» »

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Temo vidijo: vsi
««
16 / 19
»»

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Jest mam zdej teorijo, da bodo ugotovil, da je Q, ki je v tem timeline-u, sam zanalasc pokvaril timeline )
Ni videti, da bi Q kaj hotel sam zanalašč. Če je, je potem bedna fora od scenarista.

BigWhale ::

Hm, kako ni videt, ce je pa Soongu pomagal, da Renee ne bi sla na misijo?

MisterM ::

Kaj ni bilo ravno obratno, torej da je Soong pomagal njemu?

BigWhale ::

Eh ... Ja. Q je Soongu pomagal pri genetiki, potem je pa Soong pomagal Qju.

A kljub vsemu, Q se je aktivno trudil, da Picard ne bi uspel, hkrati ga je pa sam poslal naj popravi timeline. Mal je konfliktno tole.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Ma sej vem, sam zdi sem mi tak filler, ki ni potreben. V bistvu so mal raztegnil vse skupi in podaljsal razplet vsega.

Jest mam zdej teorijo, da bodo ugotovil, da je Q, ki je v tem timeline-u, sam zanalasc pokvaril timeline in potem je ugotovil, da ne more vec popravit vsega, ker je nekaj narobe z njim. Zato je sel po Picarda. Zdaj bo Juratijeva zacela z asimilacijo ljudi ampak ne bo izgubila se vse clovecnosti in jo bodo preprical, da naj jim pomaga. Potem bo Q spet tlesknil s prsti in ko se bodo vsi spet znasli na Stargazerju se bo vse skupaj odvilo mal drugace in k bo Queen dala dol masko, bo spodaj Juratijeva in vsi bodo ziveli srecno, do konca svojih dni. :D

Se ena moznost je, da bodo Queen/Juratijevo tam ubil (ker bo Juratijeva z zadnjimi mocmi prevzela nadzor in rekla da jo morjo ubit) in pol bodo v normalnem timeline-u vsi gledal un anomaly, k bo zginu in pol bodo rekl "oh well, pol pa nic, gremo domov" in bodo sli. :>

Trenutno je vse dogajanje v 2024 en sam b-roll kjer se nic pametnega ne dogaja. Mam obcutek, da bi na konc lahko stlacil celo sezono v en two-parter episode. :)

Sem pa najprej mislil, da se je Bashir ful postaral, potem sem pa videl, da je v bistvu Baltar. :))


Jst mislim, da imaš večinoma prav, čeprav imam alter teorijo. Samo ni čisto dodelana.

Torej, strinjam se tem, da je kraljica Jurati. Zaradi tega, ker ima masko - kar pomeni, da so v prvem delu skrili njeno identiteto.

Drugi razlog - za razliko od klasičnih borgov, je kraljica videt highly advanced. Pa ne vem, če je to samo stvar sodobne Star Trek estetike (sploh, ker aktualna kraljica zgleda kot klasična kraljica. Tudi tehnologija je superiorna. Pač okej, štekam da Stargazer temelji na borg tehnologiji, samo zakaj bi zgradili ladjo, ki je še bolj ranljiva na napad borgov. Razen, če so ti borgi res superior. Torej mislim, da ti borgi niso isti hivemind kot borgi kot jih poznamo. Ampak so od Jurati sekta, ki je odpotovala v prihodnost (ali preteklost, če upoštevamo, da so se morali prej razviti do te mere) tako, da je odprla anomalijo, da bi zvabila Q-ja in Picarda na ladjo. Samo ne vem zakaj.

Ampak na kratko, dvomim, da je anomalija tam zato, da je sama sebi namen. Ampak je začetek loopa, ki je nastal, da bi preprečil spremembo časa in jo hkrati povzročil.

---

Sem šel pa zdele brat teorije in se ena ujema s tem, le da je teorija, da je Jurati dejansko hotla se pridružit Federaciji, pa je naredil Picard napačno odločitev (sej je ukazal, da se razstreli borg ladjo, sem pozabil) in je to trigeralo Q-ja, da se vmeša in Picarda spet vrže na trial.

