» »

DDR400 počasnejši od DDR333?

DDR400 počasnejši od DDR333?

Odpadnik ::

Ker sem pred trenutkom resnice - nabavo novega PCa, se hočem odločiti za čimboljšo in kvalitetno konfiguracijo. Postavlja pa se mi sledeča dilema, in mezanima kaj imate vi poreči na to:

V mislih imam plato z nForce2 čipovjem - DDR400. Na njej bo tiktakal proc AMD 2500+ (barton) zadeva teče z fsbjem 166(333). Na netu, točneje Tom's hardware sem zasledil podatek, da se DDR400 obnese počasneje kot pa DDR333, ker pač DDR400 ne deluje sinhrono s procesorskim FSBjem. Sedaj pa me zanima, kaj naj storim. Naj v sistem vtaknem DDR333 in ga čez nekaj časa, ko bom v plato zataknil AMD Athlon z 400 Mhz FSB (naj bi se že dobil, ne? AMD XP3200+?) menjam DDR333 za DDR400? Je res najbolj optimalno če k 333 Mhz vodilu proca zatakneš ram, ki ima NATANKO enako hitrost?
No, tole je pa še citat iz članka:
Now all these subsystems running at different speeds have to do is work together. When we used the 333-MHz FSB clock speed for the Athlon XP 3000+ with DDR333 memory in the test, we discovered that data can be exchanged one-to-one between the processor and RAM every clock cycle. If you use DDR266 or DDR400, however, the FSB and main memory no longer run synchronously. So combining fast FSB with slower RAM, or vice versa, will increase the amount of management to be done and create wait states. We call this relationship the FSB:RAM ratio. Recent experience has shown time and again that this ratio is a big factor in overall performance, since only rarely does a faster clocked RAM improve performance.


Za one, ki bi si radi prebrali cel članek, pa imate tukajle link!
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

BoLhCa ::

zaenkrat kupi 333, pol pa amd-ja z 400fsb in pa ram 400!!
ali pa intel...
lp

frenk ::

hitrost FSB-ja in rama more bit enaka...torej zvišamo hitrost fsb-ju:D

DSmidgy ::

zaenkrat kupi 333, pol pa amd-ja z 400fsb in pa ram 400!!
Bl neumnega predloga nebi mogu dat. Pač kupiš DDR400 in ga laufaš na DDR333, ko pa kupiš 400FSB procesor pa samo preklopiš ram na DDR400. DDR400 namreč pomeni, da ram lahko dela na DDR200, DDR266, DDR333 in DDR400 - DDR333 pa samo do te vrednosti. Isto kot procesor - če maš recimo P4 2,4MHz to ne pomeni, da ne bo delal na 2MHz in na 2,6MHz.

Yohan del Sud ::

Am, ta zadevca bi morala delat stabilno na 200 FSB (če nočeš navijat pa zmanjšaj množilnik) - ergo - polno izkoriščen PC3200 RAM...

Jose ::

Strinjam se z DSMidgy-jem.

Odpadnik, citat iz članka je bil ravno tisto, kar sem iskal. Upam, da se lahko pridružim tvoji temi z naslednjim vprašanjem:

Imam nenavit zračno hlajen Athlon 1800+, Ep 8k5a2 in DDR333. FSB imam na Default 133, RAM pa na 166. Po prebranem citatu bom spremenil frekvenco RAMa na 133.
Naj spremenim timinge RAMa (še kaj drugegea?) in na koliko (da še bo stabilno)?

BaRtMaN ::

Če ga boš downclockal za 33 MHz, lahko nastaviš zelo agresivne timinge, odvisno od proizvajalca RAMa. Meni Corsair (PC2700 - 166MHz) deluje na 2,2,2,5.

VASkO ::

odpadnik, bartonu dvigni FSB na 200mhz, pa hkrati spusti mnozilnik (na nforce2 ni treba nic odklepat, se da po defaultu spreminjat mnozilnik) pol pa bo ddr400 cisto upravicen.

