» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
16 / 18
»»

tikitoki ::

Se nisi dojel zakaj ljudje kupijo ebralnik?

jocoj ::

Zagotovo ne, da berejo PDFje na njem. Še bolj pa ne barvne tisti, ki jim je pomembna barvna točnost v PDFjih.

Pač skušajo riniti barve v tehnologijo, ki v trenutni oblike nikoli ne bo dala zadovoljivih rezultatov.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Ales ::

Bralnike z večjimi ekrani uporabniki pogosto kupijo prav z mislijo na PDF. Po mojih izkušnjah se taka kombinacija obnese, seveda pa je to zelo, zelo odvisno od vsebin oz. potreb posameznika.

Barve so trenutno take, kot so, idealno to zagotovo (še) ni. Ali je bolje imeti večji bralnik brez takih barv ali z njimi... vprašanje. Vse je nek kompromis.

Gregor P ::

Problem je, če je zaradi barv, potem slabši ČB bralnikih na splošno (torej da ni dober ne v enem ne v drugem).:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jabe ::

jocoj je izjavil:

Zagotovo ne, da berejo PDFje na njem. Še bolj pa ne barvne tisti, ki jim je pomembna barvna točnost v PDFjih.



Izključno zaradi tega. Da locim tistih par barv, ki jih moram, da ima zedeva smisel in da lahko berem.. en čas...

k4vz0024 ::

Ali imajo Onyx book Quick 10' Oz. fast change?

jabe ::

enostavnega dostopa do slovenske literature ni, ker trenutno pod nobenih pogojem na nobenem bralniku izposojene digitalne vsebine v naših knjižnicah ne delajo. Založniki zahtevali! zdaj pa, če misli kdo kupovati, bi pa najbž šlo. ali pač ne beremo slovensko.

rokp ::

Kolikor gledam so v FBReader pred kratkim dodali podporo za Readium LCP, zna odpreti tudi profile-2.5. Na voljo je tudi za Android, tako da po mojem kdor ima Android e-bralnik, bi mu s tem verjetno moralo delati tudi "po novem" (na telefonu in na Win PC mi normalno odpre danes izposojeno knjigo, bralnika pa zal nimam androidnega).

jabe ::

Sem takoj zdaj probala... Ne dela. Odpre naslovnico, to je pa to

rokp ::

Pa vprasa za passphrase? Meni, kot sem rekel, na Android telefonu normalno odpre. Mora pa biti vsaj verzija 3.7, ce se ne motim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

jabe ::

Vprasa za geslo, ga vnesem in dobim samo naslovnico. Tako na onyxu kot telefonu.

Poskusila še z eno drugo knjigo in na onyxu dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

k4vz0024 ::

Bom kar tu vprašal. Tisti, ki imate Onyx book ČB, ali je ozadje čisto belo ali pa kakšen barvni odtenek?

Nesta ::

k4vz0024 je izjavil:

Bom kar tu vprašal. Tisti, ki imate Onyx book ČB, ali je ozadje čisto belo ali pa kakšen barvni odtenek?


So odtenki.

Nesta ::

Za Onyx Boox Note Air3 rabim še ovitek. Kdo katerga predlaga?

Je tale OK?
https://www.mimovrste.com/torbice-e-bra...

Hvala

jabe ::

Tega imam jaz (od onyxa etui)... Je OK, tanek, ne doda veliko k glomaznosti že tako ne majhnega bralnika, ampak ko zapiras, je pa treba vedno paziti, kje je pisalo. Ker lahko ostane malo zavihan, pa se bralnik ne ugasne. Ker ima tudi magnet, ki potem lahko pisalo k sebi potegne, namesto da bi ostal na svojem mestu ob bralniku. Ta magnetna naveza bralnik/pisalo je bolj slaba, tu pa ta etui prav pride, ker lepo zapres čezenj in je manjsa verjetnost, da ga izgubiš.