Tle dodajam svojo teorijo - Q ima težave ker je njegova odločitev, da bo Trial v bistvu povzročila verižno reakcijo zaradi katere je Jurati sploh postala kraljica. In zdej Q probava vse, da bi popravil to napako.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Ja, jest mislim, da bomo v vsakem primeru vidl en pre-destination paradox. Ajd mogoce se motim ampak zdej je ze tolk indicev, da bo kr res plot twist, ce ne bo. :)))

Ampak mi je pa vsec tud teorija, da se je Picard narobe odlocil, ja in da je zato Q posegel. Pa mogoce zdaj nagaja glih tolk, da se zgodi to kar se mora zgodit.

Nikec3 ::

Samo to ne bo StarGate, to bo current year StarGate. Kot Picard in Discovery, sedeli bojo v eni sobi in govorili o čustvih.

Tole je ok. Picard je boljši, ko je character driven (zadnja epizoda), kot pa da se grejo neko vdiranje v dogodke, ustavljanje avtobusa z migranti in iskanje Borg queen po San Franciscu.

Tukaj velik del naredi Patrick Stewart. Človek bi lahko bral najbolj beden scenarij, pa vseeno izpade globoko in inspiring.

OldSkul je izjavil:

Mislim da so pri Picardu kar zgledno zapeljali zgodbo za to sezono (za razliko od 1.), medtem ko se mi zdi Discovery težak polom. Kako jim uspeva podaljševati to serijo mi res ni jasno.

Sicer se zdaj podrobnosti ne spomnim, vem pa da mi je bila prva sezone všeč. Kaj točno je bilo narobe s 1. sezono STP?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Nikec3 ::

BigWhale je izjavil:

I concur. :>

Namest, da bi Juratijevo iskal so mel "Iskanje notranjega Picarda". :>

Komu se da gledat iskanje Juratijeve po San Franciscu? Pri Picard arcu imamo vsaj neko skrivnostnost.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

a_borlak ::

Saj pravim, tu se bo zgodila razdelitev na alternativno in klasično realnost in Juratijevo bodo nekako poslali v C kvadrant ali od koder že Borgi prihajajo :).

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

I concur. :>
Namest, da bi Juratijevo iskal so mel "Iskanje notranjega Picarda". :>

Komu se da gledat iskanje Juratijeve po San Franciscu? Pri Picard arcu imamo vsaj neko skrivnostnost.


Problem te skrivnosti je, da je dolgocasna. Se en troubled child, ki je imel probleme s starsi v otrostvu in ima zdej travme. Stvar bi lahko naredili bolj zanimivo in na koncu vse resuje samo Stewardova igra, da stvar ni poleg dolgocasnosti, se lesena zraven. :)

a_borlak ::

Nikec3 ::

Po tej zadnji epizodi rečem samo - druga sezona je slaba. Osnovni problem je, da tako zelo kompšlicirajo z zgodbo, z namenom da bi ustvarili misterij, da se izgubijo v njej in nobena stvar nima več smisla. Kot da bi gledal Lost ali Tenet. Če vzameš Picarda stran in z njim Patricka Stewarta (ki res rešuje sezono), tega ne bi nihče gledal.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

a_borlak je izjavil:

Pravijo, da je zanič ... https://www.thegamer.com/star-trek-pica...


Mediji ponavadi pravijo različne stvari - samo da je brano. Včasih pravijo nasprotujoče se stvari - samo da je brano. Tako, da jaz osebno mislim, da je najbolj pomembno to, kaj je meni dobro oziroma slabo. Za enkrat še nimam občutka, da bi bilo slabo v smislu, da bi si rekel - zdaj bom pa nehal gledat :P

cias ::

Nikec3 je izjavil:



Tukaj velik del naredi Patrick Stewart. Človek bi lahko bral najbolj beden scenarij, pa vseeno izpade globoko in inspiring.


Vsi reviewerji ki sem jih spremljal so se pritoževali da je serija nasilje nad starejšimi, Patrick se komaj premika in komaj govori.

