» »

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti?

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti?

1
2
3

Machete ::

facepalm je izjavil:

Furbo je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Se pravi ima izbiro med hrupom v mestu ali pa hrupom na podeželju. Pa sem mislil da je cilj ljudi da bivajo v miru.

Lahko je to bil njegov cilj, ampak to ne pomeni, da se mu bo cela vas prilagajala.
Če hočeš mir, moraš iti nekam na samo. Vas ≠ tišina.


se strinjam. sam opazam, da je na vasi mirneje le cez teden, ko smo itak vsi v sluzbi. cez vikende in praznike je pa mesto prava oaza miru napram vasi, kjer so to delovni dnevi:)
jaz imam to sreco, da so v blizini le travniki. tako slisim le obcasno brnenje kosilnic in parkrat tedensko gre kak traktor mimo. s sosedi nimam problemov, ker jih (razen ene hise) ne poznam (navada iz mesta).
bi pa sigurno ukrepal, ce bi nekdo sedaj postavil kak tak ventilator usmerjen v mojo hiso.


Še nekaj je v porastu zadnja leta. Nedeljski promet izletarjev, joyriderjev in motoristev. Celo nedeljo avto za avtom, in to daleč on nekih hotspotov ala obala in Bled.
Kot živečega ob zelo prometni regionalki, me to daleč bolj moti od kosilnic in motork. Se pa težko bunim (in se v bistvu ne), ker se tudi sam rad kam odpeljem. Je pa kar opazno v porastu vikend tranzit. Še bolj debilno mi je, da smo v majhnem mestecu, ki ga prepešačiš po celi razvlečeni dolžini v 10 min in se vsi vozijo z avti v trgovino in službe. Dejansko se 500M vozijo v službo..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

techuser ::

Jaz sem povedal, da zaradi zvoka ne mislim prijavljat ljudi, če pa ti kdo onesnažuje in redno kuri odpadke in plastiko, potem pa nimaš izbire.

nekikr ::

LeQuack je izjavil:

perci je izjavil:

Če živiš v ruralnem okolju, je sušilna naprava pač nekaj, kar boš moral preživet. Prav tako vojn po gnojnici vsake kvatre.


Se pravi ima izbiro med hrupom v mestu ali pa hrupom na podeželju. Pa sem mislil da je cilj ljudi da bivajo v miru.

A veš kaj je vaška idila? Ne, ni to, kar ti prvo pade na pamet. Vaška idila je, da sosednji kmet ob šestih zjutraj prižge cirkularko in začne žagati drva. Seveda v soboto ali nedeljo.
Najmanj neumno je, da se nekdo priseli zraven takega in potem jamra, kaj se zdaj to dogaja. Sosede in okolico se najprej preveri.

feryz ::

Če ste prebrali zgoraj, on čaka še izgradnjo par novogradenj na vasi in ko jih bo več, bodo družno začeli jebati kmete v glavo, da morajo prenehati s svojimi dejavnostmi.
Do takrat pa ne bo prijavljal ljudi. Če drugega ne, nima jajc za to. Le za jokcanje po forumih.

nekikr ::

Lahko bi rešil tudi tako, da kmetu predlagaš, da namesti (ali pa mu namestiš ti, če se strinja) kakšen protihrupni panel neposredno zraven ventilatorja. Se pravi, da gre hrup navzgor ali stran od tebe. Če je obrnjen točno proti tebi potem res zna biti moteče, če preusmeriš hrup s pritihrupnim panelom pa na 100m ne boš kaj dosti slišal, če sploh.

aaa1 ::

Meni se zdi tako provociranje tudi skrajno neokusno... Že tako kmentijstvo ni profitabilna dejavnost, potem pa dobiš še take specialce, ki se iz mestnega okolja preselijo na vas in bi radi uveljavljali svoje "pravice" z mečem in ognjem. Iskanje dlake v jajcu, in primerjava z cerkvijo je popolnoma na mestu. Če se nisi sposoben prilagoditi na takšne normalne stvari, potem vaško življenje ni zate. Ne boš verjel, včasih bo kdo tudi drva žagal na vasi, shocking i know.... Precej podobna situacija, kjer se je nekdo pritoževal, da njegov sosed kadi na svojem balkonu.... WTF is wrong with you ppl???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aaa1 ()

sirotka ::

haha, najprej joka na podsvojostreho, zdaj pa še tu:D Tam je dobil iste odgovore, to je naj gre do njega s six packom in se pomeni. Je pa res, da si draga mestna srajca šel med kmete. Na vaseh veljajo drugačna pravila glede hrupa med prazniki, vikendi in pred 6. uro zjutraj (vsaj tak info imam jaz). Zapri se v svojo klimatizirani in prezračevano hišo in bodi noter, druge ni.