TheHijacker ::

Glede FBReader in Cobiss Ela knjig sem v kontaktu z avtorji. Določene knjige ne odpre. Samo ena prazna stran se mi prikaže. V novih in beta verzijah je tudi že slovenski prevod. Sam imam zdaj dva bralnika. Kobo Libra 2, ki pa vemo zakaj ni ravno uporaben za slovenske digitalne knjige, ter par tednov nazaj kupljen InkPalm Plus Android 11 bralnik. In ta je postal primarni odkar sem ga začel uporabljat za vsa branja. Skupaj s FBReader dela čudovito. Baterija zdrži več kot 7 dni s urco dve branja na dan. Cena okrog 144 € preko Aliexpressa. V nulo paše v levo ali desno dlan s stranskimi tipkami za premikanje.
http://www.google.si

Nesta ::

jabe je izjavil:

Tega imam jaz (od onyxa etui)... Je OK, tanek, ne doda veliko k glomaznosti že tako ne majhnega bralnika, ampak ko zapiras, je pa treba vedno paziti, kje je pisalo. Ker lahko ostane malo zavihan, pa se bralnik ne ugasne. Ker ima tudi magnet, ki potem lahko pisalo k sebi potegne, namesto da bi ostal na svojem mestu ob bralniku. Ta magnetna naveza bralnik/pisalo je bolj slaba, tu pa ta etui prav pride, ker lepo zapres čezenj in je manjsa verjetnost, da ga izgubiš.


Super hvala. Bom tega narocil. Pase pa na oba B&W in C?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

jabe ::

Jaz imam C, nisem ne vem kaj preverjala, ampak se mi zdi, da je enak format bralnika, samo ekran je enkrat barvni, drugic ne..

Tick ::

Zdravo,

Bralnika Kindle paperwhite (navadna verzija) iz amazon.de očitno ne dostavljajo v Slo.
Mogoče kdo ve, kje kupiti ta bralnik za to ceno cca 150EUR?

Hvala,
Matic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tick ()

jocoj ::

Na bolhi imaš zapakiranega za 160€ ali odlično ohranjenega rabljenega za 100€.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Stripy ::

Tick je izjavil:

Zdravo,

Bralnika Kindle paperwhite (navadna verzija) iz amazon.de očitno ne dostavljajo v Slo.
Mogoče kdo ve, kje kupiti ta bralnik za to ceno cca 150EUR?

Hvala,
Matic


Ne dostavljajo bralnika z reklamami. Tistega brez reklam za 170€ pa dostavljajo.

Legon ::

Tick je izjavil:

Zdravo,

Bralnika Kindle paperwhite (navadna verzija) iz amazon.de očitno ne dostavljajo v Slo.
Mogoče kdo ve, kje kupiti ta bralnik za to ceno cca 150EUR?

Hvala,
Matic

Ve si kje blizu meje, si ga lahko narocis na najblizje prevzemno mesto. Pa pocakaj prime days, ker je ponavadi se ceneje.

Gregor P ::

In ti se tokrat začnejo julija.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Legon ::

Ja, mislim da je ze par let junij ali julij.

Tick ::

Hvala vsem! Bom verjetno počakal na upejmo prihajajoče znižanje :)

WhiteAngel ::

jocoj je izjavil:

Zagotovo ne, da berejo PDFje na njem. Še bolj pa ne barvne tisti, ki jim je pomembna barvna točnost v PDFjih.

Pač skušajo riniti barve v tehnologijo, ki v trenutni oblike nikoli ne bo dala zadovoljivih rezultatov.


