» »

Družabna omrežja tepe počasna rast števila uporabnikov

Družabna omrežja tepe počasna rast števila uporabnikov

Slo-Tech - Potem ko so se pri Twitterju pred časom aktivno lotili odstranjevanja spamerjev in botov in zaprli kakih 70 milijonov uporabniških računov, jim je število aktivnih mesečnih uporabnikov upadlo za milijon in zdaj znaša 335 milijonov, številka pa bo po napovedih v naslednjih mesecih še upadala. Jim je pa za 11 % glede na enako lansko obdobje poraslo število dnevnih uporabnikov, čeprav točnega števila ne navajajo.

To je med drugim zapisano v četrtletnem poročilu podjetja, ki pa ga vlagatelji niso preveč dobro sprejeli, delnica Twitterja je že na začetku današnjega trgovanja upadla za 20 %.

So pa v podjetju že tretje četrtletje zapored beležili dobiček, bilo ga je za 100 milijonov dolarjev, za 24 % pa so narasli tudi prihodki, ti so znašali 711 milijonov.

Podobno se je pred dvema dnevoma primerilo Facebooku. V četrtletnem poročilu so objavili najnižjo rast uporabnikov v zadnjih dveh letih, ta pa se je povsem zaustavila na zanje najpomembnejšem tržišču - v ZDA in Kanadi. Ni pomagalo, da so se podjetju prihodki glede na enako lansko obdobje povečali za 40 %, Facebookove delnice so do danes zgrmele navzdol za 20 % in podjetje je po tržni kapitalizaciji v enem samem dnevu izgubilo 120 milijard dolarjev vrednosti. Natančneje, iz 630 je zdrsnilo na 510 milijard dolarjev. Kar je največja izguba v zgodovini ameriške borze. Za primerjavo, 122 milijard je na Newyorški borzi vredno podjetje McDonald's, General Electric pa 114 milijard.

25 komentarjev

euagrus ::

No seveda ne pozabimo na najbolj pomemben podatek te novice, da so tisti malo bolj inteligentni pripadniki cloveske rase, prenehali (ali se sploh niso odlocili za to) polniti te parazite s svojimi podatki. Tisti "malo bolj" trdi pa ostajajo, jih bo ze pamet srecala...
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

BlackMaX ::

euagrus je izjavil:

No seveda ne pozabimo na najbolj pomemben podatek te novice, da so tisti malo bolj inteligentni pripadniki cloveske rase, prenehali (ali se sploh niso odlocili za to) polniti te parazite s svojimi podatki. Tisti "malo bolj" trdi pa ostajajo, jih bo ze pamet srecala...


Zakaj tako ciničen pogled? Trenutno tudi ti "deliš" svoje podatke z nekom. Že s tem, da si na interentu delaš to.

Furbo ::

Sami so si krivi, twitter je levičarska platforma, ki aktivno cenzurira drugače misleče. Facebook tudi čezdalje bolj.
Teh norih skrajnežev je pa na srečo omejena količina, tako da že žrejo drug drugega, ko je kdo kriv kakega miselnega zločina.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Glugy ::

Furbo je izjavil:

Sami so si krivi, twitter je levičarska platforma, ki aktivno cenzurira drugače misleče. Facebook tudi čezdalje bolj.
Teh norih skrajnežev je pa na srečo omejena količina, tako da že žrejo drug drugega, ko je kdo kriv kakega miselnega zločina.


Cenzurirajo ravno ne. Te pa zapirajo v oblačke; če imaš več konzervativinih prijateljev in z njimi povezanih vsebin ti ne bodo kazal liberalnih vsebin; in obratno. Družabna omrežja delajo na tem da si ti zadovoljen in ti boš najbolj zadovoljen ; no mogoče ne ti ampak večina ovc bo najbolj zadovoljnih če bo dobila samo take novice ki bodo ustrezale njihovim prepričanjem. Mogoče si ravno slučajno eden tistih ki ima nevede več prijateljev z liberalnimi pogledi sam si pa konzervativec. Možno da algoritemsko padeš pod napačen oblaček.
In ja če si ti zadovoljen; boš bolj verjetno stalno uporabljal družabna omrežja kot bi jih sicer; in s tem je povezan oglaševalski denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

xx23 ::

Ta teorija o oblačkih se zdi logična, a je bila že ovržena.

Študija je pokazala, da uporabniki Twitterja zvejo več novic z nasprotnega političnega pola kot ostali, ki Twitterja ne uporabljajo.

