» »

Kako izboljsati koncentracijo in spomin

Kako izboljsati koncentracijo in spomin

harmony ::

V zelo kratkem casu moram narediti prvi izpit iz podrocja CCNA. Kar pomeni najmanj 5h ucenja dnevno. Katera prehrana bi bila najboljsa, da mi se v spomin usedejo vse te stvari. Ja vem...moral bi to stvar delati dlje casa, ampak enostavno v mojem primeru to ne gre.

Torej kaksni predlogi, da se vsebina, ki jo bom dnevno predelal vsede v moje mozgane. :)

cordoba ::

Osnova je, da si naspan. Hrana pa: orehi oz predvsem hrano, ki vsebuje veliko flavonoidov ( jagodičevje, paradižnik, por...)
Ne pozabi na vodo in pa pavze, razgibavanje.

techuser ::

Za spomin in koncentracijo rabiš veliko kisika. Vsak dan preživi vsaj kakšno uro na svežem zraku, priporočljivo, da vsaj nekaj minut opravljaš kakšno fizično aktivnost kot je tek. Tako se boš čudovito napolnil s kisikom, ki ga v nobenem prezračenem domačem prostoru ali telovadnici ne boš dobil.

Druga stvar pa je kvalitetno spanje. Ponoči spi pri odprtem oknu in se raje pokril dovolj kot pa da spiš pri zaprtem oknu. Koncentracije kisika lahko tako povečaš za več kot 500% in se opazi, ker tudi nimaš vnetja, ko se zjutraj zbudiš.

Tretja stvar pa je prehrana. Možgani potrebujejo veliko beljakovin in ne samo maščob, pusto meso je odličen stvar v kombinaciji z veliko zelenjave temno zelene barve. Pri oreščkih pa tako kot je že omenjeno orehi, sesamova semena, pravi kakav in borovnice. Ne pozabi na lutein, ki je dober za zdrave oči, možgane in kožo. Najdeš ga veliko v špinači, ohrovtu in bučkah, največ ga je v temno zelenih barvah.

Potem je pomembno, da ne uživaš alkohola in nobenih izdelkov z rafiniranim sladkorjem. Če boš vse to upošteval, se ti bo zdravje obrnilo povsem v drugo smer. Glede hrane so pa beljakovine na prvem mestu in osebno ti predlagam meso in ne kakšnih praškov, ker tam ni dovolj kolagena, elastina in drugih gradnikov, kar je vse pomembno pri regeneraciji in obnovi telesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

shadeX ::

Adderall in izpit narediš kot za šalo. V USA ga predpisujejo na recept študentom celo študijsko obdobje. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

c3p0 ::

CCNA je easy, če poznaš neke osnove subnettinga že zdaj, ne bi smel bit problem. Kak video tečaj pomaga.

MonoPattern ::

Če ne ješ rib, potem jej kapsule ribjega olja za omega 3. Sklepam, da ne boš ravno veliko na soncu, če se boš učil, tako da priporočam še vitamin D.

Vazelin ::

Jaz sem se ponavadi zadeve za na pamet učil pozno popoldne in do poznih večernih ur. Potem ti lepo čez noč uleži in ostane. Res pa je, da imam sam zelo dober spomin in nisem pretirano se spuščal v tehnikalije. To kar sem napisal je samo moj način, ki mi je bil najbolj optimalen.

techuser ::

Ravno to sem še hotel dodati, svetloba je odgovorna za ogromno bolezni, sploh če vzrajaš pri luči ponoči. Če bi se kdaj, ko sem bil mlajši zavedal tega, bi vedno prestavil vse stvari na jutro ali popoldan, nikakor pa ne bi matral oči ponoči. Drugače pa so odkrili povezavo med rakom in umetno svetlobo z študijo po 158 državah, lahko si prebereš tale članek: http://www.virmodrosti.com/zdravje/umet...

BivšiUser2 ::

Pa saj CCNA1 v splosnem ni težek. Če kapiraš subnetting in mogoče basic koncept TCPa si pokrit. Tistih komand pa tudi ni dosti.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

link_up ::

wtf 5 ur ucenja za ccna? a se nisi nikoli delal z omrezji?
In and Out

harmony ::

link_up je izjavil:

wtf 5 ur ucenja za ccna? a se nisi nikoli delal z omrezji?

Direktno z omrezji ne. No ce pogledas na cbtnuggets CCENT 1 je za ta del 20ur video tutorijalov. Men pac ni easy, kot je nekaterim. Mislim snov razumem 100%, ampak hitr pozabim zadeve. In to rabim, ker bom kmalu vstopil v svet networkinga kot junior network admin.
Mogoce je nekaterim to wtf, ampak nismo vsi enaki. Jaz sem leta delal kot sys admin kot deklica za vse in okrog mreze so bile samo osnove.

harmony ::

shadeX je izjavil:

Adderall in izpit narediš kot za šalo. V USA ga predpisujejo na recept študentom celo študijsko obdobje. ;((

Resno? Okej sedaj mi je jasno, kako lahko direktorji v USA pridejo v sluzbo ob 07:00, domov pa ob 22:00. Droge pac.

shadeX ::

Resno?


