» »

Banka Ferratum

Banka Ferratum

«
1
2

JN ::

Odpiram novo temo o Ferratum Bank https://www.ferratumbank.com , da ne bo v temi Banka N26 :)
Še ena od spletnih EU bank, ki omogoča uporabo tudi Slovencem.
Imajo zelo dobre obresti:
0,6% na varčevalnem
0,95% na depozitnem

Jaz sem se poskušal prijaviti, pa jim zaenkrat nekaj nagaja... podrobneje v naslednjem postu. Če ima kdo uporabniške izkušnje, pa kar na plan :-)

JN ::

POVZETEK: Aplikacija (na androidu ali iOS) ne spusti naprej pri registraciji, ker trdi, da mobilna številka ne obstaja. Poslal sem jim vprašanje preko njihove spletne in skoraj takoj dobil odgovor.
Na koncu se je izkazalo, da bodo napako popravili šele avgusta.

On 9. 07. 2018 21:12, Ferratum Mobile Bank wrote:
Good evening,
Thank you for your email.
Could you please tell me which country you are trying to register with and also provide a screenshot of the error message you receive.
Please do not hesitate to contact us again if you have any questions.

Kind regards,
Lena
Customer Support Officer
-----------------------------------
On 10. 07. 2018 21:58, JN wrote:
Wow, that was quick :-)
I'm trying to register from Slovenia, EU
Screenshot attached.

Kind regards,
JN
-----------------------------------
On 9. 07. 2018 21:57, Ferratum Mobile Bank wrote:
Hi,
Did you choose to onboard as resident in Slovenia? Then this should not be a problem. Please try to write your phone number with 0 before, if it is not working, come back and I will escalate your errand. Also attach this if is not working so it will be easier to investigate it further.

Kind regards,
Lena
Customer Support Officer
-----------------------------------
On 9. 07. 2018 22:07, JN wrote:
Hi,
yes I am resident/citizen of Slovenia and I chose Slovenia as my country of residence.
I can not write my phone number with 0 before... because app only allows 8 numbers.
My number is +386 41 xxxxxx (local 041xxxxxx)

> Also attach this if is not working
Attach what?

Kind regards,
JN
-----------------------------------
10.7.2018 22:24, JN wrote:

Hi Lena,
any new info or suggestion?
I also tried it on my wife's iPhone... same problem. So it is not app (android/ios) related.
Can I apply and do confirmation on web perhaps?
Or apply on web and do confirmation on phone?
-----------------------------------
On 10. 07. 2018 21:58, Ferratum Mobile Bank wrote:
Good evening
Thank you for your email.
I have now escalated your errand to our IT-department, and we will get back to you as soon as we have an update. When contacting us you can use reference: MB-xxxx.
Kind regards,
Lena
Customer Support Officer
-----------------------------------
On 10.7.2018 23:04, JN wrote:
Thank you.
Is there any other way for me to apply?
Kind regards,
JN
-----------------------------------
On 11. 07. 2018 21:05, Ferratum Mobile Bank wrote:
Good evening
Unfortunately this issue will be resolved in august.
At the moment due to technical issues you will not be able to register with us.
We are sorry for any inconvenience caused and hop you will register with us in the future.

Kind Regards
Josephine
Customer support officer

buttcrack ::

Pri odpiranju računa sem imel tudi sam težave s telefonsko ki pa jo je nato preko suppprta ratalo vnest. Račun sem si odprl, na verifikacijo pa še čakam ker še nisem zbral dokumentov in časa.
Potiho celo upal, da se bo še kdo prej oglasil s STecha :)
Predvsem me zanima kako je z obrestmi, saj ostali tega ne nudijo.

barakus ::

Tudi mene ne pusti naprej, pravi da je telefonska nepravilna

buttcrack ::

sem danes poizkusil odpreti račun a je prišlo do težav s kamero...

nekaj podobnega kot pri revolutu, ko je imel še to bedno verifikacijo preko supporta.

če utegnem, poizkusim zvečer še enkrat.

buttcrack ::

mi je uspel pridt skozi cel postopek registracije, vse izpolnil do konca, pol pa niso požegnal dokumentov in bo treba it očitno še v tretje skozi postopek. je pa model na uni strani skoz jamral o slabi kvaliteti slike... jutri še preko wifija probam, če bo mularija dala mir :)

buttcrack ::

Ratalo mi je odpret ferratum račun. V tretje gre rado :)
Če koga kaj zanima, na dan z besedo.

Mare2 ::

Kaj imajo zastonj in kaj je za plačat?

A si rabil potni list ali zadostuje osebna izkaznica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

buttcrack ::

Naj bi bilo isto kot N26, samo da nudijo tudi obresti na spaces varianto in vezano vlogo.
Rabiš pa passport ja.

barakus ::

Kako si zaobšel napako o napačni telefonski številki?

JN ::

buttcrack je izjavil:

Ratalo mi je odpret ferratum račun. V tretje gre rado :)

Bravo! Super. Jim bom jaz tudi preko suporta zatežil naj vpišejo.