Glugy ::

Jz sm pa bral študijo ki je ravno obratno pokazala. Očitno je to tako kot pri vinu: imaš polno raziskav kako je koristno ( večinoma financirane s strani interesnih skupin povezanih z vinsko industrijo ) obenem pa imaš raziskave kako nima učinka oz. škodi tudi če se ne nalivaš; seveda imaš potem še raziskave o nalivanju ki so jasno negativne.
Jz nisem znanstvenik da bi lahko dokazal eno ali drugo ampak men se zdi logično in smiselno to z vidika skopuških multinacionalk ki jih zanima samo denar.

Glugy ::

Še linka:

https://www.sciencedaily.com/releases/2...
"The first large-scale empirical analysis of online news-seeking behavior, has found that people who seek out news and information from social media are at higher risk of becoming trapped in a 'collective social bubble' compared to using search engines. "

https://www.sciencedaily.com/releases/2...
"Approximately two-thirds of respondents declined a chance to win extra money in order to avoid reading statements that didn't support their position, say report co-authors Linda Skitka, "

euagrus ::

BlackMaX je izjavil:

euagrus je izjavil:

No seveda ne pozabimo na najbolj pomemben podatek te novice, da so tisti malo bolj inteligentni pripadniki cloveske rase, prenehali (ali se sploh niso odlocili za to) polniti te parazite s svojimi podatki. Tisti "malo bolj" trdi pa ostajajo, jih bo ze pamet srecala...


Zakaj tako ciničen pogled? Trenutno tudi ti "deliš" svoje podatke z nekom. Že s tem, da si na interentu delaš to.


Samo tiste, ki jih zelim :)
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

next_byte ::

Odhod iz vseh socialnih omrežij, razen za poslovne namene je edino smiselno. Velika sprememba na bolje !

Reycis ::

Glavni problem facebooka, ki ga jaz vidim je, da s časom izgubi svoj prvotni namen. Ustvarjen je bil, da ostaneš v kontaktu s prijatelji. Ampak večina ljudi ima danes na facebooku polno kontaktov, ki jih sploh ne poznajo in sploh se ne gre več za kontakt med ljudmi ampak za tekmovanje kdo bo v vsej nepreglednimi množicami najglasnejši. Nadalje med mladimi zanimanja za facebook praktično ni. Dokler so oni debatirali med svojimi frendi je blo kul, danes pa so tam gor tudi njihovi ta stari in prfoksi in kul faktorja ni več. Danes v Ameriki več kot polovica mladih (12-17) sploh nima več facebook računa. Facebook bo z nami še dolgo časa ampak začela se je stagnacija.

Jaz sicer v kazinoju delnic nočem sodelovati, ker je trg povsem neracionalen in stari borzni rek pravi: trg je vedno lahko dlje časa neracionalen kot pa jaz likviden. Če bi sodeloval bi dolgoročno shortal. Ta nora vrednotenja so narejena po projekcijah, da bo zadeva kar rastla in rastla in rastla. Pozitivno je vsaj to, da je Twitter sploh uspel pridelat dobiček v kakšnem četrtletju. Še vedno ima od začetka svojega obstoja pa do danes skoraj dve miljarde akumulirane izgube. Imamo kar nekaj podjetij, ki so ovrednotena na miljarde dolarjev, pa še nikoli niso in morda tudi nikoli ne bodo pridelala nobenega dobička (e.g. YouTube).

OK.d ::

To stagnacijo občuti tudi google, kateri se rine na ta vlak ampak ga je v štartu že zamudil.
Nikakor in nikakor mu ne uspe prepričati svojih uporabnikov, da bi presedlali od konkurence.
LPOK.d

sivistol ::

fb je itak se sam dober da vidiš kje so kaki eventi, twitter itak sam za polične pa take fore, instagramu se nekako najbolj uspeva
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

euagrus ::

OK.d je izjavil:

To stagnacijo občuti tudi google, kateri se rine na ta vlak ampak ga je v štartu že zamudil.
Nikakor in nikakor mu ne uspe prepričati svojih uporabnikov, da bi presedlali od konkurence.


Pac dve do konca gnili firmi, fb je spooky ze od zacetka, googlu pa se je v zadnjih 10ih letih cisto odpeljalo. Upam, da evropa kmalu ustvari konkurenco, oba sta nevzdrzna. Sicer vsak ta zadnji kmet in hipster (aka "kmet") prisegata na oboje, ampak sta skodljiva za druzbo in se ju je treba znebiti. Zavoljo EU tehnoloskega napredka, zaradi zasebnosti in konec koncev, zaradi samospostovanja.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

tikitoki ::

Furbo je izjavil:

Sami so si krivi, twitter je levičarska platforma, ki aktivno cenzurira drugače misleče. Facebook tudi čezdalje bolj.
Teh norih skrajnežev je pa na srečo omejena količina, tako da že žrejo drug drugega, ko je kdo kriv kakega miselnega zločina.