techuser ::

Hehe, sem opazil, da je nekdo omenil podobno stvar na podsvojostreho ampak morda je to moj nov sosed, jaz ne. Ravno zato sem odprl temo na slotech, ker me je zanimalo tehnično mnenje in ker sem opazil, da so tudi drugi ljudje, ki imajo podobne stvari. Drugače pa nisem jaz na vasi na novo, ampak že veliko let. Sej pravim, s tem sosedom, se ne da pogovarjat, kar so mi že nekateri staroselci povedali, da se z njim ne da zmenit ničesar. Zato je nesmiselno, da hodiš k takemu, če pa nekateri pridno zagovarjajo takšna dejanja, potem so očitno sami takšni. Ampak sosedje ti povejo, da se nočejo nobenmu zamerit, kakor da bi se kregali. Če imaš na vasi samo enga ali dva tazga potem ni okolica kriva ampak je nekaj narobe s takimi ljudmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Nismo govorili o tem kaj delajo, sej je po Sloveniji polno kmetov, ki delajo enake stvari pa imajo hrup na normalnem nivoju. Ne pa tako, da sosedje zapirajo okna in vrata pa ravno poleti. A to ni omejevanje pravic življenja drugih ljudi in to ves dan? Če pa se mora najdet tak primer, potem naj uredi stvar, to je vse. 500 metrov stran se je slišalo ropotanje potem očitno ne gre za normalno sušilno napravo, ker pri ostalih ni takšnega zvoka, ker jih ima kar nekaj drugih po vasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Goody ::

Tale thread lepo kaže stanje duha in njene demokracije Zlovenistana. Jebeš zakone in pravila, to je zgolj za une druge. Staroselci lahko delamo kar hočemo, kaj nam bodo eni prišleki solili pamet. Ja pa tudi omemba Cerkve je bila, ta ima celo zakonsko določeno izjemo za povzročanje hrupa. Zakaj že? Smo res laična država?

Magic1 ::

Eni bluzite. Kot da na kmetih zakoni ne veljajo. Seveda se prvo proba mirno zmenit s kmetom. Prinesi sixpack, se usedita in predebatirajta kako bi se zadevo utišalo. Če so finance problem, bi verjetno vsi okoliški prispevali kak manjši del, da se stvar sanira.
Če pa je zahojen kmet in ga boli k*** pa lahko nato preveriš zakonodaje bolj natančno, ziher dela kup stvari po starem in lahko vedno faše par kazni od inšpektorja. Po nekaj kazih ga bo verjetno srečala pamet.
Magic

facepalm ::

@Magic1 ne sme ga prijavit, ker je mestna srajca!
ce nekdo ze desetletja krsi zakonodajo mu prisleki nimajo kaj tezit. naj gredo nazaj v mesto saj na vasi nimajo pravice do miru!

SambaShare ::

Goody je izjavil:

Tale thread lepo kaže stanje duha in njene demokracije Zlovenistana. Jebeš zakone in pravila, to je zgolj za une druge. Staroselci lahko delamo kar hočemo, kaj nam bodo eni prišleki solili pamet. Ja pa tudi omemba Cerkve je bila, ta ima celo zakonsko določeno izjemo za povzročanje hrupa. Zakaj že? Smo res laična država?


Prvo bi počakal na meritev koliko je stvar res preglasna. Do takrat je vse bolj na nivoju tistega, ko se nekdo preseli na vas nato pa se pritožuje nad vonjem gnojnice...

Machete ::

Vse sorte mamo. Mi mamo Ljubljančana, ki je priseljen 9 let. V tem času ima nad sosedi 11 tožb. Področja so vsa mogoča. Hrup, klevete, neprivezani psi in ugrizi itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

facepalm ::

Ste ga dobili na loteriji?:))

Machete ::

Ne vem, mogoče smo ga dobili namesto kobilic, zaradi let razvrata in heretizma.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Machete je izjavil:

Vse sorte mamo. Mi mamo Ljubljančana, ki je priseljen 9 let. V tem času ima nad sosedi 11 tožb. Področja so vsa mogoča. Hrup, klevete, neprivezani psi in ugrizi itd..