Ne vem kaj je v tej seriji navdihovalnega?

a_borlak ::

Saj, to. Nasilja je več, kot v Tokyo Vice.

Furbo ::

Nikec3 je izjavil:

Po tej zadnji epizodi rečem samo - druga sezona je slaba. Osnovni problem je, da tako zelo kompšlicirajo z zgodbo, z namenom da bi ustvarili misterij, da se izgubijo v njej in nobena stvar nima več smisla. Kot da bi gledal Lost ali Tenet. Če vzameš Picarda stran in z njim Patricka Stewarta (ki res rešuje sezono), tega ne bi nihče gledal.

Meni je pa ravno obratno, koga brigajo psihični problemi picarda, rabimo več dogajanja, ne pa bluzenja po njegovih možganih. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

meho7 ::

Ze to da so objavili teaser za 3. sezono medtem ko se 2. sezona se vedno predvaja ti da vedeti kaksen gnoj je ta sezona.

karafeka ::

Vsaka serija ima filerje in to z Picardovo podzavestjo je pač bil en tak del.
Kakorkol, mi je pa Picard bolj gledljiv kot Discovery. Pa ne vem točno zakaj.

Phantomeye ::

Mislim ja, to so stvari, ki so ble prisotne v neki obliki tudi v TNG. Včasih je hecno, ker se nekateri pritožujejo glede elementov v novejših serijah, ki so bile prisotne tudi v starejših serijah, ki jih taisti čislajo. Očala nostalgije imajo veliko dioptrijo :P

karafeka ::

Ma ne vem če lahko tiste stare star treke direktno primerjaš. To so bile nanizanke, vsak del je bil svoja celota, razen tistih par delov na sezono, kjer so imeli glavno rdečo nit (main arch).
Tele novejše so pa nadaljevanke, kjer se vsak del nadaljuje v naslednjega in tu se taki filerji hitro opazijo.

Men je bil recimo Bablyon 5 popolna kombinacija obeh načinov, s nekakšnim občutkom celote skozi vseh 5 sezon.

Phantomeye ::

karafeka je izjavil:

Ma ne vem če lahko tiste stare star treke direktno primerjaš. To so bile nanizanke, vsak del je bil svoja celota, razen tistih par delov na sezono, kjer so imeli glavno rdečo nit (main arch).
Tele novejše so pa nadaljevanke, kjer se vsak del nadaljuje v naslednjega in tu se taki filerji hitro opazijo.

Men je bil recimo Bablyon 5 popolna kombinacija obeh načinov, s nekakšnim občutkom celote skozi vseh 5 sezon.


Primerjam v smislu, da so bili tudi tam prisotni izleti into the mind. Pa podobne fore.

Ampak hej, če so stari star treki imeli main arch, so bile ostale epizode tehnično gledano filer, ker niso imele direktnega vpliva na main plot :D

BigWhale ::

karafeka je izjavil:

Vsaka serija ima filerje in to z Picardovo podzavestjo je pač bil en tak del.
Kakorkol, mi je pa Picard bolj gledljiv kot Discovery. Pa ne vem točno zakaj.


Tudi to s Picardovo aretacijo je bil nek bebav filler in ta cas bi lahko izkoristil na drug in boljsi nacin.

Phantomeye je izjavil:

Ampak hej, če so stari star treki imeli main arch, so bile ostale epizode tehnično gledano filer, ker niso imele direktnega vpliva na main plot :D


V ST:TNG ni blo nobenga main archa ... Imel si two parter epizode in to je blo to. :D Veliko epizod pa je imelo se nek b-story ampak glavni story in b-story v enem delu se da pogledat. Ce imas pa en del sestavljen iz treh b-storijev in nekaj minut glavne zgodbe je pa vse skupaj mal dolgocasno. Sploh ce so ti b storiji dolgocasni, nezanimivi in klisejski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

oo7 ::

Prvo sezono sem pogledal celo. Drugo pa samo dve epizodi in nehal. Malo berem tele vaše komentarje pa vidim, da sem naredil prav.

