» »

Izkušnje s trgovino Links.si

Izkušnje s trgovino Links.si

mihor ::

Danes sem imel 'zanimivo' izkušnjo s trgovino links.si...
Gledam za kvalitetnimi BT slušalkami in sem pogooglal za Jabra Elite 85H. Ceneje.si je javil, da jo pri links.si prodajajo po 111,99 eur, kar je konkretno ugodna cena. Vidim, da imajo le še en kos na zalogi. Ok, izgleda relativno legit, samo štacune ne poznam, zato grem osebno pogledat k njim - v BTC-ju imajo poslovalnico pod GA+ kuhinjami - in prodajalec mi reče, da je cena 191,99. What the??? Mu povem, da imajo na strani ceno 112 eur. Reče, da ne. Pogledam na telefonu in res... 191,99. Vem, da nisem dislektičen za številke, zato ga vprašam WTF je to? Reče, da ceneje včasih kaj zameša (lol!). V glavi že razmišljam, da me morda poskušajo na suho nategnit in mi bo najbrž ponudil 'popust'... Mu rečem, da žal ne bom vzel, da so te slušalke na amazonu po 175. Tip mi takoj prbije, da mi lahko da za 179,99. Se zahvalim za prijaznost in grem domov. Celo pot razmišljam, če sem morda res slep? Saj sem danes ja dovolj naspan. :) Pridem domov, kjer imam page še vedno odprt v browserju...

 fantomski popust

fantomski popust



Ima še kdo takšno izkušnjo? Ne morem vedeti, če je šlo za direkten poskus natega, vendar tako fantomsko spreminjanje cene izpade najmanj izredno neprofesionalno. Osebno sicer dvomim v naključje, da so ravno pogruntali napako v tistih ~15 minutah, kolikor sem jih potreboval za pot do trgovine in da prodajalec o tem ni nič vedel...

Caveat emptor!

mihor ::

P.S.: Na ceneje.si je cena seveda še vedno 111,99...
https://www.ceneje.si/Izdelek/19037866/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Bye ::

Prijavi jih na inšpekcijo zaradi lažnega oglaševanja cene.

mihor ::

Bye je izjavil:

Prijavi jih na inšpekcijo zaradi lažnega oglaševanja cene.


Dobra ideja, imaš morda url/email pri roki?

Han ::

V tem primeru ni šlo za napako, pač pa za predčasen "izklop" akcije. Drugič pravočasno (takoj) oddaj naročilo...

mihor ::

Han je izjavil:

V tem primeru ni šlo za napako, pač pa za predčasen "izklop" akcije. Drugič pravočasno (takoj) oddaj naročilo...


Ne, ni šlo za izklop akcije, saj ti na strani lepo piše, da akcija traja do 31. 7. Cena je bila spremenjena, oziroma popust...

Han ::

Seveda je šlo za izklop akcije, ker Jabra izdelki niso več v akciji.

mihor ::

Han je izjavil:

Seveda je šlo za izklop akcije, ker Jabra izdelki niso več v akciji.


Zakaj lažeš? Si zaposlen v tej trgovini?

Han ::

A še kje vidiš, da piše AKCIJA za te slušalke?

mihor ::

Han je izjavil:

A še kje vidiš, da piše AKCIJA za te slušalke?


Ponovno poglej sliko, nad ceno lepo piše:
Akcija traja: 20. 07. 2021 - 31. 07. 2021


In ne, niso prodali tega 'zadnjega kosa', ker je tip ta 'zadnji kos' pred mano vzel iz vitrine...

Han ::

Eno je slika izpred nekaj ur, drugo pa dejansko stanje. AKCIJO SO PAČ UKINILI. Je to tako težko razumeti?

WhiteAngel ::

Nič nenavadnega. Spletna cena je ena, cena na polici pa druga.

Han ::

V tem primeru gre zgolj za predčasno ukinitev akcije.

LeQuack ::

Jaz sem že parkrat nabavil brez problemov, včasih imajo izdelke v akciji konkretno ceneje. Kakor vem je to bivši Comshop, vsaj tam so na isti lokaciji.

Zakaj pa so izklopili akcijo pa ne vem, mogoče so izvedeli da prihajaš v trgovino kupit in so hitro dali staro ceno nazaj :) Sicer pa če so ti ponudili isto ceno kot v Nemčiji je to še zmeraj kul zame.
Quack !

mihor ::

WhiteAngel je izjavil:

Nič nenavadnega. Spletna cena je ena, cena na polici pa druga.


Nikakor ne drži, ker se je cena na spletu spremenila. Prodajalec mi je ponudil najprej to 'spletno ceno'.

LeQuack je izjavil:

Jaz sem že parkrat nabavil brez problemov, včasih imajo izdelke v akciji konkretno ceneje. Kakor vem je to bivši Comshop, vsaj tam so na isti lokaciji.

Zakaj pa so izklopili akcijo pa ne vem, mogoče so izvedeli da prihajaš v trgovino kupit in so hitro dali staro ceno nazaj :) Sicer pa če so ti ponudili isto ceno kot v Nemčiji je to še zmeraj kul zame.


Sklepam, da bi lahko prodajalec na licu mesta pač izklopil akcijo in me skušal za tistih 80 eur 'ocurit', ker točno tako je izpadlo v mojih očeh. :) Zato tudi pišem ta post, da bo kdo drug morda tudi bolj pozoren na te scene. Dvomim v takšno naključje, da bi bilo to po pomoti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Han ::

To ni bivši Comshop, ampak hrvaška franšiza z računalniško opremo.

https://www.links.hr/hr/lokacije

LeQuack ::

Potem pa so očitno odkupili Comshop prostore.
Quack !

mihor ::

Han je izjavil:

Eno je slika izpred nekaj ur, drugo pa dejansko stanje. AKCIJO SO PAČ UKINILI. Je to tako težko razumeti?