Hehe, tudi tako se wildwest modernizira. Pač so nekateri popolnoma po regelcih, zakon je pa verjetno na njegovi strani. Cajti se spreminjajo in ne samo v mestih. Seveda ne zagovarjam tega, da se kregaš z vsemi za vsako malenkost, samo ne moreš rečt da gre v tožbe brez osnove (sploh če ga ugrizne neprivezan pes). Na začetku verjetno ni bilo posluha za prišleka, ki je hotel malo več reda, zdaj ste pa na smrt skregani, profitirali bodo pa najbolj odvetniki.
Magic

Meizu ::

facepalm je izjavil:

@Magic1 ne sme ga prijavit, ker je mestna srajca!
ce nekdo ze desetletja krsi zakonodajo mu prisleki nimajo kaj tezit. naj gredo nazaj v mesto saj na vasi nimajo pravice do miru!


Ne vem zakaj vsi mislite da gres na vas zaradi miru oziroma na to gledate kot vaso pravico. A je kje kak zakon ki specificno drugace omejuje hrup kot v mestu oz. promovira vas kot nehrupno obmocje?

Namesto avtov pac poslusas motorke in ventilatorje. Zadnje case zaradi turistov v vaseh slisis oboje.

Kot so ze eni zgoraj zapisali, cisto navadne mestne srajce in jokavci. Pejte rajs delat.

Utk ::

facepalm je izjavil:

@Magic1 ne sme ga prijavit, ker je mestna srajca!
ce nekdo ze desetletja krsi zakonodajo mu prisleki nimajo kaj tezit. naj gredo nazaj v mesto saj na vasi nimajo pravice do miru!

Da krši kak zakon si je nekdo izmislil. Zelo verjetno ne krši ničesar. Če bi bli normalni, bi stvar vseeno rešili, če niso, ne bojo pomagali niti inšpektorji.
In btw, tudi znotraj zakona je veliko možnosti nagajanja...

Meizu ::

Magic1 je izjavil:

Machete je izjavil:

Vse sorte mamo. Mi mamo Ljubljančana, ki je priseljen 9 let. V tem času ima nad sosedi 11 tožb. Področja so vsa mogoča. Hrup, klevete, neprivezani psi in ugrizi itd..

Hehe, tudi tako se wildwest modernizira. Pač so nekateri popolnoma po regelcih, zakon je pa verjetno na njegovi strani. Cajti se spreminjajo in ne samo v mestih. Seveda ne zagovarjam tega, da se kregaš z vsemi za vsako malenkost, samo ne moreš rečt da gre v tožbe brez osnove (sploh če ga ugrizne neprivezan pes). Na začetku verjetno ni bilo posluha za prišleka, ki je hotel malo več reda, zdaj ste pa na smrt skregani, profitirali bodo pa najbolj odvetniki.


In jaz ki sem ze 26 let na vasi in to brez enega samega ugriza... zgleda tudi vaski psi ne marajo mestnih srajc.

SambaShare ::

BTW da letos sušilna lavfa 24/7 je krivo vreme. Ni to nek fetiš tega vašega soseda, dejansko je zelo neugodno vreme.

Jupito ::

Mrš, hejterji! Nič ni bolj pristno slovenskega, kot je brezvezna vojna s sosedom.

Pričakujem seveda celotno sago do neizogibne objave v Slovenskih novicah ("vile v vamp" ali "z lopato po glavi").
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

sirotka ::

techuser je izjavil:

Hehe, sem opazil, da je nekdo omenil podobno stvar na podsvojostreho ampak morda je to moj nov sosed, jaz ne. Ravno zato sem odprl temo na slotech, ker me je zanimalo tehnično mnenje in ker sem opazil, da so tudi drugi ljudje, ki imajo podobne stvari. Drugače pa nisem jaz na vasi na novo, ampak že veliko let. Sej pravim, s tem sosedom, se ne da pogovarjat, kar so mi že nekateri staroselci povedali, da se z njim ne da zmenit ničesar. Zato je nesmiselno, da hodiš k takemu, če pa nekateri pridno zagovarjajo takšna dejanja, potem so očitno sami takšni. Ampak sosedje ti povejo, da se nočejo nobenmu zamerit, kakor da bi se kregali. Če imaš na vasi samo enga ali dva tazga potem ni okolica kriva ampak je nekaj narobe s takimi ljudmi.


mhm, potem pa nisi. Nima nobene veze tukaj staroselci/mestna srajca, zakon je enak za vse. Je pa ponavadi težava v tem, da vam prišlekom nič ne paše, v glavi si ponavad naredijo/te nek idilični prizor z zeleno travico, čistim zrakom, zvokom ptic in kakšno kravico, jeba je le ta, da krava serje, e to vam pa več ne paše...

https://sobotainfo.com/novica/lokalno/z... eni pač radi drekajo.... Ko sem študiral v lj na tržaški, sem spal v bloku - noro, tam je šele enih zvokov. Da ne omenjam glasne prometnice, sitnih sosedov in še česa.