Jaz imam prastarega Pocketbook 903 ravno za branje PDFjev. Moj naslednji nakup bo barven 13" (Onyx Tablet X C?), ker mi je trenutni še nekoliko premajhen za note, barve pa rabim za označevanje in branje grafov v strokovnih člankih, ker je vsaka črta druge barve.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Mene pri Onyx Book Air 3 C 10'1 Moti premalo svetel zaslon. Kako je ČB verzijo?

drzni86 ::

Gleda na to, da se zaenkrat še ne da spravit knjig iz Elo na kindle me zanima če ima kdo kakšno kakšno kriminalko al pa kaj podobnega v slovenskem jeziku za posherat? Da bo kaj za prebrat na morju :)

yayo ::

:)) a greste stavit, da informatiki in še kdo iz vseh teh firm in ustanov, ki imajo čez širjenje digitalnega knjižničarstva v Slo zadnje čase dnevno pokukajo v tole temo? :))

Ales ::

Mi vsi beremo teme, ki se tičejo naših služb in hobijev ali nas kako drugače pritegnejo, to je narava javnega foruma.

Imamo študente, politike, kriminaliste, fizike, igralce, nogometaše, vesoljce, tajnice, peke in policaje. S kom pa misliš, da se vsak dan pogovarjaš?? :)

Tako da itak, tudi IZUM-ovci in založniki malo trolajo s Shintarom, malo se pogovarjajo o ISS, malo o rabljenih avtomobilih, malo o e-bralnikih.

Čisto verjetno je, da ima kdo iz te populacije nick, ki ga na forumu srečujemo že leta...

tikitoki ::

Tick je izjavil:

Zdravo,

Bralnika Kindle paperwhite (navadna verzija) iz amazon.de očitno ne dostavljajo v Slo.
Mogoče kdo ve, kje kupiti ta bralnik za to ceno cca 150EUR?

Hvala,
Matic


Mah, kupi Kobota, kjer imas manj tezav z nalaganjem knjig.

Legon ::

Zakaj bi denar stran metal za slabsi bralnik? Nalaganje knjig na Kindle ni nic tezje kot Kobota. Svoj cas je bila razlika vsaj pri slovenskih knjigah, pa so se to zavozili z zadnjo verzijo.

tikitoki ::

Tvoaj izjava je popolnoma nesmiselna. Za za denar dobis primerljiv Kobov ereader.

Kindla nisem kupil, ker pri Kobotu knjigo zgolj skopiram v temu namenjeno mapo in zacnem brati. Nobene kolobocije z uvazanjem knjig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Legon ::

Ce ti nimas pojma kako kindle deluje potem je skoda da delis take nasvete. Tako da nesmisle lahko samo sebi pripisujes.

Kaj tocno pri Kobu je konkurencno PW zadnje generacije? Sploh za 110-120 eur koliko ponavadi stane med prime days.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

tikitoki ::

Legon je izjavil:

Ce ti nimas pojma kako kindle deluje potem je skoda da delis take nasvete. Tako da nesmisle lahko samo sebi pripisujes.

Kaj tocno pri Kobu je konkurencno PW zadnje generacije? Sploh za 110-120 eur koliko ponavadi stane med prime days.


Pokazi to ceno za 6,8+ incen kindle brez oglasov. Or GTFO. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

yayo ::

Ales je izjavil:

S kom pa misliš, da se vsak dan pogovarjaš?? :)



ja, lepo, da si me podučil, ker meni ne bi v 100 letih to prišlo na pamet. :P Bolj sem ciljal na vsa sporočila prisotna v tej temi o razbijanju drm zaščite kjer lahko naši digitalni knjižničarji konkretno preberejo koliko je glede tega "pismena" njihova ciljna publika in se še sami kaj konkretnega naučijo. Namesto, da bi samo brali reklamne pamflete ponudnikov drm rešitev in poslušali kake bolj " črnogorske" po temperamentu itjevce.

Ales ::

Že mesece nazaj je bilo znano, katero implementacijo DRM bo imela COBISS Ela. Eno hitro spletno iskanje in se je že takrat vedelo vse, kar se je rabilo vedeti. Slo-tech ni te dni nikogar od založnikov naučil nič novega.

Preostalo je le še, da se počaka, s katero različico tega DRM bodo pri IZUM-u dejansko prišli v javnost, ter po potrebi iz tega naredi malo gledališko predstavo...

