» »

Koliko beljakovin dnevno pojeste?

Koliko beljakovin dnevno pojeste?

«
1
2

techuser ::

Zanima me koliko beljakovin kaj pojeste v celem dnevu v povprečju? Seveda gre za naravno prehrano, ne mislim kakšnih praškov, ampak vse šteje. Jaz ponavadi dobim nekje 100 gramov beljakovin dnevno z mesom, zelenjavo, žitaricami, semeni in orehi.
  • spremenil: techuser ()

Filip8 ::

veliko, sicer si ne štejem, ker se mi ne da, ampak gledam da je vsak obrok poln z beljakovinami. tudi porcija praškov pride na dan. ampak recimo, če mam za zajtrk 4 jajca z neki sira, kosilo nekje 250g piščanca, večerjo nekje 250g skute, maš že tle okol 100g, pa nism sploh napisu še 2 druga obroka in priloge..

kingsix ::

Minimalen RDA je 0.8g na kg telesne teže. Nazadnje so rekli na tem Protein summit'u, kjer se zberejo ti znanstveniki, nutricionalisti etc. da je pravzaprav priporočljivo do tam x2 tega RDA..torej če imaš 90kg bi naj pojedel res minimalno 72g, pa tam do 140g.
Meni ima večji smisel gledat lean body weight in ne celotno težo. Je pa vse odvisno od tvoje aktivnosti, načina vadbe ter ciljev/želj. 100g je čist dovolj če nimaš nekih posebnih ciljev.
Seveda pa vsak protein ni enakovreden. Obstajajo esencialne aminokisline, katere mi moramo uživati. Če nimaš neke specificčne diete ti glede tega n itreba skrbeti. Če si npr vegan pač pazi, da vire proteinov malo kombiniraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

techuser ::

Imaš pa takšne ljudi, ki pravijo, da kako lahko poješ tako veliko pa si narediš 300 gramov mesa dnevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

ftzj ::

Filip8 je izjavil:

veliko, sicer si ne štejem, ker se mi ne da, ampak gledam da je vsak obrok poln z beljakovinami. tudi porcija praškov pride na dan. ampak recimo, če mam za zajtrk 4 jajca z neki sira, kosilo nekje 250g piščanca, večerjo nekje 250g skute, maš že tle okol 100g, pa nism sploh napisu še 2 druga obroka in priloge..

Tipo, ki je zgrajen na podlagi beljakovin skute ne bo zgledal kot nekdo, ki je zgrajen z beljakovinami domacih jajc ali perutninskega mesa. Sicer dobis misice, nisi pa optimalno privlacen. Niti optimalno mocen.

kingsix ::

techuser je izjavil:

Imaš pa takšne ljudi, ki pravijo, da kako lahko poješ tako veliko pa si narediš 300 gramov mesa dnevno.


Saj lahko poješ toliko, zakaj pa ne? Meso ima v povprečju nekje 26g proteinov na 100g, torej si s tem pojedel 78g proteinov...nek minimum.

techuser ::

Jaz si dajem arginin v skuto, da povečam razmerje med ostalimi aminokislinami, ker ga je premalo. Drugače pa, če bi pred desetimi leti namesto piščančjega mesa jedel goveje, ko sem treniral v fitnesu, bi bilo vse drugače in zelo enostavno. Odkar jem pusto goveje meso, ne rabiš toliko trenirat pa mišice kar rastejo brez nekega truda. Moč pa je povsem drugačna, najbrž ker je rdeče meso bogato s kolagenom in elastinom. Ima pa najboljše razmerje arginina in lizina, če primerjaš druge vrste mesa. Bolj kot je hrana trda, več arginina ima, bolj kot je mehka več lizina. Ugotovil sem, da ni pomembno koliko proteinov poješ, ampak kakšni so te proteini, kakšno sestavo imajo in kako močno je meso. Piščančja stegna so zelo dobra alternativa govejemu mesu, da ne ješ samo govedine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Filip8 ::

skuto mam sam zvečer, ker se počasi potem prebavlja, nek lahek obrok med 9 in 10 zvečer.. ker sm glih toliko lačen da morm neki pojest. nisem zgrajen na podlagi beljakovin skute, ker kot sem napisal jem tudi jajca in ostalo meso. menjavam vrste beljakovin, nč bat.

kingsix ::

ftzj je izjavil:


Tipo, ki je zgrajen na podlagi beljakovin skute ne bo zgledal kot nekdo, ki je zgrajen z beljakovinami domacih jajc ali perutninskega mesa. Sicer dobis misice, nisi pa optimalno privlacen. Niti optimalno mocen.


