» »

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Temo vidijo: vsi
««
9 / 19
»»

BigWhale ::

Edina malo daljsa rdeca nit je bila v DS9, ko se je zacel Dominion War, drugace pa ni blo nicesar. To je nekak tko, kot ce bi rekel, da se je v MASH-u tudi pocas vse skupi dogajal. Voyager je pa imel rdeco nit, ker so pac se vozili domov in je blo se najbolj verjetno, da bodo na konc prisli domov. :)

Okapi ::

Tudi temporal cold war se je vlekel čez 4 sezone.

Zvezdica27 ::

no, ds9 je v bistvu bil Dominion war zgodba, samo znotraj nje pa je bilo mnogo zgodb, poglobljeno (bolj ali manj), kako daleč gremo, da bomo uničili sovraga (Odo, ko so ga okužili, da je okužil changelinge, bomo zaprli wormhole ali ne?). Tle je podobna fora - super izhodišče: bomo rešili neko civilizacijo iz človečnosti četudi jih bo 119 proti - pa so ta vidik ne samo izpustili, samo en line je v kreganju Picarda in v intervjuju. Očitno se bodo osredotočili vsaj na to, če je umetno življnejne življenje (kot TNG)

Zame je lih to point ST, ne pa pow pow, bang, bang... saj pravim, vsaj ta vidik androidov obeta, upam, da ne zavozijo

zz

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Tudi temporal cold war se je vlekel čez 4 sezone.


Uh, se vidi, da sem Enterprise potlacil v podzavest. :))

judoka ::

Meni je bil Enterprise ok, mi ga je bilo zal. Podobno kot SG universe.

karafeka ::

Enterprise je imel eno najboljĹĄih ĹĄpic (v 1. in 2. sezoni vsaj, potem so malo spreminjali), tudi ostale (orkestralne) so v redu, ampak v Picardu pa vedno preskočim :).
Predvajaj direktno v youtubu
Babylon 5 je, po mojem mnenju, imel eno res lepo rdečo nit, skozi vseh 5 sezon in zaključeno celoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

karafeka ::

Tole do zdaj naljubši del Picarda (izključno zaradi mixa):

Zvezdica27 ::

aha, vidim, da skačejo levo desno... v 3. delu se dogaja, kar sem rekel, da manjka... ne manjka, torej. pustimo torej seriji čas, pa bomo na koncu komentirali.

zz

Phantomeye ::

Današnja epizoda, so romulanci nadomestili vulkance ... i mean, I get it, za veliko gledalcev bi bilo konfuzno imet oboje na zaslonu. Narek je fuuuuul podoben spocku iz discoverya.

Pa oboji uporabljajo neke tehnike of the mind... tega se ne spomnim iz drugih serij.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

Današnja epizoda, so romulanci nadomestili vulkance ... i mean, I get it, za veliko gledalcev bi bilo konfuzno imet oboje na zaslonu. Narek je fuuuuul podoben spocku iz discoverya.

Pa oboji uporabljajo neke tehnike of the mind... tega se ne spomnim iz drugih serij.


Ej smo rekl, da se s spoilerji počaka do sobote!

Zvezdica27 je izjavil:

pustimo torej seriji čas, pa bomo na koncu komentirali.

zz


To želimo nekateri dopovedat že od samega začetka ;)

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

Današnja epizoda, so romulanci nadomestili vulkance ... i mean, I get it, za veliko gledalcev bi bilo konfuzno imet oboje na zaslonu. Narek je fuuuuul podoben spocku iz discoverya.

Pa oboji uporabljajo neke tehnike of the mind... tega se ne spomnim iz drugih serij.


Smo rekli?

Itak pa ni spoiler. Narek je že skoz v seriji (tisti tip, ki osvaja Soji na Kocki).

DarkSite ::

Ne morem verjet ampak do sedaj lahko rečem le, da je serija na nivoju Discoverya oz. še slabše. Nič posebnega. Bila so visoka pričakovanja a je sledil padec. Lahko bi našteval vsako podrobnost s katero se ne stinjam a se mi zdi škoda časa za take gluposti. Defenitivno pa to ni zame StarTrek.