Magic1 je izjavil:

Machete je izjavil:

Vse sorte mamo. Mi mamo Ljubljančana, ki je priseljen 9 let. V tem času ima nad sosedi 11 tožb. Področja so vsa mogoča. Hrup, klevete, neprivezani psi in ugrizi itd..

Hehe, tudi tako se wildwest modernizira. Pač so nekateri popolnoma po regelcih, zakon je pa verjetno na njegovi strani. Cajti se spreminjajo in ne samo v mestih. Seveda ne zagovarjam tega, da se kregaš z vsemi za vsako malenkost, samo ne moreš rečt da gre v tožbe brez osnove (sploh če ga ugrizne neprivezan pes). Na začetku verjetno ni bilo posluha za prišleka, ki je hotel malo več reda, zdaj ste pa na smrt skregani, profitirali bodo pa najbolj odvetniki.


ne, tako se meščani skregajo z vsemi okoli sebe, ker drekajo za prazen k... sej ima vsaka vas par takih "seljakov med kmeti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Magic1 ::

Jaz tudi norim, ko nekateri divjajo po ulici 50-60km/h (omejitev 30, včasih je bilo seveda 50). Verjetno je za njih moje razburjanje drkanje za prazen k...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

facepalm ::

Jupito je izjavil:

Mrš, hejterji! Nič ni bolj pristno slovenskega, kot je brezvezna vojna s sosedom.

Pričakujem seveda celotno sago do neizogibne objave v Slovenskih novicah ("vile v vamp" ali "z lopato po glavi").


OP ni sploh ukrepal in je ze cela panika, ker ga moti zvok. To, da nekdo proizvaja motec zvok pa sploh ni pomembno. Razlozil je, da je sosedov ventilator glasnejsi od ostalih. Da resi nastalo situacijo pa je najbolje da pozre sranje in se umakne? Me zanima koliko casa bi bil ti tiho, ce bi sosedu zacel cvilit ventilator na klimatski napravi. Malo popoldne, malo ponoci.
Problem je treba resit.

zee ::

Že večkrat je bilo Op tudi predlagano, da gre do soseda s sixpackom piva in se z njim pomeni na štiri oči o tem problemu. V času, ki ga je porabil za pisanje (jeznih) sporočil, bi lahko to naredil večkrat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

feryz ::

To je izmeril dB, primerjal velikosti, moč, pretok zraka, notranji upor zraka... Ali je kar tako, čez prst?
Verjamem, da so drugi tišji. Vsaj tisti, ki jih on ne sliši doma.

borisk ::

facepalm je izjavil:


Problem je treba resit.


najprej je treba ugotovit če problem sploh je.

nekikr ::

Da resi nastalo situacijo pa je najbolje da pozre sranje in se umakne?

To si potegnil iz riti. Rešitev je sila preprosta in že večkrat napisana. Naj gre do soseda in povpraša kaj lahko naredi, ker je moteče. Pritihrupna ograda pred ventilatorjem je poceni, enostavna in deluje super.

Jupito ::

facepalm je izjavil:

Jupito je izjavil:

Mrš, hejterji! Nič ni bolj pristno slovenskega, kot je brezvezna vojna s sosedom.

Pričakujem seveda celotno sago do neizogibne objave v Slovenskih novicah ("vile v vamp" ali "z lopato po glavi").


OP ni sploh ukrepal in je ze cela panika, ker ga moti zvok. To, da nekdo proizvaja motec zvok pa sploh ni pomembno. Razlozil je, da je sosedov ventilator glasnejsi od ostalih. Da resi nastalo situacijo pa je najbolje da pozre sranje in se umakne? Me zanima koliko casa bi bil ti tiho, ce bi sosedu zacel cvilit ventilator na klimatski napravi. Malo popoldne, malo ponoci.
Problem je treba resit.