You read it here first folks!

MostWanted ::

kingsix je izjavil:

ftzj je izjavil:


Tipo, ki je zgrajen na podlagi beljakovin skute ne bo zgledal kot nekdo, ki je zgrajen z beljakovinami domacih jajc ali perutninskega mesa. Sicer dobis misice, nisi pa optimalno privlacen. Niti optimalno mocen.


You read it here first folks!


adiji pamet!! ka vse ne prebereš!

na trening dneve do 210g, od oka zadnjih 5 let ne vagam hrane. na netrening dneve pa okoli 160-180g.

techuser ::

To pa so pošteni obroki, sem mislil, da je 100 gramov veliko. :)

MostWanted ::

techuser je izjavil:

To pa so pošteni obroki, sem mislil, da je 100 gramov veliko. :)


ja seveda, delam v proizvodnji fizično tako da... je treba, če želim vzdrževat.

CleanPower ::

dobra tema.. tudi sam bom zdajle šel na maso tako da nekje 150-200g bom vnašal, več ne... piščanec se tudi meni zdi malo ''prazen''. verjetno ni najboljša hrana če ga konstantno ješ. za skuto ne vem. mislim da je ok. je pa treba jest raznoliko
Ps, seveda brez praškov, real f* food

Zgodovina sprememb…

ftzj ::

Predvidevam, da trenirate misice, da boste bolj zgledal, bolj privlacni. Ne pa zarad tega, ker dejansko potrebujete misice ko tipkate za laptopom.

So delal poskuse med enojajcnimi dvojcki. Dolocena hrana ti obnavlja, polepsa kozo, lase. Druga hrana ti lahko pogrsa. Ni pomembno samo, da pise beljakovine na embalazi. Ker tega ne dojemate ste se zmer brez punc oziroma slabse kot bi jih lahko imeli.

Ce ze zelite boljsi izgled potem ne bodite tako ozkogledni.

CleanPower ::

Se strinjam, ni vse isto.

ftzj ::

Ce bos jedel skuto bos zgledal kot mocen fant z dezele.

CleanPower ::

Kaj pa če sem dekle? Bom dobla večje sisike?

MostWanted ::

CleanPower je izjavil:

Kaj pa če sem dekle? Bom dobla večje sisike?


vimena boš mela

techuser ::

Drugače pa so sezamova semena odlična za minerale in proteine kot so arginin in glicin. Če je kdo vegan bo vesel, ker imajo več železa od rdečega mesa in več kalcija od sira. Namesto praškov, si prepražiš semena na rahlem ognju, da dajo čudovito aromo potem pa si zmelješ semena v kavnem mlinčku in lahko narediš tahini. Res so pravo bogastvo in vsebujejo zdrave nenasičene maščobe. Jaz sem z njimi pozdravil slabokrvnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

zee ::

Vsaj 100 gramov na dan. Štiri do šest jajc na dan za zajtrk, nekaj mesnatega za kosilo in zrezek (200+ g) za večerjo.

Aja, plavam po 1000-1200 m na dan.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tilen ::

V povprečju nekaj takega.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ftzj ::

techuser je izjavil:

Drugače pa so sezamova semena odlična za minerale in proteine kot so arginin in glicin. Če je kdo vegan bo vesel, ker imajo več železa od rdečega mesa in več kalcija od sira. Namesto praškov, si prepražiš semena na rahlem ognju, da dajo čudovito aromo potem pa si zmelješ semena v kavnem mlinčku in lahko narediš tahini. Res so pravo bogastvo in vsebujejo zdrave nenasičene maščobe. Jaz sem z njimi pozdravil slabokrvnost.


Tudi tale je vegan. Se podobno prehranjuje. Postavo ima kar dobro. V bistvu je pomoje zenskam taksna postava se najbolj vsec. Ne prevec nabit. Mogoce bi mu kaksna dodala se kak kg.

techuser ::

Samo tale trenira zunaj na zraku, to ti naredi pa tako spremembo, ki ga nobena zaprta telovadnica ne bo. Nekateri redno telovadijo po več let pa ne vejo zakaj ne dobijo mišične mase kot bi si jo želeli.