Lonsarg ::

Meni je pa bolsi kot Discovery. Se vedno pa ga Expanse nasisa:)

BigWhale ::

DarkSite je izjavil:

Ne morem verjet ampak do sedaj lahko rečem le, da je serija na nivoju Discoverya oz. še slabše. Nič posebnega. Bila so visoka pričakovanja a je sledil padec. Lahko bi našteval vsako podrobnost s katero se ne stinjam a se mi zdi škoda časa za take gluposti. Defenitivno pa to ni zame StarTrek.


Can I have your stuff? :>

Meni se zdi serija v bistvu zlo v redu. Ajd ene par malenkosti je ampak nic ni tko katastrofalno kot v starih serijah kjer so ful velikrat pozabil, da imajo na ladji transporter al pa shuttle al pa da je holodeck vstekan v 230V nekje in ga lahk izklopijo al pa da majo jefferies tubes po katerih lahk prides v kak drug del ladje.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

Današnja epizoda, so romulanci nadomestili vulkance ... i mean, I get it, za veliko gledalcev bi bilo konfuzno imet oboje na zaslonu. Narek je fuuuuul podoben spocku iz discoverya.

Pa oboji uporabljajo neke tehnike of the mind... tega se ne spomnim iz drugih serij.

Romulane so zelo malo kazali v prejšnjih verzijah. Še posebej tiste v civilu. So pa v sorodu z Vulkanci

DarkSite je izjavil:

Lahko bi našteval vsako podrobnost s katero se ne stinjam a se mi zdi škoda časa za take gluposti.

A tvoje strinjanje/nestrinjanje je pa merilo al kako? Najboljše bo, da narediš svoj fan fiction, da boš zadovoljen.

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Današnja epizoda, so romulanci nadomestili vulkance ... i mean, I get it, za veliko gledalcev bi bilo konfuzno imet oboje na zaslonu. Narek je fuuuuul podoben spocku iz discoverya.

Pa oboji uporabljajo neke tehnike of the mind... tega se ne spomnim iz drugih serij.

Romulane so zelo malo kazali v prejšnjih verzijah. Še posebej tiste v civilu. So pa v sorodu z Vulkanci

DarkSite je izjavil:

Lahko bi našteval vsako podrobnost s katero se ne stinjam a se mi zdi škoda časa za take gluposti.

A tvoje strinjanje/nestrinjanje je pa merilo al kako? Najboljše bo, da narediš svoj fan fiction, da boš zadovoljen.


Mislim, vem, da so romulanci v originalu vulkanci oz. proto-vulkanci, kjer je prišlo do delitve iz "ideoloških" razlogov.

Hočem povedat, da so vulkanci sumljivo odsotni v tej seriji, pa se sprašujem, če je razlog, ker so si tako podobni, da bi gledalci serije bili zmedeni kdo je zdaj kdo.

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:


Hočem povedat, da so vulkanci sumljivo odsotni v tej seriji, pa se sprašujem, če je razlog, ker so si tako podobni, da bi gledalci serije bili zmedeni kdo je zdaj kdo.

Novejši gledalci tako in tako mislijo, da so oboji Elfi v vesolju :))
Sicer so Commodore Oh prikazal kot Vulkanko, na mizi je imela "znak logike", potem so pa rekli, da je Romulanka. Takrat sem bil še jaz zmeden.
Dejstvo pa je, da v 10ih delih z eno zgodbo ne morejo pokazat vsega.

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Hočem povedat, da so vulkanci sumljivo odsotni v tej seriji, pa se sprašujem, če je razlog, ker so si tako podobni, da bi gledalci serije bili zmedeni kdo je zdaj kdo.