Master_Yoda ::

Heh torej ce nimas pasuša ne mores odpreti računa ?

buttcrack ::

lahko poizkusiš z osebno in z nate naslovljenim dokumentom z državne ustanove (aka dohodnina ipd.)

Pro ::

Sem včeraj vprašal, slovenske osebne ne sprejemajo. Obvezno mora biti potni list.

Glede nesprejema telefonske številke mi je bilo pa rečeno, da naj bi zadevo uredili do konca tega tedna. Bomo videli.

Master_Yoda ::

Potem pa ne vem koliko strank bodo imeli, glede na to da so osebne izkaznice dovolj za potovanja znotraj EUja, ter dvomim da ima vecina folka potne liste. Je kje objavljena kaksna statistika kaksen % ljudi ima potne liste ?

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

Master_Yoda je izjavil:

Potem pa ne vem koliko strank bodo imeli, glede na to da so osebne izkaznice dovolj za potovanja znotraj EUja, ter dvomim da ima vecina folka potne liste. Je kje objavljena kaksna statistika kaksen % ljudi ima potne liste ?
Veljavno osebno izkaznico ima skoraj 1,3 milijona Slovencev, veljaven potni list ima manj nekaj manj kot pol milijona državljanov. vir: MNZ, junij 2015

buttcrack ::

za druge države je verjetno drugačen protokol oz. drugačna identifikacija.

PgSurfer ::

Nikjer na njihovi spletni strani ne vidim posebne zahteve po potnem listu.

"How do I verify my identity?

Go to 'Profile' under the 'More' section of our app, tap 'Personal details', and verify your identity. You will need to take a picture of a valid government-issued photo ID and a picture of your face. We may request a copy of your legal right to remain in one of our supported countries (e.g. visa, residence permit). Some tips to ensure the identity verification goes smoothly:

Take a clear picture of your identity document, where every single detail is readable without any blur
Take the photos somewhere brightly lit
Turn flash off to avoid glare on your documents
Make sure the details on your Revolut profile match the details on your legal document
Make sure that your legal document has at least 3 months validity left on it
Not take a picture of a picture
"

Ales ::

Govora je o Ferratum, ne o Revolutu...

Na Ferratum sem za štos izbral Nemčijo in potem še Španijo in pri obeh imaš dejansko možnost uporabe osebne izkaznice kot prvo opcijo ter pasoš + dokaz o rezidentstvu kot alternativno opcijo. Druge države potem nisem gledal več. Kakorkoli, pri Sloveniji zahtevajo izrecno pasoš + dodatno dokazilo o rezidentstvu, osebna izkaznica ni opcija.

buttcrack ::

Dodatno dokazilo ni obvezno, saj ga potrebujejo zgolj zaradi naslova.
Naš passport ima zapisan naslov prebivališča.

Ales ::

Aha, kul, hvala za informacijo.

Master_Yoda ::

Sem jim poslal vprasanje in so mi najprej odgovorili da je odvisno od drzave, da:

Depends on the documentation law in that country.


Potem pa sem napisal da sem iz Slovenije in so mi odpisali da rabim pasus.

Ce je odvisno od drzave, zakaj potem nisem rabil pasusa, da sem odprl pri N26 racun ? Saj Malta je tudi v EU, tako da to nebi smel biti razlog.

buttcrack ::

Taka imajo pravila, simple as...

Mare2 ::

Bo treba kupit pasoš. :)

b4d ::

Mogoce se spet spravim probat :D
b4d.sablun.org

JN ::

buttcrack je izjavil:

Ratalo mi je odpret ferratum račun. V tretje gre rado :)

Jaz sem danes probal na tvojo foro "vnest s pomočjo supporta". Sem mu vse razložil, pa ni ratalo (spodaj zadnji odgovor). Očitno je odvisno od tega, koliko je poba na supportu lesen oz. koliko se mu da ukvarjat. Če ne bi imeli tako dobrih obresti, se mi itak ne bi dalo trudit.

"Some Slovenian numbers work, some don't. There is nothing I can do at the moment to fix this unfortunately. We have to wait until beginning of September when we will get an update"

karafeka ::

A to je telefonska na katero dobiš sms z linkom do aplikacije?

karafeka ::

Eh, ignorirajte moje vprašanje. Problem je v aplikaciji, kjer lahko nadaljuješ le če vneseš 31 ali 41 ali 51 itd.

buttcrack ::

Jest mam 40.

Pro ::

Jaz imam 31 pa ne gre skozi.

Mare2 ::

Boljše, da sedaj ne gre "skozi" ko takrat, ko boš hotel dvignit denar. :)

JN ::

Nič ne gre skozi... jaz sem probal 51,41,31,40 ... pol pa za test še Avstrijsko cifro od frenda.

buttcrack ::

Poizkusi še enkrat preko supporta, mogoče naletiš na bplj kompetentnega pomagača.

buttcrack ::

Danes po pošti dobil kartico, nekaj šuškov pa že prej preselil na savings account pa da vidimo obresti na delu :)

Sem pa opazil, da imaš v EUR za letno vezavo 0,95% obresti, v GBP že 1,5%, v PLN pa celo 2,3%!