Mala tragikomedija zmešnjav. Tragični podton je predvsem zaradi bralcev, ki so najbolj na udaru pri vsem skupaj.

No ja, iz nastale situacije se da lepo videti, zakaj DRM pri knjigah ne sme obstajati: z nekaj čudnimi odločitvami so kupu ljudi preprečili branje knjig, ki so jim sicer legalno in legitimno dostopne. Če DRM-ja ne bi bilo, tega ne bi mogli kar tako narediti.

Kakor koli, najverjetneje bo tudi ta nova različica DRM kmalu razbita, navodila za odstranitev DRM pa javno objavljena. In to nesmiselno vajo bomo ponavljali, dokler se ne naučimo lekcije...

jocoj ::

tikitoki je izjavil:

Legon je izjavil:

Ce ti nimas pojma kako kindle deluje potem je skoda da delis take nasvete. Tako da nesmisle lahko samo sebi pripisujes.

Kaj tocno pri Kobu je konkurencno PW zadnje generacije? Sploh za 110-120 eur koliko ponavadi stane med prime days.


Pokazi to ceno za 6,8+ incen kindle brez oglasov. Or GTFO. Hvala.
Ko zmanjka argumentov, treba obrniti ploščo. Če nimaš pojma, kako se nalaga knjige na Kindle, kje in kdaj ga dobiš za dobro ceno in kako lahko oglase, ki so mimogrede nemoteči in le na uvodni strani, tudi odstraniš, bodi raje tiho.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Legon ::

tikitoki je izjavil:

Legon je izjavil:

Ce ti nimas pojma kako kindle deluje potem je skoda da delis take nasvete. Tako da nesmisle lahko samo sebi pripisujes.

Kaj tocno pri Kobu je konkurencno PW zadnje generacije? Sploh za 110-120 eur koliko ponavadi stane med prime days.


Pokazi to ceno za 6,8+ incen kindle brez oglasov. Or GTFO. Hvala.

Pokazimi mi kobota velikosti 6.8", ki je konkurencen PW? Bo šlo? ali spet ne bos premogel drugega kot puhljih žaljivk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Groot ::

Katerakoli verzija Kobo Clare je ne le primerljiva s PW, ampak zame osebno tudi boljša opcija. Cenovno sta pa tudi tam tam.

Legon ::

Z eno bistveno tezavo. Ni 6.8 kakor se je napihoval tikitoki. Pa tudi tole s ceno moras zamizat nna vsaj eno oko, da je primerljiva (doklw
Er govorimo o evropi). Drugace pa se cisto strinjam s tem da so kobo cisto solidne naprave, me pa pogrjejo primitivci kot je tikitoki, ki pojma nimajo o kindlih in potem nebuloze serjejo.

Kaj tocno pa naj bi bilo pri kobo clare boljse kot pri pw? Ker osebno vidim samo to da moram za manjsi zaslon vec placat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Groot ::

Ah dajmo no sedaj se pa na tiatih 0,8 incha obešate? Haha ok tole je pa ko zmanjka argumentov :))

Glede cene pa vračam enako kot nekateri govorite za Kobota, poiščite si sami cene ali pa naj mi sedaj nekdo pokaže PW za 110 EUR ali koliko že nekateri tukaj trdijo da stane. Hint: enako kot se da PW dobiti ceneje če se malce znajdeš z naročanjem, velja tudi za Kobote. Ampak verjamem da za potrebe brezveznih argumentov to potem ne velja.

Kaj je boljše? Boljši zaslon, lepše toniranje na toplejše barve (PW do zadnjih generacij niti ni omogočal tega) in pa navsezadnje odprt sistem. In ja spet se boste nekateri vžgali da to ni nobena ovira, da je konvertiranje tako preprosto itd itd. Pa se po sem strinjam, ampak tako kot se obešate na zaslon, potem velja tudi tukaj da za primerljivo ceno dobiš bolj zaprt sistem in pa dodatne komplikacije pri nalaganju poljubnih knjig.