Ja sem gledal nek dokumentarec in je baje čist enostavno dobit to pri njih oz. se je v času tistega dokumentarca (star nekaj let). Ko požreš tableto ti rata vsak matematični problem zanimiv in nočeš odnehat dokler ga ne rešiš. Noro..

fireX88 ::

c3p0 je izjavil:

CCNA je easy, če poznaš neke osnove subnettinga že zdaj, ne bi smel bit problem. Kak video tečaj pomaga.



točno to... očitno poba misli, da toplo vodo odkriva s CCNA
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

harmony ::

fireX88 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

CCNA je easy, če poznaš neke osnove subnettinga že zdaj, ne bi smel bit problem. Kak video tečaj pomaga.



točno to... očitno poba misli, da toplo vodo odkriva s CCNA

Nice, sami struckoti tle. Ampak tema ni CCNA. Hvala vseeno za zanimive predpostavke. Cudno, da se naprej gnijete network strokovanjaki za 1000€ neto v Sloveniji.

Vazelin je izjavil:

Jaz sem se ponavadi zadeve za na pamet učil pozno popoldne in do poznih večernih ur. Potem ti lepo čez noč uleži in ostane. Res pa je, da imam sam zelo dober spomin in nisem pretirano se spuščal v tehnikalije. To kar sem napisal je samo moj način, ki mi je bil najbolj optimalen.

Ni slab nacin. Mogoce bom probal v zgodnjih jutranjih urah se. To se spomnim se iz casa srednje sole, da mi je bilo najbolj optimalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

techuser ::

Jaz sem dostkrat učil ponoči. Spomnim se tistih bolečih fluorescentnih luči nad glavo, potem pa sem se spraševal zakaj sem imel tolikokrat pekoče in vse pordele oči. Že v mladosti se ti kmalu zaredijo bakterije na očesni površini in tam domujejo, pa se tega veliko ljudi sploh ne zaveda. Ko jih imaš preveč pa temu pravijo kronično vnetje. Očesne veke recimo si nisem nikoli spucal s kakšnimi palčkami za ušesa, že samo s takšno malenkostjo si v nekaj dnevih izboljšaš probleme z očmi. Je pa res, da so glavoboli zelo povezani z higieno oči, ker se vse reflektira na možgane. Drugače pa, ko si ravno omenjal 1000 EUR neto, v Sloveniji je to kar solidna plača, časi so se za mnoge ljudi spremenili, drugo pa je, če delaš v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

kingsix ::

Spanje, ritalin, mikrodoza LSD in še bi lahko naštevali

BivšiUser2 ::

harmony je izjavil:

fireX88 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

CCNA je easy, če poznaš neke osnove subnettinga že zdaj, ne bi smel bit problem. Kak video tečaj pomaga.



točno to... očitno poba misli, da toplo vodo odkriva s CCNA

Nice, sami struckoti tle. Ampak tema ni CCNA. Hvala vseeno za zanimive predpostavke. Cudno, da se naprej gnijete network strokovanjaki za 1000€ neto v Sloveniji.

Vazelin je izjavil:

Jaz sem se ponavadi zadeve za na pamet učil pozno popoldne in do poznih večernih ur. Potem ti lepo čez noč uleži in ostane. Res pa je, da imam sam zelo dober spomin in nisem pretirano se spuščal v tehnikalije. To kar sem napisal je samo moj način, ki mi je bil najbolj optimalen.

Ni slab nacin. Mogoce bom probal v zgodnjih jutranjih urah se. To se spomnim se iz casa srednje sole, da mi je bilo najbolj optimalno.

V zelo kratkem casu moram narediti prvi izpit iz podrocja CCNA...
Nam poveš kaj več ?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

tryhard ::

shadeX je izjavil:

Adderall in izpit narediš kot za šalo. V USA ga predpisujejo na recept študentom celo študijsko obdobje. ;((

Tudi pri nas. Sicer Ritalin, a rezultat bo enak.

Modafinil naj bi bil sicer blažji in nežnejši.

Nekoč je nekdo objavil to:
https://hackernoon.com/biohack-your-int...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

GrX ::

harmony je izjavil:

fireX88 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

CCNA je easy, če poznaš neke osnove subnettinga že zdaj, ne bi smel bit problem. Kak video tečaj pomaga.



točno to... očitno poba misli, da toplo vodo odkriva s CCNA

Nice, sami struckoti tle. Ampak tema ni CCNA. Hvala vseeno za zanimive predpostavke. Cudno, da se naprej gnijete network strokovanjaki za 1000EUR neto v Sloveniji.


Torej bi po tvoje vsi strokovnjaki, ki obvladajo določeno področje morali v tujino? Huhhh, kaj vse se da izvedeti na ST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

paraboŁa ::

Veliko nasvetov so omenili že posterji pred mano, ena izmed uporabnih zadev so se mi zdeli binaural beati za koncentracijo. Uporabljal sem jih med branjem in učenjem. Malo si preberi o zadevi in preizkusi.