Slika je bila stanje strani približno 15 minut preden sem prispel v trgovino. Možno bi sicer bilo, da je nekdo vmes opravil spletno naročilo in zato artikel ni več na voljo po tej ceni. Ampak to bi prodajalec verjetno vedel in mi tudi znal razložit, ali pač? Ne pa, da se je naredil francoza in 'šimfal' ceneje.si. :)

Han ::

Na take zadeve se boš moral navadit. Cena se lahko spremeni naslednjo sekundo po ogledu spletne strani.

Nisem zaposlen v Links, niti v nobeni drugi tovrstni trgovini.

mihor ::

Han je izjavil:

Na take zadeve se boš moral navadit. Cena se lahko spremeni naslednjo sekundo po ogledu spletne strani.


To razumeš, da ni problem? Poanta je v tem, da mi prodajalec nikakor ni znal razložit, zakaj slušalke niso več na voljo po 111,99 in se je naredil francoza. Po mojem mnenju bi vsekakor moral vedet, če so zadnji par v akciji ravno prodali. Če pa nima vpogleda v naročila pa ne vem, kaj takšna štacuna sploh dela? :)

Han ::

Sprijazni se, da si sam naredil napako, ker nisi oddal naročila, dokler so bile slušalke še v akciji.

Prodajalec morda sploh ni vedel, da je bil dotični izdelek v akciji. Sprenevedanje je seveda tudi možno, sploh tista s ceneje.si je konkretno bosa. Zakaj nisi pofotkal strani, predno si šel od doma? Tako bi ga na licu mesta demantiral...

mihor ::

Han je izjavil:

Sprijazni se, da si sam naredil napako, ker nisi oddal naročila, dokler so bile slušalke še v akciji.


Ni bila napaka, stran sem prvič videl in ne zaupam na prvo žogo kar neki neznani štacuni, zato sem šel raje osebno tja. Ti pa kar vnaprej nakazuj raznim AGTjem, če te to veseli. :)

Han je izjavil:

Prodajalec morda sploh ni vedel, da je bil dotični izdelek v akciji. Sprenevedanje je seveda tudi možno, sploh tista s ceneje.si je konkretno bosa. Zakaj nisi pofotkal strani, predno si šel od doma? Tako bi ga na licu mesta demantiral...


Kaj misliš, da sem pričakoval kaj takega? Ali se je sprenevedal ali pa je bil pač nesposoben pa ni več pomembno, v vsakem primeru gre po mojem mnenju za neprofesionalnost in se bom te trgovine v nadalje ogibal.

BBCW ::

uredu izkušnje, ko sem parkrat primerjal par artiklov med slovenskimi trgovinami, je links.si dostkrat bil konkretno cenejši - npr. identičen monitor mount so tam prodajali po prb. 50eur, medtem ko je bil povsod drugje okoli 70e.

solidno so založeni, men so celo samoiniciativno prodali kej po "spletni" ceni, ker je bilo cenejše in sam niti nisem vedel. v Sloveniji se kupuje bolj mal zabavne elektronike lately, ampak če je nakup inpulziven in rabiš met škatlo v roki čez 1h, pa niso slaba izbira, sploh ker imajo fizično trgovino in si zadeve lahko pred nakupom pogledaš v živo.

da bi kej namenoma nategoval okoli akcij, ne verjamem. mislm, da un na blagajni od tega nima nič. verjetno si imel (ne)srečo s prodajalcem in terminom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BBCW ()

Han ::

Jaz sem naročil do zdaj dvakrat, 2018 grafično kartico, 2019 router. Obakrat je bila cena nižja od konkurence in obakrat je bila dobava brez posebnosti - osebni prevzem naslednji dan, ker je bil izdelek na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mihor ::

BBCW je izjavil:

da bi kej namenoma nategoval okoli akcij, ne verjamem. mislm, da un na blagajni od tega nima nič. verjetno si imel (ne)srečo s prodajalcem in terminom.


Verjetno je bilo res tako, da sem nabasal na idealno kombinacijo. Lucky me! :)

Han ::

Ko si že ravno omenil AGT. Tudi tam sem bil stranka, dokler se niso začeli seliti in nategovati. Vnaprej jim nisem plačal nikoli.

celje ::

Links je ok trgovina. Kupil ze vec stvari. Vcasih v akciji konkretno cenejsi od mv, drugic pa drazji. Nikoli problemov ali nategov. Tudi kupone za naslednje nakupe (5% off) dali veckrat

GupeM ::

Tudi jaz sem tam že kupil nekaj stvari. En Asus router, kakšnih 10-20 € cenejši od konkurence + prevzem isti dan. Enkrat pa neko cheap multifunkcijsko napravo, ki sem jo dokaj nujno rabil, pa sem bil ravno tam v bližini.

Drugače jih pa ponavadi ponucam za kakšne poceni last minute nakupe (SD kartica, usb ključek, kakšen adapter, ipd), ker so praktično vedno cenejši od BigBanga in veliko stvari lahko prevzameš takoj, ne čez en teden kot na Mimovrste.

Zaenkrat vse brez težav.

rdecaluc ::

Tudi sam imam z njimi do sedaj same pozitivne izkušnje. Kadar majo akcije so lahko konkretno cenejši od konkurence :)
Est modus in rebus. ,typos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Black friday (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21450639 (17902) jopar
»

Črni petek in naša naivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012472 (7704) bedarija
»

Black friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418110 (9008) r0b3rt
»

Podjetniška ideja: Profesionalni nakupovalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9815666 (12982) fosil
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636554 (32430) Gregor P

Več podobnih tem