Kaj mu pomaga, če se pizdi po internetu in očitno išče "rešitev", ki bo že v štartu povzročila spor? Lej:

zee je izjavil:

Že večkrat je bilo Op tudi predlagano, da gre do soseda s sixpackom piva in se z njim pomeni na štiri oči o tem problemu. V času, ki ga je porabil za pisanje (jeznih) sporočil, bi lahko to naredil večkrat.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

shadeX ::

zee je izjavil:

Že večkrat je bilo Op tudi predlagano, da gre do soseda s sixpackom piva in se z njim pomeni na štiri oči o tem problemu.


Ne vem.. six pack meni deluje poceni. Kakšen Jäger ali pa Jack Daniels, bi pomoje prej palil. Na kmeta pač ne moreš gledat tako poceni.

opeter ::

Kaj pa, če sosed iz raznih vzrokov ne sme piti/ne pije alkohola? :D
Sicer pa to nepomembno, če se OP ni pripravljen civilizirano pogovorit s sosedom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

techuser je izjavil:

ampak kakor so mi drugi povedali, se z njim ne bo dalo nič zment.

To sem jaz slišal že za marsikoga, ampak sem prišel neobremenjen, brez predsodkov in z večino, sem se komot zmenil.

Jaz ne bi poslušal vaških čenč, v 99% nimajo pojma, o čem govorijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

> ampak kakor so mi drugi povedali, se z njim ne bo dalo nič zment.

Ja, taki, ki se niso sposobni normalno dogovoriti s komerkoli bodo vedno to trdili za druge.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mare2 ::

Pro kmetu lahko dobiš:

- svežo zelenjavo
- mleko
- jajca
.....

vse domače. Mleko je zagotovo sveže, ker zrak prezračuje zmogljiva prezračevalna naprava. :)

GupeM ::

Sem živel 28 let na vasi na kmetiji. Hrup me nikoli ni motil, sploh pa v nedeljo ne, ker takrat s(m)o kmetje pač počivali oz si vzeli fraj. Redko se je delalo v nedeljo. Samo, kadar je bilo to potrebno zaradi vremena (2x na leto, če sploh). Sedaj živim na obrobju Ljubljane, kjer bivamo "ljubljanjske srajce" in bivajo kmetje. Kmetov v nedeljo ne slišim. Mogoče včasih kakšna krava kje zamuka. Mi grejo pa na živce Ljubljanske srajce, ker morajo ravno v nedeljo s kosilnico ali motorno koso kositi svoje dvorišče, frezati svoj vrt, z motorko obžagovati svoje jablane na vrtu, obrezovati živo mejo. Pa ne mi govort, da med tednom/v soboto nimajo časa za te stvari. Jih vidim, ko sedijo na vrtu ali pa se kje sprehajajo. Ampak ravno v nedeljo, ko se na balkonu usedem, da bi v miru pojedel kosilo, začnejo ropotati vse okrog bajte.

blackbfm ::

Mare2 je izjavil:

Pro kmetu lahko dobiš:

- svežo zelenjavo
- mleko
- jajca
.....

vse domače. Mleko je zagotovo sveže, ker zrak prezračuje zmogljiva prezračevalna naprava. :)


Aja, v trgovinah pa mleko in jajca kar na policah zrastejo

nekikr ::

Furbo je izjavil:

techuser je izjavil:

ampak kakor so mi drugi povedali, se z njim ne bo dalo nič zment.

To sem jaz slišal že za marsikoga, ampak sem prišel neobremenjen, brez predsodkov in z večino, sem se komot zmenil.

Jaz ne bi poslušal vaških čenč, v 99% nimajo pojma, o čem govorijo.

Točno tako. Da se ne da zmeniti slišiš od tistih, ki imajo neke zamere do drugih še iz časov Habsburžanov, pa še ti ne vedo točno zakaj, vedo samo, da je žleht. Če prideš prijazno povprašat, celo s predlogom rešitve, se da nekaj zmeniti praktično vedno.

sirotka ::

Magic1 je izjavil:

Jaz tudi norim, ko nekateri divjajo po ulici 50-60km/h (omejitev 30, včasih je bilo seveda 50). Verjetno je za njih moje razburjanje drkanje za prazen k...


Ne ne, če je omejitev 30, se mora it 30, je zakon jasen glede prehitre vožnje. Njega pa hrup moti. Tole pa ni več tako lepo definirano in določene zadeve morajo biti pričakovane, ko se preseliš iz mesta na vas, občasen smrad, priprava krme, spravilo izdelkov, ...

Magic1 ::

sirotka je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jaz tudi norim, ko nekateri divjajo po ulici 50-60km/h (omejitev 30, včasih je bilo seveda 50). Verjetno je za njih moje razburjanje drkanje za prazen k...