Kaj je pa po tvojem mnenju tako superiornega na PW?

Legon ::

Tudi ti nisi sposoben debate brez brezveznega napihovanja? A je to kaj v vodi?

Ah dajmo no sedaj se pa na tiatih 0,8 incha obešate?"

A bos trdil da ni razlike? Fanboyizem much?

Osebno mi je 6,8 blizje formatu paperbeckov in mi je bolj prijetno brat. 8" mi je za knjigepreneroden, amapak nazaj na 6 inch vec ne bi sel. Pac osebna preferenca.

Glede cene pa vračam enako kot nekateri govorite za Kobota, poiščite si sami cene


Kdo govori naj si isci sam? Za pw sem konkretno povedal kdaj so najugodnejse cene. Lahko pa zlezes s svojega prestola pa podas kak konkreten link kje dobit kobote za normalen denar. Clare kolikor gledam na prvo zogo prodajajo za 180-200 eur, kar je overkill. Namesto da s enapihujes rajsindaj kako idejo kje jih dobit ceneje. Bos marsikomu lahko pomagal.

in pa navsezadnje odprt sistem.


Kaj tocno je na kindlu zaprtega? Ker to je buca na nivoju tistih, da je na Kobo lazje knjige nalagat.

bolj zaprt sistem in pa dodatne komplikacije pri nalaganju poljubnih knjig
o kakem zaprtem sistemu govoris? Kje tocno so problemi z nalaganjem knjig na kindla? Lahko jih mirno posljes po kablu ali celo po emailu. Pretvorbe so potrebne takrat konso knjige zaklenjene z drm, ampak to ni posledica naprtosti kindla.

Kaj je pa po tvojem mnenju tako superiornega na PW?
zame osebno je preprosto vec za manj denarja. Kobo nima bralnika, ki bi za enako denar ponujat to kar ima PW. Plus je enostavnost nalaganja knjig preko sistema Send to kindle. Ne vem ce ima kobo kaj ekvivalentnega. Dodaten bonus je meni osebno amazonov ekosistem, kjer si lahko kadarkoli in kjerkoli dodam prakticno katerokoli knjigo na bralnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Badwolff ::

https://send.djazz.se/

Js uporabljam skoraj izključno tole. Za Kobo deluje, naj bi tudi za Kindle.

Legon ::

Kindle ima naceloma out of the box service, tako 3rd party solutions niso potrebne. Razen ce je kaksna razlika v formatih.

Groot ::

Eh čez Amazon fanboye je pac težko priti, škoda debate.

Evo bom pa za razliko od vseh, ki trdite da dobite PW za 110 EUR, pustil tule link do dejansko dosegljivega Kobota za 120 EUR + dodatnih 10-15 EUR za presumeritev preko dostave v SLO

https://it.kobobooks.com/products/kobo-...

Trenutno dobite celo barvno Claro za manj denarja kot stane PW. Ampak ja verjamem da zagotov ima Kindle kaj stokrat boljšega za najbrž pol cene.

tikitoki ::

jocoj je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Legon je izjavil:

Ce ti nimas pojma kako kindle deluje potem je skoda da delis take nasvete. Tako da nesmisle lahko samo sebi pripisujes.

Kaj tocno pri Kobu je konkurencno PW zadnje generacije? Sploh za 110-120 eur koliko ponavadi stane med prime days.


Pokazi to ceno za 6,8+ incen kindle brez oglasov. Or GTFO. Hvala.
Ko zmanjka argumentov, treba obrniti ploščo. Če nimaš pojma, kako se nalaga knjige na Kindle, kje in kdaj ga dobiš za dobro ceno in kako lahko oglase, ki so mimogrede nemoteči in le na uvodni strani, tudi odstraniš, bodi raje tiho.