Bom raje počakal na Orville in Strange new worlds.

Zvezdica27 ::

ma meni ni tolk slabo v smislu showa, sam ne iskat TNG v temle. Zgodba je čist za lase privlečena, sam ko vidiš Brent Spinerja... sicer je štorija okoli te hčerke totalno brezvezna, sam kaj čmo, nekaj so si mogli spomniti. Če drugega ne, lahko picarda gledaš, good enough for me.

Sam še Geordi LaFOrge mi manjka - in pa seveda, da ni Wesleya!

BigWhale ::

Men je druga sezona boljsa. Je nekaj neumnosti v seriji, jasno ampak na koncu dneva je pa se vedno dokaj zabavna. Sicer mi ni vsec, da se bo dejansko vse dogajalo na Zemlji leta 2024 in da je bolj malo sci-fi elementov. Pac, Star Trek IV oz Star Trek: Generations all over again. :)

BigWhale ::

Mogoce bo pa Borg Queen kr Seven? Tud to bi bla opcija.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Men je druga sezona boljsa. Je nekaj neumnosti v seriji, jasno ampak na koncu dneva je pa se vedno dokaj zabavna. Sicer mi ni vsec, da se bo dejansko vse dogajalo na Zemlji leta 2024 in da je bolj malo sci-fi elementov. Pac, Star Trek IV oz Star Trek: Generations all over again. :)


V bistvu je za leto 2024 sci-fi elementov preveč :D star trek Zemlja v 2024 definitivno ni naša Zemlja. :D

BigWhale je izjavil:

Mogoce bo pa Borg Queen kr Seven? Tud to bi bla opcija.


V smislu, da bo 7 zdilala en switcharoo?

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

V bistvu sem kar zadel, da je razvitost borgov v prvi epizodi posledica Jurati (sicer sem bolj računal, da je razlog njena inteligenca in ne toliko predlog, da spremenijo svoj PR).

Zdaj pa ne vem - napisal sem, da so borgi iz prve epizode verjetno drug hivemind. Predvsem zato, ker sta Jurati/Queen verjetno štartali od 0? Queen navsezadnje ima v sebi tehnologijo borgov iz leta 2400. Borgi so pa v letu 2024 že obstajali. Ne vem pa koliko zanje pomeni 400 let evolucije.

Razen, če sta se spravili na obstoječe borge in prevzele oblast.


Also, borgovska tehnologija je posebne enote spremenila v storm trooperje :D (oziroma so pridobili njihovo sposobnost ciljanja)

Aja, pa če nekoga rešiš tako, da ga asimiliraš, dobi točno takšne vsadke, ko jih je imel preden se je timeline pokvaril :D

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Pa v zaprašeni grajski kleti malo po škatlah pogledaš, sigurno boš našel kakšno staro pištolo, nabito in pripravljeno za akcijo.:D

Pa to tehnologijo ladijskih hologramov bi tudi nekdo moral malo razložiti. Pa ne zanima me, zakaj se komu zdi, da je sablja najučinkovitejše orožje proti s puškami oboroženim nasprotnikom. Bolj me zanima, zakaj je hologram občutljiv na udarce, zakaj se mora izogibati metkom?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Pa v zaprašeni grajski kleti malo po škatlah pogledaš, sigurno boš našel kakšno staro pištolo, nabito in pripravljeno za akcijo.:D

Pa to tehnologijo ladijskih hologramov bi tudi nekdo moral malo razložiti. Pa ne zanima me, zakaj se komu zdi, da je sablja najučinkovitejše orožje proti s puškami oboroženim nasprotnikom. Bolj me zanima, zakaj je hologram občutljiv na udarce, zakaj se mora izogibati metkom?;)



u ja, ta del sem pozabil izpostavit. Hologramič bi lahko bi k terminator. Ampak ajde - obrazložitev bi lahko bila, da je hologram bil programiran kot živa oseba in se je zato potem tudi tako odzival.