Tilen ::

Čisto slučajno sem nekaj iskal na medex.si in vidim, da je ravno zate Memoaid v akciji 1+1.

Memoaid - Spomin in koncentracija kot v mladosti

Produkta drugače ne poznam. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fotrlejga ::

Nobeden predlagal meditacijo ...?
Se pa učinki pokažejo šele na dolgi rok.

Odjava ::

techuser je izjavil:

Za spomin in koncentracijo rabiš veliko kisika. Vsak dan preživi vsaj kakšno uro na svežem zraku, priporočljivo, da vsaj nekaj minut opravljaš kakšno fizično aktivnost kot je tek. Tako se boš čudovito napolnil s kisikom, ki ga v nobenem prezračenem domačem prostoru ali telovadnici ne boš dobil.

Druga stvar pa je kvalitetno spanje. Ponoči spi pri odprtem oknu in se raje pokril dovolj kot pa da spiš pri zaprtem oknu. Koncentracije kisika lahko tako povečaš za več kot 500% in se opazi, ker tudi nimaš vnetja, ko se zjutraj zbudiš.

Tretja stvar pa je prehrana. Možgani potrebujejo veliko beljakovin in ne samo maščob, pusto meso je odličen stvar v kombinaciji z veliko zelenjave temno zelene barve. Pri oreščkih pa tako kot je že omenjeno orehi, sesamova semena, pravi kakav in borovnice. Ne pozabi na lutein, ki je dober za zdrave oči, možgane in kožo. Najdeš ga veliko v špinači, ohrovtu in bučkah, največ ga je v temno zelenih barvah.

Potem je pomembno, da ne uživaš alkohola in nobenih izdelkov z rafiniranim sladkorjem. Če boš vse to upošteval, se ti bo zdravje obrnilo povsem v drugo smer. Glede hrane so pa beljakovine na prvem mestu in osebno ti predlagam meso in ne kakšnih praškov, ker tam ni dovolj kolagena, elastina in drugih gradnikov, kar je vse pomembno pri regeneraciji in obnovi telesa.



shadeX je izjavil:

Adderall in izpit narediš kot za šalo. V USA ga predpisujejo na recept študentom celo študijsko obdobje. ;((


Kakšna razlika v razmišljanju....

Invictus ::

harmony je izjavil:


Nice, sami struckoti tle. Ampak tema ni CCNA. Hvala vseeno za zanimive predpostavke. Cudno, da se naprej gnijete network strokovanjaki za 1000€ neto v Sloveniji.


Če ne moreš narediti CCNA certifikata, potem raje ven iz omrežnih vod.

Je tako je cel kup mrež po Sloveniji slabo narejenih zaradi home grown stručkotov... Ko bi si vsaj kdo prebral Cisco Reference LAN Design...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cruz ::

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

FireSnake ::

Pri meni je ribje olje za koncentracijo naredilo (mali) čudež.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

imagodei ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


Nice, sami struckoti tle. Ampak tema ni CCNA. Hvala vseeno za zanimive predpostavke. Cudno, da se naprej gnijete network strokovanjaki za 1000€ neto v Sloveniji.


Če ne moreš narediti CCNA certifikata, potem raje ven iz omrežnih vod.

Je tako je cel kup mrež po Sloveniji slabo narejenih zaradi home grown stručkotov... Ko bi si vsaj kdo prebral Cisco Reference LAN Design...

Saj ne pravi, da ima težave naredit certifikat. Pravi, da bi se rad naučil, pa mu koncentracija dela težave. In ne, če nisi doma v mrežah, je pri CCNA čisto dovolj novih konceptov, ogromno piflarije, da te nekoliko zaskrbi.
- Hoc est qui sumus -

Gokeiken ::

Probi Modafinil.

imagodei ::

Online ga težko dobiš, veliko je nategov... Dohtar ga ne predpiše.
- Hoc est qui sumus -

harmony ::

Zaenkrat bom uposteval nasvete okrog prehrane, spanca, cistega zraka.
In ja nimam tezav, da zadev v CCNA ne razumem, temvec je kar dosti materijala za zapomniti in rad bi koncno, da se zadeve zapecjo v mozgane. Opazam pa napredek, saj celotno zadevo ponavljam od zacetka in vidim, da se dolocene luknje znanja pocasi polnijo.
Konec koncev tudi sam trainer na cbtnuggets, je omenil, da je stvar treba veckrat ponoviti.

Enim je mogoce CCNA easy, no meni je MCSE easy, saj sem v teh vodah in bi rad koncno iz tega sveta sel ven, ker me to vec ne zanima.

</head> ::

Vitamin D in dober spanec.

techuser ::

Pa stran od vseh prehranskih dopolnil, vitamin D dobiš naravno, ostalo je samo živalski produkt obdelan v laboratoriju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanja iz področja IT v Sloveniji

Oddelek: Loža
71106 (876) imagodei
»

Vstop v svet Network Administratorja

Oddelek: Loža
303539 (2066) tony1
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
216029 (5551) FS8384
»

Inženir informatike in zaposljivost z določenim znanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6616372 (13361) Invictus

Več podobnih tem