» »

Kontaktne leče pozno v noč!

Kontaktne leče pozno v noč!

deleted ::

Živjo,

verjamem, da vas je več tukaj, ki radi nosite kontaktne leče v nočnem času in poleti je to še posebej aktualno.

Stvar je taka, da moje oči postanejo po dolgem nošenju zelo utrujene -> posledično se tudi sam počutim zelo zaspan. To mi je na kakih porokah precej bedno.

Je kdo našel kakšno rešitev za to?

Mogoče kakšne dnevne leče manj utrujajo oči - se jih splača kupit za kakšne posebne prilike? Uporaba kapljic mogoče? Uporablja kdo?


Hvala za odgovore

buttcrack ::

Ni vsak uč za leče... probi različne variante, tiste z večjo vsebnostjo vode in tiste z manjšo.

Zadnjič sem si naročil testne waldo dnevne leče in so mi OK, jih pa nikoli ne nosim dlje kot 4 ure.

Ena opcija je še daysoft, kjer tudi ne boš bankrotiral, če ti ne bodo všeč.

St235 ::

deleted je izjavil:

Živjo,

verjamem, da vas je več tukaj, ki radi nosite kontaktne leče v nočnem času in poleti je to še posebej aktualno.

Stvar je taka, da moje oči postanejo po dolgem nošenju zelo utrujene -> posledično se tudi sam počutim zelo zaspan. To mi je na kakih porokah precej bedno.

Je kdo našel kakšno rešitev za to?

Mogoče kakšne dnevne leče manj utrujajo oči - se jih splača kupit za kakšne posebne prilike? Uporaba kapljic mogoče? Uporablja kdo?

Hvala za odgovore


Oči s zelo individualna zadeva, tako da je najboljše poskusit. Jaz načeloma nimam težav z lečami ampak pri navadnih dnevnih tam po 13-14 urah začnem čutit, da me dražijo. Zato sem začel pri dopustih in takrat ko vem, da bom imel res dolgo leče uporabljat night and day, ki bi jih teoretično nosil tudi 30 dni. Pri teh nikoli nimam težav in jih nosim tudi po par dni brez prekinitve, če je treba (kaki vikend kamping pohodi, da se ne zafrkavam z vstaljanjem leč v neravno higijenskih pogojih.

Smurf ::

Huh to pa niti nisem vedel, da obstaja. Jaz pri dnevnih opazim tam po kaksnih 8urah, da jih imam. Po 14 urah pa je ze precej neznosno. Ponavadi mi prevec ususijo oci.

St235 ::

ja, samo tudi pri večdnevnih imaš 1001 možnost izbire. Jaz imam najboljše izkušnje z air optix in PureVision. Naj bi bile tanjše in narejene iz materila, ki boljše "diha" tako da posledično manj dražijo oči. So pa seveda ustrezno dražje (na kos).

cresh ::

Če imaš redno težave, tudi jaz jih imam, dostikrat vzamem kapljice saboj in pomaga da zdržim do konca.

chort ::

Sprobal sem marsikaj, 7 let sem bil popolnoma brez očal (torej ob vstajanju leče not in pred spanjem leče ven), najboljše izkušnje sem imel s Proclear compatibles in nato Biofinity od CooperVision. Nisem pa še poskusil novih večdnevnih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398291285 (3120) TheTrick
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161680 (1165) buttcrack
»

Zamegljen vid

Oddelek: Loža
343635 (2681) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
61239 (1121) žana
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213291 (11057) RobyRob

Več podobnih tem