Novejši gledalci tako in tako mislijo, da so oboji Elfi v vesolju :))
Sicer so Commodore Oh prikazal kot Vulkanko, na mizi je imela "znak logike", potem so pa rekli, da je Romulanka. Takrat sem bil še jaz zmeden.
Dejstvo pa je, da v 10ih delih z eno zgodbo ne morejo pokazat vsega.


Hehe, da Elnorja sploh ne omenjamo. Zgleda ko nekaj vmes med samurajem in vilincem iz gospodarja prstanov :D Še njegovo ime "Elnor".

BigWhale ::

Elnor je njegovo ime, ki ga pove tujcem. Nune so mu ga nadele, ker so ble fanice earth fantasy literature, sploh Tolkiena. ;>

3p ::

No, še moje mnenje, zdaj po nekaj pogledanih delih. Bolj razočaranje, kot ne. Patetika gor in dol. Pa neko prepletanje mečev in ciljev starega in mladega moškega. >:D Kot, da je narejeno za najstnike, kar pa trekiji, ki smo TNG gledali "v živo" že dolgo več nismo.

judoka ::

Old school trekiji so sitni v pm s to nostalgijo in jamranjem.

PARTyZAN ::

Jaz sem old school trekkie. Picard mi je všeč.

Ne posplošuj.

Lonsarg ::

Tudi jaz sem old school pa mi je tudi zelo všeč. Pač industrija je šla v svojo smer, ne moreš kar leta 2020 posnet na "1980 način".

Phantomeye ::

3p je izjavil:

No, še moje mnenje, zdaj po nekaj pogledanih delih. Bolj razočaranje, kot ne. Patetika gor in dol. Pa neko prepletanje mečev in ciljev starega in mladega moškega. >:D Kot, da je narejeno za najstnike, kar pa trekiji, ki smo TNG gledali "v živo" že dolgo več nismo.


I mean, zelo optimistično razmišljat, da so glavna ciljna skupina serije Picard ortodoksni trekiji.

Jarno ::

I mean, zelo optimistično razmišljat, da so glavna ciljna skupina serije Picard ortodoksni trekiji.

Včasih producenti nasedejo lastnemu marketingu, na koncu pa ugotovijo, da ciljna publika niti ni neumna in je dokaj razgledana za nazaj.

Dober primer je tale Diablo Immortal announcement...ko mislijo, da ciljna publika visi na smart-fonih dandanes.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Inventorista ::

Treba pustit času čas. Meni tudi zaenkrat ni ravno nek presežek. Ampak bodimo iskreni..... Prve 3 sezone TNG-ja tudi niso bile nevem kaj.

MrNighthawk ::

judoka je izjavil:

Old school trekiji so sitni v pm s to nostalgijo in jamranjem.

Ne pa nismo :) ne rečem, da na momente ne pogrešam klasičnega epizodičnega načina, samo po drugi strani je pa bolj "epski" način pripovedovanja zgodbe odličen.

Half-Saint ::

Picard ni slab ampak upam, da ne zavozijo. Preveč reciklirajo ene in iste stvari, že 4. epizodo gledamo tisto sranje kako so androidi zjebali Mars. Pa ne vem zakaj se jim po novem reče synthetics, če so prej ne vem 20 let govoril, da so androidi? Pa Picard je ena stara mevža, vsak, ki ma pet minut cajta, mu serje po glavi. Picard iz TNG tega že ne bi prenašal.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

judoka ::

PARTyZAN je izjavil:

Jaz sem old school trekkie. Picard mi je všeč.

Ne posplošuj.


Enako.
Bi moral bit bolj natancen. Ciljal sem na ultra puritiste, ki ne morejo prebolet da smo v letu 2020 in da se old school ST ne bo vrnil.

drvo ::

Half-Saint je izjavil:

Picard ni slab ampak upam, da ne zavozijo. Preveč reciklirajo ene in iste stvari, že 4. epizodo gledamo tisto sranje kako so androidi zjebali Mars. Pa ne vem zakaj se jim po novem reče synthetics, če so prej ne vem 20 let govoril, da so androidi? Pa Picard je ena stara mevža, vsak, ki ma pet minut cajta, mu serje po glavi. Picard iz TNG tega že ne bi prenašal.