Jaz sem treniral pred mnogo leti v sunny studiju in je zelo dobro, da najprej greš laufat ven in šele potem na vaje. Dobro je tudi, da vsaj 10 minut po teku ostaneš zunaj in narediš razgibalne vaje, da absorbiraš ogromno kisika. Najslabše kar lahko narediš pa je telovadba pri umetni svetlobi zvečer v zaprtih prostorih. Tek v telovadnici je res totalno sranje, če želiš naredit dobro atletsko postavo. Sestavljeni smo iz 65% kisika po masi, zato ni čudno, da je taka razlika med tistimi, ki trenirajo zunaj in tistimi, ki trenirajo noter v zaprtih prostorih.

Po mojih izkušnjah je bila razlika v rezultatih, ko sem telovadil zunaj, vsaj 300%, pa sem delal podobne vaje. Glede bodybuilderske postave je pa tako, da je za večino žensk in tudi moških neprivlačna. Atletsko pa dobiš tako, da ne uporabljaš naprav, ampak se dviguješ na kakšnih drogih pa delaš vse tiste naravne vaje, ki obremenjujejo celo telo, ne samo določene mišice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

SimplyMiha ::

Ne štejem beljakovin ne česarkoli drugega v hrani. Potrata časa in sivih celic; pač pojem toliko, kolikor mi paše, ker sem dovolj aktiven, da gre dol.

ftzj ::

techuser je izjavil:

Sestavljeni smo iz 65% kisika po masi, zato ni čudno, da je taka razlika med tistimi, ki trenirajo zunaj in tistimi, ki trenirajo noter v zaprtih prostorih.

Po mojih izkušnjah je bila razlika v rezultatih, ko sem telovadil zunaj, vsaj 300%, pa sem delal podobne vaje. Glede bodybuilderske postave je pa tako, da je za večino žensk in tudi moških neprivlačna. Atletsko pa dobiš tako, da ne uporabljaš naprav, ampak se dviguješ na kakšnih drogih pa delaš vse tiste naravne vaje, ki obremenjujejo celo telo, ne samo določene mišice.


Lepo, da si to povedal. Zanimivo.

blackbfm ::

zee je izjavil:

Vsaj 100 gramov na dan. Štiri do šest jajc na dan za zajtrk, nekaj mesnatega za kosilo in zrezek (200+ g) za večerjo.

Aja, plavam po 1000-1200 m na dan.



šest jajc in pol kile mesa se sliši kr pretirano za en ubogi kilometer plavanja.. mislim jz sem pomoje več preplaval kot froc ko sem se igral na morju cel dan:))

feryz ::

On plava v kloru, ta bolje topi oz. kuri energijo.

A eni res štejete in merite te oslarije?

ftzj ::



Vsako jutro popijem 10 surovih jajc. Ampak ne zarad tega, da bi dobil beljakovine. Ampak zato, ker je ful dober okus.

pegasus ::

techuser je izjavil:

Sestavljeni smo iz 65% kisika po masi
Wow kaj vse zveš na slo-techu! Zdaj so mi tiste zgodbe o spontanih samovžigih ljudi popolnoma jasne :D

techuser ::

Če dobro razmisliš boš kmalu ugotovil, da je pomanjkanje kisika vzrok za vse bolezni. Rak, virusi, glivice in bakterijske infekcije, vse je posledica, da telo nima dovolj kisika. Razlaga je povsem preprosta, ker levkociti z njim dejansko užigajo po vseh vrstah patogenov v obliki peroksida in drugih oksidov. Če enkrat zmanjka orožja za obrambni sistem, potem pa so problemi. Noben prašek, ne kakšno prehransko dopolnilo ali pa morda eksotične alge te ne bodo rešile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

facepalm ::

in kako pride do pomanjkanja kisika? pozabis vdihnit 3x na dan?

techuser ::

