» »

mikrotik

mikrotik

mzakelj ::

Jo majstri za Mikrotik. Mam eno vprašanje in sicer : kaj je razlika med verzijami mikrotika, ker vidim da se dobi recimo RB941-2nD za 20€ , medtem ko 951 serije pa so skoraj 2x dražje. Kaj je razlika med njimi. Potreboval bi dva komada in me zanima kateri bi bili primerni za tako postavitev :

T-2 modem > lokalna mreza + iptv (EoIP) >>> mikrotik 1 >>>>>> Ubiquti 5.8 link - - - - Ubiquiti 5.8 link >> mikrotik 2 ( ven dva izhoda, eden za iptv, drugi lokalna mreža. Samo rešitev sem našel preko EoIP tunela in baje da dela.

steev ::

Mislim, da bo najcenješi mikrotik povsem zadosti. Malo si poglej specifikacije. Verjetno kak ram, procesor, 100 ali 1000 MBit switch, ...
Važen je software, ki teče na obeh.
:|

darkolord ::

Glavne razlike so:
- število portov
- hitrost portov (100 mbit vs gigabit)
- hitrost procesorja
- RAM
- wifi (moč, število MIMO kanalov, ...)

Software je isti za vse. Tisti najcenejši bi moral zadostovati za to, kar si napisal.

mzakelj ::

Aha superca. Ker ne potrebujem wifi in 100 mega bo dovolj za vse skupaj. V najboljšem primeru se bo itak link postavil med antenama na 120/120 Mbitov kar bo zadostovalo da gre vse skozi.

mzakelj ::

Še nekaj me zanima : Ali imajo vsi mikrotiki da se da na vsak port vlan speljat ali so switchi not in gre vse kot na switchu za par €

darkolord ::

Da, vsi imajo vse porte managed in na voljo za routanje. Večinoma imajo managed switche (s podporo VLAN-om, port mirroringu itd), nekateri imajo pa porte direkt na procesor.

Softversko se obnašajo enako (z manjšimi specifikami).

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Neč pol pa jutr v šoping. Hvala za vse informacije

miko22 ::

Da malo obudim temo, pa niti ne vem kje naj vprašam.
Imam router TPlink. Deluje vse bp.
Sedaj imam idejo, da se malo poigram z dodatnim routerjem, ki sem ga dobil - Mikrotik.
Za foro bi probal urediti omrežje na omrežje. Vem, da nima smisla, toda zanima me kako bi delovalo, če bi priklopil na tplink še ta Mikrotik. Žal pa ne znam dostopati do Mikrotika, če ga priklopim na tplink. Namreč oba imata 192.168.xx.xx.
Prosim za pomoč, da malo raziščem.

mzakelj ::

Z winboxom lahko dostopaš na katerikoli mikrotik kateri je priklopljen na isti switch. Lahko odaja vsak svoje omrežje. Super porihtano.

miko22 ::

Žal mi ni šlo, samo če sem direkt priklopil. Preko routerja ni šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63411200821 (2214) tomzzi
»

T-2 Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
282239 (635) starfotr
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112974 (8642) Master_Yoda
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7723865 (17735) hojnikb
»

mikrotik pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
374956 (3202) kronik

Več podobnih tem