Jezik se spreminja, tudi cigani so bili včasih cigani, danes pa so romi.Zakaj torej androidi ne bi mogli biti synthetics? Picard pa ni več Picard izpred 30 let ampak trideset let starejši starec.

PARTyZAN ::

V bistvu je moj edini grudge to, da so sezone sedaj dolge samo okrog 10 epizod.

MrNighthawk ::

Half-Saint je izjavil:

Picard ni slab ampak upam, da ne zavozijo. Preveč reciklirajo ene in iste stvari, že 4. epizodo gledamo tisto sranje kako so androidi zjebali Mars. Pa ne vem zakaj se jim po novem reče synthetics, če so prej ne vem 20 let govoril, da so androidi? Pa Picard je ena stara mevža, vsak, ki ma pet minut cajta, mu serje po glavi. Picard iz TNG tega že ne bi prenašal.

Poleg tega, da se lahko jezik spremeni, so se spremenili tudi Androidi in odnos do njih. Prej je bil en Android, potem je bil pa cel kup in vsak, ga je imel v svoji omari.

BigWhale ::

Synthetics je nadmnozica androidov.

Zvezdica27 ::

heh,

meni je pa realistično, kako picardu vsak serje po glavi - točno to se zgodi, ko greš v penzijo (90% upravičeno, da smo si na jasnem). To mi je najbolj realen del vsega in uživam, da bi v temu nekoč videl vse naše vrhunske kruhoborce!

sicer moram dati temule čas, sem lih 3. del pogledal, napovedana pa je, vidsim, 2. sezona, kar je super. Upam, da je ne ustavijo vmes (kot recimo Ent ali Dark Matter)

zz

T-h-o-r ::

nam starim trekkijem je všeč, da

- je v 10 letih postala federacija nek Mirror universe verzija same sebe, kjer ni več nobenega humanitarnega in znanstveno-raziskovalnega vzgiba, ki jo poganja;
- pohlep, nasilje, rasizem so postali hujši kot v 21. stoletju;
- revščina je na nivoju 21. stoletja; vsi vse sovražijo;
- "junaki" "bad guyem" režejo glave

Res, vse stvari, ki so nam "starim trekkijem" všeč iz TOS, TNG, DS9, Voyager
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Phantomeye ::

T-h-o-r je izjavil:

nam starim trekkijem je všeč, da

- je v 10 letih postala federacija nek Mirror universe verzija same sebe, kjer ni več nobenega humanitarnega in znanstveno-raziskovalnega vzgiba, ki jo poganja;
- pohlep, nasilje, rasizem so postali hujši kot v 21. stoletju;
- revščina je na nivoju 21. stoletja; vsi vse sovražijo;
- "junaki" "bad guyem" režejo glave

Res, vse stvari, ki so nam "starim trekkijem" všeč iz TOS, TNG, DS9, Voyager






Mogoče je pa v letu 2020 bolj pomembno, kaj je všeč _predvsem_ novim trekkijem.

LeQuack ::

Jaz bi definitivno gledal mišičastega Picarda in Data. The Rock as Picard in pa Dave Bautista as Data.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

nsa_ag3nt ::

DarwiN je izjavil:

Sem bil prepričan, da je ta ženica v 5. epizodi hčerka od Deanne Troi, ampak se izkaže, da si nista v sorodu, pač pa zgolj na las podobni.

https://www.imdb.com/name/nm2464261/?re...
Res sta si zelo podobni.


