» »

Nadgradnja nforce2

Nadgradnja nforce2

Blue3D ::

Zanima me ce bi bile naslednje komponente dobra izbira:

MB OSNOVNA PL. GIGABYTE GA-7N400-L1 AMD SOC A NFORCE 2 ULTRA400, FSB400, LAN 25.000 sit

VGA ATI RADEON 9200 128 DDR + TV 21.000 sit

CPU AMD XP PROCESOR 2500+ (333) BOX BARTON 27.000 sit

RAM POMNILNIK DDR PC3200 400MHZ 2x256 MB 27.000 sit
--------------------------------------------------------------
Grafika bi bila pac za prvo silo.
Zanima me procesor ce je ok ali kaj drugega ?
Ta maticna se mi zdi ok samo ni SB gor.
Kje v MB bi kupli robo ? Kje dobit v Mariboru Epoxa ?
  • spremenil: Blue3D ()

monster-x ::

Kakorkoli obrneš -- AMD ni več aktualen, razen če ne živiš na veliki nogi.:)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

monster-x ::

Drgač pa je sistem dokaj kul, sam plato dej raje abitko pa boš mel še hudo zvočno zravn.;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

jamiroq ::

tale gigabytka ima 5.1 zvočno gor (sicer je realtekova in ne soundstorm); če češ met soundstorm certificirano zvočno pa le vzemi Abit NF7-S (je pa ~10kSIT dražja v JAE)..

aja gigabytka ima pasivno hlajeni northbridge in 4 ram slote, abitka pa ima aktivno hlajen NB in 3 ram slote (če ti to kaj pomeni ;))

Zheegec ::

Ali pa mogoče 8Rda+ v2.0 -> a kdo kaj ve o njej?
Drugače pa grafo vzemi R9100, ki je hitrejša in za isto ceno, razen če rabiš 2 RAMDACa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Pomoje jo bo prvi imel Mlacom. Zgleda kul, sam na tale njen zvok se pa ne spoznam več, kakšen bolj osveščen bo kmal pokomentiru.

Blue3D ::

tanx za odgovore
kaj pa procesor ?
box verzija ?

nodes ::

Box verzija ima zraven hladilnik, ki je tišji in nič slabši od Volkanov. Tako, da če ne misliš dajat dodatnih 10K za hladilnik vzemi box.

Drugače ima JAE v prvi vrsti dve stvari, ki s tihimi ventilatorji in kvalitetnimi zvočniki kar pašejo v sobo.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Blue3D ::

Kje bi vi kupli v Mariboru ?

Zheegec ::

BOX verzije so kar veliko slabše od recimo V11+ in podobnih, tako da se bolj splača kupit BOX verzijo, pa še tistih 6K zraven dat za en dober vent. Bodo pa kmalu novi, malo boljši BOX hladilniki...
8Rda+ ima soundstorm, samo za spdif je treba še kartico za 3K dokupit.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Blue3D: saj lahko naročiš,ti pripeljejo iz Ljubljane za 700 SIT.

Blue3D ::

Ja kaj pa garancija ce kaj crkne ?
Pa sam ne sestavljam rad komponent.
Katero trgovino mi priporocate Mariborcani ???

jamiroq ::

če kaj crkne se boš vozil v LJ (ali pa pošiljal po pošti). zase vem, da ne bom nikoli več kupoval v LJ (razen, če se z obale preselim tja), ker sem prejšnji mesec šel štirikrat v LJ, enkrat pa poslal gor cel računalnik ker nova plata ni delala ;((...

v MBju lahko kupiš v kakem Comtronu, čeprav, glede na njihovo spletno trgovino imajo od nForce2 plat samo Asus A7N8X Deluxe za ~35kSIT.. cene pa so (vsaj v spletni trgovini) primerljive s cenami pri JAE...

flipflop ::

Če boš kupil pri KADARKOLI, imaš servis v Mariboru Avtera Maribor Gosposvetska 29 2000 Maribor. Ni se ti treba vozit v LJ,ko pa stvar prineseš na servis poveš kaj je narobe in ti jo zamenjajo. Meni je crknil disk,pa sem dobil novega naslednji dan,ko sem ga prinesel na servis.

Grimlord ::

Jaz mam skor cel comp, razen ohišja, modema, pa druge zvočne, pa floppya vse iz LJ, pa še to bi v LJ kupo če bi kaj crknilo. Trenutno pa je na vrsti moddanje, bom tudi ves stuff v LJ kupo.

Drgač pa sem doma 30km od MB v smeri Ptuja.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

nodes ::

Ma 3200+ BOX zraven enak komp z 2100+ Volkano9, ki je bistveno bolj glasen, vrtljaji kar do konca, da se zaradi te vročine ne resetira. 3200 BOX nima nobenih problemov in še tih je.

iz svojih izkušenj Volkano je zlo cheap turbina.

Treba je vgradit dodatne vente v kišto na 5 V ali uporom, drugače ti noben hladilnik ne pomaga.

nodes ::

>8Rda+ ima soundstorm, samo za spdif je treba >še kartico za 3K dokupit.
Meni jasno kot beli dan; potem pride 28KSIT in še vhoda za mikrofon nimaš >:D

Za dobrega jurja več dobiš boljšo plato.

Sem mislu da si zgoraj spraševal o Ultra 8RDA+; tam pa ni potrebno nobene dodatne kartice za spdif in tudi o soundstormu nisem nič zasledil zato sem se distanciral o zaključkih.
:)

mare87 ::

@Blue3D, zelo dobri so PC Sistemi v Mariboru. So mi zamenjali 2 diska WD-ja (40 Gb), ker sta se pregrevala. Stanujejo zraven zdajšne Avtere. Prvič sem disk mogo odnest na Avterin servis, za disk sem pa čakal en teden. Tisti tip mi je reko, da trenutno nimajo na zalogi takega diska in, da lahko kupim 60Gb z mojim doplačilom. Hoto je met 5k več kot pa v resnici stane. Dosbro, da sn si premislo... Potem ša e enkrat pri Pc Sistemih. V enem dnevu mi je Elvis (prodajalec) menjal disk. Sem pa cel računalnik kupo tam in sem biu zelo zadovoljen (razen z diskom, kar pa ni bila njihova krivda). Cene pa imajo zlo kul, prav tak sta tudi prodajalca.

Ps. Stran trenutno obnavljajo tak, da jih malo obišči al pa pokliči za cene.

DjTonic ::

Ja bi se kar strinjal z mare-tom83 . v Pc-Sistemah se mi zdijo kar ok tam sem nabavil že tudi kar nekaj robe (Včasih se kaj ful splača dobim kak ekstra popust al kaj podobnega) Prijazni prodajalci oz serviserji. En je še posebna finta samo se ne spomnim imena:D

mare87 ::

Verjetno Elvis, ki govori ful hitro.

DjTonic ::

Verjetno Elvis, ki govori ful hitro.

Ja sigurno je ta:D Govori ko navit lol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291336 (1076) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930343 (16938) Jaffa
»

Prosim za malo pomoči pri nakupu novega računala...

Oddelek: Kaj kupiti
181111 (895) XCT
»

EPoX 8RDA+ ali Abit NF7-S

Oddelek: Kaj kupiti
391241 (918) _Dejan_
»

razlika med epox 8rda in 8rda+

Oddelek: Kaj kupiti
121072 (947) morphling1

Več podobnih tem