Ti nisi desnicar, ti si sociopat al pa trol, kar je eno in isto.

tikitoki ::

Sicer pa je jasno, da je stevilo moznih uporabnikov omejeno in samo najvecji debil bi pricakoval nenehno rast. Rast bo samo se v dezelah tretjega sveta, kjer pa se ne obraca tako veliko denarja.
Pa folk se pomoje tudi navelica tega "socialnega" omrezja, ki je vse prej kot to.

Geho ::

Facebook postaja bedn že zaradi vsiljenih reklam in reklam sredi videjev... pridem do reklame in preprosto zaprem ali idem dalje, ker se mi ne da zapravljat čas za gledanje reklam, ki jih ne rabim, Brez adblocka je pa sploh bedno na FB-ju bit...

branimirII ::

Pa to je smesno. Imajo ze registrirane vse ljudi na tem svetu, ki imaju racunalnik i zdaj je kao presenecenje. Pa kolk oni pricakujeju rast ce nas ni 20 milijard. Edino, da pocakaju, da se nataliteta poveca i da jim dajo zastojn racunalnike in internet u tretjem svetu.

chittax ::

Število ovac pač je omejeno. Nova generacija pa ubira nove poti.

mtosev ::

očitno je dosti ovac, ker v evropi fb uporablja 279mil ljudi, populacija euja pa je 510mil
;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Diaspora8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

euagrus ::

mtosev je izjavil:

očitno je dosti ovac, ker v evropi fb uporablja 279mil ljudi, populacija euja pa je 510mil
;((


Jap, ceprav nekaj od preostanka je se ljudi, ki ne uporabljajo kaj dosti interneta. Ali sploh.

Diaspora je pa simpaticna, izgleda, da so jo dodelali kar sem jo nazadnje gledal, bo treba se enkrat postavit, da vidimo, koliko so speglali vse skupaj.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

chittax ::

mtosev je izjavil:

očitno je dosti ovac, ker v evropi fb uporablja 279mil ljudi, populacija euja pa je 510mil
;((

Vsi prebivalci EU tudi ni(so/smo) ovce, tako da je zadeva očitno dosegla kritično maso.

mtosev ::

ne bi reko. poglej kolk mladih nuca fb. jaz ko sem bil nekje in je bil fb blokiran so prihajali do mene, da jim ga unblockam. vpn hitro rešil problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Miki N ::

tikitoki je izjavil:

Sicer pa je jasno, da je stevilo moznih uporabnikov omejeno in samo najvecji debil bi pricakoval nenehno rast. Rast bo samo se v dezelah tretjega sveta, kjer pa se ne obraca tako veliko denarja.
Pa folk se pomoje tudi navelica tega "socialnega" omrezja, ki je vse prej kot to.


Poleg tega kot vsaka industrija so tudi socialna omrežja podvržena zakonu pojemajočih dobitkov. Enostavno ne moreš pričakovati stopnje rasti iz obdobja, ko se je panoga še razvijala.

euagrus ::

mtosev je izjavil:

ne bi reko. poglej kolk mladih nuca fb. jaz ko sem bil nekje in je bil fb blokiran so prihajali do mene, da jim ga unblockam. vpn hitro rešil problem


Mladi ga uporabljajo, ker hrepenijo po pozornosti (posledica helikopterskih starsev in privzgojene lenobe). Ko malo odrastejo se zavejo, da so v nezavatkanem svetu izven okvirov ljubezni njihovih starsev, nihce. Ker imajo mozgane usmerjene v lastno pomembnost, iscejo karkol, kar bi jim vsaj navidezno dalo obcutek pomembnosti (njihova navidezna samozavestnost, je samo fasada, v resnici je anksioznost in depresija v totalnem porastu), zato se kot junkiji zatecejo k socialnim omrezjem, ki jim nudi tocno to - nek domac obcutek, da imajo neko veljavo. In padejo v totalno past, kjer kot kuzki krozjijo eden okrog drugega in si ovohavajo zvezdicp, se lajkajo in eden drugemu dvigujejo neko virtualno pomembnost. Zato je fb tudi tako nemogoce izkoreninit, velika vecina njegovih uporabnikov so nule v realnem zivljenju (dosti njih ravno zaradi njega, ce bi ta cas porabili kje drugje bi se jim zivljenje spremenilo na bolje) in ga zacnejo panicno braniti, ko ga kdo napade. Zalostno.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflixu bežijo ameriški gledalci, drugod počasnejša rast novih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6121186 (18231) Geho
»

Nvidii grozi tožba, ker so delnice izgubile polovico vrednosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
9121706 (17019) MrStein
»

Microsoftovo sanjsko poslovno leto

Oddelek: Novice / Rezultati
2310026 (7980) LeQuack
»

Slaba prodaja S9 krati prihodke in spanec Samsungu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7419489 (14258) krneki0001
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178285 (6818) aerie

Več podobnih tem