vulcan obstaja ali ne?

zz

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

ok, začel gledati. Obeta. Spet malo preveč akcije, ampak če prav pomislim, je bila samo 1 scena... no, zaenkrat veliko bolj ST kot discovery bang bang bum

eno vprašanje: kateri universe je to? Vulcan obstaja ali ne?

zz


Prime Universe, se pravi nadaljevanje TNG,DS9, Voyager. Cca 19 let po Nemesis filmu.

So pa upoštevali dogodke, ki so "ustvarili" Kelvin timeline (Flashback scena iz Star Trek 2009 filma). Supernova, ki uniči Romulus in Spock, ki ga posledično vrže v preteklost.

2dark ::

PunkDude je izjavil:

Me pa zelo moti pri Picardu pomanjkanje njegove odločnosti, ki se je spomnimo iz TNG. Resnost, usmerjenost, večkrat povzdignjen glas,... Karizma pravega vodje.
Sedaj pa gledamo mix med pravim Picardom in Reginaldom Brokolijem.


Joj. Patrick Stevart je star 79. Me zanima, kakšen boš ti pri 80-ih. Verjetno vitalen kot 30 letnik.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zvezdica27 ::

ni Stewart problem... bojim se "prehitrih" akcij, prehitrih zgodb. Že samo ljubezenska romanca med ... robotinjo in onim Tal Shiar (oz. še hujš karkoli je) agentom je tako na hitro not vržena...

samo to se bojim - da ne bo spet šopanje zgodbe, ker recimo TNG in DS9 in Voyager so bili meni super zaradi "počasnosti". Da se res lahko poglobiš v kako dilemo, nek razmislek. Tle pa bombing Marsa... 2 minuti za uvod (pa jebemu, to bi lahko blo 2 dela samo o temu... upam, da še bo).

Jebeni hollywood.

Torej - obeta, bomo videli, zdaj sem 2 dela pogldal.

zz

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

ni Stewart problem... bojim se "prehitrih" akcij, prehitrih zgodb. Že samo ljubezenska romanca med ... robotinjo in onim Tal Shiar (oz. še hujš karkoli je) agentom je tako na hitro not vržena...

samo to se bojim - da ne bo spet šopanje zgodbe, ker recimo TNG in DS9 in Voyager so bili meni super zaradi "počasnosti". Da se res lahko poglobiš v kako dilemo, nek razmislek. Tle pa bombing Marsa... 2 minuti za uvod (pa jebemu, to bi lahko blo 2 dela samo o temu... upam, da še bo).

Jebeni hollywood.

Torej - obeta, bomo videli, zdaj sem 2 dela pogldal.

zz


TNG ni imel počasnosti ampak epizodičnost. DS9 je imel res počasnost z epizodičnostjo. Voyager je imel epizodičnost, "počasnost" pa v stilu Gilligan's Island... v zadnjem delu bodo prišli domov.
Glede na to, da ima sezona samo 10 delov skora, da morajo začet z nekim osrednjim dogodkom, ki bo rdeča nit vsega.

Phantomeye ::

Pač to ni serija, ki bo imala 500 epizod +, to je film v delih, stvari se dogajajo hitreje.

Zvezdica27 ::

potem je pa preveč stvari... treba je imeti nek fokus, ja, tudi osredotočenost... samo ne pa potem čist vsega not tlačiti.

NO, saj pravim, tega se bojim, bomo videli.

zz
««
8 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861112 (6655) predi
»

Star Trek: Lower Decks

Oddelek: Sedem umetnosti
111629 (1221) Gagatronix
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726749 (22377) Dami
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810651 (9212) nicjasno

Več podobnih tem