Koncentracije kisika v prostorih so tako nizke, da ni čudno, da je toliko ljudi bolanih. Po nekaj urah padejo lahko za več kot 50%, odvisno od tega koliko mikrobov imaš v kvadratnem metru zraka. Preprosto tako. Potem je razlka, ker se zunanji zrak redno menja, torej premika kot masa, zunaj imaš sončno sevanje, ki dobro očisti, v prostoru ostaja isti. Bakterije se recimo samo v eni uri pomnožijo na več miljonov in seveda imaš potem toliko porabnikov, da prideš do kroničnega vnetja in vsega možnega. Glivice, virusi, bakterije v notranjih, toplih in vlažnih prostorih ti hitro poberejo kisik, po drugi strani pa telo dodatno porablja zaloge za obrambo. Nabavi si merilec kisika, zelo vredu stvar, pa boš kmalu ugotovil, kako koncentracija pade iz 21% na 15%, ki je pa že ornk pod mejo, da si zdrav. Pri meni ko sem imel kronično vnetje, je bila razlika kljub čistim in prezračenim prostorom še vedno kakšnih 50%, če sem šel ven kakor pa če sem bil v prostoru. Ampak poanta tega je, da dokler ne zboliš, ne opaziš teh stvari, ker imaš dober imunski sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

facepalm ::

pogledas saturacijo, rezultat 99% in zivis dalje.

ftzj ::

techuser je izjavil:

Koncentracije kisika v prostorih so tako nizke, da ni čudno, da je toliko ljudi bolanih. Po nekaj urah padejo lahko za več kot 50%, odvisno od tega koliko mikrobov imaš v kvadratnem metru zraka. Preprosto tako. Potem je razlka, ker se zunanji zrak redno menja, torej premika kot masa, zunaj imaš sončno sevanje, ki dobro očisti, v prostoru ostaja isti. Bakterije se recimo samo v eni uri pomnožijo na več miljonov in seveda imaš potem toliko porabnikov, da prideš do kroničnega vnetja in vsega možnega. Glivice, virusi, bakterije v notranjih, toplih in vlažnih prostorih ti hitro poberejo kisik, po drugi strani pa telo dodatno porablja zaloge za obrambo. Nabavi si merilec kisika, zelo vredu stvar, pa boš kmalu ugotovil, kako koncentracija pade iz 21% na 15%, ki je pa že ornk pod mejo, da si zdrav. Pri meni ko sem imel kronično vnetje, je bila razlika kljub čistim in prezračenim prostorom še vedno kakšnih 50%, če sem šel ven kakor pa če sem bil v prostoru. Ampak poanta tega je, da dokler ne zboliš, ne opaziš teh stvari, ker imaš dober imunski sistem.


Vsec mi je tvoje pisanje. Rad bi se vec bral tvoje komentarje.

Kenpachi ::

Ah, the good old "sem bil bolan in mi je pomagalo [čisto nek random nepovezan bullshit, ampak sem ziher, da je to to.]"...
Zaraki Kenpachi.

techuser ::

Kar sem hotel povedat je, da naj se folk čim več giblje na svežem zraku, pa raj pusti telovadnice pri miru, pa še dnarja bo več v žepu. Prehrana pa podobno, čim dlje stran od prehranskih dodatkov. Sem pa presenečen, da eni jeste po 200 gramov proteinov sem pričakoval bolj v mejah 50 kot pa 200. Ker po moje je nekje 100 gramov ravno prav za odraslega človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Kenpachi je izjavil:

Ah, the good old "sem bil bolan in mi je pomagalo [čisto nek random nepovezan bullshit, ampak sem ziher, da je to to.]"...

Samo ko na koncu vse te stvari lepo povežeš, ugotoviš, da imaš doma resn shit. :)
Imaš pa seveda drugo opcijo, pričakovat da te bo doktor pozdravu. to je pa že euro millions.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

ftzj ::

Jaz sem tudi ugotovil, da so nasim samicam bolj privlacni fantje, ki jedo beljakovine iz zdrave hrane. Tisti tipoti zgrajeni na praških in protejinih jim manj disijo. Zdej se bo morda najdel kdo, ki ima zgrajene misice na praških in ima dovolj zanimanja deklet. Morda, ampak z zdravo prehrano bi imel se vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ftzj ()

Kenpachi ::

techuser je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Ah, the good old "sem bil bolan in mi je pomagalo [čisto nek random nepovezan bullshit, ampak sem ziher, da je to to.]"...

Samo ko na koncu vse te stvari lepo povežeš, ugotoviš, da imaš doma resn shit. :)
Imaš pa seveda drugo opcijo, pričakovat da te bo doktor pozdravu. to je pa že euro millions.