Ne ne, če je omejitev 30, se mora it 30, je zakon jasen glede prehitre vožnje. Njega pa hrup moti. Tole pa ni več tako lepo definirano in določene zadeve morajo biti pričakovane, ko se preseliš iz mesta na vas, občasen smrad, priprava krme, spravilo izdelkov, ...

Verjetno je jakost hrupa definirana med 22 in 6h. Dvomim, da kmet ugasne ropotulo zvečer.
Magic

sirotka ::

Magic1 je izjavil:


Verjetno je jakost hrupa definirana med 22 in 6h. Dvomim, da kmet ugasne ropotulo zvečer.


Je ne rabi...
iz zgornjega linka:

Klopotci in podobne naprave se štejejo h kmetijski dejavnosti.Pomeni, da hrup klopotca z namenom varovanja kmetijskih pridelkov ne predstavlja kršitve javnega reda in miru po določilih Zakona o varstvu javnega reda in miru, zato se morajo občani obrniti na inšpekcijsko službo, pristojno za varstvo okolja. Slednja ima namreč nadzor nad izvajanjem določb Uredbe o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju, ki ureja predvsem področje hrupa, izvirajočega iz dejavnosti različnih subjektov.

Sporna uporaba klopotcev
Uporaba klopotca bi bila sporna le, če se ne bi uporabljal v svoj namen, torej za varovanje pridelka, ampak npr. za zabavo ali za hrup v nasprotju z določili Zakona o varstvu javnega reda in miru.

Magic1 ::

Govorimo o ventilatorju za hlev in ne klopotcu.
Magic

nekikr ::

Saj je identična situacija. Če kmet uporablja ventilator za hlajenje živine/prezračevanje hleva/sušenje sena lahko to uporablja praktično neovirano. Če bi ga uporabljal pa za hlajenje svojih nog, potem bi imel pa problem.

Horejšio ::

Moj ma motorko. Ni električna. Model je bresposeln. Jo pa upali samo na soboto in nedeljo zjutraj ob 7 :) FML

Mare2 ::

Horejšio je izjavil:

Moj ma motorko. Ni električna. Model je bresposeln. Jo pa upali samo na soboto in nedeljo zjutraj ob 7 :) FML


Vsaj kaj pametnega in donosnega naredi. :)

LeQuack ::

Horejšio je izjavil:

Moj ma motorko. Ni električna. Model je bresposeln. Jo pa upali samo na soboto in nedeljo zjutraj ob 7 :) FML


Od kje mu potem denar za hišo, motorko, bencin, vse drugo?
Quack !

tryhard ::

Magic1 je izjavil:

Govorimo o ventilatorju za hlev in ne klopotcu.

A je že kdo videl ta ventilator? Ima premera nekje 80 centimetrov, piha ko zmešan, tuli pravtako. Če si z mesta, mogoče res moti, ali ipak. Še trideset letal na noč nad nebom se navadiš, če spiš v bližini letališča.

stara mama ::

Staro pravilo na vasi je, da če v življenju nočeš problemov in skrbi, je potrebno včasih malo potrpet pri sosedih in si biti z njimi dober in da se vsaj poskušaš dogovorit. Tud marsikdaj ti dober sosed lahko dosti pomaga.
Tam kjer to ne gre skozi, se pač ljudje več ukvarjajo s problemi in pizdarijami ki jih delajo drug drugemu, namesto s svojo dejavnostjo in življenjem.

In sem še vedno 100% da lahko OP hitro dobi vile v hrbet, če bo kmetu v znak dobrodošlice pošiljal inšpekcijo, namesto 6-packa.
In teren se bo odvisno od prvotnega pristopa postavil še za daleč v prihodnost, ampak očitno si želi jeznih sosedov.

Zgodovina sprememb…

techuser ::

Nas so ravno sosedje prijavili pri gradnji hiše zaradi ograje, ker so mogoče mislili, da bo previsoka. Toliko o staroselcih. Drugače pa naj povzročajo hrup kolikor hočejo, jaz se ne ukvarjam s tem, meni je pomembna kvaliteta zraka, vile in podobne stvari so pa samo pamet primitivcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

nekikr ::

Si že šel do tega kmeta in zakaj ne?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Košnja trave med prazniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10712634 (5005) dexterboy
»

Kurjenje po 22:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810740 (6350) matobeli
»

Prodaja "za 100 let" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810232 (7982) Heavy
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396620 (3761) noraguta

Kurjenje na vasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810707 (8806) dzinks63

Več podobnih tem