No edina stvar, ki je bila ranljiva je tista naprava na rami, ki smo jo prvič(?) spoznali v Voyagerju. Ampak ali je bila sploh potreba po tej napravi? Se mi zdi, da je bila ladja prilagojena na to, da se hologram lahko prosto premika po ladji.

Mi je pa zelo zanimivo, da v tej seriji nimajo zadržkov pobijanja ljudi, čeprav so bili KAO borgi.

To, da je izbral meč, pa zlahka odpustim, ker meč was his thing. Če se že gremo, da je hologram njegova mentalna kopija

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Pa v zaprašeni grajski kleti malo po škatlah pogledaš, sigurno boš našel kakšno staro pištolo, nabito in pripravljeno za akcijo.:D


Odvisn cigava klet je! :>

Okapi je izjavil:

Pa to tehnologijo ladijskih hologramov bi tudi nekdo moral malo razložiti. Pa ne zanima me, zakaj se komu zdi, da je sablja najučinkovitejše orožje proti s puškami oboroženim nasprotnikom. Bolj me zanima, zakaj je hologram občutljiv na udarce, zakaj se mora izogibati metkom?;)


Ce ima holodeck "safety protocols na off" potem rata 'trden' in te tak hologramski metek lahko ubije. Glede na to, da je uporabljal podoben 'mobile emitter', ki ga je uporabljal tudi Doctor na Voyagerju je bila to edina ranljiva zadeva na njem in bi metki lahko leteli skoz njega. :>

BigWhale ::

Sicer je bil pa tale del malenkost boljsi od ostalih. Rios je bil verjetno napisan kot butast karakter, ker drugace ne bi povedal Soongu, da mu bo orozje eksplodiralo v roki. Zdej ze mal drzim pesti, da ga bo nekdo fental v zadnjem delu. :D

Trapast mi je, da se vedno to Evropa misijo vlecejo dalje. V nobenem resnem scenariju, nek outsider Soong ne bi mogel kr tko ogroziti vesoljskega poleta. Zdaj je ostalo samo se nekaj vprasanj: zakaj je Q sploh poslal Picarda nazaj? Zato, da se je spomnil svoje mladosti in da bosta z Laris lahko srecno zivela do konca njunih dni? Zakaj so srali s tem pre-destination paradoxom? Kaj se bo zgodilo z regular Borgi? A bomo zdaj za lazje razlikovanje med borgi, za tele tanove uporabljal naziv Borgati? :D

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pa v zaprašeni grajski kleti malo po škatlah pogledaš, sigurno boš našel kakšno staro pištolo, nabito in pripravljeno za akcijo.:D


Odvisn cigava klet je! :>

Okapi je izjavil:

Pa to tehnologijo ladijskih hologramov bi tudi nekdo moral malo razložiti. Pa ne zanima me, zakaj se komu zdi, da je sablja najučinkovitejše orožje proti s puškami oboroženim nasprotnikom. Bolj me zanima, zakaj je hologram občutljiv na udarce, zakaj se mora izogibati metkom?;)


Ce ima holodeck "safety protocols na off" potem rata 'trden' in te tak hologramski metek lahko ubije. Glede na to, da je uporabljal podoben 'mobile emitter', ki ga je uporabljal tudi Doctor na Voyagerju je bila to edina ranljiva zadeva na njem in bi metki lahko leteli skoz njega. :>


Ampak ali od Riosa ladja sploh potrebuje emmiter? ker če se iz prve sezone spomnim, ga njegovi kloni niso imel?