Zheegec ::

Saj ti nForce2 plata že po defaultu lavfa RAM sinhrono s FSBjem, tako da ti bo že takoj ko boš noter dal 166FSB CPU, RAM deloval na 333DDR.
Sicer pa daj množilnik na 10x, FSB na 200MHz pa ti bo RAM deloval na 400DDR, performanse bodo pa veliko boljše. Ko boš hotel imeti res super CPU pa malo navijaj RAM (večjo voltažo ter potem večji FSB, RAM bo pa sledil - tja do 220MHz je velik uspeh), če pa ne gre s FSB pa povečuj množilnik>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BaRtMaN ::

Dejte mi povedat, do približno koliko nekje bi šel Corsair 166MHz. Imam Bartona 2500+ in abitko NF7-S. Vem, da je maximalna frekvenca odvisna od vsake palčke posebej, ampak me zanima, do kje mislite, da bi prišel.

BoLhCa ::

s tvojmi (zelo agresivnimi) timingi ne bos delec prsu! ce pa spustis timinge pa lohk pomoje prides ke do ene 210fsb, men twinmosi laufajo na 250Mhz sinhrono s procam timingi so pa 2,3,3,5! stvar prou seka!
lp

Yohan del Sud ::

Bartman, meni na originalnem množilniku (11x) brez problema dela na 200, tak da ni problema. Voltažo imam na 1.85. Defolt hlajenje.

Imam isto konfiguracijo...

Odpadnik ::

Vidim, da zadeva ni tak bav-bav, kot sem si ga jest predstavljal :8)
Se pravi, naj v miru lepo kupim DDR400 in imam odprte možnosti še za OC. Hmm, mogoče bo pa ob naslednjem up-gradu dobavljiv že DDRII.
Se pravi, da so razlike v praksi zanemarljive, problema pa tudi lahko rešim z novo nastavitvijo FSBja in množilnika.

BaRtMaN ::

Kul! :D Sej timinge bi itak malo povečal, ker pri takšnem overclocku z njimi ne bi prišel daleč.

BaRtMaN ::

Odpadnik: kar kupi PC3200. Pred mesecem, ko sem kupoval svoj RAM, sem hotel tudi sam kupiti PC3200, a so imeli pri JAEtu le še PC2700.

TribesMan ::

BaRtMaN jest laufam svoj PC 2700 RAM (nimam pojma kire firme je, gor je znak VT pa še neke kode) in gre zadeva do 208MHz pri 2-2-2-3 timingih. Kar je še bolj zanimivo je to, da če relaxam timinge se zadeva obnese slabše. No kakorkoli že neglede na timinge pa dela pri 204MHz popolnoma stabilno pri deafult napetosti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

/me je vesel. :D
Hvala!

BlackHole ::

Mi lahko kdo mirno razloži zakaj ste se "vsi" vrgli na te 2500+ bartone. Kaj so cenovno ugodni, ali so hitrejši od XP-jev ali se tako dobro navijajo?

BaRtMaN ::

1. Akcija v JAEtu, ki ga naredi cenejšega
2. 512 kiB L2 cacha

Barton vs Thoroughbred

Isto ima Jae akcijo za Abit NF7-S plate (nForce II Ultra 400), ergo je tole odličen par.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

djgregec ::

TribesMan
So tvoji rami mogoče Vintec-ovi?

TribesMan ::

Ne bi vedu. Kupljeni so bili okoli novega leta v AGTju, goje pa ena nalepka od DTK computers.

Sej sm že enkrat postal kakšni točno so ti rami, nekje je ena tema bom najdu link, pa boš vidu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Link do testa in slik

Tle maš en japonski test tega RAMa. Moj zgleda čist isto sam na zadnj strani je še ena nalepka DTK computers in ena cifra na roko gor napisana.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998725 (6164) tiborrr
»

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Oddelek: Navijanje
453194 (1618) Dr_M
»

Navijanje Rama pripomore k večji prepusntosti ?

Oddelek: Navijanje
121307 (1008) Zheegec
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327812 (5489) Tarzan
»

Dogodivščine z EPOX 8K9A in XP 1700+

Oddelek: Navijanje
10974 (815) TribesMan

Več podobnih tem