Bi blo treba mal zračunat, če se splača konvertirat v zlote :)

SmeskoSnezak ::

buttcrack je izjavil:

Danes po pošti dobil kartico, nekaj šuškov pa že prej preselil na savings account pa da vidimo obresti na delu :)

Sem pa opazil, da imaš v EUR za letno vezavo 0,95% obresti, v GBP že 1,5%, v PLN pa celo 2,3%!

Bi blo treba mal zračunat, če se splača konvertirat v zlote :)

A to je na mesec al na leto?
@ Pusti soncu v srce... @

karafeka ::

:D:DΒ:))

Furbo ::

buttcrack je izjavil:

Danes po pošti dobil kartico, nekaj šuškov pa že prej preselil na savings account pa da vidimo obresti na delu :)

Sem pa opazil, da imaš v EUR za letno vezavo 0,95% obresti, v GBP že 1,5%, v PLN pa celo 2,3%!

Bi blo treba mal zračunat, če se splača konvertirat v zlote :)

Samo da ne boš potem kot tiste jokice, ki so se 'opekli' s krediti v švicarjih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Opekli smo se vsi Evropejci, ker nismo imeli depozitov v USD.

buttcrack ::

zato pa pravim, če se splača :)

bančne obresti so vedno letne

barakus ::

Smo septembra in še vedno niso nič updejtnili appa...

buttcrack ::

Nič ni bilo ne.

Je pa za razliko od Revoluta in N26 oz push notificationov tukaj vse preko SMSjov...

leeon ::

zdravo. ali si lahko aplikacijo namestim na telefon in plačujem s telefonom? torej ne rabim nositi kartice s sabo. hvala

buttcrack ::

pojma nimam, nimam nfc...

buttcrack ::

FYI, term deposit aka vezana vloga za nas palčke iz kokoške ni (še) mogoča... savings account z 0,60% OM pa deluje. Izplačujejo pa obresti v začetku leta, ekvivalent povprečni vsoti na računu v preteklem letu.

JN ::

buttcrack je izjavil:

FYI, term deposit aka vezana vloga za nas palčke iz kokoške ni (še) mogoča

Jaz sem jih včeraj še enkrat kontaktiral, že četrtič, pa so mi tokrat dokončno odgovorili, da "če ne dela, pač ne dela" in da bodo enkrat v prihodnosti popravili aplikacijo. Ampak še ne vedo kdaj.
Mislim, da taki banki ne bom zaupal denarja ;((
So pa Ferratum edini, ki sploh imajo neke obresti. V NLB so mi napisali: "sredstva lahko prenesete tudi na varčevalni račun ali pa sklenete depozit za daljši čas, vendar vas s kakšno dobro obrestno mero ne moremo razveseliti." Mi je pa všeč, da imajo vsaj smisel za humor/samokritiko.

buttcrack ::

kaj točno pa ne dela? še vedno vnos telefonske?

JN ::

Ja

McHusch ::

Tale Ferratum je tako nesposobna banka, da vsakemu odsvetujem, da se ukvarja z njo, kaj šele nalaga kak denar.

Ko mi je uspelo vnesti telefonsko število (predplačniško tujo za poizkus), se je zataknilo pri identifikaciji.
1) Takoj ko sem dobil agenta, je rekel, da je preslaba kakovost slike zaradi velikega navala na linije (wtf?) in naj pokličem kaj drugič.
2) Se po 2 urah ni nihče javil.
3) Slika dokumenta ni bila dovolj ostra.
4) Se po 2 urah ni nihče javil.
5) Tekom identifikacije moraš v aplikaciji klikniti na gumb, ki vključi fleš - aplikacija v tem trenutku zmrzne.
6) Isto kot 5)

Rezultat eksperimenta: nezadostno

buttcrack ::

Meni je uspela identifikacija v drugo oz. v prvo preko wifija.

Je pa aplikacija po odzivnosti daleč za n26 ali revolutom.

Jebiga, majo svoje prednosti a tudi cel kup slabosti.

Smo pa pri tujih bankah očitno res bananeki, na n26 nam ne omogočajo referral bonusov na ferratumu pa vezave ne...

BuDi79 ::

A je kje kak spisek vseh aktualnih načeloma brezplačnih online bank in bankam podobnih storitev (denarnic), ki ponujajo storitev Slovencem in izdajajo visa/mastercard kartice?

recimo:

- N26
- Revolut
- Ferratum
- Transferwise
- Skrill
- Bunq
- Monese
- LeoPay
- mBills

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144395 (9098) Thomxy
»

nigerijci še vedno harajo po bolhi

Oddelek: Loža
247192 (6117) sarma832
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923660 (13545) St235

Več podobnih tem