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Sicer je bil pa tale del malenkost boljsi od ostalih. Rios je bil verjetno napisan kot butast karakter, ker drugace ne bi povedal Soongu, da mu bo orozje eksplodiralo v roki. Zdej ze mal drzim pesti, da ga bo nekdo fental v zadnjem delu. :D

Trapast mi je, da se vedno to Evropa misijo vlecejo dalje. V nobenem resnem scenariju, nek outsider Soong ne bi mogel kr tko ogroziti vesoljskega poleta. Zdaj je ostalo samo se nekaj vprasanj: zakaj je Q sploh poslal Picarda nazaj? Zato, da se je spomnil svoje mladosti in da bosta z Laris lahko srecno zivela do konca njunih dni? Zakaj so srali s tem pre-destination paradoxom? Kaj se bo zgodilo z regular Borgi? A bomo zdaj za lazje razlikovanje med borgi, za tele tanove uporabljal naziv Borgati? :D


Po mojem, ker soong ne sme umret, dunno :D Men je pa Rios kar simpatičen in se mi zdi dober doprinos k seriji, ampak ok ne vedno :D

We are the Borgati; you shall be assimilated if you decide to join us. We offer free coffee and fresh fruit. And you can work from home, two times a week!

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:


Ampak ali od Riosa ladja sploh potrebuje emmiter? ker če se iz prve sezone spomnim, ga njegovi kloni niso imel?


Tocno ja, cel ship je imel holo emitterje. Mogoce je to zdej Seven dodala, da je lahk imela companiona k je sla sama na kak away mission :>

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Ampak ali od Riosa ladja sploh potrebuje emmiter? ker če se iz prve sezone spomnim, ga njegovi kloni niso imel?


Tocno ja, cel ship je imel holo emitterje. Mogoce je to zdej Seven dodala, da je lahk imela companiona k je sla sama na kak away mission :>



Ampak ja, holo bi lahko bil tudi Rio-bot, ker sposobnosti holograma so stvar programa, ne pa izgleda :D Kot sem ze rekel - serija zelo rada reciklira characterje :D

Do zdej so bli, poleg našega sword vilinca, soong / data, hčerka od soonga (ta in iz prve sezone), romulanka od picarda

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Ja, ampak glede na napovedi za tretjo sezono, jih bodo kr zdesetkal. :) Kar stejem seriji v plus. :>

To da sta bla Elnor in Dahj v drugi sezoni je cist brez veze. Ampak hkrati je pa bolj ok, ce dam za kontrast Discovery, kjer po stirih sezonah se vedno ne poznamo vseh bridge karakterjev, ker so tolk drugih nabasal v serijo. :)

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Ja, ampak glede na napovedi za tretjo sezono, jih bodo kr zdesetkal. :) Kar stejem seriji v plus. :>

To da sta bla Elnor in Dahj v drugi sezoni je cist brez veze. Ampak hkrati je pa bolj ok, ce dam za kontrast Discovery, kjer po stirih sezonah se vedno ne poznamo vseh bridge karakterjev, ker so tolk drugih nabasal v serijo. :)


V discovery so naredili eno bistveno napako. Klasičen star trek (kot itak veš) je bil v stilu - vse kar je na mostu + strojnica je main-ish cast + par ostalih, ki so se pojavili na par epizod.

Discovery se je hotel usmerit na par likov, zato je bila večina folka na mostu, zato, da most ni bil prazen :D Ampak so zgleda ugotovil, da to ni OK in so jih počasi začel vključevat noter. Ampak prepozno (for me to care) in še vedno premalo. Hkrati pa to - polno ostalih likov. Mislim potencial za ravnovesje je bil, ampak ja.

No, vsaj jst si tako interpretiram svoj discovery skozi sezone :D

BigWhale ::

Ja, tud jest sem dobil pr Disco tak obcutek, da so sred tretje sezone rekl: "joj sej res, bridge crew mamo tud!"

Phantomeye ::

jst sm pretty sure, da je cameo iz sredine epizode ground work za now star trek show. Če pa ni, it should be :D

Okapi ::

A Travelers?

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

A Travelers?


oh, šit, vidim da že obstaja taka serija, sam da ni star trek obarvana haha. Ampak ja, dvomim, da je bil ta prizor sam zaradi tega, da so lahko naredili cameo.

