» »

Spletna trgovina ni vrnila denarja

Spletna trgovina ni vrnila denarja

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me ce kdo kaj ve kam se obrnit, ker sem narocil neko stvar v vrednosti cca 150e. Pisali so mi da ga nimajo da naj narocim nekaj drugega, ker si drugega nisem zelel sem jim rekel da mi vrnejo denar. To se sedaj vlece ze par mesecov. Zmeraj ko jim pisem mi obljubljajo da bom dobil denar ampak se zmeraj nic... Kam bi se lahko obrnil? Jih kdo lahko stisne? Trgovina je iz Hong Kong. Njihova stran: https://www.fashionmia.com

T-Mac ::

Prebral sem nek forum in je veliko ljudi pisalo da niso dobili denarja nazaj... Torej po vsej vrjetnosti so me nateg... Obstaja kaka stran da preko njih kaj uredim?

HighBane ::

S čim si plačal? Možnost je, da zahtevaš denar prek banke("charge back") oziroma paypal bi moral imeti to zelo enostavno. Pa ja, ni za čakat par mesecov...

Mare2 ::

Pri vseh trgovinah je treba uporabiti paypal. Tam imaš možnost Dispute. Vse ostalo je stvar prijaznosti prodajalca, v skrajnem primeru tožba. :)

T-Mac ::

Placal sem s kreditno kartico

St235 ::

Ne poslušaj mareta, ki spet lapa o stvareh, ki jih ne razume.

Pri paypal si vsekakor dobro zaščiten, ampak tudi pri plačilih z kreditno kartico so mehanizmi. Čim prej se spravi na banko in jim pojasni situacijo ter zahtevaj ti. Charge back, kot ti je svetoval HighBane. Zna sicer kak teden trajat, pa na banki se znajo mal neumne okrog tega delat, tako da moraš vztrajat. Pa imej sabo papirje kadaj, kaj in komu si nakazal ter korespondenco, kjer obljubljajo, da bodo vrnili denar. Vsekakor pa to naredi takoj, ker za chargeback imaš omejen čas (par mesecev). Zato je tudi prodajalcu v interesu, da ti čim dlje obljublja da bo denar vrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

TOP ::

Ja jaz sem enkrat to uveljavljal preko banke ne sme preteči 3 mesece,če se prav spomnim.

T-Mac ::

Hvala. Bom sel na banko in bomo videli... Vrjetno sem ze prepozen ker imajo tocno to foro da izplacajo lahko sele po 3 mesecih...

bastadu ::

Kako verjetno si prepozen? Ali ne veš točnega datuma kdaj si zadevo naročil/plačal??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

T-Mac ::

27.2.2018 je bilo placano trgalo mi je pa iz racuna 28.3.2018

bastadu ::

Glede na tale članek bi znal biti rok za chargeback v tvojem primeru 120 dni, ampak se ti je tudi ta rok ravnokar iztekel, res ne razumem zakaj si čakal tako dolgo ... najbolje da se obrneš na banko in tam povprašaš če se še da kaj narediti, po drugi strani pa vztrajno teži prodajalcu, morda se te le usmili ...

T-Mac ::

Mu tezim in ne bom odnehal to definitivno. Sem se ze obrnil na info@varninainternetu.si ce mi znajo kaj predlagati... Zajeba... so me ko so napisali da vracajo sele po 3 mesecih... Bom sel na banko ce se da kaj narediti... Bral sem o njih da imajo vec trgovin in si nabral ne vem koliko premozenja z goljufijami...

marvin42 ::

Pozabi na ta denar.
Mostly Harmless

Kaboom ::

Čudi me, da nikjer na netu ni opozorila, da se naj kupci izogibajo teh trgovin. Začni ti. Začni na redditu npr.
Vidim, da ponujajo plačila s PayPal - ustvari si račun, uporabljaj ga za online nakupe povsod kjer gre...

