» »

Zmogljivost računalnika za DivX

Zmogljivost računalnika za DivX

divac ::

Slišal sem, da za laufanje DivX-a rabiš kar močno mašino:(. No meni u redu dela na sistemu:
Pentium 200 MMX,
64 MB RAM,
Fire GL 1800 Pro graf. kartici in
Win 98
:D.

Tjulenj ::

zanimivo ni kaj. samo da ne bos potem rekel da ti quake3 cisto gladko laufa. saj 3 slikice na sekundo so pa ja gladke kajne? :D

MATiCEK ::

To bo ja na Pentium 200 MMX in na 64Mb rama, ti dela mogoče res kak DivX, ko ima 352 × 288 in pa kakih 500 k/s Data Rate !!

Sem mel včasih 233 MMX pa 64MB-rama, 3Dfx Banshee pa so filmi z mal boljšo resolucijo npr. 720 × 480 štekali tak, da sem mel glih vsakih 5 sekund 1 sliko !!!!>:D

fiki ::

To je pa res čudn jest sm P2 300 naviu na 450 pa se mi še kr učasih zatika. vem da je to tut nekej od grafične odvisn pa od rama sam da bi pa tep dobr dela pa kr nemorm vrjet. Glih zdej mi en sošolc teži da bi mu mogl delt na podobnmu računalniku in nej mu posodm en film da bo sprobu. Jutr mu ga nesm pa bom povedu kakšn bo rezultat. Dej ti mal več povej osvojih izkušnjah z divxi. Metičku pa povem da 500K na sekundo ni mal ampak že velik
siki

ABX ::

Kot pravi Matiček: vse je odvisno od filma, eni delajo na p200 drugi pa malo zafrkavajo celo na p3 800. Poleg tega tudi Divx player naredi majhno razliko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bastadu ::

Verjetno ti grafična kar dobro zadevo pohitri, saj je boljšega cenovnega (upam da tudi kakovostbega)razreda ...

Dalmatinc ::

na p2 350 dela k miška (+v3 + 128RAMA)>:D

matevzm ::

Graficna nima pri DivXu (prakticno) nic zraven. Nekatere kartice imajo pospesevanje (funkcije za) DVD, kar je drug format in ni uporabno pri DivXu. Edino kar kartica pocne je resize slike in pretvorba barv, a to znajo vse kartice zadnjih 10 let.
Ozko grlo je procesor. Lahko se ga razbremeni z spreminjanjem nastavitve kvalitete dekodiranja (DivX slider). Je pa res, da sem bil zadnjic nekje zacuden, da je na C 300@450 en film kar gladko tekel na TVju.

Binji ::

Jst vem da se na P233 sz 64 zadeva zatika da tud res nej pol ku sm dal notr 128 rama pa gladko ku po naoljeni zajfi.

eraserr ::

matevzm: maš prov ampak spet ne popolnoma! dokaz je moja stara mašina. P2-300 in Ati 3D expresion 4mb, na katermu si lahko gledal divx v okenčku 3x5 cm, če si hotu vsaj malo tekočo sliko gledat. Ko pa sem dal no tfrendovga Rage Pro 8Mb All-In-Wonderja (sedaj tudi že podn kartica) je pa vse delal tekoče in to zares tekoče. Tko da kartica ni pomembna ampak mora pa bit en minimum.

Tomi ::

Divac, če je to res, potem imaš pa srečo.. Ker jaz sem zadnjič posodil Coyote Ugly prijatelji, ki ima P200MMX in sicer 32 MB, pa je lahko gledal diapozitive..
No, meni pa dela lepo na C400@450 ter 128 MB...
metrodusa.blogspot.com

divac ::

Jah ne vem. Uporabljam Codec 3.11alpha in mi American Beauty v vsej svoji "lepoti" :D dela kot da bi gledal na Filmskem platnu. Prav tako težav ne povzroča Matrica.

Lp.

P.s.: Ne 3. kvake ne igram, pa tudi dvomim, da bi jo oja mašina zdržala.:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493116 (1876) Azrael
»

DivX na pentiumu233mx

Oddelek: Zvok in slika
61077 (1018) Azrael
»

AMD izda računalnik za množice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
525854 (5854) nicjasno
»

divx filmčki štekajo

Oddelek: Pomoč in nasveti
141192 (1019) G[e]c
»

DivX problemi pod WinME

Oddelek: Zvok in slika
121541 (1275) RudeBw

Več podobnih tem