Sedaj samo čakam da Q pride na sceno :P.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

T-h-o-r je izjavil:

nam starim trekkijem je všeč, da

- je v 10 letih postala federacija nek Mirror universe verzija same sebe, kjer ni več nobenega humanitarnega in znanstveno-raziskovalnega vzgiba, ki jo poganja;
- pohlep, nasilje, rasizem so postali hujši kot v 21. stoletju;
- revščina je na nivoju 21. stoletja; vsi vse sovražijo;
- "junaki" "bad guyem" režejo glave

Res, vse stvari, ki so nam "starim trekkijem" všeč iz TOS, TNG, DS9, Voyager


FYI skoraj 20 let in ne 10.
Sicer so bile vse ST serije prikazane vedno s strani posadke Star Fleeta, razen DS9, ki prikazal nekaj "civilnega" dela ampak še to ni bila Federacija temveč postaja, ki je pripadala Bajoranom (res ne vem kako se to pravilno napiše).
Na tak način je seveda Star Fleed (skoraj) vedno good guys in vse je oh in sploh.

- kakšna je Federacija sploh ne veš, ker je praktično ne pokažejo. Še vedno pa je in glede na 1. in 2. del... so še vedno veseli ljudje tam.
- DS9 prikaže vse te zadeve. Zaradi vojne z Dominion in možnosti infiltracije Founderjev na zemlji je hotel Admiral prevzet (vojaško) kontrolo na zemlji, aka "državni udar."
-- Cardisance pogosto imenujejo Spoonheads (rasizem), imaš teoriste Maque,... ni da ni.
- ne vem sicer kje vidiš revščino. Na zemlji zagotovo ne. Freecloud I guess, da je Las Vegas planet. Nikjer ne piše, da je od Federacije.
- rezanja glav mogoče res ni bilo (PG 13 problems), ampak so vrglo kup ladji v luft, Sisko je zastrupil cel planet, ker je želel ulovit enega izdajalca. Picard je v First Contact rekel, da lahko mirno streljajo na posadko, ki so jo Borgi asimilirali, Section 31 je imel plan izvest genocid.

Še bi se dalo naštevat. Dejstvo je da je Star Trek bil idila dokler je imel Roddenbery kontrolo nad njim. Čeprav so vsi ostali želeli še malo bolj na sivo območje.

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

nam starim trekkijem je všeč, da

- je v 10 letih postala federacija nek Mirror universe verzija same sebe, kjer ni več nobenega humanitarnega in znanstveno-raziskovalnega vzgiba, ki jo poganja;
- pohlep, nasilje, rasizem so postali hujši kot v 21. stoletju;
- revščina je na nivoju 21. stoletja; vsi vse sovražijo;
- "junaki" "bad guyem" režejo glave

Res, vse stvari, ki so nam "starim trekkijem" všeč iz TOS, TNG, DS9, Voyager


FYI skoraj 20 let in ne 10.
Sicer so bile vse ST serije prikazane vedno s strani posadke Star Fleeta, razen DS9, ki prikazal nekaj "civilnega" dela ampak še to ni bila Federacija temveč postaja, ki je pripadala Bajoranom (res ne vem kako se to pravilno napiše).
Na tak način je seveda Star Fleed (skoraj) vedno good guys in vse je oh in sploh.

- kakšna je Federacija sploh ne veš, ker je praktično ne pokažejo. Še vedno pa je in glede na 1. in 2. del... so še vedno veseli ljudje tam.
- DS9 prikaže vse te zadeve. Zaradi vojne z Dominion in možnosti infiltracije Founderjev na zemlji je hotel Admiral prevzet (vojaško) kontrolo na zemlji, aka "državni udar."
-- Cardisance pogosto imenujejo Spoonheads (rasizem), imaš teoriste Maque,... ni da ni.
- ne vem sicer kje vidiš revščino. Na zemlji zagotovo ne. Freecloud I guess, da je Las Vegas planet. Nikjer ne piše, da je od Federacije.
- rezanja glav mogoče res ni bilo (PG 13 problems), ampak so vrglo kup ladji v luft, Sisko je zastrupil cel planet, ker je želel ulovit enega izdajalca. Picard je v First Contact rekel, da lahko mirno streljajo na posadko, ki so jo Borgi asimilirali, Section 31 je imel plan izvest genocid.