Aha, ti kar zdravi svoja vnetja z dihanjem še naprej, podpiram [thumbsup]. Mislm, ljudje, ki ne dihajo, menda umrejo, true story!
Zaraki Kenpachi.

ftzj ::

Kdo vam je kriv ce niste dovolj razgledani. To s kisikom pije vodo. Tudi hrana in hranila vplivajo, da se dovolj kisika dospe do celic. Ce je transport porusen pride do bolezni.

facepalm ::

res pije vodo? torej ljudje, kateri zivijo v visokogorju, so bolj nagnjeni k rakavem obolenju, kakor mi "nizozemci"?
kako hrana vpliva na to, da pride kisik do celic?
pustimo dejavnike ko hrana to "blokira".. npr holesterol.
mene so ucili da dobimo kisik (izkljucno) preko pljuc. od tam imamo direct injection kisika v kri. ko je v krvi ga 1cyl motor pozene po zilah in tako pride v vse celice v telesu.
kako bi rezina bio/eko/slovenske limone pri temu pomagala bolj kakor kos cokolade, nimam pojma.

mimogrede.. zracit stanovanje pomaga, da imate dovolj visoko koncentracijo kisika v zraku. prav tako ne skodi imeti kako rastlino, ki pokuri co2 in ustvari kisik.
no tudi ce tega ne boste poceli, verjamem da bo saturacija kisika v krvi se vedno okoli 99%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

ftzj ::

V visokogorju je kisik razredcen, kar upocasni procese, tudi staranje. Se vedno pa ga je dovolj. Vec kot v vasih smrdljivih sobah z bakterijami.
Kisik dobis tudi s hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ftzj ()

link_up ::

kako prestejem beljakovine?
In and Out

ftzj ::

facepalm je izjavil:


kako bi rezina bio/eko/slovenske limone pri temu pomagala bolj kakor kos cokolade, nimam pojma.

Cokolada in sladkor hranita zajedalce. Limona jih unicuje.

Tilen ::

link_up je izjavil:

kako prestejem beljakovine?

Z aplikacijo (npr. MyFitnessPal) poskeniraš artikel (črtno kodo) in vneseš koliko si pojedel. To je začetek (najtežji del). Obroki se ti najverjetneje slej ko prej ponavljajo, tako gre kasneje vedno lažje, ker hrano pobiraš iz zgodovine. Nastaviš še samo cilje, kaj bi želel doseči in ob kakšnem nivoju aktivnosti. Ohranjanje teže, povečanje teže, hujšanje. Potem, ko dobiš občutek, koliko je kaj "vredno", tega več ne potrebuješ.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

facepalm ::

@hoper limona vsebuje sladkor btw.. zajedalci imajo radi kakav in mleko? jaz tudi:P

s katero hrano lahko dobim kisik v kri?
kisik je v visokogorju razredcen.. seveda z ostalimi plini v zraku. tako je tudi drugje in zato govorimo o koncentraciji kisika v %. ce je v stanovanju 50% in v visokogorju 50%, je to tocno enaka koncentracija kisika na dolocen volumen zraka. bakterije pa najboljse "kontroliramo" z odstotkom vlage v prostoru.
govora je bilo o koncentraciji kisika in si dejal da teorija "pije vodo", ceprav je nad 3000m koncentracija kisika nizja kakor pri tebi doma, v tvoji "smrdljivi sobi z bakterijami" (citiram tebe).

link_up ::

Tilen je izjavil:

link_up je izjavil:

kako prestejem beljakovine?

Z aplikacijo (npr. MyFitnessPal) poskeniraš artikel (črtno kodo) in vneseš koliko si pojedel. To je začetek (najtežji del). Obroki se ti najverjetneje slej ko prej ponavljajo, tako gre kasneje vedno lažje, ker hrano pobiraš iz zgodovine. Nastaviš še samo cilje, kaj bi želel doseči in ob kakšnem nivoju aktivnosti. Ohranjanje teže, povečanje teže, hujšanje. Potem, ko dobiš občutek, koliko je kaj "vredno", tega več ne potrebuješ.