ROLF. Tip trdi, da je Kindel cenejsi in potem na dan privlece izmisljeno ceno po kateri ga nisi nikoli dobil. Pokazi to ceno. Seveda brez reklam.

Sam raje, za posodbno ceno kupim ereader pri Kobotu brez reklam in rahlo vecjim zaslonom. Tak, da se lahko speljes. Ker nisi sposoben enga resnicnega argumenta navesti za smiselnot izbire Kindla pred Kobotovim bralnikom.
Takm, da pocisti pred lastnim pragom al, pa GTOF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Legon ::

Sam raje, za posodbno ceno kupim ereader pri Kobotu brez reklam in rahlo vecjim zaslonom.
A das link za 6,8 kobo koncno?

Tip trdi, da je Kindel cenejsi in potem na dan privlece izmisljeno ceno po kateri ga nisi nikoli dobil. Pokazi to ceno. Seveda brez reklam.
kje tocno sem trdil da sem kupil vezijo brez reklam? Sam tolk, da bo vsem jasno kako veselo lazes. Meni dol visi kaj bralnik kaze ko ni v uporabi. Zagotovo pa zato ne bom dal par 10 eur vec (da ne recem 100). Ce tebe rit pece, ker si preplacal izdelk je to tvoj problem. Jaz sem za svoj PW lani med prime days dal 100.84 EUR. Kakprkoli se napihujes kobo zal nima konkurencnega izdelka v tem razredu.

Tak, da se lahko speljes. Ker nisi sposoben enga resnicnega argumenta navesti za smiselnot izbire Kindla pred Kobotovim bralnikom.
A mislis da bo vse to zaljenje zakrilo neumnosti, ki si j8h prodajal o tem kako se nalaga knjige na bralnike?

Zakaj jaz osebno imam raje kindla kot kobo sem razlozil, tvoj edini argument zaenkrat pa je bil navadna laz, kar si podkrepil s primitivnim zaljenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Groot ::

Legon je izjavil:

Jaz sem za svoj PW lani med prime days dal 100.84 EUR. Kakprkoli se napihujes kobo zal nima konkurencnega izdelka v tem razredu.


Točno tako, si dal lani. Jaz pa predlani za svojo Kobo Claro skupaj z dodatno presumeritvijo v SLO celik 95 EUR. Kaj bomo pa sedaj? Kaj je kdo dal v preteklosti je popolnoma nerelevantno. Dejstvo je da v 98% leta lahko dobiš Claro za cca 50 EUR manj kot PW. Link za Claro za dobrih 130 EUR sem ti že dal, glede na trenutne cene na Amazonu pa PW v SLO ne dobiš pod 180 EUR. Torej več kot 1/3 višja cena. Verjamem da boš sedaj spet uletel s prime days, ampak mi prav dol vidi kaj je dosegljivo tisti 1 teden v letu, še takrat je cena praktično enaka ceni Kobota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Legon ::

Groot je izjavil:

Eh čez Amazon fanboye je pac težko priti, škoda debate.

Evo bom pa za razliko od vseh, ki trdite da dobite PW za 110 EUR, pustil tule link do dejansko dosegljivega Kobota za 120 EUR + dodatnih 10-15 EUR za presumeritev preko dostave v SLO

https://it.kobobooks.com/products/kobo-...

Trenutno dobite celo barvno Claro za manj denarja kot stane PW. Ampak ja verjamem da zagotov ima Kindle kaj stokrat boljšega za najbrž pol cene.

Hvala za link, to dejansko lahko komun prav pride.

In nikjer ni bil point v fanbouizmu, razen pri tistih ki prodajate neumnosti o izdelkih, ki jih se poznate ne.
««
16 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biblos umrl, nasledila sta ga Beletrina Digital in COBISS Ela (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
16420527 (531) Legon
»

Biblos se poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606921 (748) estons
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215765 (1868) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3215151 (7640) marko-mb

Več podobnih tem