Al pa, pac v smislu - ne bomo te dal v tretjo sezono, ker te noben ni maral, ampak ti damo nek random scene, k itak nč ne pomen in je bl clean up.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Glede na celotno sezono so zakljucek naredil se kar ok. Je bilo pa precej predvidljivo vse skupaj. Predestination paradox, Q ucil Picarda lekcijo o spoznavanju samega sebe, Borgatijeva in benevolentni borgi ter na koncu tudi Wesley. Zadnjic sem v enem pogovoru omenil, da manjka samo se Wesley, ki pride in resi situacijo. Vsec mi je bil Khan project tie-in.

Tretja sezona bo verjetno samo se Star Trek: Golden Girls fan service. :>

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Glede na celotno sezono so zakljucek naredil se kar ok. Je bilo pa precej predvidljivo vse skupaj. Predestination paradox, Q ucil Picarda lekcijo o spoznavanju samega sebe, Borgatijeva in benevolentni borgi ter na koncu tudi Wesley. Zadnjic sem v enem pogovoru omenil, da manjka samo se Wesley, ki pride in resi situacijo. Vsec mi je bil Khan project tie-in.

Tretja sezona bo verjetno samo se Star Trek: Golden Girls fan service. :>



Ce se trenutek delamo da ni paradoxa, je Q vrgel picarda nazaj, ker je ukazal self destruct or not? Pa ce sem prav razumel so trans warp ustvarili za zdej neznana bitja? ker očitno je prihod borgov nepovezan s "help us save the timeline" ampak bolj z "Picard bo vedel what we are about"

Pa pomoje lahko rečemo, da so Borgati ločena veja borgov. Me zanima, kaj se je zgodilo z zavestjo prejšnje kraljice, vidt je, da je jurati integrirala.

No upam, da bo tretja sezona okoli wormhola.

Sem pa potočil solzico v zadnjem prizoru s Q-jem. Sm sucker za te stvari :D

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Glede na celotno sezono so zakljucek naredil se kar ok. Je bilo pa precej predvidljivo vse skupaj. Predestination paradox, Q ucil Picarda lekcijo o spoznavanju samega sebe, Borgatijeva in benevolentni borgi ter na koncu tudi Wesley. Zadnjic sem v enem pogovoru omenil, da manjka samo se Wesley, ki pride in resi situacijo. Vsec mi je bil Khan project tie-in.

Tretja sezona bo verjetno samo se Star Trek: Golden Girls fan service. :>



Ce se trenutek delamo da ni paradoxa, je Q vrgel picarda nazaj, ker je ukazal self destruct or not? Pa ce sem prav razumel so trans warp ustvarili za zdej neznana bitja? ker očitno je prihod borgov nepovezan s "help us save the timeline" ampak bolj z "Picard bo vedel what we are about"

Pa pomoje lahko rečemo, da so Borgati ločena veja borgov. Me zanima, kaj se je zgodilo z zavestjo prejšnje kraljice, vidt je, da je jurati integrirala.

No upam, da bo tretja sezona okoli wormhola.

Sem pa potočil solzico v zadnjem prizoru s Q-jem. Sm sucker za te stvari :D



zdej berem, da bosta v novi sezoni ostala zgolj 7 in raffi, kar mi je realno malo škoda. Je zgleda fan service bolj profitabilen :D

BigWhale ::

Ja, jest sem razumel tko, da ga je vrgu nazaj zato, ker je pac zajebal. Ker je zarad svoje preteklosti preobremenjen sam s sabo in ni sposoben razmisljati z mal bolj odprto glavo, ko pride do Borgov. Hkrati pol tud razumem zakaj je Q na nek nacin 'aktivno' delal proti Picardu, ker ga je hotel spravit v to situacijo, da bo Picard razumel samega sebe. Recimo.

Zakljucek s Qjem je bil mel v bistvu zlo fajn narjen, verjetn zato, ker sem Qja mel skoz za enga tricksterja, ki je v bistvu dober in ni zloben karakter.