Vsaka šola nekaj stane :|
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

strup121 ::

Na internetu je dovolj opozoril za to spletno stran, če je pa nekomu odveč malo preveriti kje prvič kupuje si je čisto sam kriv da ga nategnejo.

OvCa77 ::

120 calendar days after the latest anticipated delivery date when the provision of goods or services was delayed
Tako piše v članku, zdaj pa hitro na banko.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

bajsibajsi ::

T-Mac je izjavil:

Zajeba... so me ko so napisali da vracajo sele po 3 mesecih...


Bolj kot ne si se sam. Ce ne bi nikoli v zivljenju nicesar prebral o (spletnih) prevarah in zivel pod kamnom, bi vedel oz. najmanj moral sumiti, da vsaj zgornje ni prav in da preprosto ne more biti sprejemljivo. Ce bi ti napisali, da vracajo sele po 6 mesecih, bi jim tudi verjel? Kaj pa po 2 letih? Jao, ali izdelek, ali pa povrnjeno kupnino; cimprej, max v nekaj dnevih.

edit/
Vmes, tudi ce sumljivci pravijo, da bodo poslali (nov) izdelek, preventivno vseeno lahko naredis chargeback. Zlasti, kadar stvari ne potekajo gladko, kot bi morale in mutijo. Naj se oni potem ukvarjajo in te prosijo za ponovno nakazilo, ko/ce dejansko prejmes izdelek. Zlasti z Azije, kjer ni nic neobicajnega, da posta potuje mesec ali dalj casa.

Zgodovina sprememb…

mancini ::

Pa nimaš kaj čakati 1 dan, ne pa par mesecev, ko vidiš da nekaj ni ok

mat xxl ::

Pri plačilu z Viso je rok 365 dni, postopek je sledeč ti vložiš pritožbo in dokaze, sedaj če imaš maile da nimajo to ni problem in da bodo denar vrnili, potem ti v 14 dneh banka načeloma odobri sredstva refund, vendar ima prodajalec še 6 mesecev časa, da dokaže nasprotno, če gre v dokazovanje in dokaže ti sredstva ponovno odtrgajo sicer ne.

T-Mac ::

Danes bom sel na banko pa da vidimo kaj bo iz tega... Hvala za vse odgovore. Moram pa se nekaj resit... Zelo neobicajno, Nlb kupil tudi neko stvar, storniral placilo in so vrnili denar videno na kreditni vendar banka ni vrnila na bancno iz kreditne... Cudno res tudi to. Bom sel danes na banko da uredimo te zadeve... Javim kaj se je dalo urediti. Vem da sem predolgo cakal, ni to v moji navadi ampak prevec sem imel dogodkov in potem odlasas... Vem pa da zaradi takih nekateti bogatijo svoje zepe...

MadMen ::

Kera banka je pa odprta v nedeljo?:))

T-Mac ::

Ok jutri :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Tilen ::

Kako je prišlo do pozitivnega stanja na kreditni, da bi ti morali kaj na račun vrniti?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

T-Mac je izjavil:

Danes bom sel na banko pa da vidimo kaj bo iz tega... Hvala za vse odgovore. Moram pa se nekaj resit... Zelo neobicajno, Nlb kupil tudi neko stvar, storniral placilo in so vrnili denar videno na kreditni vendar banka ni vrnila na bancno iz kreditne... Cudno res tudi to. Bom sel danes na banko da uredimo te zadeve... Javim kaj se je dalo urediti. Vem da sem predolgo cakal, ni to v moji navadi ampak prevec sem imel dogodkov in potem odlasas... Vem pa da zaradi takih nekateti bogatijo svoje zepe...

Banka kartico enkrat mesecno po acuna, ce si imel teoreticno 200e refund in 300 racunov za tekoci mesec, ti bodo pac trgali 100e. Ne bodo ti pa nakazali najprej 200e, potem pa 300 trgali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734627 (17658) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Paypal vračilo denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6810754 (8998) St235
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106387 (33434) PINki
»

kako "reversat" bančno nakazilo ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11017628 (10265) lexios

Več podobnih tem