Še bi se dalo naštevat. Dejstvo je da je Star Trek bil idila dokler je imel Roddenbery kontrolo nad njim. Čeprav so vsi ostali želeli še malo bolj na sivo območje.


V bistvu, če nasplošno pogledaš 99% plot-pointov je bilo konfliktov med različnimi rasami/planeti in voyager/enterprise so bli tam to save the day.

Ampak, ko pa pokažejo the Federation the great savior ni tako great, je pa vse narobe :D

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

V bistvu, če nasplošno pogledaš 99% plot-pointov je bilo konfliktov med različnimi rasami/planeti in voyager/enterprise so bli tam to save the day.

Ampak, ko pa pokažejo the Federation the great savior ni tako great, je pa vse narobe :D


Pa Particle of the day! :)

Sicer so že v Star Trek Inseruction pokazali, da Federacija ni tako great, vsaj en del. Več letna vojna z Dominion, še en napad Borgov... takšne stvari pustijo posledice.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:


V bistvu, če nasplošno pogledaš 99% plot-pointov je bilo konfliktov med različnimi rasami/planeti in voyager/enterprise so bli tam to save the day.

Ampak, ko pa pokažejo the Federation the great savior ni tako great, je pa vse narobe :D

O tem fenomenu je pisal že sam avtor Star trek serije. Voyager ni bil tako uspešen, ker ni bilo vse lepo... Naprave so crknile, ljudje so umirali. Malo bolj realno kot v Star Trek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PunkDude ::

2dark je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Me pa zelo moti pri Picardu pomanjkanje njegove odločnosti, ki se je spomnimo iz TNG. Resnost, usmerjenost, večkrat povzdignjen glas,... Karizma pravega vodje.
Sedaj pa gledamo mix med pravim Picardom in Reginaldom Brokolijem.


Joj. Patrick Stevart je star 79. Me zanima, kakšen boš ti pri 80-ih. Verjetno vitalen kot 30 letnik.

Seveda se zavedam da je star. Imam namreč oči. Ravno zato bi ga lahko pustili v penzionu :)

MrNighthawk ::

PunkDude je izjavil:


Seveda se zavedam da je star. Imam namreč oči. Ravno zato bi ga lahko pustili v penzionu :)


Ja, ampak on noče v penzijo. To je problem. :))
Sicer pa Mcoy je bil v 1. delu TNGja star 137 let... glede, da to da se PIC dogaja 30 let kasneje in je Picard star cca 94 let... je šele dobro zakorakal v srednja leta :))

2dark ::

Slo-tech logika --- picard je super serija






PunkDude je izjavil:


Seveda se zavedam da je star. Imam namreč oči. Ravno zato bi ga lahko pustili v penzionu :)


Saj bo kmalu šla celotna serija v penzijon.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

PunkDude ::

Tudi meni se zdi.

PARTyZAN ::

Meni se pa zdi, da bosta vidva prej v penzionu kot ST franšiza.

BigWhale ::

AngryJoe je ene tolk relevant kot je bil deset let nazaj - ni bil. :>

T-h-o-r ::

bolj že kot lord bebo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vilicarist ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


V bistvu, če nasplošno pogledaš 99% plot-pointov je bilo konfliktov med različnimi rasami/planeti in voyager/enterprise so bli tam to save the day.

Ampak, ko pa pokažejo the Federation the great savior ni tako great, je pa vse narobe :D

O tem fenomenu je pisal že sam avtor Star trek serije. Voyager ni bil tako uspešen, ker ni bilo vse lepo... Naprave so crknile, ljudje so umirali. Malo bolj realno kot v Star Trek...

Sej v tng jim je tud v vsakem delu crknilo kj
bmw = brings me women
««
9 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39862071 (7614) predi
»

Star Trek: Lower Decks

Oddelek: Sedem umetnosti
111655 (1247) Gagatronix
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726984 (22612) Dami
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810709 (9270) nicjasno

Več podobnih tem