» »

Velikost gorskega kolesa

Velikost gorskega kolesa

techuser ::

Koliko je primerna velikost gorskega kolesa za približno 180cm višine? Večinoma sem opazil, da naj bi bila 26 colska kolesa primerna.
  • spremenil: techuser ()

K0l1br1 ::

Obroč je 26 col. Ali 27.5. Ali 29. Ali manj pri otroških. Okvir pa ima spet druge mere. Primarno te zanima okvir, npr. Pri tebi L ali M ali pa načeloma dolžina cevi od pedalke do prečne cevi. Npr. Pri meni 19 oz. 20.5 col pri gorskem, 56 cm ali manj pri specialki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

mirkuma ::

Navadni ima vsak proizvajalec tabelo kjer lahko preveriš svoje mere in predlagano velikost okvirja.
Najpogostjeje potrebuješ podatek ovišini razkoraka (notranja stran noge) in višini. Ostale malenkosti potem rešuješ z "fajfo" na balanci in ustreznem pomikom sedeža.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

-=Tomaz=- ::

Ja, nekoliko si lahko pomagaš s tabelami, ki jih imajo razne spletne trgovine. Če se oglasiš pri trgovcu, ti bo tudi svetoval (jaz imam paranojo, da ko kupuješ kolesa s popustom na koncu sezone, ti bodo tišali okvir, ki ga še imajo). Najbolje da se zapelješ za nekaj minut in ti bo jasno.

Vsaj pri gorskem kolesu je tako, da je bolje da je manjši (če si recimo na meji), ker potem lažje popravljaš z ostalimi komponentami.

Imaš celo kalkulator.
https://www.ebicycles.com/bicycle-tools...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852722989 (1280) issak
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329196 (7894) GizmoX
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714131 (10638) dolenc
»

vračanje kolesa v leclercu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11620854 (11846) cebelar123
»

Kako zmeriti pravilno okvir kolesa?

Oddelek: Loža
92347 (1995) oemdzi

Več podobnih tem