Ja tale transwarp conduit je pa mal uganka se zaenkrat. Ne vemo a bil tist zarek k bi unicil cel sektor posledica ustvarjanja transwarpa al pa napad.

karafeka ::

Phantomeye je izjavil:


zdej berem, da bosta v novi sezoni ostala zgolj 7 in raffi, kar mi je realno malo škoda. Je zgleda fan service bolj profitabilen :D


Ja super.... not

Za raliko od ostalih mnenj (predvsem od adminov, ki imajo grdo navado brisat prispevke, s katerimi se ne strinjajo), se mi je zdel zadnji del najlabši od vseh. Na hitro nekaj nametano skupaj, še posebej proti koncu, razočaranje nad 7of9 in od kod je Q, kar naenkrat dobil nazaj svojo moč... Kako so Borgi sploh vedeli, da se bo tista anomalija pojavila... Aja, pa še Borgi niso več tisto kar so bili, zdaj so kar najboljši prijatlji, ah ja...

Zvezdica27 ::

kaj? Wesley? Upam, da je Wesley Snipes in ne Wesley Crusher, mamicu mu pokvarenu...

Phantomeye ::

karafeka je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


zdej berem, da bosta v novi sezoni ostala zgolj 7 in raffi, kar mi je realno malo škoda. Je zgleda fan service bolj profitabilen :D


Ja super.... not

Za raliko od ostalih mnenj (predvsem od adminov, ki imajo grdo navado brisat prispevke, s katerimi se ne strinjajo), se mi je zdel zadnji del najlabši od vseh. Na hitro nekaj nametano skupaj, še posebej proti koncu, razočaranje nad 7of9 in od kod je Q, kar naenkrat dobil nazaj svojo moč... Kako so Borgi sploh vedeli, da se bo tista anomalija pojavila... Aja, pa še Borgi niso več tisto kar so bili, zdaj so kar najboljši prijatlji, ah ja...



Borgi niso zgolj en kolektiv (več). Od Jurati kolektiv je ločen od kolektiva kot ga najbolj poznamo. Tako da ja, ti borgi so najboljši prijatelji, tisti drugi so pa praktično crknili zaradi Janeway.

In Q ni kar naenkrat dobil nazaj svoje moči. Bil je v stanju izgubljanja moči. In še nekaj časa bi bil v tem stanju, ampak jo je zdaj porabil za final dejanje - grupo poslat nazaj v prihodnost.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Ja, jest sem razumel tko, da ga je vrgu nazaj zato, ker je pac zajebal. Ker je zarad svoje preteklosti preobremenjen sam s sabo in ni sposoben razmisljati z mal bolj odprto glavo, ko pride do Borgov. Hkrati pol tud razumem zakaj je Q na nek nacin 'aktivno' delal proti Picardu, ker ga je hotel spravit v to situacijo, da bo Picard razumel samega sebe. Recimo.

Zakljucek s Qjem je bil mel v bistvu zlo fajn narjen, verjetn zato, ker sem Qja mel skoz za enga tricksterja, ki je v bistvu dober in ni zloben karakter.

Ja tale transwarp conduit je pa mal uganka se zaenkrat. Ne vemo a bil tist zarek k bi unicil cel sektor posledica ustvarjanja transwarpa al pa napad.



Edino škoda, ker ni bilo časa, da bi malo bolj raziskali, what went wrong, da Q umira. Ker linearno gledano se Q in picard poznata, kaj, ene 40 let? Kr kratko obdobje za spremembo praktično nesmrtnega bitja.

Glede transa me skrbi, da ga ne bodo raziskovali v tretji sezoni ... glede na to, da borgatti ni noter. Razen, če bodo nekako obšli to. Nekaj se pa mora zgodit.

Ker bi moral bit prisoten tako v Discoveryu in kot v Pike seriji. Razen, če je bil uničen. Bomo vidl, če bo Pike kako referenco naredu.

Mam pa strong feeling, da bo ta nova serija počasi naredila prehod iz Pika v Kirk remake/reboot/soft reboot.
««
16 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861850 (7393) predi
»

Star Trek: Lower Decks

Oddelek: Sedem umetnosti
111646 (1238) Gagatronix
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726920 (22548) Dami
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810681 (9242) nicjasno

Več podobnih tem