Sicer hvala Tilen, ampak bolj primeren odgovot bi bil, da jih zadostno kolicino belezis z vihtenjem lopate.
In and Out

techuser ::

Ne gre samo za dihanje kot samo dihanje, sej ravno zato se ljudje po bolnicah ne pozdravijo toliko časa ampak hirajo po domače, sploh če jim kakšno okno odprejo samo na vsake toliko časa. Zrak v prostorih je zasičen z mikrobi. Drugače pa, če greš sedet na teraso, je vseeno kakšnih 30% bolje kot da si noter v prezračenem prostoru tudi če nič ne delaš. Zunaj imaš ves čas premikanje zračnih mas, torej se nikoli ne zadržuje star zrak okoli tebe. To je bistvo rekuperacije zraka, ki ti lahko povem, da je odlična stvar za zdravje, ampak rabiš računat, da so rekuperatorji veliko slabši v resnici, kar pomeni, da rabiš za 20 m2 sobo takšnega, ki je predpisan za 80 m2 velik prostor, če hočeš imeti res dober zrak.

Če želiš dobiti veliko kisika čez dan, ga enostavno dobiš s telovadbo, kjer lahko pospešiš vnos kisika za vsaj 10 krat. Torej dihaš hitreje, dobiš več kisika, zunaj pa imaš vedno 21%, ne pada iz uro v uro. Razlika je velika. Če se odločiš za tek vsak dan, lahko v eni sami uri dobiš toliko kisika kot nekdo, ki sedi pred računalnikom doma ves dan. Torej 100% v enem dnevu, potem pa še beljakovine in kle so odlični rezultati. Če nisi prej treniral v telovadnici in potem šel za nekaj mesecev v naravo, ne moreš verjet, kakšna razlika.

Drugo, doma in na splošno v zaprtih prostorih kot sem že omenil imaš polno mikrobov v vsakem kvadratnem metru zraka, ki ti porabljajo kisik, poleg tega, da se z njimi ukvarja še tvoj organizem, kar pa se ne zavedaš. Torej imaš avtomatsko kakšnih 40% manj kisika na razpolago kot nekdo, ki je zunaj. Potem pa računaj 24 ur na dan in dobiš kar lep rezultat.

Tretja stvar, doma nimaš ultravijoličnega spektra naravne sončne svetlobe, ki bi ti osvetljevala prostore. Varčna okna ti blokirajo ravno tisto, kar uničuje glivice, viruse, pršice in ostale mikrobe.

Pri mišicah je podobno. Če veliko telovadiš v naravi pri svežem zraku, boš v nekaj mesecih opazil razliko na telesu. Večja oksidacija, več sproščanja dušikovega oksida in obenem večji vnos kisika v celice. Sliši se tako enostavno, ampak je res. Ni vseeno, ali greš v toplice ali na morje in tudi ni vseeno ali greš v telovadnico ali v naravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

ftzj ::

facepalm je izjavil:

@hoper limona vsebuje sladkor btw..


Ne vsebuje industrijski sladkor ampak enostavni naravni sladkor. V limoni so se druge spojine. Ko rakava celica zauzije sladkor zraven zauzije tudi druge limonine spojine, ki jo ubijejo.

Tilen ::

link_up je izjavil:

Tilen je izjavil:

link_up je izjavil:

kako prestejem beljakovine?

Z aplikacijo (npr. MyFitnessPal) poskeniraš artikel (črtno kodo) in vneseš koliko si pojedel. To je začetek (najtežji del). Obroki se ti najverjetneje slej ko prej ponavljajo, tako gre kasneje vedno lažje, ker hrano pobiraš iz zgodovine. Nastaviš še samo cilje, kaj bi želel doseči in ob kakšnem nivoju aktivnosti. Ohranjanje teže, povečanje teže, hujšanje. Potem, ko dobiš občutek, koliko je kaj "vredno", tega več ne potrebuješ.



Sicer hvala Tilen, ampak bolj primeren odgovot bi bil, da jih zadostno kolicino belezis z vihtenjem lopate.


Vihtenje lopate lahko daš med aktivnost (cardio) in ti bo prištelo minus kalorije ter opozorilo, da moraš na ta dan malo več pojesti, da ne boš slučajno shujšal ali bog ne daj pojedel premalo za ohranjanje mišične mase. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
746651 (5135) jype
»

Kako izboljsati koncentracijo in spomin

Oddelek: Loža
325459 (4321) techuser
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318618 (16275) D3m
»

Utrujenost oz koncentracija v službi

Oddelek: Loža
377542 (5224) Super Sonic
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749130886 (92082) fosil

Več podobnih tem